برترین های کسب و کارلوازم خانگی

علت ایجاد سر و صدا در پکیج چیست؟

بررسی علت صدای زیاد پکیج + راهنمای رفع آن

امروزه استفاده از انواع پکیج ها به دلیل داشتن سادگی نصب، تعمیر و نگهداری بسیار کم هزینه است و به عنوان یکی از ویژگی های مثبت یک ساختمان در نظر گرفته می شود. استفاده از این وسیله بسیار راحت تر از داشتن یک موتورخانه با سوخت فسیلی و مشکلات ناشی از آن است و به دلیل ارزان و پرمصرف تر بودن، جایگزین مناسبی به حساب می آید. بروز مشکلات مختلف همانند ایجاد صداهای بسیار ناهنجار و یا خاموش شدن های پیاپی می تواند باعث ناراحتی و ایجاد مشکلات زیادی در رابطه با افزایش گرمای موجود در محیط شود.

پکیج نیز مانند سایر وسایل مصرفی بعد از چند وقت استفاده نیاز به سرویس و سرکشی ماهانه دارد که با این کار میتوان از بروز ایجاد سر و صدا در این دستگاه جلوگیری کنیم. در این مقاله قصد داریم به علت صدای زیاد پکیج بپردازیم و راه های حل این مشکل را با هم بررسی کنیم. با تهران سرویس آنلاین همراه باشید و در صورت نیاز به حضور تکنسین در محل جهت تعمیر پکیج دیواری با ما در تماس باشید.

ابزار | افزایش

عوامل ایجاد سر و صدا

 • نامناسب بودن محل نصب پکیج
 • اشکال هواگیری مدار پکیج ( هواگیری پکیج)
 • سرد بودن آب ورودی پکیج
 • ایراد سوپاپ پکیج
 • خراب بودن فن پکیج
 • خرابی پمپ پکیج
 • سرد بودن آب ورودی
 • خراب شدن سوییج فشار
 • رسوب گرفتن مبدل ها
 • اشکال در لوله کشی

علت سر و صدای زیاد پکیج دیواری

باید بدانید که برخی از صداها صداهای عادی هستند و در اثر روشن شدن شمعک، کار کردن جرقه زن، فن یا پمپ به وجود آیند اما اگر صداهای بلند یا غیر عادی می شنوید که قبلاً اصلاً شنیده نمی شدند این احتمال وجود دارد که قطعه ای از پکیج شما معیوب باشد.

در این صورت باید فوراً برای تعمیر پکیج و رفع این صداها دست به کار شوید. به یاد داشته باشید که پکیج ها سیستم های پیچیده ای هستند که به منبع آب، برق و گاز متصل هستند در نتیجه عیب یابی و تعمیر آن ها کار ساده ای نیست و می تواند برای افراد عادی و نابلد خطرناک باشد.

اگر در انجام کارهای فنی و تعمیر لوازم گازسوز اطلاعات و مهارت کافی را ندارید بهتر است این کارها را به افراد متخصص بسپارید. از آن جا که سازوکار پکیج های مختلف نظیر بوتان، ایساتیس، ایران رادیاتور و غیره مشابه همدیگر است دلایلی که در ادامه توضیح داده می شود می تواند برای همه آن ها صدق کند.

1.     صاف نبودن محل نصب پکیج

یکی از عواملی که می تواند موجب تولید صدا توسط پکیج شود صاف نبودن محل نصب آن است. اگر پکیج صاف و تراز نصب نشود یا در هنگام نصب قاب آن تحت فشار کج شود و به بدنه آن بچسبد ممکن است بعدها صداهای بلندی تولید کند. با توجه به این مسئله اولین چیزی که هنگام مواجهه با سروصدای زیاد پکیج باید بررسی شود تراز بودن دستگاه است.

2.     وجود هوا در داخل پکیج یا رادیاتورها

به مرور زمان مقداری هوا در داخل پکیج یا لوله های آن جمع می شود که می تواند باعث تولید صدایی نظیر قل قل کردن شود. در این شرایط راه حل هواگیری کردن سیستم است. شما می توانید به راحتی از طریق شیر هواگیری که زیر پکیج قرار دارد رادیاتورها و سیستم خود را هواگیری کنید. کافی است که یک سطل زیر شیر قرار دهید و با آچار شیر هواگیری را باز کنید.

3.     پایین بودن دمای آب ورودی

در زمستان که هوا سرد است به طور ناگهانی آب سرد وارد منبع پکیج می شود و به دلیل این که منبع آب پکیج گرم است انقباض و انبساط های موضعی به وجود می آیند و موجب تولید صداهای غیر عادی می شوند.

4.     معیوب بودن سوپاپ ها

زمانی که پکیج چندین سال کار می کند این احتمال وجود دارد که قطعات آن کم کم فرسوده شوند. سوپاپ های پکیج از جمله قطعاتی هستند که در اثر گذشت زمان فرسوده و معیوب می شوند. خراب بودن سوپاپ ها می تواند باعث تولید شدن صداهای غیر عادی در پکیج شود و در این صورت لازم است که پکیج توسط یک تعمیرکار متخصص عیب یابی و تعمیر شود.

5.     معیوب بودن فن پکیج

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث ایجاد صداهای بلند و غیر منتظره  در داخل پکیج شود خراب بودن فن پکیج است. فن وظیفه دارد که هوای گرم و گازهای ناشی از سوختن گاز را به طرف دودکش هدایت کند.

این احتمال وجود دارد که فن پس از فرسوده شدن بشکند یا روی آن را غبار و کثیفی بپوشاند. همین مسائل عملکرد فن را مختل می کنند و موجب سروصدا کردن آن می شوند. برای حل این مشکل باید پروانه فن به دقت تمیز شود و اگر فن دارای عایق است سالم بودن آن نیز مورد بررسی قرار گیرد.

6.     معیوب بودن پمپ پکیج

پمپ در پکیج وظیفه دارد که آب را در داخل سیستم به گردش درآورد و با نام پمپ سیرکولاتور نیز شناخته می شود. اگر پمپ آب دچار مشکل شود یا هوا و اجسام ریز وارد آن شده باشند هنگام کار کردن صدای زیادی تولید می کند. این احتمال هم وجود دارد که ضربه گیرهای پمپ از جای خود بلند شده باشند و باعث صدا دادن پمپ شده باشند.

7.     رسوب گرفتن مبدل اصلی پکیج

مبدل قسمتی از پکیج است که دارای لوله های مارپیچی است و آب داخل این لوله ها گرم می شوند. به دلیل این که دائماً آب از مبدل اصلی عبور می کند به مرور زمان ممکن است رسوباتی در داخل آن جمع شوند.

برای حل این مشکل لازم است که داخل مبدل توسط power flow که یک ابزار تخصصی است تمیز و رسوب زدایی شود. این دستگاه را تعمیرکاران پکیج دارند و لازم است که برای انجام این کار از چنین افراد ماهری کمک بگیرید.

8.     لوله کشی نامناسب پکیج

گاهی اوقات خود پکیج عامل ایجاد سروصدا نیست و لوله های آن باعث تولید صدای ناهنجار می شوند. لوله کشی غیر اصولی، استفاده از لوله های باریک، پر پیچ که از جنس نامناسبی هم ساخته شده اند می تواند باعث تولید صدایی نظیر تق تق شود. برای کاهش دادن صدای پکیج در این شرایط از عایق ها و ضربه گیرها استفاده می کنند.

علت صدای تق تق پکیج

 • کم بودن فشار ورودی آب
 • سرد بودن آب ورودی
 • خراب بودن سوئیج فشار در پکیج ایران رادیاتور
 • خراب شدن پمپ پکیج
 • عدم هواگیری پکیج
 • خراب شدن شیر اطمینان
 • رسوب گرفتن مبدل و صافی برگشتی
 • لوله کشی نامناسب

علت جیرینگ جیرینگ در پکیج

·        دمای بالای بخار آب پکیج

برای جلوگیری از چنین اتفاقی نباید اجازه دهید که دمای پکیج به میزانی برسد که آب درون لوله‌ها را به بخار تبدیل کند. برای رفع این مشکل باید پکیج را کج کنید به شکلی که شیب بگیرد اما اگر پکیج قابلیت جابه‌جایی نداشت باید آن را هواگیری کنید.

علت صدای سوت در پکیج

·        اشکال در دریچه هوا

برای رفع این مشکل بهتر است در ابتدا ترموستات این بخش را ببندید. در ادامه باید اقدام به تعویض دریچه کنید. در هنگام تعویض دریچه مراقب باشید تا به لوله پایینی که دریچه به آن متصل شده است آسیبی وارد نشود.

همچنین بعد از انجام تعویض خوب دریچه را آب‌بندی کنید تا چکه نکند. برای این کار می‌توانید از تفلون استفاده کنید.

ابزار | افزایش

علت زوزه کشیدن پکیج

 • وجود رسوب در مبدل ثانویه
 • لرزش فن پکیج
 • وجود هوا در مسیر رادیاتورها
 • تراز نبودن و نا صاف بودن پکیج
 • گرفتن صافی برگشت پکیج

تعمیر پکیج در شمال تهران:

تهرانیان عزیز در مناطق شمالی شهردر صورت نیاز به خدمات پکیج کافیست با شماره تلفن 22669196 تماس حاصل نمایید، و در خواست خدمات خود را ثبت کنید.

تعمیرکاران تهران سرویس آنلاین در کمتر از 1 ساعت در محل حاضر و اقدام به رفع مشکل پکیج شما خواهند کرد.

ارائه خدمات در شعبه شمال به صورت شبانه روزی در 7 روز هفته بدون داشتن تعطیلی انجام میپذیرد.

ارائه فاکتور رسمی ، و ضمانت نامه برای تعمیرات و قطعات مصرفی جزء اصول اولیه کار ماست.

تعمیر پکیج در غرب تهران:

همشهریان عزیز ساکن غرب تهران برای ثبت سفارشات خود کافیست با شماره تماس 44284743 تماس بگیرند ،تا از تمامی خدمات تهران سرویس آنلاین بهرمند شوند.

ارائه خدمات در شعبه غرب از شنبه تا جمعه بدون داشتن تعطیلی به صورت شبانه روزی امکان پذیر است.

در صورت شلوغی خط ها کافیست از طریق فرم درخواست خدمات برای ثبت خدمت مورد نظر اقدام نمایید. پشتیبانی گروه فنی مهندسی تهران سرویس آنلاین در کمتر از 10 دقیقه با شما تماس گرفته و اقدام به ثبت آدرس شما عزیزان می نمایند.

تعمیر پکیج در شرق تهران:

شعبه شرق تهران در 7 روز هفته به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به مشتریان عزیز میباشند. شماره تماس شعبه شرق 77241505 است ، که با تماس با این شماره مشاوران ما نسبت به  ثبت آدرس شما اقدام خواهند کرد.

ضمانت نامه 6 ماه و فاکتور رسمی پس از ارائه خدمات به شما تحویل داده میشود.

تعمیر پکیج در مرکز تهران :

متخصصان تهران سرویس آنلاین در تمام مناطق مرکزی حتی مناطق دارای طرح ترافیک در کمتر از یک ساعت حاضر و اقدام به تعمیرات پکیج مشتریان عزیز می نمایند.

ضمانت نامه تهران سرویس آنلاین برای تمامی تعمیرات صادر و مشتریان عزیز با عضویت در باشگاه مشتریان ما از 10 درصد تخفیف برخودار می گردد.

شماره تماس شعبه مرکز تهران سرویس آنلاین 66593368 است ، تکنسین های ما به صورت شبانه روزی در تمام طول هفته آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشند.

تعمیر پکیج در جنوب تهران:

تهران سرویس آنلاین برای رفاه حال مشتریان عزیز جنوب تهران شعب این منطقه را با شماره تماس 55795434 تاسیس و تمامی خدمات تعمیر سرویس و نصب پکیج را به مشتریان عزیز ارائه میدهد.

در تعمیرگاه جنوب تهران سرویس آنلاین امکان حضور مشتریان جهت تعمیرات حضوری و یا خرید قطعه به صورت مستقیم فراهم شده است ، کافیست جهت هماهنگی با این شعبه تماس حاصل نمایید.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا