CA Doxiadis – پدر علم زیست شناسی


وی متولد CADoxiadis (Constantinos Apostolos Doxiadis) در سال 1913 بود ، او معمار و معمار مشهور یونانی بود که به عنوان بنیانگذار یا پدر زیست شناسی – علم سکونت انسان – شناخته می شد.
والدین او Apostolos Doxyadis و Avantia Mesviri بودند. پدرش ، متخصص پزشکی ، دارای امتیاز وزیر پناهندگان ، رفاه اجتماعی و بهداشت عمومی بود. و از مهارتهای خود به عنوان متخصص اطفال در سازماندهی انواع خدمات رفاهی کودکان به خوبی استفاده کرد.
کنستانتینو (که گاهی اوقات به عنوان کنستانتین نیز نامیده می شود) مدرک خود را در رشته مهندسی معماری (در سال 1935) از دانشگاه آتن و دکترای خود را از دانشگاه برلین-شارلوتنبورگ ، یک سال بعد دریافت کرد.
وی خدمت خود را (حدود یک سال و نیم) در سال 1937 ، به عنوان مدیر سازمان منطقه ای آتن بزرگ آغاز کرد. در طول جنگ (1940-1945) او رئیس بخشهای منطقه ای و شورای شهر در وزارت فواید عامه و فرمانده سپاه ارتش یونان بود. پس از جنگ جهانی دوم ، وی به عنوان معاون وزیر و مدیرکل وزارت مسکن و توانبخشی منصوب شد. بعداً در سالهای 1945-1948 ، وی عنوان وزیر هماهنگی برنامه توانبخشی یونان و (از 1958-1951) دبیر هماهنگی را دریافت کرد.
در سال 1951 ، او شرکت تحقیقاتی خود را با نام Doxiadis Associates تأسیس کرد. از گروهی از متخصصان ، این شرکت در چهل کشور و پنج قاره جمع آوری شده است. کشورها در گردهمایی معروف جهان شرکت کرده اند: غنا ، یونان ، هند ، عراق ، اردن ، لبنان ، لیبی ، پاکستان ، ویتنام جنوبی ، اسپانیا ، سودان ، سوریه و عربستان. این گروه خدمات مشاوره ای به سازمان ملل متحد و سازمان های غیر دولتی در بسیاری از کشورها ارائه کرده است.
او در بسیاری از دانشگاههای معتبر تدریس کرده است: دانشگاه آتن ، مرکز آکوستیک آتن و دانشگاههای شیکاگو ، دوبلین ، هاروارد ، میشیگان ، نیویورک ، آکسفورد ، پرینستون ، ییل ، ​​ماساچوست و دانشگاههای موسسه فناوری جورجیا. .. به ، Swathmore و Trinite.
او نویسنده مقالات و کتابهای متعددی است که در آنها دیدگاه های شخصی خود را در زمینه معماری و برنامه ریزی به اشتراک گذاشته است. شیوه نگارش او منحصر به فرد است زیرا اغلب نه تنها گذشته و حال ، بلکه “پیش بینی” های او از آینده را نیز الهام می بخشد. کتابهای وی عبارتند از معماری در حال گذار ، Anthropopolis: The City of Human Development و Biology: Introduction to the Science of Space Space.
برجسته ترین کار او توسعه شهرها و تغییرات آب و هوا در یک فرآیند طولانی است که در شهرهای سراسر جهان – که او آن را Ecumenopolis نامید – به پایان می رسد.
علیرغم ابتلا به اسکلروز جانبی آمیوتروفیک ، داکسی سایکلین تا آخرین روزهای زندگی خود کار کرد و نوشت. وی در 28 ژوئن 1975 در سن 62 سالگی درگذشت.

.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا