ساختمان و مسکن

طراحان معروف داخلی و سبک های آنها در طراحی داخلی – قسمت 1

مقدمه

این مجموعه 4 مقاله ای نگاه مختصر اما آموزنده ای به 21 نفر از معروف ترین طراحان داخلی ، از نخستین پیشگامان گرفته تا مشهورترین طراحان مدرن امروزی دارد.

پیشگامان طراحی داخلی

ژان هنری جانسن (1854-1928)

طراح هلندی ، Jean-Henri Jansen یکی از اولین شرکت های بین المللی طراحی داخلی “Maison Jansen” (پیت جانسن) را در سال 1880 راه اندازی کرد ، که به طراحی و ایجاد مبلمان استثنایی و باکیفیت مشهور است که می تواند در بسیاری از پروژه های دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد. خانه یانسن شعبه هایی را در 8 شهر بزرگ جهان افتتاح کرده است. جانسن از نزدیک با طراح داخلی با استعداد استفن بدین همکاری کرد که وی را به عنوان مدیر شرکت معرفی کرد. مشتریان خانه جانسن شامل افراد حقوقی ، ثروتمند و مشهور بودند.

السی دی ولف (1950-1965)

بانوی اول دکوراسیون داخلی ، الیسی دی ولف خود را “کودک زشت” می دانست. این بازیگر تئاتر ویکتوریا در دوران خود یک شورشی بود و به رغم حضور طراحان داخلی زمان خود ، به عنوان مخترع حرفه مدرن طراحی داخلی مورد توجه قرار گرفت. الیسی کاملاً از سلیقه های ویکتوریا استقبال نکرد ، بنابراین طرح های او به طور کلی از رنگ های روشن و روشن برخلاف دکوراسیون تیره و تیره ویکتوریا و همچنین زیاده روی های غیرضروری مانند پرده های مخملی سنگین تشکیل شده بودند. این یک پیشگام پیشگام از طرح های معاصر در آن زمان بود. نفوذ السی هنوز در دنیای طراحی داخلی مدرن احساس می شود.

اوگدن کدمن را پیدا کنید (1953-1863)

تزئین و معمار داخلی آمریكا ، اوگدن كودمن ، دوران کودکی خود را در زادگاه خود در بوستون گذراند ، پیش از آنكه در جوانی به مدت مدتی به فرانسه برود. کدمن دو عمویش داشت که بر او تأثیر زیادی گذاشتند – معمار جان هوبارد و تزئین کننده ریچارد اوگدن. برخی از آثار اوگدن کدمن شامل New Edith Wharton’s Newport ، Land’s End و دارایی راکفلر از جان دی راکفلر ، نماینده نیویورک ، جان جی. خانه تابستانی نیوپورت برای کرنلیوس وندربیلت دوم. به همراه رمان نویس ادی وارتون ، كودمن به عنوان یك نشانه راهنما برای طراحی داخلی آمریكا ، “دکوراسیون منزل” در سال 1897 همکاری كرد.

فرانسیس الکینز (1953-1888)

فرانسیس آدلر الکینز متولد میلواکی یکی از برجسته ترین طراحان داخلی قرن قبل بود. خواهر معمار مشهور شیکاگو ، دیوید آدلر ، الکینز بیشتر به خاطر نقوش آینده نگرانه خود که سبک ها و عناصر مختلفی را از دوره های مختلف در هم آمیخته است مشهور است. سبک های روستایی فرانسه شامل ، سبک چینی و Art Deco. اثاثیه ای که در طرح های او ظاهر شد شامل طراحانی چون ژان میشل فرانک و آلبرتو جیکومتری بود. فعالیت الکینز در طول سه دهه پر زرق و برق با کمیته های قابل توجه بسیاری در هاوایی ، میدوست غربی ، کالیفرنیای جنوبی و هیچ چیز جالب تر از مرمت معبد سال 1830 ، کاسا آمستی در مونتری ، کالیفرنیا نبود.

فرانک لوید رایت (1959-1867)

فرانک لوید رایت یک طراح داخلی و معمار بود که کارش شامل بیش از 1000 پروژه بود که 500 مورد از آنها به اتمام رسید. رایت به دلیل ارتقاء معماری ارگانیک شناخته شده بود ، نمونه ای از آن Fallingwater است. روبی هاوس نمونه ای از رایت است که رهبری جنبش معماری دانشکده پری را به عهده دارد ، در حالی که روزنبوم هاوس مفهوم خانه ایسونی رایت را به تصویر می کشد. رایت همچنین ایده های تازه ای برای هر نوع ساختمان ، اعم از کلیسا ، دفتر ، مدرسه ، هتل یا موزه داشت. علاوه بر طراحی های برتر معماری ، Wright همچنین بسیاری از طراحی های داخلی را برای ساختمان های خود از جمله دکور ، چیدمان و مبلمان طراحی کرد.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا