Kingdom Building – Kingdom of Financial Holding مطالعه موردی محدود

در این مقاله یک مطالعه موردی از رشد مداوم کارآفرینی در هلدینگ پادشاهی امور مالی ارائه شده است. این یکی از بانک های پیشگام است که از بحران مالی که در سال 2003 در زیمبابوه آغاز شد ، جان سالم به در برد. این بانک در سال 1994 توسط چهار بانکدار جوان پیشگام تأسیس شد. طی سالها رشد چشمگیری داشته است. این پرونده مربوط به دارایی های بانک ، رشد و توسعه است. با خلاصه ای از دروس یا اصولی که می توان از این مورد آموخت که ممکن است در مورد تجار باشد ، نتیجه گیری می شود.

مشخصات تاجر: Nigel Chanakira

Nigel Chanakira در حومه هایفیلد هاراره در خانواده ای از کارآفرینان بزرگ شد. پدر و دایی وی یک شرکت حمل و نقل عمومی اکسپرس مدرن را اداره کردند و بعداً به فروشگاههای خرده فروشی متنوع شدند. پدر نیگل بعداً تجارت خانوادگی را ترک کرد. او یک فروشگاه را خرید و گسترش داد. در طول تعطیلات مدرسه ، Nigel کوچک ، به عنوان اولین نوزاد ، در فروشگاه ها کار می کرد. پدر و مادرش ، به ویژه مادرش ، اصرار داشتند كه او ابتدا به تحصیلات برسد.

پس از پایان دوره دبیرستان ، نیگل نتوانست وارد دانشکده دندانپزشکی یا پزشکی شود که اولین اشتیاق وی بود. در حقیقت ، مدارک تحصیلی وی فقط می تواند وی را برای برنامه کارشناسی ارشد هنر در دانشگاه زیمبابوه واجد شرایط کند. با این حال ، او “به خوبی در مسیر انتقال خود” به یک برنامه کارشناسی ارشد اقتصاد صحبت کرده است. از نظر آکادمیک ، او بسیار زحمت کشید و از شخصیت قدرتمند رقابتی خود که در روزهای ورزشی او ایجاد شده بود بهره برد. نیگل به شدت خود را در تلاش های دانشگاهی به کار برد و تحصیلات خود را با درجه های عالی گذراند ، که در را به عنوان یک اقتصاددان در بانک ذخیره زیمبابوه (RBZ) به کار بست.

در دوران حضور با بانک ذخیره ، ذهنیت اقتصادی وی برای او روشن کرد که ایجاد ثروت در بخش بانکی اتفاق می افتد ، بنابراین وی مصمم است تا بازارهای بانکی و مالی را درک کند. او ضمن کار در RBZ ، برای مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد مالی و بازارهای مالی به عنوان آمادگی برای اولین بار در بانکداری خواند. در بانک ذخیره به سرپرستی دکتر مویانا ، او بخشی از تیم تحقیقاتی بود که چارچوب سیاست برای آزادسازی خدمات مالی را در برنامه تعدیل ساختاری اقتصادی تدوین کرد. با قرار گرفتن در مکان مناسب و در زمان مناسب ، به فرصتهایی که در حال باز شدن بود پی برد. نیگل از موقعیت خود استفاده کرد تا سودآورترین موسسه بانکی را برای کار در آماده سازی آینده خود تعیین کند. وی به خانه تخفیف برد رفت و پنج سال تحت عنوان چارلز گورنی کار کرد.

به زودی پس از آن ، دو مدیر سیاه پوست ، نیک وینگیرایی و گیبسون مورینگایی ، به خانه تخفیف Intermarket رفتند. عزیمت آنها الهام بخش جوان نیگل بود. اگر این دو بتوانند مؤسسه بانکی خود را ایجاد کنند ، می توانند به آنها فرصت بدهند. عزیمت نیز فرصتی را برای او به وجود آورد تا بتواند جای خالی خود را پر کند. این امر به تجربه بانكدار جاه طلب و سرنوشت ساز مدیریت مهمی داد پس از آن ، او مدیر خدمات سرمایه گذاری برد ، جایی که تجربه مهمی در مدیریت نمونه کارها ، روابط با مشتری و معامله در بخش معاملاتی بدست آورد ، شد. در حالی که در آنجا بود ، با فرانکی کوفا ، یک فروشنده جوان گشت و گذار که بعداً با او یک کارآفرین بزرگ شد ، ملاقات کرد.

علی رغم مشغله حرفه ای خود در کار ، پدرش نیگل به برنامه “شروع کار خود” از بانک بارکلیز پیوست. اما آنچه واقعاً روی کارآفرین جوان تأثیر گذاشت ، برنامه آموزش کارآفرینان Empretec (مه 1994) بود که توسط خانم Tsitsi Masiyiwa ارائه شد. این دوره نشان داد كه وی از شایستگی های لازم در زمینه كارآفرینی برخوردار است.

نیگل با چارلز گورنی صحبت کرد تا تلاش کند یک مدیر برد از آنگلو-آمریکایی بخرد. این کارآفرین بلندپرواز و ناامیدکننده به طور فزاینده ای نتوانست به فکر مشاغل با Intermarket نیك وینگیرایی و خانه ملی تخفیف های ملی هرگز به نام Mhlanga نباشد كه امیدوار بودند از زمان آشنایی با مشاغل ، به عنوان سهامدار بپیوندد. از این فرصت محروم شد.

از آنجا که او در برد ناامید شد و مانع از ورود به پیشکسوتان این باشگاه شد ، در اکتبر 1994 با تشویق خانم ماسوا به دنبال رؤیای پیشگام خود استعفا داد.

رویا

نیگل با الهام از نامه های کشیش ، کشیش تام دیوشل و ناامیدی از عدم توانایی وی برای شرکت در پروژه ساخت و ساز عظیم کلیسا ، نیگل به دنبال راهی برای تولید منابع عظیم مالی بود. در طول نماز ، او ادعا می کند که با شروع یک مأموریت از طرف خداوند برای شروع بانک ملک ، برخورد الهی داشته است. وی به کشیش خود مراجعه کرد و از این جلسه و تمایل بعدی برای ایجاد بانک به وی خبر داد. یک کشیش بیست و شش ساله با “عینک بزرگ و پوشیدن کفش تنیس” ملاقات کرد که می خواست شروع به ایجاد بانک کند. کشیش قبل از مشورت با مرد جوان دعا می کند. بعد از اینکه کشیش از رویای نیگل قانع شد ، کشیش کار خارق العاده ای انجام داد. از وی خواسته شد كه به این گروه شهادت دهد كه چگونه خداوند او را برای یافتن بانك راهنمایی كرده است. اگرچه خجالتی بود ، مرد جوان اعتراف کرد. این تجربه رأی اعتماد به نفس شدیدی از Pastor Shepherd بود. قدرت مربیان را برای ساختن پروتك نشان می دهد.

نیگل با فرانکی کوفه جوان همکاری کرد. نیگل چاناکیرا سرد را به عنوان رئیس اقتصاددان کنار گذاشت. آنها تجارت خودشان را می سازند. ایده آنها شناسایی بازیکنان با شایستگی های خاص بود و هر یک می توانستند از فعالیت خود منابع مالی تولید کنند. چشم انداز آنها ایجاد یک موسسه جامع مالی بود که یک خانه تخفیف ، یک شرکت مدیریت دارایی و یک بانک تجاری ارائه می داد. نیگل از Empretec برای تهیه یک برنامه تجاری برای پروژه خود استفاده کرد. آنها به سلیمان مگافازی ، یک کارگزار سهام از ادواردز و شرکت و روابط عمومی برووهیت ، یک بانکدار شرکت از استانبک رفتند. کوفه تخصص در بازار پول را ارائه می دهد ، در حالی که نیگل علاوه بر نظارت عمومی تیم ، از معاملات اوراق قرضه دولتی درآمد کسب می کند.

هر یک از شرکای جوانه زنی بخش مساوی از 120،000 دلار تایوانی را در سرمایه دانه به ارمغان آورد. نیگل با همسرش صحبت كرد و خانه و اتومبیل خود را كه اخیراً در ایتالیا به دست آورده بود فروخت تا معادل 17،000 دلار سرمایه اولیه را جمع كند. نیگل ، همسر و سه فرزندش برای زندگی با والدین خود به هایفیلد بازگشتند. شرکاء سرمایه گذاری های گارمونی را تأسیس کردند که تجارت خود را به عنوان یک موسسه مالی ثبت نشده ثبت کرد. بازرگانان موافقت کردند که در سال اول فعالیت خود به عنوان یک استراتژی هموارسازی ، حقوق دریافت نکنند.

موجوازی لیساس سیباندا ، حسابدار منشی را برای پیوستن به تیم ارائه و توصیه کرد. نیگل در ابتدا مردد بود زیرا همه مجبور بودند قدرت کسب کنند و مشخص نیست که حسابدار هنگام راه اندازی یک موسسه مالی چگونه می تواند درآمد کسب کند. نیگل در ابتدا سهام 26٪ را در اختیار داشت و علاوه بر این که به عنوان مدیر کنترل سهامدار به وی اعطا شد ، وی نیز با رأی موافق تأیید کرد.

نیگل اعتبار خود را به موسسه انگیزه موفقیت (موفقیت آمیز مدیریت پویا) به عنوان سلاحی مرگبار که آن را قادر می سازد شایستگی های مدیریتی را به دست آورد ، اعتبار می دهد. در ابتدا وی اصرار داشت كه همه مدیران كلیدی وی از این برنامه آموزشی استفاده كنند.

تولد پادشاهی

پادشاهی اوراق بهادار P / L در نوامبر 1994 فعالیت خود را به عنوان یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به سرمایه گذاری Garmony (Pvt) Ltd. آغاز کرد. به عنوان دلال در بازارهای مالی و بورس مورد معامله قرار گرفت.

در 24 فوریه 1995 ، شرکت هلدینگ اوراق بهادار پادشاهی با شرکت های زیرمجموعه زیر به دنیا آمد: Kingdom Securities Ltd ، Kingdom Stockbrokers Kingdom (Pvt) Ltd و Kingdom Asset Manager (Pvt) Ltd. پادشاهی اوراق بهادار با مسئولیت محدود به عنوان یک خانه تخفیف تحت عنوان فصل 188 قانون بانکی 25 ژوئیه 1995 ثبت شده است. کارگزاران سهام پادشاهی پادشاهی در 1 اوت 1995 در بورس اوراق بهادار زیمباوه تحت فصل 195 ZSE ثبت شده است. در سرمایه مورد نیاز بیشتر سرمایه گذاران نهادی ، این امر را رد کردند زیرا آنها شرکتی جدید بودند که توسط افرادی که “بسیار جوان” خوانده می شدند ، تبلیغ می کردند. در این مرحله ، بانک ملی بازرگان ، اینتر مارکت و دیگران برای افزایش سهام لیست شدند و توسط مروجین با تجربه و بالغ اداره می شدند. با این حال ، راشل کوپارا ، که در آن زمان مدیر عامل زیمنات بود ، به کارآفرینان جوان اعتقاد داشت و بخش اول سهام زیمنات را با 5 درصد به دست آورد.

پس از مثال نورمن ساچونی ، سپس CFO و مدیر سرمایه گذاری در First Mutual ، آنها 15٪ سهام عدالت را بدست آوردند. این سرمایه گذاران نهادی به عنوان سهامداران اوراق بهادار پادشاهی در تاریخ 1 اوت 1995 وارد شدند. سرمایه گذاری گارمونی فعالیت خود را متوقف کرد و در 31 ژوئیه 1995 ، خود را در اوراق بهادار پادشاهی معکوس کرد ، و بدین ترتیب 80٪ از سهامداران بدست آمد.

سال اول عملیات با رقابت شدید و همچنین تبعیض نسبت به مؤسسات مالی جدید توسط سازمانهای دولتی مشخص شد. همه واحدهای عامل دیگر به جز امور مالی شرکت با دارایی های پادشاهی به سرپرستی پوروهیت عملکرد خوبی داشتند. این ضرر پولی و ارزشهای مختلف معنوی و اخلاقی منجر به عزیمت اجباری Borohit به عنوان مدیر عامل و مشاركت كننده در 31 دسامبر 1995 شد. از آن زمان پادشاهی شروع به رشد چشمگیری كرده است.

رشد ساختاری

نیگل و تیمش ضمن توسعه یک برند قوی ، یک استراتژی رشد قوی را با هدف افزایش سهم بازار ، سودآوری و دسترسی جغرافیایی دنبال کردند. استراتژی رشد برای ایجاد ساده و تسهیل دسترسی به خدمات مالی توسط عموم مردم ، حول یک فلسفه تجاری ساخته شده است. یک استراتژی فناوری اطلاعات اتخاذ شده است که یک کانال تحویل کم هزینه را ایجاد می کند که از دستگاههای خودپرداز و نقاط فروش استفاده می کند و ضمن فراهم کردن بستر آماده برای اینترنت و برنامه های مبتنی بر وب.

در تاریخ 1 آوریل 1997 ، خدمات مالی پادشاهی به عنوان یک خانه پذیرش با تمرکز بر تجارت و توزیع ارز خارجی ، فعالیت های خزانه داری ، امور مالی شرکت ها ، بانکداری سرمایه گذاری و خدمات مشاوره ای مجوز گرفت. این سازمان تحت رهبری ویکتور چاندو با هدف تبدیل شدن به بازوی بانکی تجاری این گروه شکل گرفت. در سال 1998 ، Bank Merchant Bank (KMB) مجوز گرفت و دارایی ها و بدهی های Kingdom Kingdom را به دست آورد. تمرکز اصلی آن روی محصولات مربوط به خزانه داری ، بودجه برون داد و بورس ، ارز و تجارت بودجه. موسسه تحقیقات پادشاهی به عنوان خدمات پشتیبانی سایر واحدها تأسیس شد.

بانکداران پیشگام ، با آگاهی از محدودیت های خود ، به سرعت با جستجوی فعالانه تزریق سرمایه از سرمایه گذاران سهام به سرعت به دنبال دستیابی به توده مهم بودند. هدف از این کار ، گسترش مالکیت و در عین حال پشتیبانی استراتژیک در مناطقی که مورد علاقه متقابل هستند قرار گرفت. تلاش برای جذب سهام از بازارهای نوظهور جهانی از لندن انجام نشد. اما در سال 1997 تلاش بانکداران هنگامی پاداش گرفت که سازمانهای زیر برخی از سهام را به دست آوردند که باعث کاهش سهم مدیران عامل به شرح زیر شد: ïEUR Ipcorn 0.7٪ ، FundEUR Fund Zambezi Fund Mauritius P / L 1.1٪، ïEUR Zambezi Fund P / L 0.7٪ . TrustEUR مشارکت کارمندان انگلستان 5٪ ، صندوق توسعه سرمایه گذاری صندوق توسعه آفریقای جنوبی – 8٪ از سهام ترجیحی قابل بازپرداخت 1.5 میلیون دلار به عنوان اولین سرمایه گذار در آفریقای جنوبی از طریق صندوق آمریکایی که توسط رئیس جمهور بیل کلینتون رئیس جمهور ایالات متحده آغاز شد ، EUR Weiland Investments و به دست آورد. یک شرکت تابعه ریچارد مویریمی ، دوست قدیمی نیگل و شریک در مدیریت مدیریت صندوق ، 1.7 درصد و سرمایه گذاری جارمونی 71.7 درصد از مدیران است. AfterEUR پس از واگذاری حق مالکیت ، سهام زیمنات به 4.8٪ کاهش یافت ، در حالی که سهام FML به 14.3٪ کاهش یافت.

در سال 1998 ، پادشاهی چهار واحد اعتماد را راه اندازی کرد که در بازار محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در ابتدا ، این محصولات متمرکز بر مشتریان منحصر به فرد خانه تخفیف و همچنین نمونه کارها Kingdom Stockbroking بود. بازاریابی تهاجمی و کمپین های آگاهی منجر به ایجاد واحد پادشاهی به عنوان خرده فروشی برند معروف برای این گروه شد. بنابراین نام تجاری Kingdom به دنیا آمد.

کسب شرکت تخفیف زیمبابوه (DCZ)

پس از رونق رشد ارگانیک ، کارآفرینان پادشاهی تصمیم گرفتند سرعت رشد را به صورت هم افزایی تسریع کنند. آنها به داشتن قدیمی ترین خانه تخفیف در کشور و جهان ، شرکت تخفیف زیمبابوه ، که یک شرکت ذکر شده بود ، پرداختند. با این دستیابی ، پادشاهی علاوه بر دستیابی به لیست ZSE ارزان مورد نظر از طریق فهرست معکوس ، راندمان قابل توجهی نیز خواهد یافت. تلاش های اولیه در مورد ادغام مذاکره با DCZ توسط مدیران آن که قادر به پذیرش مؤسسه چهل ساله بلعیده شده توسط یک شرکت چهار ساله بودند ، رد شد. بازرگانان ممانعت می شوند. نیگل با کمک مالی خود به گرگ براکنریج در استنبک برای تأمین مالی و اجرای 60 سهام که به دست حدود ده سهامدار به نمایندگی از پادشاهی هلدینگ وجود داشت ، نزدیک شد ، اما این متعلق به استانبک نومنیس بود. این استراتژی هویت خریدار را مسدود کرد. کلود چونزی ، مدیر کل اداره تأمین اجتماعی ملی (NSSA) و دوست لسیاس سایپاندا (مدیرعامل پادشاهی) ، موافقت کردند که به عنوان واسط در مذاکرات با سهامداران DCZ عمل کنند. NSSA یک سرمایه گذار نهادی شناخته شده است و به همین دلیل ممکن است این سهامداران فکر کنند که با یک سرمایه گذار نهادی سر و کار داشتند. هنگامی که پادشاهی 60٪ DCZ را کنترل کرد ، این شرکت را به دست آورد و آن را در بورس اوراق بهادار به عنوان Kingdom Financial Holdings Limited (KFHL) معکوس کرد. به دلیل نرخ بهره منفی واقعی ، پادشاهی با موفقیت از بودجه بدهی برای ساختار خرید استفاده کرده است. این کسب و لیست بعدی به تجار جوانی که با اطمینان و اعتبار در بازار آنها را تحقیر می کردند ، داده شد.

سایر اقدامات استراتژیک

در همان سال ، Kingdom Merchant Bank سهم استراتژیک خود را در CFX Sean Maloney CFX Bureau de Change به دست آورد و علاوه بر سهام دیگری در حق رای دادن به وام ، Pfihwa P / L. CFX به KFX تغییر یافت و در بیشتر فعالیت های معاملات ارزی استفاده شد. به عنوان یک هدف استراتژیک ، KFHL کسب سهام 24.9٪ اضافی در منابع CFX برای محافظت از سرمایه گذاری اولیه و اطمینان از نظارت اداری را مشخص کرد. این کار نکرد. در عوض ، شان مالونی ثبت نام نکرد و مجوز شکست خورده Universal Merchant Bank را برای تشکیل بانک بازرگان CFX دریافت کرد. اگرچه مدیران پادشاهی ادعا می کنند که ائتلاف به دلیل لغو دفتر تغییر توسط دولت شکست خورده است ، اما به نظر می رسد شان مالونی حاضر نیست از کنترل مالکیت اضافی تحت تعقیب پادشاهی امتناع ورزد. بنابراین منطقی خواهد بود که به محض این که پادشاهی نتواند KFX را کنترل کند ، سقوط به وقوع پیوست. انحلال این سرمایه گذاری در سال 2002 منجر به ضرر 403 میلیون دلار برای این سرمایه گذاری شد. اما این امر با توجه به سودآوری شدید گروه قابل کنترل بود.

بخش غیر رسمی Pfihwa P / L Mall به عنوان شکلی از مسئولیت اجتماعی شرکت ها. با این وجود ، هنگامی که از محیط زیست با تورم بالا و شرایط نظارتی سختگیرانه بیش از قابلیت اجرای پروژه فراتر رفت ، در اوایل سال 2004 به پایان رسید. پادشاهی به تأمین مالی بخش غیررسمی از طریق MicroKing ، که با کمک های بین المللی تأسیس شد ، ادامه داد. تا سال 2002 ، MicroKing هشت شعبه داشت که در مرکز یا در نزدیکی گروه های پروژه های کوچک قرار داشتند.

در سال 2000 ، به دلیل افزایش فعالیت در جبهه ارز در بخش بانکی ، پادشاهی از طریق خانه تخفیف تسهیلات بانکی ویژه ای را برای بهره برداری از جریان های درآمد از این بازار افتتاح کرد. پس از روند بازار ، شرکت بیمه در سال 2003 شرکت AIG را وارد بازار بیمه بانکی کرد.

اتحاد استراتژیک مایکل

در سال 1999 ، به توصیه مدیران و تیم افسانه ای برای امور مالی شرکت از Barclays Bank به رهبری هیو ون هوفن ، Chanakira وارد اتحاد استراتژیک پیشگام با میکلز آفریقا شد و در حدود 322 میلیون ZZ Zz را به پادشاهی تزریق کرد تا 25٪ از سهام خود را بدست آورد. جالب اینجاست که این توافق تقریباً به دلیل قیمت گذاری متلاشی شد زیرا مایکلز تنها می خواست 250 میلیون دلار بپردازد در حالی که KFHL خود را 322 میلیون دلار ZZ تخمین می زد که از نظر واقعی بزرگترین معامله بخش خصوصی بین یک بانک محلی و یک شرکت ذکر شده بود. نیگل شهادت می دهد که وی روز شنبه قبل از امضای معامله مجلس مسیلی از محل کلیسای جشن ناتمام قدم زده بود و باعث شد وی به امضای معامله ای بپردازد که او راهی برای کاشت بذر عظیم در کلیسا برای تقویت ساختمان پول می دانست. خدا صادق بود! قیمت سهم پادشاهی از 2.15 دلار به میزان قابل توجهی افزایش یافت زیرا تعهد خود را به کشیش را تا اکتبر بعد به 112.00 دلار کاهش داد!

در عوض ، پادشاهی یک سهامدار قدرتمند پولدار را بدست آورد که به آن اجازه داد تا از طریق یک استراتژی نوآورانه بانکی در فروشگاه ، وارد خدمات بانکی خرده فروشی شود. مایکل آفریقا شعبه های خرده فروشی ، سوپرمارکت های TM ، Click ها ، باربورس ، داروخانه های Medix و Greatermans را به عنوان کانال های توزیع برای CBK یا دارندگان حسابهایی که سپرده ارائه می دهند و به خدمات بانکی نیاز دارند ، افتتاح کرده است. این یک روش ارزان تر برای دسترسی به بانکداری خرده فروشی بود. این سودمندی خود را در زمان بحران نقدی در سال 2003 اثبات کرد زیرا مایکلز با داشتن منابع عظیم نقدی در واحدهای تجاری خود ، به بانک پادشاهی کمک کرده و از این طریق آن را از بحران نقدینگی کاهش می دهد. این اتحاد همچنین اعتبار و اعتبار بانک را بالا برد و فرصتی را برای پادشاهی ایجاد کرد تا از طریق خدمات مالی مشترک میکلیس ، مشتری های میکلیس آفریقا را تأمین کند. پادشاهی برای کلیه خریدهای اجاره ای و اجاره ای از شرکتهای تابعه Meikles تأمین مالی کرد و از این طریق فروش را به Meikles افزایش داد و ضمن فراهم آوردن فرصت های وام های آسان برای پادشاهی. Meikles ارتباط با مشتری را امکان پذیر می کند.

به عنوان یک سهامدار استراتژیک ، مایکلز آفریقا موفقیت پادشاهی را در هنگام نیاز به کمکهای مجدد تأیید کرد و تصویر برند پادشاهی را تقویت کرد. این رابطه استراتژیک هم افزایی شدیدی را برای منافع متقابل ایجاد کرده است.

خدمات بانکی تجاری

این پادشاهی با بهره برداری از فرصت های ناشی از روابط استراتژیک با میکلز آفریقا ، در ژانویه سال 2001 در خرده فروشی ها از طریق شعب فروشگاهی در سوپر مارکت های High Glen و Chitungwiza TM ظاهر شد. هدف عمدتا بازار انبوه بود. این ستون بر روی مارک محکمی است که توسط پادشاهی از طریق Unit Trusts تأسیس شده است. بانکی درون فروشگاهی کانالهای تحویل کم هزینه با حداقل سرمایه گذاری در آجر و ملات ارائه می دهد. تا پایان سال 2001 ، 13 شعبه در سراسر کشور فعالیت داشتند. این یک استراتژی آگاهانه برای استفاده تهاجمی در شعب با دو شعبه اصلی أحد EURïEUR ، یکی در Bulawayo و دیگری در Harare دنبال شد. تمرکز عمده ای روی استراتژی IT محور و فروش متقابل قابل توجهی بین بانک تجارت و سایر واحدهای تجاری کوچک وجود داشته است.

با این حال ، کشف شد که بازاری برای مشتریان رده بالا وجود دارد ، و بنابراین فروشگاه های Crown Banking برای متنوع سازی بازار هدف ایجاد شده اند. در سال 2004 ، پس از بسته شدن سه شعبه در فروشگاه در یک فرایند منطقی ، 16 شعبه در داخل فروشگاه و 9 فروشگاه بانکی تاج وجود داشت.

ممكن است با در نظر گرفتن تغییرات قریب الوقوع در صنعت بانكداری ، در زمان اشتباه به بانكداری تجاری دسترسی پیدا كرده باشد. خدمات بانکی بازرگانی هزینه های ارزان ، اما با هزینه های کلانی را برای کارمندان و پیچیدگی های مدیریت منابع انسانی فراهم می کند. نیگل اعتراف می کند که خیلی دیر ممکن بود با سرعت کمتری به تعویق بیفتد یا انجام شود. با این حال ، افزایش سهم بازار در یک صنعت بسیار رقابتی ضروری بود. دلیل دیگر برای ادامه پروژه بانکداری تجاری ، توافق های قبلی با مایکلز آفریقا است. این امکان وجود دارد که مایکل آفریقا پس از قول به فعالیت در بانکداری درون فروشگاه ، در معاملات خرید سهام فروخته شود و این باعث افزایش بازده شرکتهای تابعه آن می شود.

محصولات و خدمات نوآورانه

خانه دارایی کویت به تلاش خود در جهت نوآوری محصول ادامه داد. پس از شکست پروژه KFX ، CurrencyKing برای ادامه کار ایجاد شد. با این حال ، این کار در نوامبر 2002 با مداخله وزیران دولت هنگامی که دفتر تغییر در تلاش برای از بین بردن معاملات ارزی در بازار موازی ممنوع شد ، لغو شد.

متأسفانه ، این تصمیم دولت گمراه کننده بود زیرا نه تنها نتوانست تجارت موازی ارزهای خارجی را از بین ببرد بلکه خودرو را زیر زمین راند ، و آن را سودآوری کرد و بنابراین دولت تمام کنترل خود را بر روی مدیریت نرخ ارز از دست داد.

در اکتبر 2002 ، خانه مالی کویت پس از اخذ مجوز خانه مالی ، پادشاهی را برای اجاره نامه تأسیس کرد. ماموریت آن بهره برداری از فرصت ها برای تجارت در اجاره نامه های مالی و قراردادهای اجاره نامه و محصولات مالی کوتاه مدت بود.

گسترش منطقه ای

در حدود سال 2000 مشخص شد که بازار داخلی بسیار رقابتی و چشم انداز محدود برای رشد آینده است. تصمیمی برای متنوع کردن منابع درآمد و کاهش ریسک های کشور با نفوذ به بازارهای منطقه گرفته شد. این استراتژی از صلاحیت های اثبات شده در تجارت اوراق بهادار ، مدیریت دارایی و خدمات مشاوره ای برای شرکتهایی که از یک سرمایه کوچک برخوردار هستند بهره می برد. بنابراین ، ورودی از نظر تزریق سرمایه کم خطر بود. با توجه به محدودیت های کنترل ارز و کمبود ارز در زیمبابوه ، این یک استراتژی محتاطانه اما بدون اشکالاتی بود ، همانطور که در پروژه بوتسوانا مشاهده می شود.

در سال 2001 ، KFHL 25.1٪ سهام در موسسه جدید بانکی در مالاوی ، First Discount House Ltd. برای محافظت از سرمایه گذاری خود و اطمینان از کنترل اداری ، مدیر عامل و معامله گر به پروژه مالاوی منتقل شدند در حالی که نیگل چاناکیرا ریاست هیئت را برعهده داشت. استمر هذا الاستثمار في النمو وتحقيق عوائد إيجابية. اعتبارًا من يوليو 2006 ، تمكنت المملكة أخيرًا من رفع حصتها من 25.1٪ إلى 40٪ في هذا الاستثمار وقد تسيطر عليها في نهاية المطاف إلى حد السعي إلى تحويل الترخيص إلى بنك تجاري.

استحوذ KFHL أيضًا على حصة 25 ٪ في Investrust Merchant Bank في زامبيا. تم إعارة فرانكي كوفا كمدير تنفيذي بينما حصل نايجل على مقعد في المجلس.

وقد وعدت شركة بيت التمويل الكويتي (KFHL) بخيار الحصول على حصة مسيطرة. ومع ذلك ، عندما استقر البنك ، دخل المساهمون في زامبيا في بعض المعاملات المشكوك فيها ولم يكونوا مستعدين للسماح لشركة KFHL بزيادة حصتها ، لذلك قرر KFHL الانسحاب حيث تحولت العلاقات إلى فاترة. تدخل البنك المركزي الزامبي بوعد بمنح KFHL ترخيصه المصرفي الخاص. لكن ذلك لم يتحقق حيث استغل البنك المركزي الزامبي الأزمة المصرفية في زيمبابوي لرفض منح KHFL الترخيص. تم الحصول على علاوة معقولة بقيمة 2.5 مليار دولار ZZ في حالة عدم الاستثمار.

في بوتسوانا ، تم إنشاء شركة تابعة تسمى Kingdom Bank Africa Ltd (KBAL) كبنك خارجي في مركز التمويل الدولي. كان الهدف من KBAL هو قيادة وإدارة المبادرات الإقليمية للمملكة. وقد ترأسها السيدة إيرين تشامني ، وانتدبتها ليسياس سيباندا بموافقة نايجل بعد التحديات الإدارية في زيمبابوي. تم انتداب اثنين من كبار التنفيذيين هناك. نجحت في إنشاء البنية التحتية المصرفية في KBAL وكانت لها علاقات جيدة مع سلطات بوتسوانا.

ومع ذلك ، تبين أن نموذج الأعمال الذي تم اختياره لبنك خارجي قبل الحصول على ترخيص بنك تجاري بوتسوانا المحلي هو كعب أخيل للبنك أكثر من ذلك عندما اندلعت الأزمة المصرفية في زيمبابوي بين 2003 و 2005. كانت هناك اختلافات جوهرية في كيفية السيدة شامني وشاناكيرا رأت البنك على قيد الحياة والمضي قدما.

في نهاية المطاف ، اعتُبر أن تغادر السيدة شامني البنك في عام 2005. وفي عام 2001 ، استحوذت شركة KFHL على التفويض بصفتها الموزع الوحيد لبطاقة أمريكان إكسبريس في جميع أنحاء إفريقيا باستثناء RSA. تم التعامل مع هذا من خلال KBAL. تم تحويل بنك المملكة الخاص من دار الخصم ليصبح شركة تابعة لـ KBAL بسبب البيئة التنظيمية السائدة في زيمبابوي.

في عام 2004 ، تم وضع KBAL مؤقتًا تحت الإشراف بسبب نقص رأس المال. في هذه المرحلة ، كان لدى الشركة الأم قيود تنظيمية حالت دون ضخ رأس المال بالعملات الأجنبية.

تم العثور على حل في تحديد مصادر الشركاء المحليين وتحويل مليون دولار أمريكي تم تحقيقه مسبقًا من عائدات تصفية Investrust إلى بوتسوانا. قام نايجل تشانكيرا بدور إداري أكثر نشاطًا في KBAL نظرًا لأهميته الاستراتيجية الضخمة لمستقبل KFHL. وتجري حاليًا جهود للحصول على ترخيص مصرفي تجاري محلي في بوتسوانا أيضًا. بمجرد الحصول على هذا ، هناك سيناريوهان محتملان ، وهما الحفاظ على كل من التراخيص أو التخلي عن الترخيص البحري.

انقسم الأشخاص الذين أجريت معهم المقابلات في رأيهم في هذا الشأن. ومع ذلك ، من وجهة نظري ، بناءً على سلطة أصحاب المصلحة المعنيين ، من المرجح أن يتخلى بيت التمويل الكويتي عن الترخيص المصرفي الخارجي وأن يستخدم ترخيص بنك المملكة المحلي بوتسوانا (بنك بولا) للتوسع الإقليمي والمحلي.

الموارد البشرية

نما تكملة الموظفين من 23 الأولية في عام 1995 إلى أكثر من 947 بحلول عام 2003. وكان النمو متسقًا مع المؤسسة المتنامية. انفجرت ، لا سيما أثناء إطلاق وتوسيع البنك التجاري. المملكة منذ البداية لديها استراتيجية قوية للموارد البشرية التي تتطلب تدريبًا كبيرًا داخليًا وخارجيًا. قبل أزمة العملات الأجنبية ، تم إرسال الموظفين للتدريب في بلدان مثل RSA والسويد والهند والولايات المتحدة الأمريكية. في شخصية Faith Ntabeni Bhebhe ، كان لدى المملكة سائق نشط للموارد البشرية أنشأ أنظمة قوية للموارد البشرية للناشئ العملاق.

وكدليل على التزامها ببناء قدرات الموارد البشرية ، دخلت المملكة للخدمات المالية عام 1998 في اتفاقية إدارة مع AMSCO مقرها هولندا لتوفير المصرفيين المخضرمين. عززت المملكة من خلال هذا التحالف الاستراتيجي قاعدة مهاراتها وزادت فرص نقل المهارات للسكان المحليين. وقد ساعد ذلك المصرفيين الرياديين على إنشاء نظام إداري قوي للبنك في حين عوض المصرفيون المخضرمون من هولندا عن شباب المصرفيين الناشئين. يا لها من بصيرة!

كان التعلم التفاعلي الذاتي داخل المنزل وتمارين بناء الفريق والإرشاد جزءًا من قائمة التعلم التي تهدف إلى تطوير قدرات الموارد البشرية للمجموعة. تم تقديم توصيف العمل والوظيفة لأفضل مطابقة للموظفين مع الوظائف المناسبة. تم تبني المسار الوظيفي وتخطيط الخلافة. كانت المملكة أول بنك لريادة الأعمال يتمتع بسلاسة انتقال الرئيس التنفيذي غير القسري. نقل الرئيس التنفيذي المؤسس الهراوة إلى ليسياس سيباندا في عام 1999 عندما تولى منصب الرئيس التنفيذي للمجموعة ونائب رئيس مجلس الإدارة. كان دوره الآن هو متابعة وقيادة الأسواق المالية العالمية والإقليمية المتخصصة. بعد بضع سنوات كان هناك تغيير آخر للحارس

تدخل فرانكي كوفا في منصب الرئيس التنفيذي للمجموعة ليحل محل سيباندا ، الذي استقال لأسباب طبية. يمكن للمرء أن يجادل بأن هذه التحولات السلسة كانت بسبب حقيقة أن العصا كانت تمر إلى المديرين المؤسسين.

مع النمو الهائل في عدد الموظفين يكمل بسبب مشروع البنك التجاري ، ظهرت قضايا الثقافة. ونتيجة لذلك ، شارك KFHL في برنامج تثقيف نتج عنه ثورة ثقافية أطلق عليها اسم “مملكة المملكة”. كان لا بد من تعزيز هذه الثقافة بسبب التخفيف من خلال عمليات الاندماج والاستحواذ الكبيرة ، دوران الموظفين الكبير بسبب المنافسة المتزايدة ، الهجرة إلى المراعي الأكثر خضرة والملف العمري للموظفين زاد من خطر الحركة العالية والأنشطة الاحتيالية بالتواطؤ مع أفراد الجمهور . من الصعب إحداث تغييرات ثقافية ويصعب تقييم فعاليتها.

في عام 2004 ، مع ارتفاع معدل دوران الموظفين بحوالي 14٪ ، تم تنفيذ إستراتيجية تعويضات تكتسي مهارات حاسمة مثل تكنولوجيا المعلومات والخزانة. بسبب الهوامش المنخفضة والضغوط المالية التي شهدها عام 2004 ، فقد بيت التمويل الكويتي أكثر من 341 موظفا بسبب التخفيض والاستنزاف الطبيعي والهجرة. كان هذا مقبولًا حيث انخفضت الربحية بينما ارتفعت تكاليف الموظفين. في هذه المرحلة ، شكلت تكاليف الموظفين 58 ٪ من جميع النفقات.

على الرغم من النمو المثير للإعجاب ، كان الأداء المالي عندما تم تعديل التضخم دون المتوسط. في الواقع تم الإبلاغ عن موقف الخسارة في عام 2004. وقد تعرض هذا النمو لخطر شديد بسبب ظروف التضخم المرتفع والبيئة التنظيمية المقيدة.

نتیجه

توضح هذه المقالة تصميم رجال الأعمال على المضي قدما لتحقيق أحلامهم على الرغم من الصعاب الكبيرة. في مقال لاحق سنتناول التحديات التي يواجهها نايجل تشاناكيرا في ترسيخ استثماراته.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا