Aqua House – معماری که آب را از لحاظ فنی و زیبایی شناختی ادغام می کند

استفانی مادیسون از Habitus Living با کتاب خود “خانه Aqua ، معماری که آب را به صورت تکنیکی و زیبایی شناسی ترکیب می کند” با نویسنده آشنا شد. آیا می توانید توضیح دهید که چه چیزی شما را در نوشتن خانه آبی و ایده های اصلی کتاب ترغیب کرده است؟

نگرانی های فعلی در مورد استفاده جهانی از آب و افزایش آلودگی محیط های آن باعث شده است که من نوشتن خانه آکوا را القا کنم. در این کتاب به رابطه آب و معماری پرداخته شده است. برای تعیین اینکه چگونه شیوه های فعلی در معماری به آلودگی محیط های آبزی و آنچه که به نظر می رسد استفاده ناپایدار از آنهاست ، مکان معماری را در معماری اشغال می کند ، مجدداً مورد بررسی قرار دهید. سپس این کتاب به دنبال چگونگی اصلاح برخی از این شیوه ها در معماری در آینده است تا بتواند مشکل آب را کاهش دهد.

ایده اصلی کتاب این است که چگونه طراحی خانه می تواند کارکردهای کاربردی و زیبایی شناختی آب را ترکیب کند؟

من سعی کردم با طراحی یک ساختمان (خانه آکوا) که هم با کارکردهای زیبایی شناختی و هم از نظر فنی آکوا کار می کند ، پاسخ دهم. علاوه بر این ، این طرح آب و معماری را به گونه ای ادغام می کند که می تواند در کاهش آلودگی محیط آب نقش داشته باشد. در حالی که Aqua House یک پروژه کوچک است ، با تمرکز بر مشکل معماری مسکونی ، می تواند به افزایش آگاهی در مورد مسائل گسترده تر آب کمک کند. شاید از آموخته های آموخته شده بتوان به بررسی انواع دیگر ساختمانها و محیط های شهری پرداخت ، زیرا طیف گسترده تری از مسائل مربوط به آب را می توان مورد بررسی قرار داد.

با رعایت اصولی که در آکوا هاوس بیان شده است ، چگونه مصرف کنندگان می توانند راه حل های عاقلانه آب را در خانه های کارآمد و از نظر معماری جذاب به کار گیرند؟

اصولی که در خانه آکوا بیان شده این است که باران جمع آوری شده ، بازیافت و تمیز شده در خانه جشن گرفته می شود. نمونه ای از چگونگی ادغام مصرف کنندگان راه حل های مبتنی بر آب در خانه های خود ، یافتن یک سالن بازتابی است که آب باکیفیت را در سالن ورودی ذخیره می کند. وی پیروزی آب برداشت شده را همانگونه که حوضچه در لابی ویلا ساوی انجام می دهد جشن می گیرد و خواستار تمیز کردن سفر میهمان است. مثال دیگر داشتن ساختاری متشکل از یک سری ستون های آب است. ستون های آب جایگزین مخازن آب زیرزمینی یا مخازن آب جامد مورد استفاده در سایر خانه های پایدار هستند که باعث می شود قدردانی بصری و آگاهی از میزان آب ذخیره شده باشد ، در حالی که برای تأمین نیازهای آب نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نظر شما در مورد فضاهای معماری از نظر آب در آینده از نظر مصرف کنندگان چیست ، لطفاً آن را توضیح دهید؟ چرا فکر می کنید مصرف کنندگان به این فضاها / عناصر طراحی و غیره جذب می شوند؟

من پیش بینی می کنم که مشتریانی که از نظر آب به دنبال فضاهای معماری هستند برای تجربه کشورهای مختلف و تحولات ، سلیقه ها ، صداها و رایحه های متفاوت. زیبایی آب در جریان ، شفافیت و تأمل قرار دارد. به عنوان مثال ، آب معانی نمادین دارد: برای چینی فنگ شویی نمایانگر چی خوب است و در مسیحیت به معنای تصفیه است. به دلیل خصوصیات زیبایی شناسی اش ، مردم به طور طبیعی مورد توجه آب قرار می گیرند و نوازندگان غالباً آن را در کار خود جشن می گیرند. آهنگ های آب شوبرت ، دود Deep’s Smoke on the Water ، پل Simon و Garfunkel over Troubled Water ، Lady in the Water ، The Wild River ، Water Lilies نمونه هایی از موسیقی و فیلم های با الهام از آب هستند. نقاشی های هنرمندانی چون هاکنی ، دالی ، پیکاسو ، مونه ، اسچر ، انگلیسی همه زیبایی آب را به تصویر می کشد.

من فکر می کنم مصرف کنندگان با توجه به اینکه هر ساله 0.0 لیتر زباله مایع و 0.0 لیتر آب باران را به رودخانه ها و اقیانوس ها می فرستند به سمت راه حل های طراحی یکپارچه سوق می یابند و برای تجلیل از آن در این فرایند اجرا می کنند.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا