اپلیکیشن و نرم‌افزار

چگونه در اپ موبایل جیمیل به طور حرفه‌ای جستجو کنیم؟

در Inbox اکانت شما احتمالا ایمیل‌های مفید و بی‌فایده‌ی زیادی وجود دارد که از طرف افراد مختلف ارسال شده‌اند. بنابراین برای جستجو کردن در بین ایمیل‌های خود در اکانت جیمیل، باید به طور هوشمندانه عمل کنید. در این زمینه اپ جیمیل خوشبختانه امکانات بسیار مناسبی ارائه می‌کند و در ادامه به چگونگی جستجوی حرفه‌ای در این اپ برای پیدا کردن ایمیل‌های موردنظر می‌پردازیم.

41,500,000

تومان

5,350,000

تومان

چگونه جستجوی خود را با استفاده از فیلترها محدود کنیم

در نسخه‌ی فعلی اپ جیمیل برای اندروید و iOS، فیلترهای متعددی برای جستجو کردن وجود دارد. هرکدام از آن‌ها می‌توانند برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار بگیرند که در ادامه مهم‌ترین فیلترها را توضیح می‌دهیم. برای فیلتر کردن هم ابتدا باید روی نوار جستجو ضربه بزنید و سپس در بخش پایینی آن گزینه‌های زیادی برای فیلتر کردن دیده می‌شود و باید فیلترهای موردنظر را مشخص کنید.

اپ جیمیل

برچسب‌ها

برچسب‌ها یا همان Labels به دو نوع تقسیم می‌شوند. دسته‌ی اول برچسب‌هایی هستند که گوگل برای شما مشخص می‌کند؛ به‌عنوان مثال ایمیل موردنظر در بخش ستاره‌دار یا مهم قرار گرفته است یا نه. از سوی دیگر خودتان هم می‌توانید ایمیل‌ها را برچسب‌های مختلف دسته‌بندی کنید. اما برای پیدا کردن ایمیل‌های موردنظر اگر دقیقا نمی‌دانید چه برچسب‌هایی دارند، می‌توانید از ترکیبی از این برچسب‌ها استفاده کنید.

فرستنده و گیرنده

برای پیدا کردن ایمیل‌ها می‌توانید From (فرستنده) و To (گیرنده) را مشخص کنید. طبیعتا با انجام این کار، لیست بسیار محدود‌تری از ایمیل‌ها در اپ جیمیل به نمایش درمی‌آید.

پیوست

این موضوع یکی از مفیدترین فیلترها در اپ جیمیل محسوب می‌شود. با این گزینه می‌توانید نوع فایل پیوست شده در ایمیل‌ها را هم مشخص کنید. به عنوان مثال اگر دنبال ایمیل‌هایی با اسناد اداری هستید، در کنار استفاده از کلیدواژه‌های موردنظر، می‌توانید مشخص کنید که ایمیل‌های دارای فایل PDF یا Word را پیدا کند.

تاریخ

طبیعتا تاریخ یکی دیگر از فیلترهای مهم برای پیدا کردن ایمیل‌ها به حساب می‌آید. با مشخص کردن محدوده‌ی زمانی ایمیل، سریع‌تر می‌توانید آن را پیدا کنید.

خوانده نشده

بیشتر کاربران از فیلتر خوانده نشده یا Unread برای پاک کردن ایمیل‌های بی‌اهمیت استفاده می‌کنند. از طرف دیگر اگر می‌دانید برخی ایمیل‌ها را هرگز باز نکرده‌اید ولی برای آن‌ها علامتی مشخص کرده‌اید تا بعدا آن‌ها را بخوانید، با این فیلتر می‌توانید به آن‌ها دست پیدا کنید.

سخن پایانی

به همین سادگی در اپ جیمیل می‌توانید ایمیل‌های موردنظر را به سرعت پیدا کنید و صرفا باید کمی فیلترها را تغییر بدهید.

41,500,000

تومان

5,350,000

تومان

منبع: 9To5Google

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا