برترین های کسب و کار

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای ژاپن برای ایرانیان

ویزای توریستی ژاپن

درخواست ویزای  تور ژاپن باید از طرف شخص متقاضی و یا نماینده قانونی ایشان به سفارت این کشور در تهران ارائه شود. گردش حساب و تمکن مالی از شرایط اخذ ویزای ژاپن هستند. حدودا ۵ روز کاری پس از ارائه درخواست جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که در صورت ویزا شدن، ویزای شما برای مدت زمان ۳ ماه معتبر می‌باشد. در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود، هیچ توضیحی مبنی بر علت ریجکتی به شما داده نمی‌شود و برای درخواست مجدد باید ۶ ماه صبر کنید! توجه داشته باشید که به هیچ عنوان درخواست ویزای خود را از طریق ایمیل و یا نمابر ارسال نکنید و برای درخواست ویزا حتما حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنید.

شرایط اخذ ویزای توریستی ژاپن

شرایطی که در ادامه برای اخذ ویزای ژاپن می‌خوانید، در هیچ جایی ثبت نشده است و براساس تجربیات کارشناسان گروه مسافرتی ویزالند به شما اعلام می‌شود. شرایط اخذ ویزای ژاپن به شرح زیر می‌باشد:

برای درخواست ویزای ژاپن، گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضیان مورد نیاز است. گردش حساب باید به زبان لاتین صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب متقاضیان نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای ژاپن خواهید داشت. توجه داشته باشید که گردش حساب ویزای ژاپن تا ۵ روز پس از صدور معتبر می‌باشد.

تمکن مالی ویزای ژاپن باید به دلار صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. حداقل مبلغ تمکن مالی ویزای ژاپن، ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان برای هر نفر می‌باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن باید توسط دارالترجمه رسمی و به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزای توریستی ژاپن حتما باید به تائیدیه دادگستری و امور خارجه برسند و این تائیدیه برای ۳ ماه معتبر می‌باشد. چک لیست مدارک ویزای توریستی ژاپن به شرح زیر می‌باشد:

📑 اصل گذرنامه متقاضی با بیشتر از ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی

📑 فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ژاپن

📑 ۱ قطعه عکس ۴.۵x۴.۵ با پس زمینه سفید

📑 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

📑 گواهی اشتغال به کار متقاضی

📑 بلیط رفت و برگشت هواپیما

📑 واچر هتل

📑 بیمه مسافرتی (مطابق با روزهای اقامت در ژاپن)

📑 برنامه سفری (مطابق با روزهای اقامت در ژاپن)

📑 گردش حساب ۳ ماهه آخر و تمکن مالی

هزینه درخواست ویزای توریستی ژاپن

در صورتی که از طریق تورهای گروهی ژاپن برای دریافت ویزا اقدام کنید، هزینه اخذ ویزا با هزینه‌های تور از شما گرفته می‌شود. اما اگر درخواست ویزای انفرادی ژاپن داشته باشید، باید مبلغ ۳۹۵،۰۰۰ تومان به سفارت این کشور پرداخت کنید.

نحوه اقدام برای درخواست ویزای توریستی ژاپن

برای درخواست ویزای توریستی ژاپن، شخص متقاضی به همراه مدارک درخواستی باید به سفارت این کشور در تهران مراجعه کند. در صورتی که متقاضی اصلی به هردلیلی نتواند به سفارت مراجعه کند، نماینده قانونی ایشان می‌تواند به جای ایشان در سفارت ژاپن حضور داشته باشد. توجه داشته باشید که برای مراجعه به سفارت ژاپن نیازی به تعیین وقت قبلی نیست.

مدت اعتبار ویزای توریستی ژاپن + مدت زمان جوابدهی

ویزای توریستی ژاپن پس از صدور برای مدت زمان ۳ ماه معتبر است. حدود ۵ روز کاری پس از ارائه درخواست نیز جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که برای دریافت حتما باید شخص متقاضی به سفارت ژاپن مراجعه کند.

دلایل ریجکت ویزای توریستی ژاپن + شرایط رفع ریجکتی

در صورتی که درخواست ویزای توریستی شما رد شود، به هیچ عنوان دلیل ریجکتی برای شما مشخص نمی‌شود. در صورتی که درخواست ویزای توریستی ژاپن داشته باشید، تا ۶ ماه پس از ریجکتی مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید.

آدرس و تلفن سفارت ژاپن در ایران

سفارت ژاپن در ایران در آدرس تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک ۱۶۲ واقع شده است. در صورت نیاز می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۶۶۰۷۱۰ تماس بگیرید. توجه داشته باشید که برای درخواست ویزا باید در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ باید به بخش کنسولی سفارت ژاپن مراجعه کنید.

ایران | ایرانی

نگاه کلی به اخذ ویزای توریستی ژاپن

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

لغو ارسال

آیا از این مطلب راضی بودید؟

با ارسال بازخورد به بهبود کیفیت محتوای ویزالند کمک کنید.

بازخورد شما ثبت شد؛ با تشکر

شرایط ویزای ژاپن

ابتدا باید مدت اقامت مورد نیازتان را در ژاپن تعیین کنید تا نحوه اخذ ویزای ژاپن مشخص شود. پس از این مرحله باید هدف خود را در نظر بگیرید تا بتوانید در انتخاب ویزای مناسب به نتیجه برسید. به‌عبارت‌دیگر باید با توجه به نیاز خود و همچنین هدف از سفر به کشور ژاپن ویزای مورد نظر و مناسب خود را انتخاب کنید. را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد که:

با سفارت یا کنسولگری ژاپن تماس بگیرید تا برای فرستادن درخواست ویزای ژاپن وقت بگیرید. با این حال، برخی از سفارت‌های ژاپن درخواست‌های فردی را نمی‌پذیرند؛ بنابراین باید از آژانس مسافرتی درخواست دهید. آژانس از طرف شما درخواست را در سفارت یا کنسولگری می‌فرستد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای ژاپن را جمع‌آوری کنید (به آن اشاره خواهد شد). مدارک را به سفارت، کنسولگری یا آژانس مسافرتی بفرستید، سپس صبر کنید تا ویزا به جریان بیفتد. این روند معمولاً پنج روز کاری طول می‌کشد. گذرنامۀ خود را به سفارت یا کنسولگری یا آژانس مسافرتی تحویل بدهید. اگر درخواستتان تأیید شده باشد، ویزای شما صادر می‌شود و می‌توانید از آن برای سفر به ژاپن (با انقضای سه‌ماهه) استفاده کنید.

 انواع ویزای ژاپن

اگر قصد مهاجرت یا مسافرت به ژاپن را دارید، بهتر است دربارۀ اطلاعاتی کسب کنید. در حال حاضر انواع گوناگونی از ویزاها وجود دارد؛ اما ویزای ژاپن را می‌توان در سه دسته اصلی دسته‌بندی کرد که به‌طور کامل این دسته‌ها و زیرمجموعه‌های آن را توضیح می‌دهیم.

ویزای کار: ویزاهای کاری ویزای اقامت بلندمدت در نظر گرفته می‌شوند و کاری را پوشش می‌دهند که به دانش یا مهارت‌های حرفه‌ای در سطح بالا نیاز دارد؛ بنابراین شامل وظایف ساده کارگری نمی‌شود. شغل‌هایی مانند پیشخدمت، کارگران ساختمانی، فروشندگان و… نمی‌توانند ویزای کار بگیرند.

ویزای غیر کاری: این نوع ویزا ویزای اقامت کوتاه‌مدت محسوب می‌شود و محدودیت‌هایی دارد. کسانی که برخی از کارها رابا ویزای غیرکاری ژاپن انجام می‌دهند نمی‌توانند از تعداد ساعت‌های مجاز در هفته بیشتر فعالیت کنند.

ویزاهای مربوط به خانواده: ویزاهای مربوط به خانواده ویزای اقامت کوتاه‌مدت در نظر گرفته می‌شوند و هیچ محدودیتی در استخدام ندارند؛ بنابراین می‌توانید بیش از یک شغل داشته باشید یا شغل خود را تغییر دهید.

منبع : insidejapantours.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا