7 گزینه شغلی بسیار غیر متعارف برای جوانان

دوره های حرفه ای نه تنها به شما در یافتن شغل مناسب کمک می کند بلکه به آماده سازی شخصیت یک فرد نیز کمک می کند. ویژگی هایی از قبیل ارتباط کلامی ، مدیریت زمان ، مدیریت دارایی و اعتماد به نفس باعث می شود تا یک حرفه ای به شخصیت اضافه شود. دوره های حرفه ای به معنای چشم انداز شغلی عالی و امنیت شغلی است که می تواند به شما در پیشرفت شغلی خود به بالاترین سمت کمک کند. به همین دلیل است که جوانان در این دوره تمایل دارند دوره های حرفه ای بیشتری نسبت به برنامه های معمولی داشته باشند. بیایید دریابیم که محبوب ترین دوره های حرفه ای امروزه جدا از B. Tech و MBBS چیست.

حرفه ای در حسابداری حقوقی

حسابداری حقوقی یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان برجسته و برجسته در ریاضیات و تجارت است. صلاحیت یک دوره CA یک مدرک بازرگانی است. برای تکمیل موفقیت آمیز برنامه ، باید سه سطح از امتحانات را پاک کنید. اولی یک آزمون استعدادی است ، دومی مبتنی بر یک برنامه تئوری و یک دوره شایستگی حرفه ای است. سومین و آخرین امتحان دوره ، که آزمون تئوری و مرحله آخر است ، شما را واجد شرایط برای تبدیل شدن به یک حسابرس کامل می کند. برای گذراندن یک دوره پس از اخذ مدرک لیسانس می تواند بین چهار تا پنج سال طول بکشد. Com یا M. Com. همه شرکت ها ، چه خصوصی و چه دولتی ، نیاز به حسابرسانی دارند که ممیزی انجام دهند و مالیات های مالیاتی را اعمال کنند. فرصت های شغلی CA بسیار بالا است و کمبود عظیمی از CA در بازار داخلی و بین المللی وجود دارد.

شغلی در طراحی پارچه

صنعت نساجی هند دومین کارفرمای بزرگ در این کشور است. منسوجات نیز یکی از بزرگترین مشارکت کنندگان در سبد صادراتی در هند هستند و به همین دلیل صادرکنندگان نساجی مشوق های خوبی را از دولت هند استخراج می کنند. در میان گزینه های مختلف شغلی در صنعت نساجی ، طراحی پارچه یکی از خلاق ترین ، پر زرق و برق ، سودآور اما پر چالش ترین گزینه های شغلی است. افراد جوان واجد شرایط و با ذکاوت در طراحی و کاردستی می توانند به سرعت در طراحی پارچه سرآمد شوند. وزارت نساجی در هند در دهه 1980 موسسه ملی فناوری مد (NIFT) را برای تبلیغ و توسعه منسوجات و صنایع وابسته در هند تأسیس کرد. به غیر از NIFT ، بسیاری از مؤسسات خصوصی دیگر نیز وجود دارند که بسیاری از دوره های صدور گواهینامه کوتاه مدت و برنامه های دیپلم و دکتری و همچنین دوره های تحصیلات تکمیلی را در زمینه طراحی پارچه ارائه می دهند. برای دیپلم ها یا دوره های کارشناسی ارشد ، حداقل معیارهای واجد شرایط بودن 10 + 2 پاس یا معادل آن در هر جریان است.

طراح پارچه باید از دانش و رنگ و بافت و نقوش حس خوبی برخوردار باشد. باید با دقت و دقت در رایانه و دقت رایانه ، دانش CAD و دیگر نرم افزارهای طراحی بتوانند از مزایای جدیدترین آنها باشند. طراحی پارچه نه تنها به مناطق ذکر شده محدود نمی شود بلکه در صنعت مد نیز نقش اساسی دارد. طراحان منسوجات می توانند در رشد خانه های صادراتی ، خرید خانه ، استودیوهای طراحی ، فیلم ، استودیوی تلویزیون و زنجیره خرده فروشی نقش بسزایی داشته باشند و همچنین در صنعت نساجی ، پوشاک و اثاثیه به تولید کنندگان سنتی خدمت کنند. تازه می تواند به راحتی حقوق سالانه را از روپیه دریافت کند. 2.5 Lac تا 4.0 Lac ، در حالی که بعد از یک تجربه متوسط ​​1.5 تا 2 ساله ، می توان 20 تا 30 درصد افزایش را انتظار داشت. علاوه بر این ، بازار خارج از کشور مشتاقانه منتظر طراحان نساجی از هند است. یک طراح پارچه می تواند در کشورهایی مانند فرانسه ، ژاپن ، ایتالیا و ایالات متحده پول خوبی کسب کند.

حرفه ای در طراحی جواهرات

رشد بی سابقه صنعت جواهرات ، چشم اندازهای پرسود بسیاری را برای جوانان باز کرده است و کسانی که واقعاً به کمال ، زیبایی پنهان و احساسات خلاق و ذهنی خود اهمیت می دهند ، می توانند برای یک حرفه بیکران وارد طراحی جواهرات شوند. برای شروع عالی در این بخش جذاب ، باید ایده های خلاقانه ، طرح های منحصر به فرد و تصورات قدرتمند را توسعه دهید. دامنه طراحی جواهرات بسیار گسترده است و محدود به طراحی نیست. پس از فارغ التحصیلی (BDes) ، واجد شرایط دریافت رشته های مختلفی از جمله بازاریابی و برندسازی ، مدیریت عملیات ، بازاریابی ویژوال ، کنترل کیفیت ، آموزش و توسعه ، مدیریت خرده فروشی ، توسعه حق رای دادن و سایر خدمات ضروری برای صنعت جواهرات می باشد.

طراحان هندی به دلیل احساس جواهرات ظریف ، کاردستی پیچیده و رفتارهای منحصر به فرد که آنها را از نسلی به نسل دیگر به ارث برده است ، در بازار بین المللی در رده های برتر قرار دارند. رشد بخش جواهرات مسئولیت فرصتهای شغلی قریب الوقوع در این صنعت بسیار جذاب است.

حرفه ای در رشته حقوق

در عصر جهانی سازی ، قانون یکی از پرتحرک ترین گزینه های شغلی برای جوانان امروز است. فرصت های فارغ التحصیلان حقوق بسیار زیاد است زیرا آنها مطالبات جامعه و صنایع نیز هستند.

امروزه این قانون محدود به دادگاه ها و شرکت ها نمی شود بلکه با توسعه و تحولات در جامعه و تجارت گسترش می یابد. 30 سال پیش ، هیچ کس تصور نمی کرد که در آینده مردم قانون اینترنت و سرگرمی را به دست بیاورند. رشد قانون مستقیماً با پیشرفت جامعه بشری متناسب است. در سناریوی فعلی ، حوزه های قانون تقاضای بالا عبارتند از: قانون دریاسالاری (نیروی دریایی) ، قانون ورشکستگی ، قانون تجارت (شرکتها) ، قانون حقوق مدنی ، حقوق جزا ، قانون سرگرمی و قانون بهداشت.

حرفه ای در میکروبیولوژی بالینی

میکروبیولوژیست های بالینی متخصصان پزشکی هستند که با هدف تشخیص ، پیشگیری و درمان بیماری های عفونی ، میکروارگانیسم هایی مانند باکتری و قارچ را در آزمایشگاه مطالعه و جستجو می کنند. تقاضای زیادی برای افراد مجهز به دانش و گواهینامه حرفه ای در میکروبیولوژی بالینی این روزها در بازار هند و خارج از کشور وجود دارد. دو مورد از برنامه های حرفه ای بسیار مورد نیاز عبارتند از لیسانس علوم میکروبیولوژی بالینی (B. Sc.-CMB) و کارشناسی ارشد میکروبیولوژی بالینی (MSc-CMB) ، 10 + 2 در هر دو جریان یا معادل آن واجد شرایط واجد شرایط ورود به برنامه سطح کارشناسی است. برای کارشناسی ارشد ، باید در هر یک از رشته های تخصصی مانند BSCMLT / BSCBT / BSCCMB / BSCBI / B.Sc. (زیست شناسی) / لیسانس. (پرستار) یا معادل آن.

میکروبیولوژیست های بالینی معمولاً دو وظیفه اصلی را انجام می دهند. ابتدا با تکنسین های پزشکی مدیریت و هماهنگی کنید و برای پیش بینی نیازهای خود با پزشکان و پزشکان مشورت کنید. دوم ، آنها با استفاده از برنامه های تخصصی رایانه ، فرهنگ / نمونه های میکروبی را نظارت و تجزیه و تحلیل می کنند و برای این صلاحیت اضافی در آمار ، علم کامپیوتر برای بهبود چشم انداز شغلی کار می کند. صفات شخصی مانند مهارت های برنامه ریزی ظریف ، قاطعیت ، مهارت های تحلیلی خوب ، مهارت های فناوری اطلاعات ، صبر و روحیه تیمی به فرد کمک می کند تا از رقبا ایستادگی کند.

فرد دارای مدرک لیسانس. (CMB) شما می توانید به راحتی یک بسته پرداخت را بین 25000 تا 35000 روپیه در هر ماه تضمین کنید در حالی که یک دارندگان CB Master Science می تواند روپس کسب کند. ماهانه 35 هزار تا 45 هزار در هند. علاوه بر این ، میکروب شناسان فرصت های شغلی و پژوهشی فوق العاده ای را نیز در بازار خارجی دارند و کشورهایی مانند ایالات متحده ، کانادا ، اسرائیل ، ژاپن و مالزی بهترین مکان برای کار و رشد این متخصصان هستند.

حرفه ای در مهندسی ارتباطات

ارتباطات انقلابی ترین دستاورد علمی بشر است که یک سیاره عظیم (زمین) را به یک دهکده جهانی تبدیل کرده است. ارتباطات رشد شرکتی را تقویت کرده و بسیاری از پیشرفت های اجتماعی و اقتصادی را تسریع می کند. امروزه میلیون ها نفر از مردم با شغل سودآور در این بخش در سراسر جهان برکت می گیرند و امروزه یکی از پایدارترین صنایع امروزه است. مهندسی مخابرات در همه انواع تبادل اطلاعات اعم از تلفنی ، پخش تلویزیونی و رادیویی و سیگنال های راداری در حمل و نقل هوایی و اینترنت درگیر است. مهندس ارتباط از راه دور ترکیبی از دانش متشکل از علوم رایانه ، مهندسی برق و شبکه است.

در هندوستان ، حقوق اولیه یك فرد از یك مؤسسه به مؤسسه دیگر متفاوت است و نام این مؤسسه نیز در یك بسته دستمزد سالانه نقش اساسی دارد. اما ، به طور متوسط ​​، دارنده مدرک دیپلم حقوق ماهانه 10،000 تا 20،000 روپیه را به دست می آورد ، در حالی که یک دارنده B. Tech می تواند به راحتی بسته ای بین 12،000-25،000 روپیه در ماه را تأمین کند.

حرفه داروسازی

فرصت های شغلی بی نظیری برای داروسازان در هند وجود دارد زیرا این بخش شاهد رشد سالانه 15٪ است ، و بسیاری از کارشناسان بازار انتظار دارند که به زودی جایگزین بخش فناوری اطلاعات شود. تقاضا برای داروهای هندی در آمریکا ، آسیای جنوب شرقی ، آسیای میانه و آفریقا شایع است ، و کل صادرات در حال حاضر از Rs فراتر رفته است. 12000 هجوم تعداد و چندین شرکت داروسازی هندی در صدد صادرات هستند.

در دوران مدرن ، داروسازان نقشهای چند جانبه ایفا می کنند. آنها در خدمات بالینی ، تولید ، تضمین کیفیت ، امور نظارتی و غیره سهیم هستند. برای ایفای انواع مختلفی از نقش ها ، باید مهارت های تحلیلی خوبی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های بین فردی ، توانایی های هماهنگی و نگرش متوسطی را داشته باشید ، صرف نظر از آگاهی خوبی از مواد شیمیایی و ترکیبات مختلفی که می توان از طریق یک برنامه دیپلم یا B به دست آورد. مهارت های بیشتر داروسازی.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا