برترین های کسب و کارصنعت و تجارت

تولید کننده انواع فیلتر هوای خودروهای ایرانی و خارجی

فیلتر هوا چیست؟

فیلتر هوا یکی از مهم ترین و ضروری ترین وسایل در هر خودرویی است. فیلترهای هوا عموماً از ورود ذرات ریز آلاینده به هوا جلوگیری می کنند زیرا ظرفیت بسیار بالایی در جذب ذرات هوا دارند. بهتر است بدانید که به طور معمول یک موتور خودرو به ازای هر گالن سوخت هزاران گالن هوا مصرف می کند، بنابراین برای به دست آوردن سوخت خوب و مناسب خودرو باید از فیلتر هوا استفاده کنیم و حتما از تولید کننده فیلتر هوا خودرو دارای مجوز خریداری کنید زیرا فیلتر هوا به مرور زمان با ذرات ریز مسدود می شود. و موتور ماشین مسدود می شود. برای جلوگیری از این مشکل در سوخت خودرو، پس از مدتی فیلتر هوای خودرو خود را تعویض کنید تا تاثیر چشمگیر و موثر آن را بر روی سوخت گاز و عملکرد خودرو خود مشاهده کنید.

اتحادیه تولید کنندگان فیلتر هوا | تولید کنندگان فیلتر روغن خودرو

فیلتر هوا و مصرف سوخت

فیلتر کثیف و نامناسب منجر به افزایش مصرف بنزین می شود، به دلیل گرانی سوخت، برای تعویض دیر هنگام فیلتر هوا و کیفیت غیرعادی آن برای دارندگان خودرو به صرفه نیست.

فیلتر هوا و حفاظت از محیط زیست

به دلیل آلودگی و بی کیفیت بودن فیلتر هوا، سوخت ناقص می سوزد، احتراق ناقص بنزین باعث آلودگی جدی هوا می شود.

عمر فیلتر هوا

تمام فیلترهای هوا دارای طول عمر محدودی هستند که پس از آن باید به درستی تعویض شوند. استاندارد تعویض فیلتر هوا بین 3 تا 5 هزار کیلومتر است. استفاده از فیلترهای بی کیفیت و نامرغوب نیز می تواند برای افزایش مصرف سوخت، به موتور خودروهم آسیب های زیادی وارد کند.

محل قرارگیری فیلتر هوا

محل قرارگیری فیلتر هوا و شکل آن از مدل ماشینی به ماشین دیگر متفاوت است. اگر فیلتر هوا به درستی در این موقعیت قرار نگیرد و درز به درستی بسته شود، هوای ورودی به جای عبور از سطح کاغذ از طریق درز وارد موتور می شود و فرآیند فیلتراسیون انجام نمی شود و در نتیجه به مرور زمان ذرات هوا وارد موتور شوند. علاوه بر فیلترینگ نامناسب همچنین باعث آسیب جدی به سیلندر و پیستون می شود.

زمان مناسب برای تعویض فیلتر هوا چه زمانی است؟

یکی از کاربردهای فیلتر هوا استفاده از فیلتر هوا برای موتور خودرو است. این نوع فیلتر هوا از ورود ذرات و گرد و غبار به سوخت خودرو جلوگیری می کند. این امر سوخت مناسب و کامل را در خودرو تضمین می کند. بنابراین فیلتر هوا در خودرو بسیار مهم و موثر بوده و در کاهش مصرف سوخت خودرو تاثیر مثبتی دارد. با توجه به طراحی فیلتر هوا، پس از پایان عمر مفید، فیلتر هوا به دلیل جذب ذرات و گرد و غبار مسدود می شود. گرفتگی فیلتر هوا باعث می شود خودرو سوخت بیشتری بسوزاند و در نتیجه مصرف سوخت بیشتر شود. برای جلوگیری از این مشکل، فیلتر هوا باید هر از چند گاهی تعویض شود.

عمر مفید فیلتر هوا مانند همه تجهیزات و دستگاه ها. وقتی عمر فیلتر هوا تمام شد باید آن را تعویض کنیم. گاهی اوقات بسته به نوع فیلتر هوا، در صورت گرفتگی فیلتر هوا، قابل شستشو و استفاده مجدد است، نیاز به تعویض دارند.

نحوه نگهداری فیلتر هوا

فیلتر هوا وسیله ای برای جابجایی ذرات در هوا است. یکی از کاربردهای فیلتر هوا در خودروها می باشد. فیلتر هوا سوخت کامل خودرو را تامین می کند و در نتیجه مصرف سوخت را کاهش می دهد. بنابراین برای بهبود عملکرد فیلتر هوا باید به درستی از آن نگهداری کرد. تعمیر و نگهداری فیلتر هوا گاهی شامل تمیز کردن فیلتر هوا و گاهی تعویض فیلتر هوا می شود.

به طور معمول، هر نوع فیلتر هوا در ماشین شما، از جمله فیلترهای هوا کاغذی، باید حداقل سالی یک بار تعویض شود یا چندین بار در سال تمیز شود. موضوع نگهداری فیلتر هوا به خصوص هنگام رانندگی در محیط های پر گرد و غبار اهمیت بیشتری پیدا می کند. در اکثر خودروها، فیلترهای هوا به راحتی برای تمیز کردن و/یا تعویض در دسترس هستند و تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید یک پیچ گوشتی است.

برای بررسی میزان آلودگی فیلتر هوا، پس از خارج کردن فیلتر هوا از محفظه مخصوص، آن را در معرض نور خورشید قرار دهید تا میزان گرفتگی آن مشخص شود. اگر فیلتر هوا کدر است، باید آن را تعویض کنید، اما اگر مقداری نور از فیلتر هوا عبور کرد، به این معنی است که می توانید فیلتر هوا را تمیز کنید و دوباره از آن استفاده کنید.

برای تمیز کردن فیلتر هوا می توانید از جاروبرقی استفاده کنید. همچنین می توانید فیلتر هوا را با مواد شوینده و آب بشویید و پس از خشک شدن فیلتر هوا را نصب کنید. قبل از نصب فیلتر هوا، توصیه می شود آن را کمی روغن کاری کنید.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا