دنیای وب

بازآفرینی صنعت پشم استرالیا

استرالیا دارای معادن متنوعی است و در پایان قرن نوزدهم شاهد غنی‌ترین هجوم طلا در تاریخ بود. این کشور همچنان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان طلا در جهان است و به کاوش در مناطق جدید به امید تکرار تاریخ ادامه می دهد.

این کشور همچنین بزرگترین تولید کننده پشم در جهان و دارای بیشترین تعداد گوسفند و چین دومین تولید کننده پشم است. پشم دریایی استرالیا ستون فقرات اقتصاد استرالیا را برای چندین دهه ایجاد کرد تا اینکه بازار پشم در سال 1989 استرالیا را با 60 انبار ترک کرد. میلیون عدل هر یک وزن آن یک تن بود. افزایش قیمت عامل اصلی کاهش آن بود و تعداد گوسفندان از 180 میلیون در سال 1989 به 70 میلیون گوسفند کاهش یافت. این در حالی است که در سال های اخیر قیمت پشم به دلیل تقاضا از سوی آسیا و اروپا شروع به افزایش کرده است. این پشم را بهترین پشم برای پوشاک می دانند.

Zegna، یک تولید کننده پوشاک ایتالیایی، از سال 1910 پشم مارینو مرغوب را از استرالیا وارد کرده و این مواد را به بهترین پارچه ها در صنعت بافندگی خانواده خود در شمال ایتالیا تبدیل کرده است. در سال 2014، در تلاشی برای کنترل بهتر منابع (مو) خود، Zegna با چارلز کاونتری، کشاورز نسل چهارمی که مدیریت املاک آشیل را مدیریت می‌کند و 60 درصد از سهام را به عنوان بخشی از استراتژی به نام «گوسفند برای خرید» می‌خرد، مشارکت کرد.

از زمانی که Zegna به عنوان یک شرکت نساجی در سال 1910 شروع به کار کرد، تمام لباس های آن از پشم استرالیایی تهیه می شد. سپس از این پشم بر روی لباس‌های لوکس Zegna استفاده می‌شود، از جمله لباس‌های Vellus Aureum با قیمت 34000 دلار که هر سال 60 تا 80 عدد برای سفارش تولید می‌شود. در سال 2016، یک تولید کننده پشم استرالیایی رکورد بهترین پشم جهان را با اندازه 9.8 میکرون شکست و از ترمه بچه که معمولاً 11 میکرون اندازه گیری می شود، شکست. هدف Zegna ایجاد یک سیستم تامین پایدار و اطمینان از عدم به خطر افتادن کیفیت و عرضه است. این از اصل پذیرفته شده توسط هنری فورد پیروی می کند. او یک مزرعه لاستیک و یک معدن آهن داشت تا کسی نتواند عرضه اش را قطع کند و بتواند قیمت کالاها را کنترل کند. او حتی یک اندازه سفارشی ساخت تا بتوان از آن برای تعمیر کف مدل تی فورد دوباره استفاده کرد.

Zegna حقایق سخت در مورد کشاورزی در مناطق ناهموار استرالیا را آموخت. رنج کشیدن از خشکسالی شدید برای چارلی کاونتری، کشاورز نسل ششم پشم چیز جدیدی نیست. خشکسالی متوقف شد و ما عبرت گرفتیم. همراه با خرید قوچ های جدید، روی ژن ها برای بهبود کیفیت پشم، افزایش ذخیره آب و کیفیت خوراک در پادوک ها کار کنید. آنها با هم در حال احیای صنعت پشم استرالیا هستند و دیگران نیز از آن پیروی می کنند. یک کشور کامل بر پشت مارینو و سایر محصولات کشاورزی ساخته شد و امید بازگشت به آن شکوه است.

متأسفانه، دولت استرالیا بیشتر بر مزایای کوتاه مدت شکستن زغال سنگ و سایر مواد، ایجاد حفره های بزرگ در زمین و آسیب رساندن به محیط زیست متمرکز است. بودجه برای صنعت کشاورزی و جوامع آن در طول سال ها کاهش یافته و در برخی موارد سیستم حمل و نقل ریلی مختل شده است.

در دهه 1970 استرالیا هفتمین اقتصاد بزرگ جهان بود و محصولات کشاورزی بزرگترین صادرات مانند پشم، گندم، گوشت و کره بودند. ما الان شماره سیزدهم و پر از بدهی در خارج هستیم. زمان بازگشت به اصول اولیه است.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا