ساختمان و مسکن

ویلاهای تعطیل در Lanzarote – چه آب و هوایی را می توان انتظار داشت؟

شما برای تعطیلات خود یک ویلای لوکس زیبا را با استخر مخصوص خود انتخاب کرده اید و مشتاقانه منتظر استراحت آفتاب هستید. اما آیا هوا مطابق انتظارات است؟

Lanzarote در ساحل غربی آفریقا ، در حدود 400 مایلی جنوب ساحل جنوبی اسپانیا واقع شده است ، بنابراین انتظار دارید که بسیار گرم و مرطوب باشد ، به خصوص در ماه های جولای و آگوست که اینگونه در جنوب اسپانیا و مدیترانه قرار دارد. خطا! لانزاروت در اقیانوس اطلس واقع شده است که برخلاف دریای مدیترانه یک اقیانوس سرد است و دمای دریا در اطراف لانزاروت از 17 تا 24 درجه سانتی گراد متغیر است. وزش باد شدید از شمال تا شمال شرقی و همچنین مسیر دریا قبل از رسیدن به لانزاروت. این به دلیل حضور آزورس بالا ، منطقه ای با فشار زیاد است که در بیشتر سال از غرب به جزایر قناری واقع شده و باد های شمال شرقی را در سراسر جزیره تغذیه می کند. این مسیر بر فراز اقیانوس اطلس سرد به معنای خنک شدن درجه حرارت بوده است و در نتیجه متوسط ​​دما حتی در ماه های تابستان حدود 29 درجه سانتیگراد حاصل می شود. با رطوبت کم و تأثیر بادهای خنک کننده ، این باعث می شود آنها در طول روز بسیار لذت بخش باشند و خوابیدن در شب را آسان می کند.

مراقب آن آفتاب باشید! در اواسط تابستان ، ارتفاع آنها تقریبا مستقیم است و شاخص خورشید 10+ شدید است – بالاتر نمی رود. از ضد آفتاب پر کار استفاده کنید و سعی کنید در وسط روز از تابش نور خورشید خودداری کنید. حتی در روزهای ابری ، می توانید خورشید را محکم بسوزانید ، بنابراین بسیار مراقب باشید. با نسیم خنک ، ممکن است متوجه نشوید که می سوزید تا خیلی دیر شود ، پس تعطیلات شما خراب می شود. حتی در زمستان ، می تواند در آفتاب بوزد ، بنابراین در تمام طول سال به محافظت نیاز دارید.

در ماه های تابستان از ماه مه تا اکتبر ، احتمال باران نخواهید دید. ممکن است طوفان ایزوله باشد اما همه اینها است. غالباً در صبح از ابرها با وزش باد شروع می شود که رطوبت آتلانتیک را در طول شب جمع می کند ، اما به زودی می سوزد تا آسمان آبی زیادی را برای بقیه روز باقی بگذارد. از اواسط تا اواخر اکتبر تا آوریل ، ممکن است باران ببینید. این بیشتر به صورت حمام های کوتاه مدت صورت می گیرد و اغلب یک شبه می آید. مگر در مواردی که خوش شانس باشید ، همچنین می توانید در طول ماه های زمستان نور خورشید زیادی با حداکثر طول روز در حدود 21 درجه سانتیگراد تا 24 درجه سانتیگراد ببینید و آن را به گرم ترین مقصد زمستانی اروپا تبدیل کنید. گاهی اوقات باد به سمت جنوب شرقی می چرخد ​​و هوای بسیار خشک را تقویت می کند و می وزد از کویر صحرا در آفریقا. در تابستان درجه حرارت می تواند بیش از 40 درجه سانتی گراد افزایش یابد اما این معمولاً مدت طولانی ادامه نمی یابد. گاهی اوقات خورشید می تواند گرد و غبار برداشت شده از کویر را بر بادهای شدید خراب کند. به این کالیما گفته می شود.

اگرچه این جزیره بسیار ناچیز است ، اما در آب و هوا تفاوت هایی وجود دارد. با وزش باد شدید از شمال تا شمال شرقی ، جنوب گرمتر و آفتابی است. باد می تواند یک مزیت در لانزاروت باشد – در تابستان مفید است! بار دیگر ، جنوب با کمی پناهگاه بهتر است. باد در زمستان تمایل به مردن دارد.

هوا در جزایر قناری به همین دلیل است که آنها این جزایر را “جزایر فورتونا” می نامند. و به یک دلیل بسیار خوب!

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا