اپلیکیشن و نرم‌افزار

فراموش کردن رمز اپل آیدی؛ راهکارهای موثر برای بازیابی رمز

اپل آیدی همان هویت کاربران محصولات اپل است. به وسیله این اکانت کاربران می‌توانند دستگاه‌های اپل مختلف خود را به صورت یکپارچه کنترل کنند. اما در صورت فراموش کردن رمز اپل آیدی چه باید کرد؟ با این مقاله از هیلی بیلی مک همراه باشید تا روش‌های مختلف بازیابی اپل آیدی را به شما آموزش دهیم.

40,499,000

تومان

89,250,000

تومان

فراموش کردن رمز اپل آیدی کارتی

فراموش کردن رمز اپل ایدی

با توجه به مشکلات ساخت اپل آیدی در ایران بسیاری از افراد به سراغ استفاده از اپل آیدی کارتی می‌روند. این نوع اپل ایدی توسط ربات‌ها و در تعداد بالا ساخته می‌شود. اما در صورت فراموش کردن رمز اپل آیدی کارتی چه باید کرد؟ متاسفانه استفاده از اپل آیدی کارتی، به معنای عدم دسترسی به اطلاعات هویتی مثل تاریخ تولد، سوالات امنیتی سایر اطلاعاتی است که حین ساخت مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این ترتیب در صورت فراموشی رمز اپل آیدی تقریبا امکان بازیابی اطلاعات وجود ندارد. توصیه ما به شما دریافت اطلاعات مهم و سوالات امنیتی از فروشنده است.

بازیابی رمز اپل آیدی با ایمیل

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای بازیابی رمز اپل آیدی استفاده از ایمیل است. شما می‌توانید با استفاده از سوالات امنیتی اقدام به بازیابی رمز اپل ایدی خود کنید. در صورت فراموش کردن رمز اپل ایدی برای بازیابی آن از طریق ایمیل، مراحل زیر را پیش‌رو دارید:

  • مرحله اول: ابتدا از طریق این لینک وارد سایت شوید.
  • مرحله دوم: ایمیلی که با ان اپل آیدی خود را ساخته‌اید وارد و سپس روی Continue بزنید.
  • مرحله سوم: روی گزینه I need to reset my password کلیک کنید و مجدد روی Continue کلیک کنید.
  • مرحله چهارم: در اینجا باید یکی از دو گزینه Get an email یا Answer security questions در مقابل شما قرار دارد. گزینه مورد نظر خود را انتخاب و سپس روی Continue کلیک کنید و با زدن روی Done مراحل را به پایان برسانید. اگر با مشکل فراموش کردن سوال امنیتی مواجه هستید، برای بازیابی اپل آیدی خود از گزینه اول استفاده کنید.

اگر گزینه انتخابی شما Get an email است، در ادامه به ایمیل خود بروید و  ایمیلی با عنوان How to reset your Apple ID password را پیدا کنید. روی Reset now بزنید و با تغییر رمز عبور مجدد به راحتی وارد اپل ایدی خود شوید.

اگر گزینه انتخابی شما Answer security questions است، ابتدا باید تاریخ تولد خود را وارد و سپس روی Continue بزنید. شما باید به دو سوال امنیتی پاسخ دهید.

دقت کنید این سوالات و پاسخ آن‌ها را خود شما در حین ساخت اکانت وارد کرده‌اید. در این مرحله و پس از پاسخ دادن به سوال‌ها باید با زدن روی new password و سپس کلیک روی confirm، پسورد جدید خود را وارد کنید.

به همین راحتی و در صورت فراموش کردن رمز اپل آیدی می‌توانید با کمک ایمیل، پسورد خود را بازیابی کنید.

41,400,000 تومان

بازیابی اپل آیدی بدون ایمیل

اگر به هر دلیل به ایمیل خود دسترسی ندارید یا آن را فراموش کرده‌اید، باز هم باید از سایت اپل کمک بگیرید. ابتدا به این لینک بروید و سپس روی Look It UP بزنید.

در ادامه مطلب اطلاعات هویتی نظیر نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل پشتیبانی خود را وارد کنید.

در ادامه مسیر خود، روی Continue بزنید تا اگر به اسم و ایمیل شما اپل آیدی ثبت شده باشد، در این قسمت نمایش داده شود. روی گزینه Go to Your Account بزنید و وارد این لینک شوید. در این بخش روی Forgot Apple ID or Password بزنید و مشابه روش قبل رمز جدید برای اپل ایدی خود بسازید.

حذف اپل آیدی از روی دستگاه‌ها

تا کنون به روش‌های مختلفی برای بازیابی رمز اپل آبدی در صورت فراموش کردن آن پرداختیم. تصور کنید قصد فروش گوشی خود را دارید. برای این‌کار باید از اپل آیدی خود خارج شوید یا اکانت‌تان را به طور کامل از روی گوشی حذف کنید. چند روش برای پاک کردن آیدی وجود دارد. با ادامه مطلب همراه باشید تا این روش‌ها را به طور کامل به شما آموزش دهیم.

حذف اپل ایدی با کمک گوشی آیفون

اولین روش پیشنهادی ما به شما، حذف اپل آیدی با کمک خود گوشی آیفون است. بهتر است پیش از این کار، از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید. در ادامه مسیر زیر را دنبال کنید:

  • مرحله اول: ابتدا به بخش Setting بروید و در بالای بخش تنظیمات، روی نام خود کلیک کنید.
  • مرحله دوم: روی Apple ID خود کلیک و سپس View Apple ID را انتخاب کنید.
  • مرحله سوم: در صفحه جدید گزینه Remove this Device بزنید.
  • مرحله چهارم: به صفحه قبل بروید و با اسکرول کردن به گزینه Sign Out بروید.
  • مرحله پنجم: Sign Out را انتخاب و رمز اپل آیدی خود را وارد کنید. به همین سادگی اکانت خود را حذف کنید.

55,500,000 تومان

حذف اپل آیدی با کمک مرورگر

اگر به گوشی خود دسترسی ندارید، برای پاک کردن اپل آیدی روش‌های دیگری نیز وجود دارد. یکی از این روش‌ها به کار گرفتن مرورگر است. برای انجام این کار ابتدا وارد این لینک شوید. پس از Sign in، نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید. به بخش Devices بروید و با انتخاب دستگاه مورد نظر روی Remove from account بزنید. به این ترتیب اپل ایدی شما از روی این دستگاه پاک خواهد شد.

فراموش کردن رمز اپل آیدی؛ سخن پایانی

در این مقاله به بررسی راهکارهای مقابله با مشکل فراموش کردن رمز اپل آیدی پرداختیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. حتما نظرات و تجربیات خود در استفاده از این روش‌ها را با ما و سایر کاربران دیجی‌کالا مگ از طریق کامنت به اشتراک بگذارید.

40,499,000

تومان

89,250,000

تومان

منبع: دیجی‌کالا مگ

سوالات متداول

آیا پس از فراموش کردن رمز اپل آیدی راهی برای بازیابی أن وجود دارد؟

بله. در این مقاله به روش‌های مختلف برای بازیابی رمز پرداخته‌ایم.

آیا می‌توان اپل ایدی را از روی گوشی حذف کرد؟

بله برای حذف اپل ایدی از روی گوشی ایفون علاوه بر استفاده از خود گوشی می‌توان با مرورگرهای مختلف نیز اقدام به حذف اپل ایدی کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا