برترین های کسب و کارلوازم خانگی

علت مهم گرم نکردن مایکروفر و سرد ماندن غذا

مایکروفرها یکی از پرکاربردترین وسایل الکترونیکی هستند که اغلب مردم از آنها به جهت پخت‌وپز و گرم کردن غذا استفاده می‌کنند. چراکه این دستگاه‌ها فضای کمتری اشغال می‌کنند و کار با آن‌ها بسیار آسان است. با تمام این تفاسیر ماکروفرها نیز مانند سایر وسایل برقی و خانگی دچار اختلالات و مشکلاتی می‌شوند. در این مقاله سایت آچاره قصد داریم به بررسی دلایل گرم نکردن مایکروفر بپردازیم. با ما همراه باشید.

نکات کلیدی

 • رایج‌ترین دلیل گرم نکردن ماکروفر اختلال در مگنترون است.
 • انتخاب برند معتبر برای مایکروفر می‌تواند از اختلالاتی نظیر گرم نکردن ماکروفر جلوگیری کند.
 • اختلال در برد کنترل یکی از اختلالات پرهزینه است که منجر به گرم نکردن مایکروفر می‌شود.

علت گرم نشدن غذ ا در مایکروفر

گرم نکردن مایکروفر یکی از موارد رایج در است و می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، به‌عنوان‌ مثال نوع ساختار و برند مایکروفرها نیز در علت این اختلال دخیل هستند.

مثلاً می‌تواند با علت گرم نکردن مایکروفر بلک اند دکر متفاوت باشد. در ادامه این بخش به بررسی مهم‌ترین دلایل گرم نکردن مایکروفر که در برندهای مختلف مشترک است پرداخته‌ایم:

تعمیر مایکروویو را به کارشناسان خبره آچاره بسپارید.

 • تعمیر مایکروفر انواع برندها (ال‌جی، سامسونگ، بوش و …)
 • تعمیرات جزئی و کلی مایکروفر
 • سرویس‌های دوره‌ای مایکروفر
 1. مشکل دیود توان بالا

یکی از شایع‌ترین علل گرم نشدن غذا در مایکروفر می‌تواند مشکل دیود توان بالا باشد. در اغلب مایکروفرها دیود توان بالا به تغذیه مگنترون (حفره رزونانسی) کمک می‌کند. برای بررسی این اختلال ابتدا باید مایکروفر را از برق کشیده و سپس خازن توان بالا را با یک اتصال کوتاه تخلیه کرد. معمولاً برای تست دیود از یک دستگاه مولتی متر دیجیتال استفاده می‌کنند.

دیود ولتاژ بالا هنگام عبور جریان مانند یک شیر یک‌طرفه عمل می‌کند. هنگامی‌که پروپ های (آشکارگر) مولتی متر را به دو طرف دیود ولتاژ بالا وصل کنیم، در یک‌جهت، مولتی متر مقاومت ناچیزی را نشان می‌دهد و در صورتی که جای پروپ‌های مولتی متر را عوض کنیم مقاومت بسیار بالایی را نشان می‌دهد.

اگر هنگام تست دیود ولتاژ بالا، مولتی متر چنین رفتاری از خود بروز دهد، دیود نرمال است و در صورتی که در هر دو جهت دیود مقاومت ناچیزی از خود نشان دهند، دیود معیوب است و باید تعویض شود. اگر اشکال از دیود ولتاژ بالا نباشد، ممکن است مشکل به مدار ولتاژ بالا مربوط باشد.

 1. مشکل در کلید درب

یکی دیگر از دلایل احتمالی گرم نکردن مایکروفر می‌تواند مشکل کلید درب باشد. این کلید که به کلید اینترلاک نیز معروف است در بسیاری از موارد می‌تواند موجب اختلال در عملکرد مایکروفر شود. برای بررسی این موضوع در وهله اول بهتر است مایکروفر را از برق کشیده و دکمه محرک را بررسی کنید. گاهی با یک بررسی ساده و تعویض کلید مایکروفر می‌توان این اختلال را حل کرد.

 1. اختلال در مگنترون

یکی از مهم‌ترین علت گرم نکردن مایکروفر ال‌ جی، علت گرم نکردن مایکروویو پاناسونیک و غیره است. به‌طور کلی مگنترون بخش مهمی از مایکروفرها را تشکیل می‌دهد. چراکه مگنترون‌ها تأمین‌کننده گرمای مایکروفرها هستند. هرگونه شکستگی یا سوختگی در این قطعه می‌تواند سیستم مایکروفر را با اختلال مواجه کند.

برای بررسی مگنترون، ابتدا باید مایکروویو را از برق کشیده و پیچ‌های اطراف کابینت مایکروفر را بازکنید. سپس، خازن ولتاژ بالا را تخلیه کرده و تست کنید. هم‌چنین در حین آزمایش مگنترون، سیم‌های متصل را جدا کرده،سرهای مولتی متر را به پایانه‌های مگنترون وصل کرده و مقاومت را محاسبه کنید. اگر مقاومت حدود 2-3 اهم بین پایانه‌ها، محفظه بیرونی و زمین باشد، مگنترون هیچ ایرادی ندارد و باید به دنبال دلیل دیگری برای سؤال چرا ماکروویو غذا را به درستی گرم نمی‌ کند؟ باشید.

 1. فیوز حرارتی

فیوز ازجمله وسایل محافظتی لوازم‌خانگی و برقی به شمار می‌رود. زمانی که یک قطعه بیش‌ازحد گرم می‌شود، فیوز حرارتی برای محافظت از دستگاه می‌سوزد. عموماً فیوزها در هنگام شوک الکتریکی یا دمای بالا می‌سوزند. اگر مشکل از فیوز باشد، بهتر است بدانید که فیوز قابل تعمیر نیست و برای اینکه مایکروفر شروع به کار کند، باید فیوز را عوض کرد.

 1. خازن / ترانسفورماتور ولتاژ بالا

عموماً خازن و ترانسفورماتور برای تغذیه مگنترون مورداستفاده قرار می‌گیرند. در اغلب موارد این قطعات به‌سختی قابل تعویض هستند، ضمن اینکه هزینه خرید آن‌ها نیز بسیار بالا است؛ بنابراین اگر مشکلی در این قطعات وجود دارد، خرید یک دستگاه مایکروفر پیشنهاد منصفانه‌تری است؛ اما باوجود این تفاسیر اگر اختلال در خازن و ترانسفورماتور ولتاژ بالا بود، دستگاه بوی سوختگی می‌دهد. بهتر است برای تعویض این قطعات از کارشناسان ماهر کمک گرفت چراکه خطر برق‌گرفتگی وجود دارد.

 1. برد کنترل

برد کنترل درواقع وظیفه کنترل همه‌چیز در ماکروویو را بر عهده دارد؛ بنابراین یکی از علت گرم نشدن غذا در مایکروفر می‌تواند اختلال دربرد کنترل باشد. اگر پس از بررسی متوجه اختلال در این قطعه شدید، لازم است دستگاه را تعویض نمایید. چراکه تعویض برد کنترل گران و دشوار است. ضمن اینکه با تعویض این قطعه ممکن است مایکروفر هم چون سابق کار نکند.

هزینه تعمیر ماکروفر

هزینه تعمیر ماکروفر می‌تواند وابسته به نوع اختلال یا پروسه کاری کارشناس متغیر باشد. در بسیاری از موارد مارک مایکروفر نیز نقش مؤثری بر قیمت تعمیر ایفا می‌کند. هزینه دستمزد کارشناس، تعویض قطعه شکسته، ایاب ذهاب و غیره همه بخشی از هزینه تعمیر ماکروفر را تشکیل می‌دهند و به‌طور کلی میانگین هزینه تعمیر ماکروفر بین 500 هزار تومان تا 1 میلیون 500 هزار تومان وابسته به فاکتورهای مختلفی متغیر است. برای اطلاع‌ از تعرفه هزینه تعمیر ماکروفر می‌توانید از کارشناسان آچاره به طور رایگان مشاوره دریافت نمایید.

جمع‌بندی

اکیداً به شما توصیه می‌شود که در صورت عدم تجربه یا تخصص در حوزه مایکروفر به‌هیچ‌عنوان به مایکروفر یا هر وسیله برقی دیگر دست نزنید و این کار را به کارشناسان ماهر یا به بیان ساده‌تر؛ کار را به کاردان بسپارید.

به‌طورکلی علت گرم نکردن مایکروفر می‌تواند وابسته به عیب یا اختلال آن متغیر باشد که این موضوع باید توسط کارشناس برق مورد بررسی قرار بگیرد. بسیار خرسندیم که آچاره را برای مطالعه در حوزه مایکروفر و علت گرم نکردن آن انتخاب کردید. حتماً تجربیات خود را در مورد اختلالات رایج مایکروفر با ما به اشتراک بگذارید.

فراموش نکنید برای تعمیر ماکروفر خود می‌توانید از تیم متخصصین اچاره کمک بگیرید. کافیست سفارش خود را در سایت ثبت کنید یا با شماره 1471 تماس بگیرید تا تکنسین‌های آچاره در کوتاه‌ترین زمان ممکن جهت خدمت‌رسانی در محل مورد نظر شما حضور پیدا کنند.

سوالات متداول

چرا مایکروویو من گرم نمی‌کند؟

دلایل مختلفی مانند مشکل درب، دیود ولتاژ بالا، مشکل مگنترون و غیره برای عدم گرم نکردن مایکروفر وجود دارد؛ اما به‌طور کلی رایج‌ترین آن مشکل مگنترون و مشکل درب مایکروفر است.

هزینه تعمیر مایکروفر چقدر است؟

هزینه تعمیر مایکروفر می‌تواند وابسته به عوامل مختلفی نظیر سابقه کارشناس، نوع اختلال، تعویض قطعه و غیره متغیر باشد؛ اما به‌طورکلی هزینه تعمیر مایکروفر بین 500 هزار تومان تا 1 میلیون 500 هزار تومان متغیر است.

چه زمانی به تعمیرکار مراجعه کنیم؟

هرگاه که اختلال در عملکرد مایکروفر را دیدید و دلیلی برای آن نیافتید، حتما با تعمیرکار تماس بگیرید.

آیا گرم نکردن مایکروفر خطرناک است؟

بله. عدم توجه به این موضوع می‌تواند شما را متحمل هزینه‌های بالایی نماید.

علائم خرابی و گرم نکردن ماکروفر چیست؟

بوی سوختگی، دود، پریدن فیوز، مشکل بستن درب، داغی غیرطبیعی بدنه مایکروفر و غیره می‌توانند دلیلی بر علائم خرابی و گرم نکردن ماکروفر باشند.

آیا اشعه مایکروفر خدیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله دلایل گرم نشدن غذا در ماکروفر به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

در آی‌پی امداد تمام دلایل گرم نشدن غذا در ماکروفر را به زبان ساده توضیح می دهیم تا اگر مایکروویو شما به اندازه کافی گرم نشد علت آن از جمله خرابی برد الکترونیک، دیود، خازن، ترانس ولتاژ بالا و لامپ مگنترون را پیدا کنید و مشکل را در اسرع وقت حل کنید.

کاربران گرامی در صورت داشتن هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهاد در رابطه با دلایل گرم نشدن غذا در مایکروفر می توانید آن را در قسمت نظرات همین مقاله و یا در قسمت پرسش و پاسخ با کارشناسان آی پی امداد در میان بگذارید.

خلاصه ای از مقاله دلیل گرم نکردن مایکروویو و سولاردام

کاربران گرامی آی‌پی امداد برای اینکه وقت کمتری از شما گرفته شود، در این بخش به خلاصه ای از مقاله علت گرم نکردن ماکروفر میپردازیم.

6 علت داغ نکردن ماکروفر توضیحات
لامپ مگنترون
 • در صورت خرابی لامپ مگنترون احتمال سوختن فیوزها وجود دارد.
 • ابتدا آنتن سر لامپ مگنترون را چک کنید شاید نیازی به تعویض خود لامپ نباشد.
 • سپس اگر لامپ آسیب دید، آن را تعویض کنید.
برد الکترونیکی  

 • برد الکترونیکی تمام قطعات را کنترل می کند.
 • اگر حتی قسمتی از مدار آن خراب شود، غذا در مایکروفر گرم نمی شود.
ترانس های ولتاژ
 • اگر ترانس بوی سوختگی داشته باشد یا علامت سوختگی روی آن باشد، شما را از خرابی مطلع می کند.
 • همچنین ممکن است از ترانس صدا ایجاد کند یا دود کند.
 • در هر دو مورد، میتوانید ترانس را تعمیر یا تعویض کنید.
دیود
 • دیود از یک طرف به خازن و از طرف دیگر به بدنه متصل است.
 • دیود را با مولتی متر بررسی کنید.
خازن
 • خازن را با مولتی متر چک کنید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.
میکروسوئیچ درب
 • اگر میکروسوئیچ درب به درستی کار نکند، مایکروویو فرآیند گرمایش را آغاز نخواهد کرد.
 • میکروسوج برای ایمنی در پخت و پز و اطمینان از بسته شدن درب تعبیه شده است.

6 علت اصلی گرم نکردن مایکروفر

یکی از رایج ترین مشکلات مایکروویو این است که غذا را به خوبی گرم نمی کند. در این صورت زمان گرم شدن هر چقدر هم باشد، غذا به اندازه کافی گرم نمی شود. به همین منظور در این مقاله از به بررسی علل اصلی گرم نشدن غذا در مایکروفر پرداخته ایم تا شما کاربران گرامی در اسرع وقت به مشکل مایکروفر خود پی ببرید و مشکل را برطرف کنید.

توجه: قبل از بررسی 6 علت گرم نکردن مایکروفر، ابتدا موارد زیر را بررسی نمایید.

ممکن است یک تایمر تاخیر تنظیم کرده باشید. اگر مایکروویو شما گرم نمی شود، ممکن است تایمر تاخیری تنظیم شود تا در زمان دیگری شروع به پخت کند. اگر تایمر به راحتی خاموش نمی شود، می توانید برای تنظیم مجدد سیستم، مایکروویو را لحظه ای از برق جدا کنید.

ممکن است از مواد غذایی غیرمجاز برای گرم کردن در مایکروویو استفاده کرده باشید. غذاهای خیلی خشک یا کم چرب را دوباره گرم نکنید. مایکروویوها اساساً مولکول های آب و چربی موجود در غذا را بهتر از سایر مولکول ها گرم می کنند. بنابراین، اگر غذای شما به اندازه کافی گرم نمی شود یا اصلاً گرم نمی شود، می تواند به این دلیل باشد که غذا بسیار کم چرب، خیلی خشک یا هر دو است.

به یاد داشته باشید که مواد غذایی و مواد خاصی وجود دارند که به دلایل ایمنی هرگز نباید در مایکروویو حرارت داده شوند. حرارت دادن فلزات می تواند آسیب قابل توجهی به دستگاه شما (و حتی خانه شما) وارد کند، و یخ زدایی گوشت در مایکروویو می تواند به دلیل رشد باکتری خطرناک باشد.

6 علت های اصلی گرم نشدن غذا در مایکروفر به شرح زیر میباشد:

خرابی لامپ مگنتران

اشکال در برد الکترونیکی

خرابی ترانس های ولتاژ

خرابی دیود

خرابی خازن

اشکال در میکروسوئیچ درب

به مطالعه ادامه مقاله علت گرم نشدن غذا در ماکروفر بپردازید، تا با شرح کامل دلایل این موضوع آشنا شوید.

خرابی لامپ مگنترون یکی از دلایل گرم نکردن غذا در مایکروفر است

مهم ترین و شایع ترین علت گرم نشدن غذا خرابی لامپ مگنترون مایکروفر است. وظیفه اصلی گرم کردن غذا در مایکروفر بر عهده لامپ مگنترون است. لامپ های مگنترون با تولید پرتوهای الکترومغناطیسی غذا را گرم می کنند.

از دلایل خرابی لامپ مگنتران میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اشکال در
 • خرابی فن خنک کننده مگنتران
 • خرابی ترانس های ولتاژ
 • جرقه زدن به علت وجود فلز در ماکروفر
 • اشکال در صفحه میکا

جهت رفع مشکل خرابی لامپ مگنتران مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • توجه داشته باشید که در هنگام خرابی مگنترون، احتمال سوختن فیوز ها هم وجود دارد.
 • ابتدا دستگاه را از برق بکشید و پیچ های کابین ماکروفر را باز کنید تا به مگنترون دسترسی داشته باشید.
 • فیوز حرارتی را بررسی نمایید.
 • مطمئن شوید پروانه های فن سالم باشند.
 • اگر در چند روز گذشته جرقه در مایکروفر ایجاد شد حتما مطمئن شوید که به لامپ مگنترون آسیب نزده باشد.
 • با مولتی متر خود می توانید شارژ را از ترمینال ها بررسی کنید. اگر مگنترون همچنان کار می کند، باید 2-3 اهم را بخواند.
 • سپس، از یک پروب برای لمس محفظه فلزی که مگنترون را در خود جای داده است، استفاده کنید. اگر صفر بخواند مشکل دارد.
 • این مرحله تنها زمانی باید تکمیل شود که خازن با استفاده از پیچ گوشتی دسته لاستیکی یا سایر ابزارهای ایمنی به درستی تخلیه شود.
 • مقدار مقاومت باید 3 اهم باشد.
 • ترمینال های خروجی مگنترون را نیز بررسی نمایید.

کاربران گرامی توجه داشته باشید که به دلیل ماهیت خطرناک ولتاژ بالا، توصیه میشود که برای تعمیر ماکروفر از خدمات آی پی مداد بهره مند شوید.

خطا در برد الکترونیکی یکی از دلایل گرم نشدن غذا در مایکروویو است

برد الکترونیکی به عنوان مغز دستگاه عمل می کند. کوچکترین نقص در برد الکترونیکی و اجزای آن ممکن است عملکرد دستگاه را مختل کند. خرابی برد الکترونیکی یا نقص در قطعات آن نیز از دلایل رایج گرم نشدن غذا در مایکروفر است. اما قبل از رفتن به بررسی برد الکترونیکی، سایر قسمت های مایکروفر را بررسی کنید. زیرا اگر ابتدا به سراغ برد الکترونیکی بروید متوجه خرابی سایر قسمت ها نمی شوید.

برای حتما از تکنسین متخصص آی پی امداد کمک بگیرید.

خرابی ترانس های ولتاژ چگونه باعث گرم نکردن ماکروفر میشود؟

خرابی ترانسفورماتور فشار قوی یکی از دلایل اصلی گرم نشدن غذا در مایکروفر است. ترانسفورماتورهای ولتاژ ولتاژ شهر 220 را به ولتاژ 2000 رسانده و این ولتاژ را به لامپ مگنترون می دهند تا امواج الکترومغناطیسی تولید کند. در صورت بروز مشکل در ترانس های ولتاژ و نرسیدن ولتاژ به 2000، لامپ مگنترون روشن نمی شود تا با تولید امواج الکترومغناطیسی، مواد غذایی داخل مایکروفر را گرم کند.

 • اگر ترانس بوی سوختگی داشته باشد یا علامت سوختگی روی آن باشد، شما را از خرابی مطلع می کند.
 • همچنین ممکن است از ترانس صدا ایجاد کند یا دود کند.
 • در هر دو مورد، میتوانید ترانس را تعمیر یا تعویض کنید.

خرابی دیود از علت های گرم نشدن غذا در ماکروفر است

یکی دیگر از علت های گرم نکردن مایکروفر خرابی دیود است. اگر دیود مشکل داشته باشد، ترانسفورماتور های ولتاژ توانایی افزایش ولتاژ را از دست می دهند. برای بررسی دیود مراحل زیر را دنبال کنید:

 • قبل از هر کاری حتما دستگاه را از برق بکشید.
 • دیود در مایکروویو از یک طرف به خازن و از طرف دیگر به بدنه متصل می شود.
 • خازن را تخلیه کنید.
 • دیود را از مدار جدا کنید.
 • زنگ مولتی متر را فعال کرده و دیود را روی دو پایه قرار دهید.
 • اگر بوق زد به معنی خرابی دیود است.
 • اگر دیود مشکلی دارد، آن را تعویض کنید.

خرابی خازن یکی از دلایل گرم نکردن مایکروفر و سولاردوم است

خرابی خازن نیز باعث گرم نشدن غذا در مایکروویو می شود. خازن در مدار وظیفه تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم را دارد. جریان مستقیم وارد ترانسفورماتور های ولتاژ می شود و ترانسفورماتور به لامپ مگنترون انرژی کافی می دهد تا با افزایش ولتاژ غذا را گرم کند. در نتیجه خرابی خازن باعث کار نکردن ترانسفورماتور و در نتیجه مگنترون می شود.

جهت بررسی خرابی خازن مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • ابتدا دستگاه را از برق بکشید.
 • مولتی متر را بر روی پایه های خازن قرار دهید.
 • در صورت بوق زدن اشکال از خازن میباشد.

توجه نمایید که بررسی سلامت خازن، ممکن است بسیار خطرناک باشد. حتما از  تکنسین آی‌پی امداد کمک بخواهید.

اشکال در میکروسوئیچ درب یکی از دلایل گرم نکردن غذا در مایکروویو و سولاردوم است

کاربران آی پی امداد توجه داشته باشند که کلید درب مایکروویو برای ایمنی دستگاه تعبیه شده است. وقتی در مایکروفر را می بندید، میکروسوئیچ برد را مطلع می کند و با فشردن دکمه استارت، فرآیند گرم شدن غذا شروع می شود. گاهی اوقات، سوئیچ یک مایکروویو قدیمی ممکن است به درستی قفل نشود، به خصوص زمانی که درب به طور مکرر به هم می خورد. این یک مکانیسم ایمنی خوب است، زیرا مایکروویو با باز بودن درب به طور ناایمن کار می کند. اگر درب مایکروفر را بسته اید و چراغ روشن باقی می ماند، می تواند به دلیل خرابی میکروسوئیچ و بسته نشدن کامل درب باشد.

اگر مشکل داشته باشد، برد الکترونیکی فرض می کند که درب دستگاه بسته نیست و دستور شروع فرآیند گرمایش را نمی دهد. به همین دلیل در مواردی دیده شده که خرابی میکروسوئیچ درب باعث کار نکردن ماکروفر و گرم نشدن غذا میشود.

برای مشکل گرم نکردن ماکروفر و تست میکروسوئیچ درب موارد زیر را انجام دهید.

 • از یک مولتی متر استفاده نمایید.
 • اگر مایکروویو شما دکمه ای برای باز کردن در دارد، آن را در حین بررسی سوئیچ های درب فشار دهید. اگر پایانه های مایکروویو صفر باشد، آنها متصل می شوند.
 • در غیر این صورت، سوئیچ ها باید تعویض شوند.

چرا ماکروفر روشن میشود ولی گرم نمیکند؟

همچنین ممکن است در مواقعی هنگام استفاده از مایکروویو متوجه شوید که دستگاه گرم نمی شود که این امر به عوامل مختلفی بستگی دارد.

 • یکی از دلایل اصلی که می توان برای گرم نشدن غذا در مایکروفر مطرح کرد مربوط به سوختن دیود یا خازن است.
 • این احتمال وجود دارد که درب مایکروفر به دلیل خرابی میکروسوئیچ بسته نشود که باعث گرم نشدن غذا در دستگاه می شود و باید از بسته بودن درب آن اطمینان حاصل کنید.اگر
 • لامپ مگنترون، برد الکترونیکی و یا ترانسفورماتورهای ولتاژ دستگاه دچار مشکل شود، غذا در مایکروویو گرم نمی شود.

چرا ماکروفر داغ نمیکند؟ نظر تعمیرکار آی پی امداد

یکی از ایرادات رایج در مایکروفرها مشکل داغ نبودن غذا در داخل دستگاه است و اگر این کار به درستی انجام نشد برای رفع این مشکل ابتدا باید تمام دلایلی که باعث این مشکل می شود را بررسی کنید. با ما همراه باشید تا به گفته تعمیرکار آی پی امداد علت گرم نکردن مایکروفر را بدانید.

 • یکی از مهم ترین دلایلی که در این زمینه می توان مطرح کرد مربوط به سوختن یا آسیب دیدن قطعات داخلی مانند خازن های ولتاژ یا دیود است.
 • اگر میکروسواژ درب مایکروویو آسیب ببیند، در نتیجه با مشکلاتی مانند گرم نکردن غذا مواجه خواهید شد.
 • اگر ترانس ولتاژ بالا معیوب شوند و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند، مایکروویو غذا را به خوبی گرم نمی کند.
 • بروز هرگونه مشکل در فیوز حرارتی و خرابی ترموسوئیچ یا برد الکترونیکی نیز از دیگر دلایلی است که می توان در زمینه این مشکل بیان کرد.

علت ضعیف شدن ماکروفر | علت گرم نکردن غذا در مایکروویو سامسونگ

نتیجه گیری علت گرم نشدن غذا در ماکروفر

اگر مدتی است که احساس می کنید غذا در مایکروویو و سولاردوم شما خوب گرم نمی شود، باید علت آن یکی از مواردی باشد که در بالا به آن اشاره کردیم. در چنین مواقعی مراحل زیر را دنبال کنید تا پس از یافتن علت گرم نشدن غذا در مایکروویو مشکل را حل کنید.

 • قبل از هر کاری، دستگاه را از برق بکشید.
 • اولین احتمال در هنگام گرم نشدن غذا خرابی لامپ مگنترون است.
 • بعد از اینکه از سلامت مگنترون مطمئن شدید، ترانس های ولتاژ را بررسی کنید.
 • در مرحله بعد نوبت به تست دیود و خازن می رسد.
 • اگر مشکلی با هیچ کدام از آنها وجود ندارد، برد الکترونیکی را بررسی کنید.
 • در نهایت از سلامت میکروسوئیچ درب اطمینان حاصل کنید.
 • به یاد داشته باشید که در هر مرحله اگر مهارت و اطلاعات فنی کافی ندارید می توانید از تکنسین های مجرب آی پی امداد کمک بخواهید.

طرناک است؟

خیر. اشعه مایکروفر زیر منشاء اشعه‌ی الکترومغناطیسی هستند. این اشعه‌ها کمی قوی‌تر از امواج تلفن همراه هستند. این امواج به‌اندازه امواج هسته‌ای یا امواج فرابنفش خطرناک نیستند اما کم‌خطر هم شناخته نمی‌شوند.

بیشتر بخوانید: الو ماکرو

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا