ASP.NET چیست؟ – 12 ویژگی برتر ASP.NET

ASP.NET چیست؟ ASP.NET یک مخفف برای Active Server Pages .NET است و توسط مایکروسافت ساخته شده است. ASP.NET برای ایجاد صفحات وب و فن آوری های وب مورد استفاده قرار می گیرد و بخشی جدایی ناپذیر از دیدگاه فریم ورک Microsoft .NET Framework است. ASP.NET به عنوان عضوی از چارچوب .NET ابزاری بسیار با ارزش برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان است زیرا به آنها اجازه می دهد با استفاده از زبان های محلی مانند VB و C # وب سایت های وب سایت پویا و غنی و برنامه های وب ایجاد کنند.

ASP.NET فقط به زبان های اسکریپت محدود نمی شود بلکه به شما امکان می دهد از زبانهای دات نت مانند C # ، J # ، VB و غیره نیز استفاده کنید. این برنامه نویسی را قادر می سازد با بهره گیری از ویژوال استودیو ، ابزاری برای توسعه توسط مایکروسافت ، برنامه های کاملاً قانع کننده بسازد. ASP.NET فقط فناوری سمت سرور است. این ساخته شده در یک زمان اجرا زبان مشترک است که می تواند در هر سرور ویندوز برای میزبانی سایت ها و فن آوری های قدرتمند ASP.NET استفاده شود.

در روزهای ابتدایی وب ، یعنی قبل از انتشار خدمات اطلاعات اینترنتی (IIS) در سال 1997 ، محتویات صفحات وب تا حد زیادی ثابت بودند. این صفحات وب باید دائماً اصلاح شوند. نیاز فوری به ایجاد وب سایت های پویا وجود دارد و آنها به صورت خودکار بروزرسانی می شوند.

صفحات سرور فعال مایکروسافت (ASP) برای رفع این نیاز به بازار معرفی شدند. سرور ASP پیاده سازی شده و خروجی آن به مرورگر وب کاربر ارسال می شود و به سرور این امکان را می دهد که بر اساس اقدامات کاربر صفحات وب پویا ایجاد کند.

این فناوریهای سمت سرور نقش مهمی در توسعه وب دارند. Amazon.com ، eBay.com و بسیاری از وب سایت های محبوب دیگر از ASP.NET به عنوان چارچوبی برای سایت خود استفاده می کنند ؛ بدون ASP.NET امکان پذیر نیست.

12 ویژگی مهم که ASP.NET در مقایسه با سایر مدل های توسعه وب ارائه می دهد:

1. ASP.NET میزان کد مورد نیاز برای ساخت برنامه های بزرگ را تا حد زیادی کاهش می دهد.

2. با احراز هویت داخلی و پیکربندی هر برنامه ، برنامه های شما ایمن و ایمن هستند.

3. با بهره گیری از خدمات اولیه ، جمع آوری به موقع ، بهسازی محلی و خدمات ذخیره سازی موقت به طور مستقیم از صندوق ، عملکرد بهتری را ارائه می دهد.

4- چارچوب ASP.NET توسط یک ابزار و طراح غنی در محیط توسعه یکپارچه ویژوال استودیو تکمیل می شود. ویرایش WYSIWYG و کنترل های سرور کشیدن و رها کردن و انتشار خودکار تنها برخی از مزایای این ابزار قدرتمند است.

5- سادگی را فراهم می کند زیرا ASP.NET انجام کارهای مشترک را آسان می کند ، از ارسال فرم ساده و تأیید اعتبار مشتری تا انتشار و پیکربندی سایت.

6. کد منبع و HTML را در کنار هم قرار دهید تا بتوانید صفحات ASP.NET خود را حفظ و بنویسید. کد منبع نیز روی سرور اجرا می شود. این قدرت و انعطاف پذیری زیادی را برای صفحات وب ایجاد می کند.

7. کلیه فرایندها توسط زمان اجرای ASP.NET از نزدیک کنترل و مدیریت می شوند ، به گونه ای که در صورت از بین رفتن فرآیند ، می توان فرآیند جدیدی را در محل ایجاد کرد ، که به نگه داشتن برنامه به طور مداوم برای رسیدگی به درخواست کمک می کند.

8- این تنها فناوری سمت سرور است ، بنابراین ، کد ASP.NET قبل از ارسال به مرورگر روی سرور اجرا می شود.

9. مستقل بودن از زبان ، به شما این امکان را می دهد تا زبانی را انتخاب کنید که به بهترین وجه برای برنامه شما کاربرد دارد یا برنامه خود را در بین بسیاری از زبان ها تقسیم کنید.

10. ASP.NET استقرار آن را آسان می کند. نیازی به ثبت مؤلفه نیست زیرا اطلاعات پیکربندی با هم ترکیب شده اند.

11. سرور وب دائماً صفحات ، مؤلفه ها و برنامه های اجرا شده بر روی آن را کنترل می کند. اگر متوجه وجود نشت حافظه ، حلقه های بی پایان یا سایر فعالیت های غیرقانونی شوید ، بلافاصله این فعالیت ها را از بین می برد و خود را دوباره شروع می کند.

12. با استفاده از ویژگیهای پیوند داده و قالب بندی صفحه ، به راحتی با ADO.NET کار می کنید. این نرم افزار سریعتر است که در برابر تعداد زیادی از کاربران بدون مشکل عملکرد مقاومت می کند

به طور خلاصه ، ASP.NET ، نسخه بعدی مایکروسافت ASP ، یک چارچوب نرم افزاری است که برای ایجاد وب سایت ها ، برنامه ها و فناوری های سطح سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد. برنامه های توسعه یافته ASP.NET به صورت جهانی قابل دسترسی است که منجر به مدیریت کارآمد اطلاعات می شود. این که آیا شما در حال ساختن یک وب سایت تجاری کوچک یا یک برنامه وب بزرگ شرکت های بزرگ در چندین شبکه هستید ، ASP.NET تمام ویژگی های مورد نیاز شما را …

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا