12 افزونه رایگان و اصلی وردپرس برای سال 2012

افزونه های اساسی وردپرس

با یک لیست رو به رشد بیش از 20،000 افزونه ، بعضی اوقات دشوار است که بگویید از کدام افزونه ها استفاده کنید! در اینجا یک مرور اجمالی از 12 افزونه وردپرس را که باید هر وبلاگ وردپرس داشته باشد آورده شده است. خبر خوب (در زمان این نوشتن) است که همه آنها کاملاً رایگان هستند. افزونه های اصلی وردپرس در زیر مربوط به تقویت قابلیت های WordPress ، امنیت ، سئو و بازاریابی اجتماعی است.

شماره 1 – Secure-WP

امنیت همیشه باید اولین نگرانی شما باشد که هر چیزی در اینترنت قابل دسترسی باشد – به همین دلیل من Secure-WP را به عنوان یکی از مهمترین مؤلفه های وردپرس در آنجا رتبه بندی کردم. اشتباه نکنید – در ابتدا وردپرس کار بسیار خوبی در تأمین امنیت وبلاگ خود انجام داد به شرط آنکه نسخه را به روز کنید.

با این حال ، Secure-WP با از بین بردن گروه بزرگی از اطلاعات که هکرها می توانند از آنها استفاده کرده و برخی از مواد حساس را از حساب کاربری حذف کنند ، ضمن حفظ این اطلاعات در حساب سرپرست ، این امنیت را بیشتر می کند. چیزهای خوب!

شماره 2 – وردپرس بدون اسپم

Spam برای وبلاگ های وردپرس یک مشکل بزرگ است ، و افزونه ضد اسپم را به عنوان یکی از اساسی ترین افزونه های وردپرس تبدیل کرده است. من از WordPress Spam Free استفاده می کنم که به نظر می رسد خوب عمل کند. وی طی یک دوره 6 ماهه ، بیش از 8000 نظر درباره اسپم را مسدود کرده است ، عددی که به نظر می رسد رشد قابل توجهی در حال رشد است. حال تصور کنید که باید 40-50 نظر اسپم را هر روز مرور کنید! یکی از دلایل اصلی استفاده از افزونه ها ، صرفه جویی در وقت است و مطمئناً Spam Free WordPress این کار را انجام می دهد!

افزونه های اساسی وردپرس شماره 3 – Total W3 Cache

بعد از توجه به امنیت و اسپم ، سرعت سایت چیز دیگری است که به ذهن خطور می کند. هیچ کس 30 ثانیه برای بارگیری صفحه وب شما صبر نخواهد کرد ، بنابراین سرعت سایت بسیار مهم است. اکنون یک جفت افزونه اساسی وردپرس را ذکر می کنم که به بهبود وب سایت شما کمک می کند.

اولین مورد W3 Total Cache است. این افزونه بسیار محبوب است ، تقریباً 1.2 میلیون بار بارگیری شده است! این کار با افزایش کارایی سرور ، ذخیره کلیه جنبه های سایت شما در حافظه نهان ، کاهش بار بارگیری و ارائه یکپارچه سازی شبکه تحویل محتوا (CDN) به سایت شما سرعت می بخشد. خلاصه اینکه باعث می شود بلاگ وردپرس شما سریعتر شود!

شماره 4 – WP Optimize

پایگاه داده WordPress هدایت می شود. هرچه بانک اطلاعاتی کارآمد تر باشد ، سریعتر می توانید به صفحات پایگاه داده دسترسی پیدا کنید ، سرعت سایت شما برای بازدید کنندگان شما بارگیری می شود. اما با گذشت زمان ، پایگاه داده WordPress می تواند با اطلاعات غیرضروری آلوده شود (مانند محتوای حذف شده ، نظرات اسپم ، بررسی صفحه های قدیمی و غیره). این اندازه کلی پایگاه داده را افزایش می دهد و زمان دسترسی به آن پایگاه داده را افزایش می دهد. نتیجه نهایی – باز شدن صفحات شما بیشتر طول می کشد.

WP Optimize به طور خودکار پایگاه داده شما را تمیز می کند و با حذف اطلاعات غیر ضروری به طور مداوم ، جریان خود را حفظ می کند.

شماره 5 – نسخه پشتیبان تهیه پایگاه داده WP

از نظر افزونه های وردپرس ، از نسخه پشتیبان تهیه داده های خود در آنجا استفاده کنید. این چیزی است که همه ما آن را ترک می کنیم تا اینکه خیلی دیر شده است ، پس امیدواریم که چنین نکرده باشیم. تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده WP ، تهیه نسخه پشتیبان اساسی را آسان می کند. نکته اصلی در اینجا این است که شما به راحتی می توانید از سایت خود با WP DB تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید – و در صورت لزوم می توانید یک کارمند آزاد را برای بازیابی سایت های خود استخدام کنید ، تصور می کنم چه کسی هزینه ای را در مساحتی 25-50 دلار بپردازد – بسیار کمتر از سردرد از بازسازی سایت شما از ابتدا!

نکته منفی این افزونه این است که اگر اتفاقی برای سایت شما رخ دهد ، بازیابی کمی دشوار است. افزونه های جایگزین کاربر پسند بیشتری مانند Backup Buddy وجود دارد ، اما متأسفانه این یک افزونه 75 دلاری رایگان برای سایت های وردپرس نیست.

شماره 6 – جستجوگر پیوند شکسته

هیچ چیز ناامید کننده تر از کلیک کردن روی لینک و گرفتن خطای “صفحه یافت نشد” نیست. اگرچه این مورد برای بازدید کننده ناامیدکننده است ، اما به طور کلی آن بازدید کننده (و مشتری بالقوه) را نیز از وب سایت شما دور می کند. Broken Link Checker می تواند پیوندها را در پست ها ، صفحات ، نظرات ، وبلاگ ها ، زمینه های سفارشی و گزارش پیوندهای شکسته به شما از طریق داشبورد وردپرس یا از طریق ایمیل نظارت کند.

افزونه های اساسی وردپرس شماره 7 – نقشه سایت XML XML

صدها پلاگین SEO ، اگر نه هزاران نفر ، وجود دارد. فقط چند مورد از اینها راجع به افزونه های اصلی وردپرس خواهم بود. اولین نقشه Google XML است. نقشه سایت در اصل یک نقشه راه برای وب سایت شما است و کلیه صفحات جداگانه و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر – ساختار آنها را تشریح می کند. Google و سایر موتورهای جستجوگر اصلی از این نقشه های سایت برای خزیدن و فهرست بندی کارآمدتر سایت شما استفاده می کنند.

Google XML Maps همزمان با افزودن محتوای جدید ، این نقشه سایت را ایجاد و به روز می کند. علاوه بر این ، در هر بار ایجاد و انتشار مطالب جدید ، به کلیه موتورهای جستجوگر نیز آگاه می شود.

شماره 8 – همه در بسته بندی سئو

All in One SEO محبوب ترین افزونه SEO برای وبلاگ های وردپرس است. این به شما کمک می کند با ایجاد خودکار برچسب ها ، صفحات و پست ها را بهبود ببخشید و به شما در بهینه سازی عناوین صفحه وب کمک می کند. نکته جالب در مورد All in One SEO Pack این است که کاملاً کاربردی خارج از جعبه است و به پیکربندی بسیار محدودی احتیاج دارد و همین امر باعث می شود که برای افراد تازه وارد WordPress و SEO بسیار عالی باشد.

شماره 9 – در پایان مرا دنبال کنید

احتمالاً “مورد علاقه” افزونه های اساسی وردپرس ذکر شده در اینجا. Ultimate Follow Me در واقع ابزاری برای نوار کناری وردپرس است که به Facebook ، Twitter ، LinkedIn و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی پیوند دارد. هم اکنون Google +1 را نیز شامل می شود که عموماً به عنوان روشی بسیار برجسته برای افزایش رتبه موتورهای جستجو مشاهده می شود.

شما تعداد کمی از این افزونه های بازاریابی اجتماعی را نشان داده اید. در حالی که همه آنها تقریباً همان کار را انجام می دهند ، Ultimate Follow Me معمولاً آیکون های رسانه های اجتماعی را کمی “زیبا” نشان می دهد. اندازه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد و در نوار کناری بسیار عالی به نظر می رسند – بازدیدکنندگان شما مطمئناً از دست می دهند!

شماره 10 – Shareaholic

یکی دیگر از افزونه های اساسی وردپرس که بدون آن نمی توانم انجام دهم! این افزونه به طور خودکار یک نوار عالی عالی در زمینه بازاریابی اجتماعی ایجاد می کند که در آن افراد می توانند پست فیس بوک شما را دوست داشته ، آن را به حساب توییتر خود توییت کرده یا آن را در بسیاری از سایت های نشانک اجتماعی به اشتراک بگذارند.

در همین نوشتار ، Shareaholic از 85 وب سایت پشتیبانی می کند! همچنین در 3 عطر و طعم ، بوک مارک های کلاسیک ، بوک مارک های جالب و نشانک ها ارائه می شود. هنگامی که تصمیم گرفتید از کدام سایتهای اجتماعی استفاده کنید ، Shareaholic بطور خودکار پیوندها را به پایین هر صفحه یا پست ارسال می کند – اگرچه شما می توانید افزونه را بر اساس هر صفحه نادیده بگیرید تا ظاهر نشود.

شماره 11 – داشبورد Google Analytics

داشبورد Google Analytics بازدید کنندگان هر صفحه از داشبورد وردپرس شما را ردیابی می کند ، بنابراین نیازی به ورود به حساب Google Analytics نیست! همچنین می توانید بخش هایی از تحلیل ها را مستقیماً در پست ها یا به عنوان بخشی از موضوع خود درج کنید. یکی از مواردی که در این افزونه وجود دارد این است که اطلاعات کاملی را که از حساب Google Analytics دریافت می کنید نشان نمی دهد. این اطلاعات اساسی را برای شما فراهم می کند تا بدانید چه کسی از چه مواردی بازدید می کند ، و این اغلب آن چیزی است که من به هر حال به دنبال آن هستم که در حساب آنالیز خود جستجو می کنم.

# 12 – پیوندهای صفحه

برای من شخصاً ، این یکی از اساسی ترین مؤلفه های وردپرس است که من از آن استفاده می کنم. من آن را به طور عمده برای مطالبی که در صفحه اول استفاده می کنم استفاده می کنم. توضیحات صفحه اول وبلاگ معمولاً حاوی 200 شخصیت اول یا بیشتر از صفحه مقاله واقعی است و آنها را به عنوان کلمات تبلیغاتی نمایش می دهد.

مشکل این است که بعضی اوقات من نمی خواهم از 200 شخصیت اول مقالاتم به عنوان کلمه در صفحه اول خود ، در رابطه با آن مقاله استفاده کنم ، چه کاری باید انجام دهم؟ من در حال ایجاد یک صفحه اضافی هستم ، حاوی کلماتی که می خواهم استفاده کنم و از افزونه Page Links To برای هدایت این صفحه به پست واقعی استفاده می کنم.

خلاصه افزونه های اصلی وردپرس

ایده کلی افزونه ها این است که کار خود را برای اجرای یک وبلاگ وردپرس آسانتر کنید ، اما از تجربه شخصی ، پیدا کردن افزونه ای که می خواهید آن را انجام دهید می تواند به خودی خود یک کار ناامید کننده باشد!

نمی توانم تصور کنم چه تعداد اضافی را در طول سالها تجربه کرده ام. 12 افزونه رایگان و لازم وردپرس بار دیگر ارزش خود را ثابت کرده است.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا