ساختمان و مسکن

گرم و زندگی در شماره 300

مقدمه

هر کس از بدو تولد لوکس و وقت خود را در کنار مادربزرگ و مادربزرگ خود نخواهد داشت. من یکی از آن افراد بسیار خوش شانس بودم که موفق شدم از بهترین قسمت های دوران جوانی خود لذت ببرم ، تا اینکه تقریبا 20 سال داشتم ، با گروه پدربزرگ و مادربزرگم ، پدر و مادرم. در واقع ، من فرصتی شگفت انگیز برای زندگی با پدربزرگ و مادربزرگ مادری ام در حالی که پدر و مادرم در کنار دو کاخ پراکنده واقع در جبهه ساحلی در جاده گال در پامپالاپیتیا در کنار هم زندگی می کردند ، داشتند.

زندگی ، جایی که کودکان در پامپالاپیتیا زیبا بودند.

زمینه

پدر محمد محمد سامیر ، فرزند اسماعیل ، در 7 مارس 1890 در خانه والدینش در خیابان 111 نیو بیشتر ، کلمبو به دنیا آمد. پدر وی ، الیم حاج حاج اسماعیل افندی ، در سال 1854 به دنیا آمد و با مادرش ، حلیمه امما ازدواج کرد. احمد علی (سیواتامما) ، 1886 در خیابان 107 New Moor ، کلمبو. پدربزرگ بزرگ اسماعیل در 18 ژوئن 1931 درگذشت.

گرامپس ، که با محبت به همه 32 نوه خود معروف است ، به عنوان “سمیر ابا” ، در کالج سنت توماس تحصیل کرد و در سال 1910 وارد خدمت روحانی شورای شهرداری کلمبو شد.

وی به عنوان نویسنده اصلی تحت یک انگلیسی به نام اور منصوب شد و شهرت و محبت را از کارمندان دولت مانند ، جناب عالی دریافت کرد. Newnham ، H.P. کافمن ، برای. مورفی

او در سال 1911 با مادربزرگ ، رالیا اومه ، دختر نورالدین ، ​​ازدواج کرد. آنها چهار پسر و شش دختر داشتند. پسر بزرگتر ، محمد ظاهر (1914-1989) ، پدر من ، نقشه بردار به صورت حرفه ای بود ، که وظیفه سرپرست را در گروه مهندسان شهرداری شورای شهرداری کلمبو بر عهده داشت. پدر من در سال 1989 در 75 سالگی درگذشت. دو پسر پسرش گرامپز ، عموهای من محمد اسماعیل (1919-1993) و احمد فاروق ، حرفه نقشه برداری را به دست گرفتند و آن را با موفقیت تمرین کردند. محمد صادق ، كوچكترين فرزند بنياد ، تصميم گرفت كه در سال 1958 به جستجو در مراتع خود در انگلستان بپردازد ، تقريبا 45 سال از عمرش را در انگليس گذراند ، به اسكان در سريلانكا بازگشت و پس از بيماري كوتاه در كلمبو درگذشت. در سال 2003

گرامپس سمیر در 24 مه 1972 در شماره 298 ، جاده گال ، پامپالاپیتیا ، درگذشت ، جایی که نزدیک به 30 سال در آن زندگی کرد.

آکورد را بیاموزید

وقتی چهار سال داشتم ، در سال 1952 ، هنوز هم گریمپس را به یاد می آورم که بهترین سبک استعماری خود ، بال بژ ، جلیقه و کراوات و یک ساعت جیب طلایی را که در جیب آن در جیب قفسه سینه خود آویزان بود ، پوشانده بود و چتر شیر سیاه او تا شده بود تا از ما محافظت کند. از آفتاب ، آنها مرا با دست به دست گرفتند و مرا در امتداد پیاده رو ، در كنار ساحل جاده گال ، تمام راه تا ولاواتت تقاطع ، راهپیمایی كردند ، سپس به سمت راست در دریا در یك خیابان شبانه روبروی بازار ، چرخیدند ، جایی كه من در مهدكاری مهدكودكی حضور داشتم كه توسط یك خانم شگفت انگیز شلخته به نام خانم فای بولت اداره می شد. خانم بویلی معلم سابق در مدرسه سنت لارنس در ایالت بید بود ، جایی که وی به دلیل تعهد و فداکاری خود در زمینه آموزش فرزندان خردسال ، با کارکنان ، دانش آموزان و والدین بسیار محبوب بود. او شوهر یک مرد بازنشسته راه آهن به نام آقای جورج دیک بود. مدرسه در گاراژ او بود و ما گروه درخشان و جوانی داشتیم که در آنجا در کلاس شرکت می کردند. خانم بوتل آنقدر بانوی شگفت انگیزی بود که آنقدر به همه ما اهمیت می داد که باعث می شد در مدرسه گاراژ راحت ما ، آنقدر در خانه دور از خانه احساس کنیم. متأسفانه امروز نمی توانم یک دانش آموز مجرد را در این کلاس به یاد بیاورم.

در کنار شیرخوارگاه ، در خیابان شماره 45 و شماره 43 لیلی ، دو تا از خاله های مادر و مادر والدین من زندگی می کردند و گرام ها سرگردان و اندام های او را در آنجا استراحت می کردند ، چای می ریختند و با دو دخترش چت می کردم تا مدرسه من تمام شود.

پس از آن ، من به یاد دارم که او در امتداد راه آهن در ساحل در خانه قدم می زد. من هزار سؤال از او می پرسیدم ، یکی که به طور جدی و صادقانه جواب داد. قطار ، ایستگاه راه آهن ، اقیانوس ، پل Wellawatte ، کانال ، سنگ ها ، امواج ، مردم ، قایق های ماهیگیری ، کلوپ Kinross. چه کسی در میان ما نمی خواهد قطار ، درختان و اقیانوس را حتی در چهار سالگی بشناسد؟

مدرسه واقعی

پدر من سلطنت قدیمی بود ، گرچه گرامپز از تومن بود و در سال 1953 ، وقتی پنج ساله بودم ، خوشحال شدم که اولین مصاحبه زندگی ام را در مدرسه ابتدایی رویال انجام دادم تا وارد کلاس 1C انگلیسی شوم. خوشبختانه برای من ، یک خبرنگار روزنامه دیلی نیوز روی تصویری از من در حال مصاحبه کلیک کرد و من برای صبح روز بعد در آنجا بود که من به سختی در جواب مصاحبه بودم ، شورت و همکاران. پدر من آن تصویر را حفظ کرده است و هنوز هم در جایی در عمق بایگانی های گسترده مستند من در پرونده های من است.

من تا به امروز هر چهره و نامی را در آن گروه به یاد می آورم و برای من خاطره ای بسیار طولانی و شگفت انگیز است. اکثر کلاس به دلیل زبان انگلیسی مسلمانان و همبرگر بودند. مسلمانان آزادی انتخاب هر یک از این سه زبان را داشتند و والدین من زبان انگلیسی را به درستی انتخاب کردند. معلم ما خانم کرونینگ بود. جذاب! دشوار نیست؟ جای تاسف دارد که بشنویم که او به تازگی در حالی که در مطبوعات محلی پیدا شده بود درگذشت. او باید برای رسیدن به سن پیری زندگی کرده است.

برخی از نزدیکان من آلن ابرت (امروزه پزشک استرالیا) ، فیلیپ استورک ، گراهام کخ (متخصص مدیریت هتل بودند که به استرالیا مهاجرت کردند و در سال 2005 ، در یک پروژه بزرگ هتل در پکن کار کردند) برایان لیبرز ، موریس چاپمن ، (هر دو به آوسی مهاجرت کردند) ، مظاهر فضلیلی ، محمد اقبال نجم الدین ، ​​(در سال 2003 درگذشت) ، محمد هاسیم ، پرماسیری گوروسوامی ، جزی حسین ، (درگذشت) ، جرمی پریرا ، نیگل دو کرستر ، (هر دو به آوسی مهاجرت کردند) ، اروز کلانتر ، (لس ، ایالات متحده) ، ایمیازا جعفر ، ویلیام سلیمانز (استرالیایی) ، راملال گونیاردنا (درگذشت 2002) ، اوبری ویلیس و رودنی وندوالوال (هر دو استرالیایی).

نامهای دیگری که هنوز از آنها به یاد می آورم آلوین آنتونیسیس ، دالاس گرنیه ، سدریک ارنست ، مایکل گری (همه در اوسی) و S.T. عزیز ، س. دریا ، (برونئی) ، Canajasapi Nihal ، مونت کاسیم (ایالات متحده آمریکا) ، سورین شتی ، قیمت فرناندو (ژنو) ، Erdeli Voynander ، (استرالیا) ، آنتونی و پائولا.

گرامپس سمیر سابقاً من را با ویلچر به مدرسه ابتدایی سلطنتی می برد و در قفس عظیمی مانند ساختاری که برای والدین و سرپرستان منتظر ساخته شده بود ، در مدرسه ماندم تا زمان آن که زمان بازگشت به خانه برسد. من هنوز یک نگاه زیرکانه از فصل را به یاد می آورم و از “اپا ، اپا!” خواهش می کردم. ، معادل تامیل “پدربزرگ ، پدربزرگ” ، با خانم کرونینگ که جیغ می زند به او فریاد می زند که برود و نوه خود را خراب نکند. هر دوی آنها درگذشت ، خداوند آنها را بیامرزد.

خانه ما

این دو خانه ، جایی که من قبلاً در جاده گال زندگی می کردم ، ویلا های بسیار قدیمی بودند که حدوداً در سال 1900 ساخته شده اند. این مکان بین قلعه لین و جاده ساگارا در ساحل بمبلاپیتیا واقع شده بود و خانه ای که قبلاً در آن زندگی می کردیم “Sukhasthan” نام داشت. ما آن را “300” عنوان کردیم که شماره ارزیابی ارائه شده توسط شهرداری کلمبو است. خانه مجاور ، مجاور جاده ساگارا ، کپی دقیقی از شماره 300 است که در آنجا گرامپ و دو عمه آبات در آن زندگی می کنند ، با همین دلایل نام 298 دارند.

به نقل از پدربزرگ مادری من محمد راشد ، این خانه ها توسط پدربزرگ عموی من ، سر رازک فرید ، که در آن زمان به نام اوپچی ماریکار باس معروف شده بود ، ساخته شده است (باس کلمه سینالیزی برای سازنده ، پیمانکار ، سازندگان است). و غیره) با خرابه ها و بقایای بنایی که می بایست در ارگ ویران شود ، همانگونه که توسط دولت به منظور انعقاد قرارداد اداره کل پست که هنوز هم به عنوان یکی از بناهای با شکوه باستانی در شهر کلمبو قرار دارد ، تخریب شد. Wapchi Marikar Baas همچنین موزه Colombo ، ساختمان گمرک ، هتل Galle Face و بسیاری دیگر از سازه های باستانی معروف دیگر را در کلمبو ساخت که هنوز هم به خاطر نام و رسم و رسم او که برای او ساخته شده است ، ایستاده و افتخار می کنند. حاکم سیلان در آن زمان از وی خواست که در هنگام افتتاح موزه کلمبو از هرگونه خدمتی استفاده کند و ماریکار بااس خواستار آن شد که این مکان در روز جمعه تعطیل شود تا اعضای جامعه وی وقت خود را در آنجا نگذرانند و به نماز جمعه هفتگی در مسجد توجه کنند.

موزه کلمبو از جمعه تا امروز بسته شده است.

بیشتر دیوارهای بیرونی 298 و 300 از جنس کابوک (یک آجر مستطیل بزرگ بزرگ ساخته شده از سنگهای کوچک قرمز و ماسه است). این محل اقامت بسیاری از مستعمرات موریانه در طول اقامت ما در آنجا بود و ما از تماشای اینکه حشرات کوچک سفید پوست کارهای اصلی ساخت و انتقال ذرات ماسه را در لانه خود انجام می دهند لذت بردیم. هر خانه ای به شکل L که به حیاط خلوت منتقل شده بود ، دارای سه اتاق خواب بزرگ ، بالکن ، یک سالن ، یک مطالعه ، یک سالن غذاخوری ، یک اتاق انبار و دو آشپزخانه است که در قسمت انتهایی و فروشگاه واقع شده اند. فقط دو توالت ، یکی در مرکز خانه ، در محل اتصال “L” و دیگری در انتهای دور که عمدتاً مورد استفاده قصاب ها قرار گرفته بود. سقف با کاشی های محلی (سینالهی) پخش شده بود و برخلاف بسیاری از خانه ها در دوران مدرن ، در بالای سطح زمین ایستاده بود. سقف چوبی از داخل کاشی و تیرهای نارگیل محافظت می کند. تمام پنجره ها دارای تخته های شیشه ای و پنکه های فن در اتاق خواب بودند.

باغ

باغ های 298 و 300 مکان پر از شادی و شگفتی هایی بود که شخص باید برای درک آن شخصاً تجربه کند. خواب دیدم که یک روز پس از مرگ من در زیر او دفن شود.

آرامش و آرامشی که من زیر سایه او فراهم کردم چیزی خارج از این جهان بود. حیاط خلوت سهم چشمگیر خود را از درختان میوه ، سبزیجات و آجیل داشت. یکی از غذاهای اصلی گواوا و انبه بود. این شوکی بود که خفاش ها شبانه به خواب می روند و جوجه تیغی ها را در طول روز دور می کردند. جک و برادفورت نیز جزو ظرافتهایی بودند که باغ ما در آن رشد کرد. هر دو مادربزرگ همیشه عاشق میوه های خوشمزه انار بودند که ادعا می کردند داروی بسیار خوبی دارند ، خصوصاً برای مادران باردار. سایبان پراکنده مانند درخت جام جم در میان چمنهای جلوی ما در 300 در کنار درخت طولانی و زرق و برق دار ساپودیلا که مهاجمان همیشه به دلیل میوه های آن حمله می کنند تزئین شده است. شاه نارگیل و نارگیل در تمام مزرعه مخصوصاً در حیاط خلوت اسپری شدند. درختان همجنس توماری حدود سه چهارم راه برگشت به حیاط خلوت در کنار هم ایستاده بودند

من هنوز صدای جغد قدیمی شکار را از شاخه های نجیب آن یاد می کنم. انواع افسانه های همسران قدیمی ، براساس شیاطین ، دیوها و ارواح ، در اطراف این گیاهان شگفت انگیز صدمه دیده است تا ما را در غروب آفتاب و بعد از تاریکی از باغ دور نگه دارد. درخت پر گل Kottang (بادام) در گوشه سمت چپ انتهای باغ مجاور حصار واقع شده است که حیاط را از همسایگان در کنار قلعه لین جدا می کند.

ما هر روز صبح بادام را برداشت می کردیم که خفاش های فقیر در شب گذشته از دست می دادند. درختان موز با طعم های مختلف بازوهای سایه دار خود را در اکثر نقاط باغ تکان می دادند. روی هم رفته ، این باغستان سایه بان زیبایی برای هر نوع آرامش و غرق شدن بود. بهشت کوچک به نام خانه.

ما یک گاو و دو بز به نام های لیلی و دیوانه داشتیم. ما همچنین مرغ ، اردک ، اردک ، موسکووی و یک دسته غاز کامل داشتیم ، همه زگ زگ در باغ آزادانه و شکوه و عظمت. با داشتن دو فیل و سیاه ، این مکان به راحتی می تواند به عنوان یک باغ وحش کوچک طبقه بندی شود. پدربزرگ و مادربزرگ قبلاً دارای نهنگی بودند كه به وسیله باندها و مانتوهایی احاطه شده بودند كه شبها برای شام روی مرغ لاغر بودند.

خانه های دوقلوی واقع در جاده ساگارا ، تقریباً در نیمه راه دریا ، و با بسیاری از خانه های همسایه در کنار خیابان هم مرز بودند که قبلاً برای لذت بردن از جلال و تفریحاتشان به ما می پیوستند.

مدرسه ابتدایی سلطنتی

از سال 1953 تا 1958 ، مدرسه ابتدایی سلطنتی جهانی پر از شادی و شگفتی بود که در تمام لحظات و زمان های زیبای خود در حافظه من گیر افتاد. پسران کلاس خود را که عمدتاً از همبرگر و مسلمان بودند با هم به مدت شش سال به عنوان همکار در برخی از بهترین دوران زندگی من ادامه دادند. اولین معلم من خانم کرونینگ از 1C بود و پس از آن خانم پریرا ، خانم دیسانایایک ، آقای صورتیکام ، آقای دیوید و سرانجام آقای JED سیلوا بودند. نشست سالانه ورزشی یکی دیگر از مناسبت های به یادماندنی برای لذت بردن همه بود. مجله مدرسه مفتخر بود که آن را به خانه ببرد و رئیس و معلمان افرادی بودند که در همه زمان ها واقعاً به آنها افتخار می کردند و گرامی داشتند. کریکت سریع هنگام استراحت ناهار یا سرگردان کردن در سرزمین های بزرگ یک روال روزانه بود که بیشتر ما از نوشیدنی یخ زده یا مقداری گرم از فروشنده ، بلا ، Acai یا Kadalai (فروشنده گرمی) در دروازه لذت می بریم.

R-O-Y-A-L!

انتقال به دانشکده در سال 1959 تغییر عظیمی را برای همه رقم زد. برخی از فرزندان بورگر در حال مهاجرت به استرالیا بودند و تنها سیاست سینالزی اعمال می شد. برخی از آزمون قبولی را قبول نکردند. جوانان جدید از مدارس مختلف دیگر به ما پیوستند. ما در سال اول گروهی بیش از 200 نفر در سال اول در کالج رویال در سال 1959 به هفت کلاس تقسیم شده به عنوان فرم 1A تا فرم 1F تقسیم کردیم. من 1E بودم و معلم من آقای جاستین دی سیلوا بود ، به خاطر عشق و احترام بسیار زیادی که به رئیس جمهور پیشین آمریکا داشت و از او به عنوان الگوی نقش به هر طریق ممکن استفاده می کرد ، به “آبراهام لینکلن” معروف شد. او حتی ریش خود را پوشید و سعی کرد در بهترین سبک منحصر به فرد خود مانند ابی قدیمی به نظر برسد. 1A توسط آن مربی عالی پویا ، کاپیتان MKJ Cantlay ، که به دلیل فعالیت ها و همکاری هایش با Scout Troop و Cadet Corps مشهور است ، گرفته شد. من همچنین به یاد دارم که آقای ام الوی یکی از فصل های فرم 1 را گرفتند. استاد کلاس در فرم 2 آقای سیوالینگام ، آقای جی جی دو سارام ​​با فرم 3 و خانم ساماراسکره در فرم 4 بود ، سپس آقای کانگاتن نیز فرم 4 را در آنجا گرفت که من مجبور شدم سال دیگر با همین شکل در سال 1963 به دلیل آسیب دیدگی چشم که در هنگام بازی در “Elle” یا Rounders (نسخه محلی بیس بال) از آن متحمل شدم و مجبور شدم از ماه ژوئن تا دسامبر 1962 شش ماه دشوار را در بیمارستان چشم Colombo بگذرانم. آنچه که من را بر روی صورت قرار داد KC Fernando بود و او بود. یکی دیگر از “لحن” روز قبل از زنگ زدن برای پایان دوره ناهار. من بعد از انتقال به خوابگاه به منزل ناخودآگاه به سرویس حادثه منتقل شدم تا فوراً به برش بالای چشم چپ خود توجه کنم که در آن زمان مجبور شدیم سه بخیه را برای بستن زخم بریده شده قرار دهم.

مدرسه راهنمایی

با بازگشت به رویال در سال 1964 ، من موفق شدم با شش کارت اعتباری و یک پاس ساده (به زبان سینالی) در هر سه مسیر ریاضیات (خالص ، کاربردی و پیشرفته) ، فیزیک ، انگلیسی و دین اسلام در سطح GCE (O) خود حرکت کنم. شیمی پذیرای نفرین همه دانشگاهیان است. من هرگز آن را دوست نداشتم هنوز هم این کار را انجام دهید

با داشتن مهارت در هر سه ریاضیات ، گرایش به سمت علم مهندسی پیش رفت و پدرم خیلی مشتاق بود که در کفش هایش از او پیروی کند.

انتقال به رده های بالاتر رویال در طبقات پایین و بالا دوره ای بسیار چشمگیر در زندگی من بود. زندگی تا حدی جدی بود ، پر از مطالعه و ساعات اضافی برای اطمینان از اینکه من موفق شده ام از موانع ورودی دانشگاه عبور کنم. به نظر می رسد وی در سال 1966 آزمون GCE (Advanced) را پشت سر گذاشت و با موفقیت با داشتن دو کارت اعتباری (ریاضی خالص و کاربردی) و یک کارت معمولی (فیزیک) فارغ التحصیل شد تا یک نمره کلی به اندازه کافی بزرگ برای ورود به دانشگاه سیلون ، پردیس Colombo ، برای یک دوره در علوم فیزیکی کسب کند.

http://www.rootsweb.com/ lkawgw / fazauto.html

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا