طراحی و سئو وب سایت

8 نکته مالی برای زندگی کردن – عادت های هزینه ای خود را تجدید کنید

عادت های خرج پول ، عادت های خوب قسمت مهمی از زندگی ما هستند و مانند هر عادت دیگری می توانیم با اعمال کنترل بر عادت های هزینه های خود یاد بگیریم. در اینجا 8 نکته مالی وجود دارد که باید با آنها پیشرفت کنیم تا بتوانیم عادت های هزینه خود را کنترل کنیم:

1. به نرخ بهره توجه کنید

هنگامی که وام دارید ، سعی کنید وام دیگری را که بالاترین نرخ سود را دارد ، پرداخت کنید. برای پس انداز ، به دنبال بهترین / بالاترین نرخ بهره باشید. همیشه نرخ بهره را از نظر پس انداز و بدهی بررسی کنید – نرخ سود مرکب می تواند بهترین دوست شما (پس انداز) و مخالف شما (بدهی) باشد. برای یافتن سود مرکب برای پس انداز ، این فرمول را بررسی کنید.

2. بودجه دارد

درآمد خالص شما همان بودجه شماست! نه پولی که در جایی انتظار دارید! نه پولی که قول فلان داده شده! و قطعاً کارت اعتباری شما نیست! شما از درآمد ناخالص بودجه نمی گیرید ، بنابراین پولی که کارفرما یا تجارت شما می آورد قبل از همه کسورات مانند مالیات و حقوق بازنشستگی است.

استفاده از 50/20/30 مبنای تهیه بودجه – درآمد خالص خود را به سه تقسیم کنید. 50٪ به صورتحساب های مسکن ، حمل و نقل ، آب و برق و مواد غذایی می رود. اینها به عنوان هزینه های اساسی شناخته می شوند. 20٪ به پرداخت بدهی ، پس انداز ، سرمایه گذاری و کمک های بازنشستگی اختصاص می یابد (برخی از کارفرمایان این کمک را از حقوق ناخالص کارمندان خود کسر می کنند) ، آن را اولویت های مالی شما می نامد و در آخر ، 30٪ از درآمد خالص شما باید به انتخاب سبک زندگی شما اختصاص یابد ، این شامل مراقبت شخصی ، رستوران ، اینترنت ، سرگرمی ، هزینه عضویت در سالن ورزشی ، خرید و سایر هزینه ها و اختیارات متفرقه است.

3. با پول خود به عنوان بخشی از خود رفتار کنید – اهداف مالی خاصی تعیین کنید

“من می خواهم امسال وام های کارت اعتباری خود را پرداخت کنم.” این بیانیه فقط سکوت است. شما را به انجام کاری سوق نمی دهد. حال بیایید نگاهی به این بیانیه بیندازیم ، “من می خواهم تا پایان ژوئیه سال جاری 250 دلار به کارت اعتباری بانکی ZXY خود بپردازم و تا سپتامبر سال جاری می خواهم 100 دلار از کارت اعتباری لباس Shop-by-Choix خود را پرداخت کنم.” مورد دوم واضح است و شما را برای انجام کاری متحد می کند. شما می توانید 250 دلار را در ماه های باقیمانده تقسیم کنید تا به ماه ژوئیه برسید و تصمیم بگیرید که برای رسیدن به هدف خود ماهیانه چه مبلغی باید بپردازید ، و این برای 100 دلار بدهی نیز صدق می کند.

4. خودتان را دوست داشته باشید و قدرشناس باشید

ابتدا از چیزهایی که در اختیار دارید قدردان باشید و زندگی خود را بر اساس دیگران و حتی دوست خود تعریف نکنید زیرا همه ما مسیرهای مختلف مالی را طی می کنیم. داشتن مواد بیشتر باعث خوشحالی شما نمی شود – هرچه بیشتر بدست آورید ، بیشتر می خواهید.

5- از ثبت نام در وام خودداری کنید

اگر بانک درخواست کند که وام گیرنده دارای یک مشترک امضا، کننده باشد ، پس این بدان معناست که بانک اعتماد ندارد که وام گیرنده پرداخت های خود را برآورده می کند و بنابراین شما نباید. در صورت عدم پرداخت اقساط از طرف دوستان یا اعضای خانواده ، امضای مشترک دوستان یا اعضای خانواده می تواند بر نمره اعتبار شما تأثیر بگذارد و بانک می تواند به دنبال شما برود.

6. در مورد آنچه پول شما می تواند برای شما انجام دهد ، تجدید نظر کنید – در بازار سهام سرمایه گذاری کنید

یکی از دلایلی که مردم سرمایه گذاری نمی کنند این است که فکر می کنند با پول اندک نمی توانند در سهام سرمایه گذاری کنند و این فقط اتلاف وقت است اما وقتی با اندکی که دارید شروع می کنید در واقع مقدار زیادی گام در راه ایجاد ثروت خود بر می دارید. تقریباً هرکسی استطاعت سرمایه گذاری در سهام را دارد – وقتی یاد می گیرد با پول خود نظم و انضباط کسب کند. خطر عدم سرمایه گذاری در حال حاضر اتلاف وقت است و اتلاف وقت به معنای از دست دادن رشد ثروت است!

7. افزایش درآمد شما باید از پس انداز و سرمایه گذاری شما مراقبت کند

دریافت افزایش به معنای خودکار کردن عادت های بیشتر هزینه نیست – به جای هزینه بیشتر ، از این افزایش برای رشد سرمایه گذاری و پس انداز خود استفاده کنید.

8. از سوپرمارکت محلی خود درخواست کارت پاداش دهید

اگر سوپرمارکت محلی شما یک برنامه وفاداری ارائه می دهد ، ثبت نام کنید زیرا این امر به شما کمک می کند با پرداخت پاداش هایی که برای خرید شما ارائه می دهند ، در مواد غذایی صرفه جویی کنید یا حتی با نرخ ارزان تری نسبت به خریدار بدون کارت خرید کنید. فقط مطمئن شوید که آنها تلاش می کنند محصولات را با قیمت های برابر یا پایین تر از سایر فروشگاه های محلی بفروشند ، در غیر این صورت کارت وفاداری ارزش دردسر را نخواهد داشت – هدف اصلی این است که کارت برای شما مناسب باشد.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا