برترین های کسب و کارلوازم خانگی

آیا مبل شویی خوب است

شستن پارچه مبل اقدامی است که همه دارندگان آن در برهه ای از زمان خواسته و ناخواسته مجبور به انجام آن می باشند. و در واقع شستن مبلمان یکی از اقداماتی است که با استفاده از آن می توان در زمینه نگهداری این وسیله اقدام کرد. البته برای نگهداری مبلمان بهتر است در مواقع لزوم شستشوی آنها انجام گیرد و اگر این مورد بیش از حد مجاز تکرار شود، باعث کاهش کیفیت پارچه مبلی و زیبایی مبل خواهد شد. مبلمان به عنوان یکی از عناصر کلیدی دکوراسیون داخلی به شمار می روند ،و به همین دلیل داشتن زیبایی و جلوه مناسب موارد مهمی هستند که در تاثیرگذاری این محصول در دکوراسیون داخلی دخیل هستند. در میان عناصر مختلف مبلمان پارچه بیشترین تاثیر و بازدهی را دارد و به همین دلیل باید از پارچه های مبل مراقبت کافی انجام گیرد تا آنها همواره دارای جلوه کافی و مناسب باشند. یکی از راه های چنین مراقبت هایی اجرای روش صحیح شستن مبل است. امروزه شستن پارچه مبل به روش های مختلفی انجام می گیرد. ما در ادامه متن روش های انجام آن را معرفی می کنیم.

قیمت تعمیرات مبل به نوع و مدل ان بستگی دارد.

هزینه تعمیر مبل استیل با مبل راحتی متفاوت است.

شستن پارچه مبل و روش های انجام آن

شستن پارچه مبل با روش های مختلفی امکان پذیر است. در حالت کلی می توان روش های شستشوی مبلمان را به دو دسته روش های خانگی و همچنین روش های ماشینی یا همان شستن مبل با دستگاه تقسیم بندی کرد. در روش خانگی شستن مبلمان به روش های مختلفی انجام می گیرد. در این روش اگر پارچه از نوع مناسب باشد و یا از نمونه های چرمی باشد، می توان روش شستن مبل با شلنگ آب را اجرا کرد. همچنین این روش برای مواقعی استفاده می شود که قصد شستشوی کامل مبل را داشته باشیم. اما اگر لکه ای بر روی مبلمان ایجاد شده و قصد تمیز کردن لک روی مبل را دارید، می توان از یک ابر و همچنین یک محلول شوینده استفاده کرد.

شستن پارچه مبل در حالت دیگر با دستگاه انجام می گیرد. امروزه مراکز مختلفی در سراسر کشور راه اندازی شده اند و این خدمت را انجام می دهد. همواره در مورد کیفیت خدمت این مراکز نظرات موافق و مخالف زیادی وجود دارد. ما در ادامه متن مطالبی در این حوزه ارائه می دهیم که قطعا می توانند در تصمیم گیری درست دخیل باشند.

آیا شستن پارچه مبل با مبل شویی باعث آسیب زدن به پارچه می شود؟

شستن پارچه مبل در مراکز خشکشویی مبلمان با دستگاه های مختلف انجام می گیرد. گاها شنیده می شود که به دلیل استفاده از دستگاه در این شیوه پارچه های مبلمان آسیب می بینند. برای مثال رنگ پریدگی، پارگی پارچه و چروک آن اتفاقات رایجی هستند که از این نحوه شستشو پارچه مبلی گزارش می شوند. در حالت کلی باید گفت که دستگاه هایی که برای انجام خدمات خشکشویی مبلمان مورد استفاده قرار می گیرند، و معمولا به صورت تخصصی و برای این حوزه ساخته شده اند، به همین دلیل احتمال خطای آنها بسیار کم و نادر است. همچنین در بعضی روش ها مثل شستن مبل با بخارشو احتمال آسیب دیدن پارچه تقریبا ناممکن است و در صورتی این اتفاق رخ می دهد که اپراتور این دستگاه ها در انجام وظایف خود کوتاهی و یا اشتباه کند. برای مثال استفاده از شوینده های قوی، شستشوی بیش از حد مجاز، و اجرا نکردن روش صحیح شستن مبل می تواند بر کیفیت پارچه مبلمان تاثیرات منفی داشته باشند. اما مهمترین عاملی که می تواند بر کیفیت کار یک مرکز شستن مبل با دستگاه تاثیر داشته باشد جنس پارچه است.

شستن پارچه مبل دارای استاندارد هایی است که می بایستی حتما آنها را رعایت کرد تا به نتیجه مطلوب و مناسب رسید. یک پارچه مبلی اگر از جنس و کیفیت مناسب برخوردار باشد، می تواند در برابر شستشوهای مختلف مقاومت داشته باشد. برای مثال در این حالت شستن مبل با بخارشو یا همچنین شستن مبل با شلنگ آب فرقی ندارد و می توان با استفاده از روش های خانگی و کارگاهی شستن آن را انجام داد.

شستن پارچه مبل بهتر است تنها در موارد لازم و ضروری صورت گیرد. برای مثال اگر لکه ای بر روی مبل ایجاد شد، برای تمیز کردن لک روی مبل نیاز به مراجعه به خشکشویی مبلمان نیست و روش صحیح شستن مبل در این حالت، همان امورات خانگی و استفاده از محلول شوینده ملایم و تکه ای ابر است. اما اگر لکه با این شیوه پاک نشد می توان به مراکز مبل شویی مراجعه کرد، و از خدمات آنها بهره برد.

چگونه از شستن پارچه مبل آسوده خاطر بود؟

شستن پارچه مبل یک فرایند شستشوی کامل است و زمانی می توان از انجام آن اطمینان خاطر داشت که از جنس و کیفیت پارچه مبلی خود اطمینان داشته باشیم. امروزه پارچه های مبلی در انواع مختلف تولید می شوند و بعضی از جنس ها کیفیت مناسب، و بعضی دیگر کیفیت پایین دارد. برای مثال یک پارچه مبلی مناسب باید مقاومت شستشویی کافی داشته باشد. از بهترین انواع پارچه های مبلی که در برابر شستشو مقاومت دارند می توان به این موارد اشاره کرد:

 • انواع پارچه مخمل
 • انواع پارچه جیر
 • انواع پارچه های ساتن
 • انواع پارچه شانل
 • انواع پارچه ژاکارد
 • انواع پارچه کنف
 • انواع پارچه های ضدلک و آب
 • انواع پارچه های کتان

شستن پارچه مبل و یا به عبارت بهتر شستن مبلمان اقدامی است که می توان با انتخاب یک پارچه مناسب برای همیشه از آن اطمینان خاطر داشت، و جهت انجام آن از روش های سنتی و ماشینی استفاده کرد. ما در این مجموعه تخصصی در زمینه تامین و فروش انواع پارچه های مبلی باکیفیت فعالیت داریم، و بهترین برندهای ایرانی و خارجی را با شرایط عالی در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم. ما در این مجموعه تخصصی آمادگی داریم تا نیازهای خرده و عمده مشتریان را با بهترین قیمت و کیفیت د

تصور غلطی که برخی از مردم از خدمات مبل شویی با دستگاه های مختلف این حوزه دارند، این است که پارچه مبلمان در معرض اسیب قرار خواهند گرفت و بافت و رنگ انها ممکن است تخریب شود. این نگرانی از سوی مشتریان به طریق مختلف به ما اعلام می شود که در ادامه به بررسی ان خواهیم پرداخت.

از انجاکه مبلمان بیشترین استفاده را در محیط های داخلی دارند، احتمال کثیفی و لکه شدن انها بسیار بالا است. لکه بری و شستشوی مبل اقدامی نیست که بتوان به راحتی به انها بپردازید. بنابراین از امتحان کردن مواد شوینده مختلف خوداری کنید.

پس بهترین راه حل تماس با مراکز خدماتی و تقاضای خدمات در محل با استفاده از دستگاه های مخصوص است. اما برخی با دیدن یا شنیدن نام دریل یا فرچه از شستشوی انها پیشمان می شوند و یا اینکه دچار تردید خواهند شد. تضمین خدمات می تواند راهکار کسب اعتماد مشتریان باشد.

برخی دیگر از مردم سابقه انجام این خدمات را دارند و با دیدن تفاوت وضعیت فعلی و قبلی رویه پارچه ای مبلمان خود باور اسیب رساندن این خدمات را به پارچه مبل را گسترش می دهند.

علت نگرانی از خدمات مبل شویی

همانطور که می دانید پارچه مبلمان متناسب با نوع مبل و سلیقه افراد انتخاب می شوند و تطابق با دیزاین محیط اتفاق دیگری است که شکل می گیرد. همچنین پارچه مبل اولین بخشی است که ارتباط بصری و فیزیکی با ان انجام می گیرد.

بنابراین نگرانی از اسیب های احتمالی به پارچه عادی است. برخی از پارچه مبلمان به قدری گران قیمت هستند که با ارزش مالی انها می توان دو دست مبل معمولی خریداری نمود.

همچنین ارزش مالی و بصری یک دست مبل به پارچه ان وابسته است. بروز کوچکترین ایراد نیز بر روی انها می تواند جلوه نامناسبی به انها بدهد و دیگر مانند گذشته دلنشین نباشند.

نگرانی از هزینه های تعویض و هزینه های ناشی از تعمیرمبل و تعویض پارچه نیز برای مشتریان پیش می اید. اما ما به شما می گوییم که این نگرانی تا درصد کمی درست بوده و با رعایت استاندارد های این حوزه کوچکترین اسیبی به پارچه وارد نخواهد شد.

استاندارد های اولیه برای شستشوی مبل

اینکه پارچه مبل در پروسه شستشو ممکن اسیب ببیند، سوال مهمی است که احتمال وقوع ان تنها در صورت رعایت نشدن استاندارد های این حوزه وجود دارد.

مبل شویی خدماتی نیست که تنها با داشتن ابزار ان ممکن باشد و از هر شخصی که با انها در محل حاضر شد، به عنوان متخصص شستشو نام برد. بنابراین برای دریافت این خدمات از طریق مراکز معتبر و مجاز اقدام کنید.

ابزار این حوزه خدمات دارای دو نوع اسپری_وکیوم و دریلی است. روش استفاده از این دستگاه بر روی انواع پارچه مبل متفاوت است و اینکه برای استفاده از انها باید دوره اموزشی لازم گذارنده شود. به عنوان مثال استفاده از دریل سر فرچه ای در هر شرایطی مناسب نبوده و باید دور ان تنظیم شود.

آموزش شستشوی مبل در منزل بدون دستگاه | ایا میشود مبل را با اب شست

بحث مهم دیگر در این حوزه خدماتی استفاده مواد شوینده مناسب و استاندارد است. شوینده درجه یک می تواند علاوه بر اینکه انواع لکه ها را برطرف کند و اسیبی به پارچه نرساند. شوینده هایی مانند تگزاپون حتی ماندگاری تمیزی را بالا می برند.

مقالات مرتبط :

اسیب های احتمالی شستشوی نامناسب پارچه مبل

برخی از نکات هستند که عدم رعایت انها می تواند به پارچه شما اسیب برساند. فرچه شستشو باید نرم باشد و با دور پایین دوران کند. همچنین دستگاه های این حوزه استاندارد سنجی شده اند و برای شرایط مختلف کارایی مختلف دارند.

اسیب در حین استفاده از دستگاه تنها در صورتی رخ می دهد که شستشو بدون در نظر گرفتن حساسیت های پارچه انجام گیرد. پیش از شروع شستشو باید به بررسی دقیق پارچه و لکه های ان پرداخته شود.

برخی نیز در این حوزه به خود کفایی کامل رسیده اند و با تولید شوینده های دست ساز و ترکیب مواد شوینده مختلف مانند کلر و ریکا پروسه مبل شویی را اجرا خواهند کرد.

از بین رفتن رنگ پارچه مبل و و تخریب بافت ان از جمله اسیب هایی است که در این مورد رخ می دهند. بنابراین نسبت به مواد شوینده استفاده شده حساسیت نشان دهید.

تزریق بیش از حد مواد شوینده و اب بر روی پارچه و جمع نکردن کامل انها باعث می شود تا اسفنج ها اب خورده و رنگ پس دهند. جمع اوری اب و چرک باید به سرعت انجام گیرد.

نحوه شستشوی پارچه مبل در محل به صورت استاندارد

دانستن صفر تا صد شستشوی یک مبل می تواند این اطمینان را به شما بدهد که هیچ اسیبی به پارچه ان وارد نخواهد شد. زمانی که شما با یک شرکت معتبر برای دریافت خدمات تماس بگیرید، سوالات ابتدایی از شما بسیار مهم است.

مواردی چون تعداد مبلمان و نوع ان تنها برای اعلام قیمت به شما خواهد بود. نوع پارچه مبل و نوع لکه ایجاد شده مواردی هستند که بر روی نوع دستگاه شستشو و مواد شوینده اثر می گذارد.

پس از توافق با مشتریان و حضور سرویسکاران در محل بررسی میدانی از مبل انجام می گیرد. لکه های سخت تر نشانه گذاری می شوند تا در خیسی و نم دار شدن پارچه گم نشوند. (اینکه پارچه خیس یا نم دار شود بستگی به جنس ان دارد)

ترکیب تگزاپون در محل انجام می گیرد و متناسب با نوع مبل متفاوت است. شستشو باید تا زمان رسیدن به نتیجه مطلوب انجام گیرد و در صورت نیاز از لکه بر های نانو استفاده شود.

همچنین مواد شوینده به کف بر روی پارچه مبل تزریق می شوند و بلافاصله پس از شستشو توسط دستگاه های خشک کن جمع اوری می شوند. خشک کردن مبل حتی از شستشوی ان نیز مهم تر است که برخی از سرویسکاران بدان دقت نمی کنند.

شست و شو بدون اسیب به پارچه مبل

پیش از این از نگرانی های مشتریان بابت پارچه مبلمانشان صحبت کردیم و گفتیم که در چه صورتی اسیب به پارچه مبل خواهد رسید. اما خدمات خود را به صورت تضمینی ارائه می کند. مشتریان در صورت رضایت از پایان کار هزینه پرداخت کرده و هیچ گونه ایرادی نیز متوجه پارچه مبلمان نخواهد شد.

مواردی که سبب شده اند تا ضمانت پایان کار را در خدمات خود منظور کنیم عبارتند از :

 • استفاده از ابزار استاندارد و خشک کن های سه موتوره
 • استفاده از شوینده های درجه یک تحت لیسانس هنکر المان
 • به کارگیری پرسنل خدماتی ماهر و مجرب
 • استفاده از لکه برهای نانو در صورت نیاز

ر سراسر کشور تامین کنیم. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید انواع پارچه های مبلی، قیمت و روش های تهیه آنها می توانید با کارشناسان ما در این مجموعه فروش در تماس باشید. کارشناسان ما در این مجموعه آمادگی دارند تا در زمینه های مختلف به شما مشاوره رایگان ارائه دهند.

منبع مقاله : توییتر

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا