Excel Excel – با استفاده از عملکرد غیرمستقیم ، یک محدوده داده عمودی را به یک جدول تبدیل کنید

در صورت بارگیری ، دریافت ، وارد کردن ، صادرات یا صادر کردن منابع داده های مختلف به اکسل یا کار با آنها در اکسل ، با بسیاری از قالب های داده موجود روبرو خواهید شد. بعضی اوقات داده ها می توانند حاوی کاراکترهای عجیب و غریب باشند یا در قالبهایی باشند که قبل از شروع هرگونه تجزیه و تحلیل داده ها روی آنها ، باید در درجات مختلف تمیز شوند.

در این مقاله نحوه کار با داده های جدولی وارد شده به اکسل به عنوان یک ستون از داده ها با استفاده از فرمول اکسل توضیح داده شده است.

داده های موجود در این مثال شامل اطلاعات مربوط به محصول در ستون A می باشد که دارای هر رکورد برای محصول در سه سلول متوالی است. نام محصول ، مرجع محصول و قیمت محصول.

گردنبند آویز

PN1

13.99

حلقه ماه

ER1

25.99

هدف ما تبدیل این داده ها به گونه ای است که هر رکورد به صورت یک ردیف واحد با سه ستون ظاهر می شود.

بنابراین یک فرمول عالی اکسل وجود دارد که به ما کمک می کند تا این اطلاعات را در یک مجموعه داده های جدول بندی مجددا تنظیم کنیم.

= غیر مستقیم (“A” و COLUMN () – 2+ (ROW () – 1) * 3)

فرمول در زیر توضیح داده شده است –

از آنجا که فرمول های من در ستون C شروع می شوند (داده های من در ستون A است) ، این بخش از فرمول COLUMN () – 2 نتیجه 1 را می دهد و با افزایش تعداد سلول در هر سلول ، فرمول به سمت راست کشیده می شود.

اما ما همچنین باید برای هر سطر ، مرجع ردیف را 3 بار افزایش دهیم. فرمول به این قسمت کشیده شده است: (ROW () – 1) * 3

بخش غیرمستقیم فرمول به ما اجازه می دهد تا از مرجع سلول خود به عنوان یک رشته استفاده کنیم ، مرجع سلول را ارزیابی کرده و محتوای آن را نشان دهیم.

اگر بیش از سه ردیف دارید ، باید بخش ROW فرمول را تغییر دهید تا این موضوع را منعکس کند ، به عنوان مثال اگر پنج ردیف دارید ، (ROW () – 1) * 3 به (ROW () – 1) * 5 تغییر می کند.

نتیجه ، پس از برداشتن فرمول ، تبدیل داده های خود به صفحه گسترده است. داده های ساختاری در یک جدول ساختار استاندارد پیشنهادی برای اکثر انواع تجزیه و تحلیل داده ها در اکسل است ، به خصوص اگر می خواهید داده های خود را با استفاده از ویژگی هایی مانند جداول محوری تجزیه و تحلیل کنید.

صفحه گسترده باید برای هر ضبط داده دارای ستونی باشد. قسمت های ستون با ویژگی های توصیفی مشخص می شوند که مقادیر موجود در ضبط ها (ردیف ها) را مشخص می کنند.

در مثال ما ، مجموعه داده های ما به این شکل است.

گردنبند PN1 13.99

Moon RING ER1 25.99

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا