ساختمان و مسکن

6 مطالعه خانه آجری خشت ستاره

در اوایل سال جاری یک مطالعه برای کمک به تعیین امکان سنجی و هزینه های احتمالی در ساخت خانه گل 6 ستاره انجام شده است.

این تحقیق که توسط بودجه پایداری ویکتوریا تأمین شده است ، شامل رتبه بندی انرژی گرمایی چهار طرح آجری رس معمولی با استفاده از برنامه رتبه بندی انرژی FirstRate 5. هدف این بود که با حفظ شخصیت منحصر به فرد هر ساختمان ، روش های ساده و مقرون به صرفه برای گرفتن هر طرح تا 6 ستاره را در نظر بگیرید.

این چهار طرح با موفقیت به هدف 6 ستاره رسیدند ، با این حال ، برخی از آنها سخت تر از سایرین بودند. در اکثر موارد ، حداقل در محل های نشیمن هر خانه ، لعاب دو جداره مورد نیاز بود ، و سطح بالاتری از عایق کاری سقف / سقف مورد نیاز بود. سنگین ترین موارد از ورقه عایق بندی شده روی کف یا اسلب وافل ، لعاب دو جداره با کارایی بالا با روکش کم و حفره های پر از آرگون سود زیادی می برد.

یکی از طرح ها توانست با کاهش طول دریچه شمالی ، 1.2 ستاره اضافی کسب کند تا امکان دسترسی بیشتر به انرژی خورشیدی در زمستان فراهم شود. این خانه تنها موردی بود که در این مطالعه بدون استفاده از لعاب دوتایی به یک هدف 6 ستاره دست یافت.

مسیر خانه نیز اثبات شده است که تأثیر عمده ای در رتبه بندی انرژی دارد. یکی از طرح ها چندین بار مورد ارزیابی قرار گرفت ، هر کدام در جهت دیگری – شمال ، جنوب ، شرق و غرب – رو به رو بودند. وی دریافت که وقتی در جهت مطلوب هدایت می شود ، خانه می توانست بدون لعاب دو برابر به یک هدف 6 ستاره برسد. هنگامی که همان خانه در موقعیت کمتری کارگردانی شد ، برای رسیدن به هدف ، در تمام طول خانه برای لعاب دو جداره لازم بود.

نتایج همچنین ثابت کرد که با راهنمایی خوب ، به طور کلی ، هزینه اضافی برای ساخت خانه گل 6 ستاره غیر منطقی نیست. به همان اندازه مهم ، این هدف می تواند بدون به خطر انداختن ویژگی های طراحی که خانه های آجری سفالی را منحصر به فرد می کند ، انجام شود.

این مطالعه موفقیت آمیز در نظر گرفته شد ، با توجه به اینکه یک خانه آجری رس معمولی می تواند با وجود ترکیبی از تکنیک ها ، علی رغم تصورات غلط قبلی ، به یک امتیاز انرژی 6 ستاره برسد. انجمن نیلومبیک مادبریک (NMA) در نظر دارد یک کتابچه راهنما را منتشر کند که از نتایج این تحقیق استفاده خواهد کرد تا طراحان آجری گل ، سازندگان و صاحبان منازل از امتیاز اجباری 6 ستاره برخوردار شوند. پیش بینی می شود این کتاب در اواخر سال جاری در دسترس اعضای NMA باشد.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا