اخبار مشتریان

پدیده شوری آب در دشت‌ها

به نقل از صبا ، حمید چیت چیان گفت: “ما باید به گذشته نگاه کنیم و ببینیم که چگونه از منابع آب استفاده می کنیم و در آینده با چه مسیر و وضعیتی روبرو خواهیم شد.” میزان باران در کشور ما یک سوم میانگین جهانی است.

وزیر نیرو افزود: در این چند سال میزان بارندگی از 250 میلی متر به 240 میلی متر کاهش یافته و سرانه آب تجدیدپذیر از 13000 متر مکعب در ابتدای قرن جاری به 1500 متر مکعب کاهش یافته است.

چیت چیان گفت: در سالهای اخیر جریان آبهای سطحی رودخانه های کشور به نصف کاهش یافته و متأسفانه بیش از میزان آب تجدیدپذیر در بسیاری از دشت های کشور استخراج کرده ایم به طوری که در 40 سال گذشته 110 میلیارد متر متر مکعب از منابع آب زیرزمینی حذف شده است. ” و بیشتر دشت ها با شوری یا کمبود شدید آب دست و پنجه نرم می کنند.

چیت چیان ادامه داد: ما باید نیازهای مناطق مختلف کشور را با استفاده صحیح از آب تأمین کنیم و آینده کشور را از بحران کمبود آب نجات دهیم.

منبع :

پدیده شوری آب در دشت‌ها


تاریخ انتشار :
2020-09-20 12:18:55

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا