4 اشتباه در طراحی وب که علاقمندان را از افراد حرفه ای جدا می کند

1. بزرگنمایی در سایت های تلفن همراه را غیرفعال کنید

این نه تنها باعث وحشت می شود ، بلکه باعث سردرد نیز می شود!

وقتی بازدیدکنندگان در وب سایتی که می خواهند با استفاده از دستگاه همراه خود مرور کنند ، فرود می آیند ، از اینکه می توانند برای بزرگنمایی متن نمی توانند بزرگنمایی کنند ، اذیت می شوند.

در نتیجه ، بازدید کنندگان شما به متن های کوچکی خیره می شوند که نمی توانند خوب بخوانند و به احتمال زیاد سایت را ترک می کنند.

طراحان باید به خاطر داشته باشند که امروزه افراد بیشتری نسبت به دستگاه های دسک تاپ از دستگاه های تلفن همراه خود استفاده می کنند. بنابراین ، وب سایت باید برای استفاده در تلفن همراه نیز بهینه شود.

2. پنجره های بازشو

در حالی که پنجره های بازشو خوب هستند ، اما آنچه باعث آزار آنها می شود زمان ظهور آنهاست.

امروزه اکثر وب سایت ها دارای پنجره های بازشو هستند که به محض دسترسی بازدیدکنندگان به صفحه آنها ظاهر می شوند.

قبل از اینکه بازدیدکنندگان در لیست پستی وب سایت مشترک شوند ، آنها می خواهند برخی از اطلاعات مربوط به محصولات / خدماتی را که ارائه می دهند بخوانند. بازاریابی محتوا با هدف نشان دادن راهی است که شرکت ها می توانند به بازدیدکنندگان ارزش ارائه دهند و سپس آنها را به اشتراک دعوت می کنند.

بدون شک پاپ آپ مزایای خود را دارد. با این وجود ، پنجره بازشو باید تنها پس از گذراندن مدتی بازدیدکنندگان در صفحه وب ظاهر شود.

هیچ چیز از پاپ آپ بدتر نیست.

این پنجره غیر موبایل پسند است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که کاربران خیره شدن به پنجره های بازشو متوقف شده و نمی توانند دکمه x را فشار دهند. باید از این امر خودداری شود.

3. پخش خودکار فیلم هایی که صدا دارند

اگر یک وب سایت ویدیویی در آن تعبیه کرده است ، پخش خودکار باید خاموش باشد یا حداقل صدا باید خاموش باشد.

برخی از شرکت ها فکر می کنند هنگام بارگیری صفحه خود ، ممکن است با جلب توجه بینندگان ، توجه بینندگان را به خود جلب کنند اما برعکس ، این بهترین روش برای ترک سایت است.

بسیاری از کاربران آنلاین بلافاصله چندین وب سایت را مرور می کنند و به محض شنیدن سر و صدا ، آنها سایت را با یک نماد صوتی جستجو می کنند تا خاموش شود.

به هر حال ، بیشتر افراد دوست دارند هنگام مرور به نوع موسیقی خود گوش دهند تا نتوانند فیلم های جاسازی شده را بشنوند ، که این امر باعث ایجاد یک ظرف غذا بهم ریخته می شود.

4- از متن خاکستری روشن در فضای سفید استفاده کنید

استفاده از خاکستری روشن در پس زمینه سفید غیر منطقی به نظر می رسد. این یک معامله بزرگ است ، هنوز مردم همیشه این را نمی بینند.

مطمئناً ، در هنگام صرفه جویی در فضا و ایجاد حس سادگی ، رنگ سفید عالی و مورد علاقه طراحان وب است.

خاکستری روشن نیز رنگ زیبایی است که احساس مدرنی را از خود به نمایش می گذارد.

با این حال ، به این معنی نیست که هنگام افزودن متن ، ترکیب این دو ایده خوبی است.

متن در صورت وجود کنتراست بیشتر به چشم می آید ، بنابراین طراحان باید اطمینان حاصل کنند که رنگ قلم کاملاً با رنگ پس زمینه متفاوت است.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا