استفاده از سرم شستشو بعد از کاشت مو

نحوه شستشوی سر و موها بعد از کاشت مو

عمل کاشت مو در بهترین مراکز کاشت مو در تهران، از روش های بسیار رایج و پرطرفدار رفع طاسی و کم پشتی موی سر و یا ریش و سبیل در کشور ما می باشد. اما بعد از عمل کاشت مو نکات مهمی تحت عنوان مراقبت های بعد از کاشت مو توسط کلینیک به شما داده می شود که حتما باید آنها را رعایت کنید تا عمل شما نتایج مطلوب را داشته باشد. یکی از این نکات که سوال بسیاری از افرادی است که عمل کاشت مو انجام داده اند در مورد نحوه شستشو بعد از کاشت مو است که در این مقاله در این رابطه توضیح خواهیم داد.

رم | شستشو

چه زمانی باید شستشو بعد از کاشت مو را آغاز کنیم؟

بلافاصله پس از عمل کاشت مو طبیعی، پیوند شما در حال بهبود است و به هیچ وجه نباید خشک شود . در ۳ روز اول باید سرم شستشو را بر روی سر اسپری کنید. پس از آن باید فرایند شستشوی مو را شروع کنید و یکبار در روز به مدت ۱۵ روز دستورالعمل ها را دنبال کنید. علاوه بر سرم استفاده از لوسیون برای جلوگیری از خشکی و مرطوب شدن پوست توصیه می شود.

اگر بعد از ۱۵ روز تمام زخم ها برداشته شد ، دیگر نیازی به استفاده از لوسیون ندارید ، و می توانید شامپوی مورد نظر خود را استفاده کنید ولی اگر هنوز هم زخم بر روی سر خود مشاهده می کنید، استفاده از لوسیون را قطع نکنید. دقت داشته باشید زخم های بعد از کاشت باید حداکثر تا ۲۰ روز بعد از بین رفته باشند.

۱ ماه بعد از عمل شما مرحله خطر را پشت سر گذاشته اید و می توانید به زندگی عادی خود برگردید و از حوله نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که موها باید هر روز به مدت ۱ ماه شسته شوند.

شستشو به چه صورت انجام می شود؟

مرحله اول : هفته اول

۳ روز بعد از کاشت مو استفاده از لوسیون نرم کننده باعث تقویت سلول های پوستی می شود، پوست را مرطوب و زخم ها را نرم می کند. برای شروع تنها منطقه ی برداشت را آغشته کنید. ( ناحیه پشت سر ) با ضربه زدن به آرامی ، تمام قسمت ها پشت سر را ماساژ داده و پس از ۱ ساعت با آب بشورید.

هفته دوم

در هفته ی دوم می توانید لوسیون را هم بر ناحیه ی برداشت و هم بر روی ناحیه ی گیرنده اعمال کنید. مجددا به آرامی آن را ماساژ داده و بعد از ۱ ساعت بشورید. دقت داشته باشید که ناحیه ی جلو سر همچنان حساس است و باید با احتیاط با آن رفتار کرد. حتماً لوسیون را در جهت پیوند بمالید تا از آسیب دیدن مو جلوگیری شود. توصیه می شود از لوسیون بیشتر در نواحی برداشت استفاده کنید.

مرحله ۲ استفاده از شامپو

شامپوی مناسب کاشت مو که توسط پزشک شما توصیه شده است، می تواند در از بین بردن زخم های بعد از کاشت و کمک به روند بهبودی تاثیر به سزایی داشته باشد. با این حال متخصصان معمولا برای ۷ تا ۱۰ روز اول بعد از عمل استفاده از شامپو بچه را توصیه می کنند و پس از حدود ۲ هفته می توانید از شامپوی معمولی خود برای شستن مو استفاده کنید که البته احتمال از دست دادن پیوند ها در این دوره به میزان کم طبیعی است.

شما می توانید پس از استفاده از لوسیون طبق توضیحات داده شده، موهای خود را شامپو کنید.

دستان خود را به شامپو آغشته کنید ولی بر روی سر نمالید. مقداری کف ایجاد کنید و آن را به آرامی بر ناحیه ی برداشت و گیرنده بمالید. اجازه دهید که کف ۲ تا ۳ دقیقه بر روی مو بماند.

مرحله ۳ شستشو

از آب گرم مایل به سرد برای شستشو استفاده کنید برای اینکه به مو آسیبی وارد نشود ترجیحا از دوش استفاده نکنید و با استفاده از سطل آب و یا اسپری آب را به آرامی بر روی سر بریزید. فشار آب اصلا نباید بالا باشد و سر باید به طور کامل شسته شود تا چربی اضافی بر روی پوست باقی نماند.

نحوه کف گذاری بعد از کاشت مو

نحوه کف گذاری بعد از کاشت مو یک موضوع بسیار مهم بوده و حتماً لازم است تا با نهایت دقت و حساسیت این کار انجام شود. چرا که در غیر این صورت ممکن است موهای کاشت شده، آسیب ببیند. برای این کار در ابتدا مقداری از شامپو را بر روی کف دست خود بریزید، سپس دستان خود را به هم بمالید تا کف ایجاد شود. بعد از ایجاد کف، بایستی آن را به آرامی بر روی سر خود قرار دهید.

بعد از آن لازم است تا به مدت ۵ دقیقه منتظر بمانید تا کف جذب پوست شما شود. به عنوان یک نکته بسیار مهم بایستی در نظر داشته باشید که در روزهای اولیه کاشت و زمانی که قصد کف گذاری بر روی موهای خود را دارید بایستی از ماساژ دادن سر، تماس دست با موها و خاراندن ناحیه کاشت، پرهیز کنید.

تعداد دفعات شست و شوی سر بعد از کاشت مو

شست و شوی منظم موها در روزهای ابتدایی کاشت اهمیت بسیار بالایی داشته و به طور مستقیم بر کیفیت موهای کاشت شده تاثیر می‌گذارد. به طور معمول در روزهای ابتدایی لازم است تا حداقل دو بار در روز نسبت به شست و شوی موهای خود اقدام کنید. البته تعداد دفعات مورد نیاز برای شست و شو موهای کاشت شده با توجه به شرایط هر فردی می‌تواند متفاوت باشد. از این رو اکثر پزشک‌ها بعد از انجام کاشت، تعداد دفعات شست و شوی سر را برای افراد مشخص می‌کنند.

بهترین شامپو مناسب برای شستن موهای کاشت شده

اصولاً نمی‌توان از هر شامپویی برای شست و شو موهای کاشت شده توسط ربات best robotic hair transplant استفاده کرد. چرا که این موها در روزهای اولیه بسیار حساس و آسیب پذیر هستند و مواد شوینده ممکن است اثرات بسیار بدی را بر روی آن‌ها داشته باشند. اغلب پزشکانی که به کاشت مو مشغول هستند، توصیه می‌کنند تا افراد موهای خود را با استفاده از شامپو بچه شست و شو دهند. چرا که این شامپوها فارغ موادی هستند که برای ریشه‌های موهای کاشت شده مضر باشند.

البته بعد از انجام کاشت نیز، پزشک شما شامپو مناسبی را برایتان معرفی خواهد کرد و لزومی ندارد که در رابطه با این موضوع نگرانی داشته باشید.

فوم شست و شو بعد از کاشت مو

بعد از انجام کاشت، موها به شدت حساس و آسیب پذیر هستند. از این رو ضمن محافظت از آن‌ها بایستی به دنبال راه کارهایی برای تویت ریشه‌های مو گشت. فوم شست و شو برای پاسخ دهی به این نیاز تولید شده است. این فوم‌ها از ترکیبات طبیعی و گیاهی تولید می‌شوند و قادر هستند تا مواد مغذی لازم برای ریشه‌های مو را فراهم کنند. به همین جهت بسیاری از پزشکان به افراد توصیه می‌کنند تا پس از انجام کاشت، از فوم‌های مخصوص شست و شو استفاده کنید.

میزان و نحوه استفاده از این فوم‌ها، توسط پزشک به فرد اعلام می‌شود. به عنوان یک نکته مهم باید در نظر داشته باشید با آنکه فوم شست و شو بعد از کاشت مو به عنوان یک محصول بی نظیر با مزایای خارق العاده شناخته می‌شود، اما بایستی حتماً زیر نظر پزشک و با تجویز وی از آن استفاده کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا