چرا باید اپلیکیشن‌های چراغ قوه را کنار بگذارید؟

برنامه های چراغ قوه قبلا بسیار مفید بودند. اما آن روزها خیلی گذشته است، بنابراین دیگر نیازی به استفاده از چنین برنامه هایی ندارید. لازم به ذکر است که سال ها پیش گوشی های هوشمند از فلاش دوربین استفاده نمی کردند، برای مثال اپل از سال 2010 برای آیفون 4 از فلاش دوربین استفاده می کرد. حتی پس از هدایت فلاش به ماژول دوربین در گوشی های مختلف، اندروید و iOS در ابتدا از عملکرد نرم افزاری برای فعال سازی چراغ قوه استفاده نکردند و به همین دلیل اپلیکیشن های چراغ قوه فعال شدند.

اپلیکیشن چراغ قوه چیست؟

در این زمینه باید به دو نوع اپلیکیشن برای چراغ قوه اشاره کنیم. نوع اول قبل از استفاده از فلاش دوربین وجود داشت و با نمایش و نمایش رنگ سفید کار می کردند. به لطف این روش ساده و کاربردی، کاربران در محیط تاریک از اپلیکیشن های مورد نظر خود استفاده کردند.

نوع دوم این اپلیکیشن ها نیز از فلاش دوربین استفاده می کنند. اگرچه این نوع برنامه ها کار مورد انتظار را به خوبی انجام می دهند، اما نگرانی های عمده ای وجود دارد که بسیاری از کاربران از آن بی اطلاع هستند.

مشکل اصلی برنامه های چراغ قوه

برنامه های چراغ قوه

برنامه چراغ قوه فقط برای انجام یک کار طراحی شده است. ارائه نور. برخی از آنها ویژگی های بیشتری مانند انتخاب رنگ را ارائه می دهند. اما در مجموع اپلیکیشن های بسیار ساده ای هستند، بنابراین کاربران می توانند به راحتی و بدون نگرانی آن ها را نصب کنند. اما واقعیت این است که بسیاری از این اپلیکیشن ها از مجوزهای غیر ضروری بهره می برند. اگرچه این مشکل در اندروید بزرگتر و جدی تر است، اما حتی در آیفون نیز تعدادی از برنامه های مخرب چراغ قوه مشاهده شده است.

در سال 2019، avast حدود هزار برنامه چراغ قوه را در فروشگاه Play بررسی کرد که بیش از یک چهارم آنها بین 50 تا 77 مجوز را درخواست کردند. نکته ترسناک این است که چندین نمونه از این اپلیکیشن ها بیش از 1 میلیون بار دانلود شده اند. خوشبختانه طی چند سال گذشته، آیفون و اندروید هر دو از نظر مدیریت لایسنس پیشرفت زیادی کرده اند.

در رابطه با مجوزهای سیستم عامل، باید بگوییم که وقتی می خواهید از یک ویژگی خاص برنامه ای استفاده کنید که قبلاً استفاده نشده است، باید مجوز خاصی را برای آن برنامه تأیید کنید. مجوزهای زیادی در این قسمت تعریف شده است، مانند دسترسی به تقویم، دوربین، لیست مخاطبین، موقعیت مکانی، میکروفون، پیامک و حافظه داخلی. اگرچه برنامه‌ها دیگر نمی‌توانند مانند گذشته از مجوزها بهره‌برداری کنند، کاربران هنوز باید تا حدودی از این موضوع آگاه باشند.

در عوض از چه چیزی استفاده کنیم؟

برنامه های چراغ قوه

خوشبختانه دیگر نیازی به استفاده از برنامه های چراغ قوه ندارید، زیرا تمامی گوشی های اندروید و آیفون از ابزارهای داخلی استفاده می کنند. در آیفون با چرخش به قسمت Control Center می توانید آیکون مرتبط با چراغ قوه را مشاهده کنید که حتی امکان تنظیم شدت نور را نیز ارائه می دهد. در اندروید در قسمت تنظیمات سریع به راحتی می توانید فلاش دوربین را روشن و خاموش کنید.

گوشی های هوشمند در طول سال ها پیشرفت چشمگیری داشته اند. در نتیجه، بسیاری از مشکلات و نیازهایی که توسط برنامه های شخص ثالث برطرف شده اند، دیگر وجود ندارند. برنامه های چراغ قوه متعلق به گذشته هستند و هیچ دلیلی برای ادامه استفاده از آنها وجود ندارد.

منبع: چگونه دستکاری کنیم

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا