دهکده Formosan Futuro

مسافران و عکاسان در همه جا دائما در جستجوی این تجربه بی نظیر هستند. این عکس بی نظیر از این مکان بی نظیر که مورد احترام و وحشت دوستان و سردبیران مجله قرار گرفته است. با صنعت روزافزون جهانگردی ، پیدا کردن این مکان ها هر روز سخت می شود ، به خصوص اگر دوست یک محلی نیستید. با سفر به اماکن ناآشنا ، به راحتی می توانید به مناظر معمولی بروید و آنها را به زیبایی بارگیری کنید. دسترسی به آن سنگهای دست نخورده نیاز به تحقیق و تلاش دارد. بیشتر اوقات ، به دلیل این دو مورد ، این مکان ها در وهله اول بسیار زیبا باقی می مانند. و این باعث می شود که برای کسانی که در واقع به آنجا می آیند ، پاداش بیشتری بخشد.

تایوان یک جواهر کشف نشده در شرق آسیا است ، زیرا با این مناطق ناشناخته پر شده است و آن را به مکانی عالی برای افرادی که به دنبال یک تجربه منحصر به فرد هستند تبدیل کرده است. این هفته ، من یکی از این مقاصد را کشف کردم جایی که نام دهکده فورموسا در Futuro را گذاشتم. این داستان رنگارنگ او است ، امیدوارم که از آن لذت ببرید.

تاریخ

مهندسی معماری

دهه 1970 یک زمان سرگرم کننده برای کل جهان بود. روندهای جدید مد ، سبک های موسیقی و دیدگاههای سبک زندگی مانند گذشته ظاهر شده اند. مردم نه تنها آرمانهای بلند و بلندی داشتند ، بلکه پول برای خرید آنها نیز داشتند. Trends همچنین در صنعت طراحی معماری ظاهر شد و سعی در رفع عطش کسانی که به دنبال خانه ای منحصر به فرد هستند برای مطابقت با دیدگاههای منحصر به فرد خود در مورد زندگی. در عصری که اعتقاد بر این بود که روبات ها و ماشین ها سرانجام با همه آزار و اذیت های انسانی مقابله می کنند ، معمار فنلاندی متی سورونن خانه جدیدی به نام “Futuro” طراحی کرد.

این خانه جدید به گونه ای طراحی شده است که بهترین استاندارد جهانی برای همه خانه ها بوده و امکان سفر و زندگی در سراسر جهان را برای همه فراهم می کند. این خانه 16 تکه یا “بشقاب پرنده” مانند شکل تقویت شده با فایبرگلاس طراحی شده و یک خانه شکل برای قابلیت حمل آسان و پایداری در هر محیطی است. ایده اصلی این بود که هنگام زندگی در ساحل در هاوایی ، یک خانه بخرید و وقتی می خواهید سرعت را تغییر دهید و به آلپ سوئیس بروید تا در یک دهکده اسکی زندگی کنید ، می توانید به سادگی خانه خود را به صورت جداگانه پرواز کنید تا دوباره ساخته شود. تنها چیزی که لازم بود چهار ستون بتونی به عنوان پایه بود و خانه می توانست روی آن قرار بگیرد ، اجازه می دهد تقریباً در هر جای دیگری قرار بگیرد.

علاوه بر طراحی منحصر به فرد قابل جابجایی منازل ، فضای داخلی نیز با نهایت راحتی در ذهن طراحی شده است. اتاق نشیمن دارای یک سری صندلی های چوبی است که در آن افراد می توانند راحت بنشینند و یا حتی به عقب بخوابند و بخوابند تا خواب مهمانان شود. این صندلی ها در امتداد دیوار بیرونی روبروی مرکز خانه ای بودند که آشپزخانه و فضای بار در آن قرار دارد. این امر آن را به یک اتاق ناهار خوری و یک اتاق نشیمن بزرگ مکالمه در یک فضای کوچک تبدیل می کند. در پشت خانه ، اتاق خواب و سرویس بهداشتی مستر از حریم خصوصی و آشنایی نگهداری می شد. جذابیت محیطی جالب این خانه این است که با یک سیستم گرمایشی برقی ، تنها در 30 دقیقه می تواند از -20 درجه تا 60 درجه فارنهایت باشد. فوق العاده پایدار.

متأسفانه ، کمتر از 100 خانه ساخته شده در سرتاسر جهان وجود دارد که معمولاً مقصر بحران Exxon Mobile و افزایش قیمت نفت هستند. اثر دومینو باعث شده تا افزایش پلاستیک برای این خانه ها برای تولید گرانتر باشد و البته مردم شروع به از دست دادن علاقه کردند. رویای متیو سورونین در مورد دنیای آینده نگرانه با خانه های بشقاب پرنده در حال پرواز در زیر هلیکوپترها به همراه طراحی وی در دهه 1980 درگذشت.

کسب و کار

قبل از اینکه Futuro سرنوشت خود را مدیریت کند ، یک تاجر برجسته تایوانی ، متی سورونین ، در خواب می بیند و با وی اقدام می کند.

آقای سو مینگ تاجر تایوانی بود و گذشته ای پر جنب و جوش در ارتش در سالهای گذشته داشت. یکی از اولین پروژه های او یک مارک محبوب در حال حاضر سود نوشیدنی Sarsaparilla بود که در سراسر تایوان فروخته شد. در روزهای ابتدایی آن ، از جوانه های چشایی محلی بسیار محبوب نبود و شروع آرام خود را آغاز می کرد. با این حال ، با ایجاد ایالات متحده پایگاه های نظامی در تایوان به عنوان محلی برای آسیای شرقی بزرگ ، سلیقه های فرهنگ و غذا غربی در این کشور شروع به توسعه کرد. علاوه بر این ، فروش نوشابه آقای سو مینگز منفجر شد و کارخانه جدیدی را تاسیس کرد و به عضوی ثروتمند جدید از جامعه عالی تبدیل شد.

آقای سو مینگ با پول جدید خود مشتاق سرمایه گذاری بود و تصمیم گرفت تا بازار خرید مجلل شهروندان تایوانی را برای خانه های تعطیل هدف قرار دهد. وی تصمیم گرفت ورزش های آبی و زندگی در ساحل درخواست های او برای ایجاد جامعه در ساحل برای مردم تایوانی باشد. با توجه به این موضوع ، وی یک مکان ساحلی زیبا را در کنار ساحل شمال شرقی تایوان انتخاب کرد ، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات انجام داد و شروع به ساختن یک جامعه مسکونی آینده نگر پر از خانه های طراحی آینده و همچنین ویلا های ساحلی مربع کرد. بازار آن در تایوان غنی بود ، جایی که این ویلاهای ساحلی در ابتدا با معادل امروز معادل 94000 دلار قیمت داشتند.

من توسط مدیر محلی املاک و مستغلات مطلع شدم که سرانجام سرمایه گذاران علاقه خود را از دست دادند و این پروژه از پول درآمد. وی توضیح داد که بسیاری از سرمایه گذاران می توانند هزینه سفر به خارج از کشور را به سایر مکانهای عجیب و غریب و ویلاهای خصوصی اختصاص دهند و تمایل کمی برای گذراندن یک تعطیلات ساده در خواص ساحل چمن خانه ندارند.

علاوه بر این ، در مصاحبه با یک مربی رقص محلی در آبگرم و هتل همجوار ، او مطلع شد که شرایط آب و هوای منطقه در طول سال شدید بوده است. تابستانها به طرز غیرقابل تحمل داغ هستند و زمستانها وزش باد شدید و غیرقابل تحمل و برودت هوا در ساحل را سر و صدا می کنند. وی توضیح داد كه چطور این مکان برای تعطیلات كمتر از حد ایده آل است و این محله 20 تا 30 سال یا بیشتر خالی از سكو بوده است.

نتیجه روز کنونی ویرانه های ویلای محله ای آینده نگر در کنار ساحل ، متروک و مزاحم است و یک پنجره کوچک به ما می دهد تا رویای یک تاجر موفق چگونه بود.

تجربه تیراندازی با کمان

حمل و نقل (سفر)

سعی کردم ساعت جادوی صبح را برای فیلمبرداری ضبط کنم ، ساعت 5 صبح صبح رفتم. برای گرفتن اولین اتوبوس به رفت و آمد مکرر ساحل در حال حاضر. این امر تنها به این دلیل امکان پذیر بود که سیستم حمل و نقل در تایپه انعطاف پذیر باشد ، و زندگی را برای افرادی که تصمیم می گیرند از خطر رانندگی اسکوتر در ترافیک پرخطر جلوگیری کنند ، آسان کرده است. هنگامی که من در کوهستان سرگردان بودم و تماشا می کردم که مناظر از آپارتمان های مرتفع به تپه ها و معابد سبز پوشانده در جنگل تغییر می کردند ، فقط می توانستم درک کنم که بیرون آمدن از هرج و مرج در تایوان آسان بود. تقریباً در حدود یک ساعت ، من در ساحل بودم. DSLR و سه پایه در دست ، من از مربی پیاده شدم و اولین بار Futuro را دیدم.

احساس

صبح ابری بود ، به طور معمول در سواحل تایوان ، که سناریوی کاملاً جدیدی را به همراه داشت. با ابرهای خاکستری نورد ، نور آفتاب پراکنده ، و خانه آینده (Futuro House) برای رسیدن به من ، احساس کردم که قصد دارم خراب کنم. آب و هوای عجیب و سازه های متروک خوب در کنار هم کار می کردند و این باعث می شد موهای من را بلند کنم که باید داخل شوم ، شلیک کنم و بیرون بروم.

هنگام قدم زدن در خیابان های برنامه ریزی شده جامعه ، رنگ های متضاد و اشیاء تصادفی از آوار ، پنجره ای شگفت انگیز به گذشته می بخشید. تمام خانه های سبک Futuro یا نارنجی کم رنگ بودند یا رنگ زرد کمرنگ ، نشانگر سن و زندگی گذشته سخت آنها بود. لبه های زنگ زدگی در طرفین هر خانه وجود داشت ، شبیه به زخم های خونریزی ناشی از سالها و سالها محیطی سخت و ویران شده. سایه های فولادی سایبان بادی در هر دو ایوان جلوی خانه های مربع در اثر وزش باد های شدید مختل شده است ، گویی لوله های تمیز توسط کودک خم شده اند.

با وسعت بیشتر خانه ها ، مدت طولانی آنها متلاشی شدند. با این وجود ، به طرز چشمگیری هنوز قفل های زنگ زده روی درها و تلویزیون های داخل آن وجود داشت و هنوز هم به نظر می رسید که تعجب آور باشد. این احساس به من احساس می کند که من به نوعی فیلم ترسناک رها شده در شهر هستم و دائما سایه را بررسی می کنم تا مطمئن شوم هیچ خزنده ای پشت سر من وجود ندارد تا تبر را در پشت خود بکشم.

برای زیبایی بهتر به چند خانه وارد شده ام که با تیر چوبی و قفل های سیم خاردار مستحکم نشده اند. اتاقهای ژاپنی را تحت تأثیر حمام قرار دادم ، تخت های دوقلوی با ورق هنوز روشن هستند ، و حتی مسواک را بهمراه یک بطری سر و شانه های شانه در یک حمام قرار می دهم.

آشپزخانه های حاوی اجاق گاز ، یخچال و فریزر و هوا هنوز روی دیوار آویزان بودند و همه در مورد مدرنیته ای که کل پروژه در آن زمان هدف داشت فریاد زدند. آنچه که من بسیار جذاب دیدم این است که در جلوی ویلاهای ساحلی مربع ، و در زیر بسیاری از خانه های طراحی شده Futuro ، میز و نیمکت به همراه چاله های باربیکیو و باغها وجود داشته است. این مانند چیزی بود که من به عنوان یک منطقه اردوگاه فکر می کردم ، جایی که خانواده ها می توانند در خارج از خانه ملاقات و آشپزی کنند تا از طبیعت و شرکت عزیزانشان لذت ببرند تضاد جالب بین احساسات و خلق و خوی چنین مکانی.

به طور کلی ، انرژی ترکیبی عجیب و غریب از خزنده شدید است که با این احساس روبرو می شویم که در صورت موفقیت ، زندگی بسیار خوبی برای اجتماع خواهد بود. طراحی داخلی ویلا ها با فضای عجیب و غریب جامعه می توانست مکان بسیار مناسبی برای تعطیلات کمپینگ باشد فقط با یک درایو کوتاه از پایتخت.

درس و روشنگری

ویلاهای ساحلی ایجاد شده توسط آقای سو مینگ منظره ای بی نظیر و جالب از روند گذشته و جهانی تایوان به طور کلی را ارائه می دهد. این مکان فرصتی فراموش نشدنی برای هر مسافر یا عکاس است که به تایوان می روند و به دنبال یک منظره بی نظیر هستند. خوشبختانه ، او تاکنون موفق به جلوگیری از بولدوزر ، بر خلاف برادر خوش شانس وسترن ساود پود هاوسز در سانجی ، اما ناممکن است که بدانید بالاخره چه روز خواهد بود.

این فقط مدت کوتاهی در خارج از تایپه است و همچنین یادآوری خوبی از مقصد مسافرتی تایوان باورنکردنی است. به عنوان یکی از سنگهای کشف نشده در شرق ، مناظر و فرهنگ تایوان هنوز هم غنی و منحصر به فرد است ، با این حال مدرنیته این کشور آن را در دسترس همه قرار می دهد. روستای کشف نشده Futuro در تایوان یک تجربه سفر شگفت انگیز است ، و من آن را به عنوان یک سفر روزانه برای کسانی که به مکانی دور از جمعیت اهمیت می دهند ، توصیه می کنم و یک داستان منحصر به فرد و غنی دارد ، همه در یک برخورد بسیار جذاب.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا