بوردیگرا: باغهای ویلا حنبوری

در بوردیگرا ، باغهای ویلا هانبوری که توسط توماس هانبوری تأسیس شده است (شهروند لندن که ثروت خود را در شانگهای رقم زد و عاشق این قسمت از ساحل و آب و هوای واقعاً بی نظیر آن شد) ، Mortula Promontory را با پرتاب سنگ از روستای Latte de Ventimiglia جارو کرد. موقعیت استراتژیک آن کاملاً توسط مجموعه ای استثنایی متنوعی از تصاویر پانوراما در میان گیاهان سرسبز و سبز ساخته شده است.

در اینجا گیاهان مدیترانه ای معمولاً با گروهی از گونه های عجیب و غریب تداخل می کنند و گروهی چشمگیر از حدود شش هزار گیاه تشکیل می دهند که همگی در خارج از منزل کشت می شوند. نتیجه آن یک تکه بهشت ​​روی زمین ، یک باغ عجایب ، تنها باغ گیاه شناسی در نوع خود در جهان است ، مکانی که هر گیاه ، درختچه ای ، پرچین و گل و گیاه طبقه بندی و متمایز می شود.

طراحی کلی باغ (که در طول سالها چندین بار تغییر کرده است تا در نظر گرفته شود روندهای جدید چشم انداز ، سلیقه های معاصر و الزامات تحقیقات گیاه شناسی) باعث شده است تا تاریخ از طریق جولیا آگوستا ، یکی از مهمترین راه های روزگار خود حفظ شود و یکی از مهمترین راه های روز خود (رزرو ترین قسمت هنوز هم در داخل باغ باشد) و جاده های اصلی از قبل موجود ؛ کلیه مسیرهای دیگر پارک در یک چهارراه یا به طول اصلی ساخته شده است. دیوارهای نگهدار قدیمی ، آپارتمان ها و مرزهای قدیمی ساختمان که ویلا را از دریا جدا می کند هنوز ایستاده اند.

هر سطح از باغ با مراحل گل ، مسیرها و نردبان ها همراه است. با ایجاد باغچه ها ، تمام خانواده هانبری شروع به حفظ و تشویق گیاهان خود به خود محلی در قسمت های وحشی و کمتر در دسترس و در صورت لزوم لکه دار کردن درختان (هر نوع کاج و زیتون) و درختچه ها (گل میو ، لورل ، رزماری ، جارو) کردند. . در سواحل میز آنها روغن زیتون را کاشتند. در مناطق سایه دار و برتر ، ویستریا و بنفش؛ در پای دیوارها ، گلهای شور ، گلهای رز ، پیچک و بگونیا؛ در تراس های خراب ، مشک و پلاگونیوم.

قسمت جنوبی باغ که در آن تختخوابهای گل قرار دارد کمتر با آلوئه ورا ، آلوئه ورا ، اپنتیا ، کاکتوس ، مخچه ، بثورات و یوکاها تزئین شده است. Hanbury همچنین درختان نخل ، جنگل استرالیا و باغهای رنگارنگ (صورتی ، سفید ، نارنجی) پر از گلهای فصلی و با مرزهای پرچین زیبا ایجاد کرد. یک مزرعه باغ و مرکبات در بین خانواده ای از شقایق ها ، فریزیا ، عنبیه ، زعفران ، مخمر و فلس قرار داده شد تا چشم آنها را به خود جلب کند. با اضافه کردن مجسمه ها ، چشمه ها ، حوضه ها ، ستون ها ، ستون ها ، آمفوراها ، نیمکت های سنگی و معابد ، در هر سطح از باغها یک لمس نهایی زیبا قرار می گیرد.

کاخ متعلق به MarchesiOrengo di Ventimiglia (ساختمان اصلی املاک) نیز تقریباً بدون تغییر مانده بود. برای آسایش هرچه بیشتر ، این برج برای بهبود بخشیدن به نمای برجسته شده و قسمت های جدیدی اضافه شده است (تراس ها ، آجیل های طاقدار و ایوان در جلوی خانه). ساختمان های خدماتی برای اهداف مختلف تنظیم شده اند: کاسا بلینی ، زیر سرای کارمندان کلبه ای در کرانه شرقی رودخانه (سورا) برای آزمایش آزمایش های علمی و مکان اصلی کشفیات باستان شناسی سر توماس. سکونت باغبانان ، گاوها ، کازا ناتالینی ، خانه پایدار ، هیلفت و والدین در زمین مسطح. برای آبیاری باغ ها و گیاهان ، خانواده مجبور بودند زمین ها را از نو هزینه کنند تا با هزینه ای خاص ، سیستمی برای جمع آوری و توزیع آب طراحی کنند. در یک ژست نوع دوستی ، خانواده هانبری باغها را به مردم ایتالیا اهدا کردند. این اداره اکنون مسئولیت انستیتوی گیاه شناسی دانشگاه جنوا است.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا