اپلیکیشن و نرم‌افزار

10 ویژگی اپ Photos آیفون که باید از آن‌ها استفاده کنید

اپ Photos آیفون در ابتدا ویژگی خاصی نداشت ولی به مرور زمان امکانات بسیار جذابی دریافت کرده است و حالا به یک ابزار قدرتمند برای ویرایش و مدیریت عکس‌ها تبدیل شده است. در ادامه به 10 قابلیت این اپ می‌پردازیم که بهتر است از آن‌ها استفاده کنید.

45,100,000

تومان

40,399,000

تومان

جستجوی حرفه‌ای

اپ Photos آیفون

احتمالا در آیفون شما صدها یا هزاران عکس و ویدیو وجود دارد. خوشبختانه اپ Photos برای پیدا کردن این فایل‌ها حرف زیادی برای گفتن دارد و با استفاده از قابلیت تشخیص محتوای عکس‌ها و ویدیو‌ها می‌تواند این کار را با دقت بالایی انجام دهد. مثلا اگر بنویسید Cat عکس و ویدیو‌ی گربه‌های موجود در گالری را نشان می‌دهد. از سوی دیگر حتی می‌توانید با استفاده از عبارات درون عکس‌ها هم دست به جستجو بزنید.

حذف پس‌زمینه

iOS 16 و iPadOS 16 با قابلیت بسیار جذاب جدا کردن سوژه از پس‌زمینه منتشر شدند. با استفاده از این مشخصه و بدون نیاز به اپ‌ها یا نرم‌افزارهای پیچیده، فقط با چند ضربه‌ی انگشت می‌توانید چنین کاری را انجام دهید.

استفاده از گالری مخفی

به احتمال زیاد برخی در گالری آیفون شما عکس‌ها و ویدیو‌هایی وجود دارد که دوست ندارید کسی آن‌ها را ببیند. برای مخفی کردن آن‌ها می‌توانید فایل‌های موردنظر را راهی آلبوم Hidden کنید و برای آن هم پسورد مشخص کنید. به منظور افزایش امنیت، می‌توانید خود این آلبوم را هم مخفی کنید.

غیرفعال کردن صدا برای Live Photos

بسیاری از کاربران آیفون از قابلیت Live Photos بهره می‌برند که به زبان ساده، عکس‌ها را به ویدیو‌های کوتاه تبدیل می‌کند. اما در این میان بسیاری از کاربران نمی‌دانند که Live Photos صدا را هم ضبط می‌کند. خوشبختانه در بخش تنظیمات به راحتی می‌توانید صدای موارد ضبط شده را غیرفعال کنید تا حین پخش دیگر با صدای محیط روبرو نشوید.

ادیت دسته‌جمعی عکس و ویدیو

ادیت کردن عکس‌ها در اپ Photos آیفون به سادگی انجام می‌شود. با این حال اگر می‌خواهید تعداد زیادی عکس یا ویدیو را ادیت کنید، مطمئنا این فرایند بسیار وقت‌گیر می‌شود. اما در اپ Photos می‌توانید به راحتی ادیت‌های صورت گرفته برای یک تصویر یا ویدیو را کپی کنید و از این ادیت برای سایر عکس‌ها و ویدیو‌ها بهره ببرید.

حذف کردن عکس‌ها و ویدیو‌های تکراری

آیفون طبیعتا فضای محدودی دارد و به دلیل عدم پشتیبانی از کارت حافظه باید مراقب پر شدن آن باشید. بنابراین اگر دوست ندارید برای سرویس‌های ابری هزینه‌ای بپردازید، بهتر است تعداد عکس‌ها و ویدیو‌های ذخیره شده در آیفون را پایین بیاورید. یکی از قابلیت‌های مفید اپ Photos همین شناسایی عکس‌ها و ویدیو‌های تکراری است که می‌توانید با استفاده از این قابلیت، فایل‌های تکراری موردنظر را به راحتی حذف کنید.

حذف اطلاعات موقعیت مکانی از عکس‌ها

اپ Photos آیفون می‌تواند اطلاعات Exif عکس‌ها را نشان دهد. بنابراین اگر قابلیت ثبت موقعیت مکانی عکس‌ها را غیرفعال نکرده باشید، حتی می‌توانید ببینید که عکس موردنظر در چه مکانی ثبت شده است. خوشبختانه در تنظیمات گوشی و در بخش حریم خصوصی، می‌توانید قابلیت ثبت موقعیت مکانی را برای اپ دوربین غیرفعال کنید تا دیگر اطلاعات موقعیت مکانی در اطلاعات Exif عکس قرار نگیرد.

شناسایی اشیاء در عکس‌ها

اگر مثلا از گیاه عجیبی عکس گرفته‌اید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست آورید، اپ Photos می‌تواند چنین کاری را انجام دهد. این مشخصه به‌خصوص برای گیاهان، حیوانات، آثار هنری و مکان‌های دیدنی عملکرد خوبی دارد. برای بهره‌گیری از این قابلیت کافی است بعد از ثبت عکس، روی آیکن به شکل حرف i که دور آن یک دایره قرار دارد، ضربه بزنید.

اسکن متن درون عکس

اپ Photos آیفون می‌تواند به راحتی متن‌های درون عکس را شناسایی کند و حتی کپی کردن این متن‌ها را امکان‌پذیر کرده است. برای این کار ابتدا یک عکس حاوی متن باز کنید، روی آیکن مربوط به اسکن ضربه بزنید و پس از انتخاب شدن متن‌های موردنظر، می‌توانید آن‌ها را کپی، جستجو و ترجمه کنید یا به اشتراک بگذارید.

مشاهده‌ی لیست اپ‌هایی که به عکس‌ها دسترسی دارند

همانطور که احتمالا می‌دانید، بسیاری از اپلیکیشن‌ها خواستار دسترسی به آلبوم گوشی هستند. اما اگر می‌خواهید ببینید در حال حاضر کدام اپ‌ها چنین دسترسی را در اختیار دارند، در بخش حریم خصوصی یا Privacy آیفون می‌توانید به راحتی چنین کاری را انجام دهید.

45,100,000

تومان

40,399,000

تومان

منبع: HowToGeek

سوالات متداول

آیا اپ Photos آیفون از قابلیت جدا کردن سوژه از پس‌زمینه پشتیبانی می‌کند؟

بله در این اپ انجام اینکار به راحتی امکان‌پذیر است.

در این اپ چگونه می‌توانیم عکس‌ها و ویدیو‌ها را به طور دسته‌جمعی ادیت کنیم؟

برای این کار کافی است یکی از ادیت‌های صورت گرفته را کپی کنید و برای سایر عکس‌ها و ویدیو‌ها از آن بهره ببرید.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا