برترین های کسب و کارلوازم خانگی

چگونه یک لوستر مدرن برای یک فضای خانه انتخاب کنم؟

چطور یک لوستر مدرن انتخاب کنیم؟

دکوراسیون مدرن بدون یک لوستر مدرن اصلا جلوه ای ندارد. سبک طراحی چراغ های آویز سقفی تنوع زیادی دارد و همین موضوع انتخاب را دشوارتر کرده است. چگونه می توان از بین صدها طرح موجود، بهترین لوستر را انتخاب کرد؟ سبک طراحی مدرن بر 2 اصل کاربردی بودن و سادگی لوازم استوار است. با در نظر گرفتن این دو مورد کار خیلی ساده تر می شود. منظور  این نیست که اصلا توجهی به ظاهر لوستر نداشته باشید و تنها روی نور و روشنایی تاکید کنید. دیگر دوران حباب های ساده روشنایی به سر رسیده و امروزه لوسترهای فوق العاده شیک تری به بازار آمده است. اگر قصد خرید آنلاین لوستر را دارید پیشنهادهای خوبی داریم.

خواب | عجیب

انتخاب لوستر مدرن

یک لوستر خوب باید جوابگوی نورپردازی خانه باشد و به لحاظ زیبایی و شکل ظاهری هم مدرن دیده شود. آیا نور خانه کافی است؟ اگر نور اتاق کم است به یک لوستر با نورپردازی بالاتری نیاز دارید اما اگر از نظر نوری خصوصا در آشپزخانه مشکلی وجود نداشته باشد، می توانید لوستر چوبی آشپزخانه نصب کنید. چراغ های روشنایی تزئینی از نظر ظاهری بسیار متنوع هستند از لوسترهای فانتزی گرفته تا طراحی های انتزاعی در این محدوده دیده می شود. هدف از نصب لوستر هر چه که باشد، همان اصل را برای انتخاب در نظر بگیرید. تعداد لامپ ها و جزئیات بیشتر همگی به نوع کاربری و سلیقه تان ارتباط دارد. اما فراموش نکنید سقف اتاق هم بخشی از دکوراسیون منزل است و به عنوان دیوار پنجم نیاز به طراحی و نورپردازی دارد.

 محل نصب لوستر

لوستر از لوازمی است که در هر فضایی نصب می شود. از قبل در نظر بگیرید که این وسیله را در کجا نصب می کنید. ساده ترین راه برای انتخاب لوستر ال ای دی مدرن، تفکیک فضا و محل نصب است. برای در ساختمان های اداری تقریبا مشکل خاصی نیست ولی در خانه ها موضوع فرق می کند. برای انتخاب لوستر در هر خانه ای به این موارد توجه کنید:

در همه خانه ها حداقل یک لوستر در پذیرایی نصب شده است. حتی اگر در دیگر فضاهای منزل تنها لامپ نصب باشد همیشه یک لوستر زیبا در پذیرایی دیده می شود. معمولا مساحت پذیرایی از سایر فضاها بیشتر است بنابراین با بزرگ و مجلل، نور پذیرایی به خوبی تامین خواهد شد. در اغلب اوقات لازم است تا 2 لوستر در پذیرایی نصب شود. این طراحی زیبایی چیدمان را بیشتر نشان می دهد. نور کافی حتی تم رنگی دکوراسیون را نیز برجسته تر خواهد کرد.

برخلاف پذیرایی در اتاق خواب نیاز به نور زیاد و خیره کننده نیست. اینجا مکانی برای استراحت و آرامش است و بایستی دارای نور ملایم و غیر مستقیم باشد. لوسترهایی که نور را به بالا می تابانند برای اتاق خواب مناسب تر هستند. در این نورپردازی، فضا به طور ملایم روشن است و نور آزار دهنده وجود ندارد. نصب لوسترهای سنگین با لامپ های زیاد در اتاق پذیرایی اصلا پیشنهاد نمی شود.

برای اینکه فضای آشپزخانه نور کافی داشته باشد باید از نور مستقیم استفاده کنید. لوسترهای آویز برای ایجاد نور متمرکز ایده آل هستند. شعله های بیشتر به معنای رضایت بیشتر در موقع پخت و پز است. این فضا به نور زیادی نیاز دارد. اگر فضای آشپزخانه بزرگ است از آویزهای خطی برای نورپردازی استفاده کنید. این مدل لوسترها اخیرا خیلی طرفدار پیدا کرده است. فراموش نکنید که آشپزخانه های امروزی بخشی از اتاق پذیرایی به حساب می آیند و باید هماهنگ با پذیرایی دکوراسیون شوند.

وقتی همه خانه را با چراغ های روشنایی لوکس تزئین می کنید نباید راه پله ها را نادیده بگیرید. در خانه های دوبلکس با سقف بلند می توان از لوستر ریسه ای برای راه پله ها استفاده کرد. این طراحی بسیار لوکس و چشم نواز است. برای پاگردها و سایر قسمت های خانه نیازی به نصب لوستر نیست. به جای نورپردازی سقفی در سایر فضاهای خانه، دیوارکوب ها و آباژورها گزینه بهتری هستند.

 اندازه و ابعاد لوستر مدرن

برای اینکه دکوراسیون شیک تری داشته باشید باید لوستر سقفی را متناسب با متراژ فضا انتخاب کنید. در واقع لوسترهای سنگین و بزرگتر برای فضاهای بسیار بزرگتر طراحی شده اند و مناسب خانه های کوچک نیستند. در مورد چراغ های سقفی و آویزها به ارتفاع سقف توجه کنید. ارتفاع لوستر نباید در حسن رفت و آمد مزاحمت اسجاد کند. برای اماکن کوچکتر انواع لوستر های مدرن که به سقف پیچ می شوند، مناسب تر هستند. به این ترتیب هم زیبایی و هم نور محیط تامین می شود.

 رنگ و جنس لوستر مدرن

یکی از مهم ترین اصول در انتخاب لوستر، هماهنگی با سایر لوازم است. انواع چراغ های روشنایی و لوستر با متریال مختلف تولید شده است. در فروشگاه های دکوراسیون لوسترهای زیبای چوبی، انواع چراغ های کریستال و شیشه ای، لوستر سقفی فلزی و …. به فروش می رسد. موقع انتخاب به بقیه وسایل خانه هم توجه کنید. هماهنگی مهم ترین اصل در طراحی مدرن است. علاوه بر جنس به رنگ نور لوستر نیز توجه کنید. برای اینکه نور محیط آزار دهنده نباشد ترکیبی از لامپ های آفتابی و مهتابی را به صورت یک در میان و در کنار یکدیگر به کار ببرید. کلید دوپل هم برای تنظیم نور محیط ایده آل است.

انواع لوستر

لوستر طبقه ای

طبقات از لحاظ بصری بدون صرف هزینه ای گزاف، باعث می شوند لوستر بزرگ تر جلوه کند؛ از این رو، لازم نیست تلاشی برای تخفیف گرفتن کنید. لوسترهای طبقه ای در هر استایلی خوش می درخشند و شما می توانید از این لوسترها در انواع چیدمان مدرن و سنتی برای روشنایی خانه استفاده کنید.

لوستر سنتی

لوسترهای بزرگ تزئین شده معمولاً جزء لوسترهای سنتی محسوب می شوند. شما می توانید این لوسترها را به آسانی از زردوزی ها، آویزان بودنشان و همینطور از تنوع مواد با کیفیتی که در ساخت آن ها به کار رفته، شناسایی کنید.

لوستر کریستالی

لوسترهای کریستال یا مشابه کریستال نقش مهمی در ایجاد ظاهری زیبا و لوکس در فضا ایفا می کنند، به همین خاطر است که اصولاً  قیمت آن ها کمی بیشتر از توان اقتصادی یک خانواده متوسط می باشد.  شما گاهی اوقات می توانید در بعضی از وب سایت های فروش چراغ تخفیف پیدا کنید اما در اغلب موارد، بهتر است این لوسترها را از فروشگاه های معتبر شرکتی خریداری نمایید.

علیرغم بالا بودن قیمت ها، هنوز هم جزء جذاب ترین گزینه ها به حساب می آید، لوستری که روشنایی از تمامی قطعات آن منعکس می شود، به فضا ظاهری رومانتیک و درخشنده می بخشد که از طریق سایر لوسترها حاصل نمی شود. این لوسترها برای اتاق ناهارخوری انتخابی ایده آل هستند.

لوستر فلزی میانه قرن

در اواسط قرن، افراد مشغول به کشف هنر و ابتکار در شدند و در آن دوره بود که اکثر گزینه های تزئینی که ما امروزه از آن ها استفاده می کنیم، معرفی شدند.  در گذشته، تمرکز بر اشکال و دیزاین مینیمال بوده، اما ایده اصلی همچنان خلق سیستمی سنتی و تا حد امکان قابل توجه می باشد. با شکل گیری جنبش دیزاین داخلی و کشفیات فوق مدرن دهه 60 میلادی، طراحی لوسترها به تدریج مدرن تر و پیشرفته تر شد.

به منظور رسیدن به فضایی اختصاصی، لوسترهای میانه قرن اکثرا از چوب و یا آهن بودند و به آن ها لقب هایی چون “میرکل”، “اسپوتنیک” و یا “اتمیک” داده می شد که بیان گر هدف ایجاد این لوسترها بودند. این اسامی برای لوسترهای سقف کمی عجیب به نظر می  رسند. دلیلی که همه ما از وجود داشتن چنین لوسترهایی آگاه هستیم این است که امروزه به طور گسترده استفاده می شوند. یک لوسترکلاسیک در فضاهای بزرگ، ساختمان های لوکس و حتی در اتاق های زیرشیروانی ساده نیز زیبایی بی نظیری ایجاد می کنند. این لوسترها نه تنها از روی ظاهرشان انتخاب می شوند بلکه از لحاظ کابردی هم بی رقیب هستند.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا