هزینه تعویض مفصل لگن در بیمارستان میلاد

نحوه عمل تعویض مفصل لگن

در طی انجام این جراحی توسط بهترین فوق تخصص لگن، غضروف ها و استخوان هایی که صدمه دیده اند برداشته می شوند و اعضای مصنوعی به جای آن ها قرار می گیرد. به طور دقیق تر مراحل عمل به صورت زیر است:

قسمت اخر استخوان برداشته می شود و یک وسیله فلزی که در قسمت های اصلی تهی است به جای استخوان فمور جایگزین می شود. یک قسمت کروی به شکل فلزی یا سرامیکی در ناحیه بالای میله جای داده می شود. این وسیله کروی شکل برای سر آسیب دیده استخوان فمور، که از آن قسمت خارج شده است جایگذاری می شود. سطح غضروفی که صدمه دیده است برداشته می شود و با یک حفره دیگر جابه جا و جایگزین می شود.

برای انجام این کار از پیچ و چسب های مخصوصی که بتواند حفره را در محل خود نگه دارد استفاده می شود، زمانی که مراحل به اتمام رسید دکتر پنجه طلا جراحی لگن اطمینان پیدا می کند که آیا موقعیت و حرکت مفصل به خوبی درست شده است یا نه.

پس از صحت از انجام کار، این قسمت با مواد تمیز کننده پاک می شود و بیمار به اتاق ریکاوری برده می شود. در این زمان پس از به هوش آمدن از مسکن های مخصوص برای آرام کردن بیمار استفاده می شود. معمولا لازم است که بین یک الی چهار روز بیمار در بیمارستات بستری شود تا در این زمان علائم اولیه او تحت کنترل باشد.

بهترین دکتر تعویض مفصل لگن | بهترین فوق تخصص لگن در اصفهان

مراقبت های بعد از عمل تعویض مفصل لگن

یکی از مهم ترین قسمت های هر عمل جراحی توسط فوق تخصص هیپ و لگن؛ مربوط به مراقبت های پس از آن می باشد، در صورتی که شما بعد از عمل نسبت به نکات توصیه شده عملکرد خوبی نداشته باشید، ممکن است تمامی نتایح مثبتی که انتظار دارید از بین برود و این گونه عمل شما بی فایده خواهد شد. مراقبت های رایجی و مهمی که شما باید انجام دهید شامل موارد زیر می باشد:

 • برداشتن گام های کوتاه
 • عدم قرار دادن پاها بر روی هم
 • خودداری از خم کردن مفصل ران هنگام انجام فعالیت ها
 • دوری از وارد آمدن فشار به بخیه ها
 • دوری از نشستن بر روی صندلی های کوتاه (البته در تکنیکهای جدید این امر برای بیماران مجاز است)

یکی دیگر از نکات مراقبتی مهم مربوط به بالا و پایین شدن از پله ها می باشد، بهترین کار این است که حداقل تا یک هفته این حرکت را نداشته باشید و پس از آن حتما از عصا یا واکر کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که این مراقبت ها بخش مهمی از روند جراحی و بهبودی شما می باشد که تاثیر زیادی در نتیجه جراحی دارد. خلاصه ای از آن ها شامل:

آیا ماندگاری مفصل مصنوعی همیشگی است؟

این جراحی جزو موفقیت آمیز ترین عمل هایی است که برای انسان انجام می شود، طی تجربیات ما و با توجه سابقه چندین ساله و جراحی هایی که بر روی بیماران انجام داده ایم، مفصل مصنوعی که در لگن استفاده می شود بین 15 الی 20 سال برای بیمار ماندگاری دارد. نکته ای که در خصوص این عمل وجود دارد این است که تبحر جراح اهمیت بیشتری نسبت به جنس و شرکت سازنده پروتز دارد. یعنی اگر شما بهترین مارک پروتز را تهیه نمایید اما عمل شما توسط پزشکی بی تجربه انجام شود، نتیجه مثبتی به دست نخواهد آمد.

عوارض تعویض مفصل لگن

یکی دیگر از سوالات رایجی که بسیار از ما پرسیده می شود مربوط به عوارض این جراحی می باشد، در حالت کلی تمامی جراحی هایی که در هر یک از بخش های بدن صورت می گیرد دارای عوارض می باشد. اما بخش عطیمی از آن ها مربوط به خود شما و روند کار جراح دارد. یعنی که اگر تمامی مراحل جراحی به خوبی انجام شود و شما نیز نکات مراقبتی را به خوبی انجام دهید قطعا نتیجه مثبتی به دست می آید. با این حال عوارضی که برای این جراحی وجود دارد شامل موارد زیر است:

 • در رفتگی مفصل مصنوعی از محل جراحی شده: در برخی از این موارد بدون نیاز به عمل جراحی امکان ترمیم وجود دارد.
 • درد در ناحیه مفصل مصنوعی: ممکن است به دلایل مختلف مانند عفونت و یا لقی پروتز ایجاد شود.
 • ایجاد شدن لخته های خونی در محل جراحی: پزشک با تجویز دارو های رقیق کننده خون، می تواند از حرکت لخته در بدن جلوگیری کند.
 • عفونت در محل جراحی: عفونت های جزئی با مصرف آنتی بیوتیک قابل درمان است، اما در صورتی که عفونت عمقی باشد فقط با برداشتن پروتز می توان از انتشار آن جلوگیری کرد.
 • طول متفاوت پاها نسبت به هم: این مورد کاملا به مهارت جراح بستگی دارد، باید پروتز به نجوی جایگزین شود که احتلافی در قد پاها ایجاد نشود.
 • خرد شدن استخوان در اطراف مفصل: در صورتی که ضربه ای شدید به مفصل وارد شود ممکن است استخوان های اطراف محل جراحی خورد شوند.

هزینه عمل تعویض مفصل لگن و ران

تعویض مفصل لگن به عملی گفته می شود که درآن مفصل لگن یا هیپ به طور کامل یا بخشی برداشته شده و یک مفصل مصنوعی به جای آن قرار داده می شود. یکی از سوالاتی که درباره این عمل مطرح است هزینه تعویض عمل مفصل لگن است. افراد بیشتر به دنبال این هستند که جراحانی را پیدا کنند که این عمل را با قیمت کمتری انجام دهند. به همین دلیل در این مقاله به طور اختصاصی به بیان مواردی درباره قیمت آرتروپلاستی لگن و ران می پردازیم تا افراد بتوانند پاسخ سوالات خود را بگیرند.

هزینه جراحی تعویض مفصل لگن در سال 1402

قیمت عمل تعویض مفصل لگن و ران در سال 1402 به عوامل زیادی بستگی دارد. در تعیین هزینه باید چندین نکته را در نظر گرفت. یکی از عواملی که بر هزینه عمل آرتروپلاستی لگن در سال 1402 تاثیر می گذارد میزان آسیب دیدگی مفصل است. عوامل دیگری همچون مهارت جراح و هزینه اتاق عمل هم در این زمینه موثرند. هرچه جراح سعی داشته باشد دستیاران حرفه ای تری را در کنار خود جمع کند قیمت عمل تعویض مفصل هیپ در سال 1402 هم تحت تاثیر قرار می گیرد. جراح بر اساس این موارد در روز معاینه بیمار هزینه نهایی را اعلام می کند.

قیمت مفصل مصنوعی لگن (هیپ)

یک عامل موثر در تعیین هزینه کلی عمل، قیمت خرید مفصل مصنوعی لگن است. این هزینه جدا از هزینه دستمزد جراح پرداخت می ‌شود و باید آن را در نظر گرفت. هزینه خرید مفصل مصنوعی لگن دارای مقدار و رقم دقیقی نیست زیرا در وهله اول برند های زیادی این ایمپلنت‌ را تولید می کنند و نمی توان انتظار داشت که همگی محصولات خود را با یک قیمت ارائه کنند. عامل مهم دیگر کیفیت و دوام مفصل ها است. مفصل های لگن با دوام تر با هزینه بیشتری به فروش می رسند. نوع و چنس مفصل لگن هم در این موضوع بی تاثیر نیست. همه افراد در ناحیه لگن دچار یک مقدار آسیب‌ دیدگی نیستند. بنابراین برند ها مفاصل را بسته به نیاز افراد مختلف تولید کرده و آنها را دسته بندی می کنند.

عوامل موثر در هزینه عمل تعویض مفصل لگن

در بخش های قبل هم بیان کردیم که عوامل و پارامترهایی وجود دارند که در تعیین هزینه عمل آرتروپلاستی لگن تأثیر داشته و بر اساس آنها هزینه نهایی مشخص می‌ شود. یکی از این عوامل که تاثیر زیادی هم دارد جراح منتخب است. وضعیت بیمار هم در این موضوع تأثیر زیادی می‌ گذارد. به همین دلیل است که آزمایشات و تست های مختلف روی بیمار انجام شده و جراح قبل از عمل او را معاینه می‌ کند. یک پارامتر دیگر که در قیمت بی تاثیر نیست، دستمزد کادر جراحی است. در این زمینه باید هزینه اتاق عمل هم در نظر گرفته شود. در کنار این عوامل و هزینه‌ ها بیمار به طور جداگانه هزینه هایی را برای انجام آزمایش، خرید دارو و… پرداخت می‌ کند که نباید از آنها غافل شد.

آیا بیمه هزینه تعویض مفصل لگن را پرداخت می کند؟

عمل تعویض مفصل لگن از جمله جراحی هایی است که برای درمان اختلالات مفصل به کار رفته و جنبه درمانی دارد. به همین منظور انتظار می‌ رود که شرکت‌ های بیمه به آن خدمات بدهند. همه شرکت‌ های بیمه به یک اندازه به عمل ها پشتیبانی ارائه نمی ‌دهند. در واقع هر شرکت دارای طرح های بیمه مختلفی است و به هر فرد بر اساس نوع بیمه‌ ای که دارد خدمات ارائه می دهد. شرکت ‌های بیمه به دو صورت از بیماران پشتیبانی می کنند. در مواردی که با بیمارستان ها قرارداد دارند خدمات در همان بیمارستان ارائه شده و از حساب بیمار کسر می شود. در مواردی هم بیمار پس از مرخص شدن از بیمارستان به شرکت بیمه مراجعه می‌ کند و هزینه به او پرداخت میشود.

هزینه عمل تعویض مفصل لگن با بیمه تامین اجتماعی

بیمه تامین اجتماعی یکی از بیمه های معتبر کشور است که تعداد زیادی از افراد از آن استفاده می کنند. این بیمه به عمل های درمانی خدمات ارائه می دهد. بیمه تامین اجتماعی جز بیمه های پایه به حساب می آید. این شرکت بیمه هم به دو شکل خدمات خود را عرضه می کند که در بخش قبل به آن اشاره کردیم. قبل از عمل فرد باید پیگیر شده و اطلاع پیدا کند که بیمه تامین اجتماعی او چه مقدار از هزینه ها را پرداخت می‌ کند. این بیمه تمام هزینه درمانی را پرداخت نمی ‌کند اما درصدی از آن را پوشش می‌ دهد.

هزینه جراحی تعویض مفصل لگن با بیمه سلامت

بیمه سلامت هم یکی از شرکت‌ های معتبر در زمینه ارائه خدمات بیمه ای می باشد. بیمه سلامت هم دارای انواع مختلفی بوده که هر کدام با درصد خاصی خدمات بیمه ای را ارائه می دهند. به عنوان مثال در این شرکت از بیمه های معمولی تا بیمه های تکمیلی وجود دارند. هر کدام از این نوع بیمه ها بر اساس شرایط خود خدمات ارائه می دهند. بنابراین می توان فهمید که هر کدام از این نوع بیمه ها هم با هزینه مختلفی نسبت به دیگری باید تهیه شوند.

قیمت عمل تعویض مفصل هیپ با بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی یکی از بهترین بیمه های هر شرکت بیمه ای می باشد. بیمه های تکمیلی با هزینه بیشتری تهیه می شوند اما در هنگام نیاز خدمات بهتری را به بیمار ارائه می دهند. این نوع بیمه ها برای درمان بیماران درصد بالایی از هزینه یا همه آن را پرداخت می ‌کنند. شرکت ‌های مختلف بیمه این نوع بیمه ها را ارائه می دهند. بنابراین افرادی که می خواهند تعویض مفصل لگن و ران انجام دهند می توانند از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند. به دلیل اینکه بیمه تکمیلی خدمات خوبی را ارائه می دهد اکثر افراد برای دریافت آن اقدام می کنند.

هزینه تعویض مفصل لگن و ران با بیمه نیروهای مسلح

بیمه نیروهای مسلح یک نوع بیمه خاص است که به زیر مجموعه های این ارگان ها و خانواده های آنها خدمات ارائه می دهد. افراد با دریافت این نوع بیمه می ‌توانند در هنگام درمان از خدمات آنها استفاده کنند. این نوع بیمه هزینه تعویض مفصل لگن را هم پوشش می دهد. بیمه نیروهای مسلح دارای انواع مختلفی است که هر کدام بر اساس ضوابط و بندهایی که دارند خدمات ارائه می دهند. کارکنان این ارگان می ‌توانند برای دریافت این نوع بیمه مراجعه کنند تا در زمان نیاز بتوانند از خدمات آن استفاده نمایند.

هزینه تعویض مفصل لگن و ران در بیمارستان های دولتی

قیمت تعویض مفصل لگن و ران در بیمارستان ‌های دولتی کمتر از مراکز خصوصی است. وزارت بهداشت هر سال هزینه های این بیمارستان‌ ها را مشخص می کند. تمام خدمات درمانی در بیمارستان ‌های دولتی ارزانتر هستند. دلیل کم بودن این هزینه این است که دولت بودجه ای را به این بیمارستان ها اختصاص می ‌دهد. همچنین این بیمارستان‌ ها با شرکت‌ های بیمه ‌ای بیشتری کار می کنند و این به نفع مراجعه کنندگان است.

هزینه تعویض مفصل لگن و ران در بیمارستان های خصوصی

قیمت  تعویض مفصل لگن بیشتر از بیمارستان ‌های دولتی است. البته این بیمارستان ها هم با شرکت ‌های بیمه ‌ای کار کرده و در این زمینه خدماتی به بیمار ارائه می دهند. اما تعرفه های بیمارستان های خصوصی بیشتر از بیمارستان دولتی است. این تعرفه شامل عمل های جراحی، هزینه درمان، ویزیت، مراقبت و… هستند. البته در صورتی که بیمار دارای بیمه خوبی باشد جای نگرانی نیست و بیمه ها موظف هستند به آن ها خدمات بدهند. در صورتی که بیمار قصد انجام عمل در بیمارستان خصوصی را داشته باشد حتماً باید نوع بیمه خود را بررسی کرده و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهد.

هزینه انواع روش های جراحی تعویض مفصل ران و لگن

 روش های مختلف انجام تعویض مفصل لگن و ران می توانند در تعیین هزینه جراحی موثر باشند. این روش ها را می توان از چند نظر دسته بندی کرد. یکی از این دسته بندی ها بر اساس نوع اتصال می باشد. یکی دیگر از دسته بندی ها بر اساس نوع مفصل تعیین می شود. این نوع دسته بندی بر اساس میزان آسیب و مقدار مفصل مصنوعی تعیین می شود. این روش ها هر کدام به گونه ای و با هزینه مخصوص به خود انجام می شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا