La Cucina Povera Toscana – آشپزی در توسکانی

دهکده قرون وسطی Arcidosso در دامنه مونت آمیاتا ، دو ساعت و نیم در شمال رم قرار دارد. با نزدیک شدن به روستا ، متوجه حضور متمایز آن می شوید. برج قلعه Aldobrondeschi که در سال 896 ساخته شده است. خود این روستا در کنار دیوارهای قلعه واقع شده است ، گویی که هنوز به دنبال محافظت از قلعه اربابان فئودالی ، خانواده Aldobrondeschi است. یک دهکده کوچک ، که اکثراً توسط کشاورزان و صنعتگران ساکن است ، بیشتر ساکنان Arcidosso می توانند منشاء نخستین روستائیان ساکن این تپه ها را ردیابی کنند. در حالی که زندگی شگفت انگیز شبانه و شلوغی زندگی شهری هرگز در این روستای باستانی دهقانان پیدا نمی شود ، یک چیز وجود دارد که دائما بازدید کننده ها را از سراسر جهان به خود جلب می کند. خوراکی و شراب سنتی برجسته Tuscan.

در آغاز هر غذای خوب ، آغاز فروتنانه آن ایستاده است. آن را تولید کنید. توسکانی برکت بسیاری از آب و هوای خوب ، خاکهای سالم و فصول طولانی در حال رشد دارد و سرآشپزهای ایتالیایی بهترین غذای تولید شده در این خاک محسوب می شوند. از ساحل ها و تپه های طولانی و خشک و گرم لا ماریما که برخی از بهترین زیتون ها ، انگورها و دام ها پرورش می یابند ، تا مزارع آفتابگردان وسیع و زیبا که برای روغن کشت می شوند ، تا گاوهای چینی تولید شده برای گوشت گاو و شیرین و لاغر آن ، گوسفندی که نقطه آن دامنه هاست ، یعنی سبزیجات سرآشپز توسکایی تازه از نظر ارگانیک ، از ترکیبات فصلی ، محلی و تازه برای تولید غذاهای ساده ، خوشمزه ، سالم و رضایت بخش استفاده می کند. بسیاری از دستور العمل های مورد استفاده امروز به اندازه تپه های توسکانی قدیمی هستند ، هر نسل از سرآشپزها به زیبایی منطقه ای و ترجیح خانوادگی خود اضافه می کنند ، مانند فلورانس ، حتی ظرافت های مدرن غذاهای مورد علاقه خود را نیز نشان می دهد.

یکی از این سرآشپزها Carlo Innocenti ، صاحب Casa Inconte و Tratoria در La Locanda del Prete است. پس از سفر به سراسر جهان برای آموزش آشپزی توسکانی در اروپا ، وی در خانه خانواده خود ، Casa Innocenti ، در Arcidoso بازنشسته شد. این خانه باستانی قرون وسطایی که در کنار قلعه Aldobrondeschi ساخته شده است ، دارای سه طبقه است و چهار اتاق مهمان مشرف به پیازا ، قلعه و باغ خصوصی کارلو است که در آن به رشد گوجه فرنگی ، کدو سبز ، ریحان و گیاه کوهی می پردازد. او آماده نیست تا اشتیاق خود را برای آشپزی توسکانی متوقف کند ، او درس آشپزی را برای میهمانان از سراسر جهان در خانه خود ارائه می دهد ، و Tratoria در La Locanda del Prete مورد علاقه محلی افراد در Arcidosso است.

عشق کارلو به آشپزی از اشتیاق او برای میزبانی برتری دارد. “دوستان ، مانند شراب ، با افزایش سن بهتر می شوند.” او اغلب می گوید ، وی بازدید کننده خود را روی یک فنجان در باغ خود در Antipasto ریخت. کارلو علاوه بر یک جلسه آشپزی روزانه به مدت 6 شب علاوه بر یک جلسه آشپزی روزانه برای مهمانان ، سفرهایی با راهنمایی روزانه را نیز در اختیار مهمانان قرار می دهد. او می گوید: “توسكانی قلب من است ، روح من ، این كسی است كه من هستم. می خواهم دیگران ببینند كه چرا من به توسكانی افتخار می كنم.”

یک روز معمولی کارلو از ساعت 4:30 بامداد آغاز می شود ، هنگامی که به بازار محلی می رود تا اولین کسی باشد که بهترین نمونه های محصولات توسکانی را انتخاب می کند. این ممکن است به عنوان یک مشهور به نظر برسد ، زیرا کشاورزان ، تراکتورها و صاحبان فروشگاه ها به دنبال دروازه فروشگاه های خود هستند که می خواهند تشویق کنند “Buon giorno! Carlo!” اما به زودی می دانید که این مهمان نوازی و دوستی ذاتی است. توسکایی بومی. یک سؤال ساده در مورد proscuitto باعث خواهد شد که صاحب فروشگاه تاریخچه دادرسی را برای شما توضیح دهد ، طرز تهیه آن چه چیزی است ، بهترین نسخه سلیقه ای که تاکنون طعم آن را گرفته و در هنگام آزمایش آن کجا بود. این امر غالباً سایر خریداران را در گفتار و گفتگوی پر جنب و جوش درمورد زیبایی یک متخصص خوب ، و در جایی که می توانید بهترین ها را پیدا کنید ، درگیر می کند. همه چیز در توسکانی موضوعی برای بحث است و شما می دانید که چرا کارلو زود خانه خود را ترک می کند! شما برای سایر میهمانانی که تصمیم به خوابیدن گرفتید متاسفم و از این فرصت شگفت انگیز برای لذت بردن از زندگی در روستای توسکایی غافل شده اید. کارلو در pasticceria ، یک شیرینی فروشی توسکانی متوقف می شود که بوی شیرینی تازه و شیرین از دهان باعث ایجاد دهان فرد می شود. شیرینی های خوشمزه توسکانی را برای یک صبحانه معمولی صبحانه انتخاب کنید ، از جمله نان توسکانی ، عسل ، کنسرو و نان خوشمزه پخته شده با براشچو Tuscan ، پنیر و گوجه فرنگی.

با رفتن به خانه ، کارلو به سختی ریتم خود را از دست می دهد چون قصد دارد قهوه صبحگاهی درست کند ، “کمی” کوریتو “می خواهید؟” کارلو با یک چشمک از شما سؤال می کند ، و به شما لمس لیکور هضم توسکانی می دهد تا اسپرسو را اصلاح کند. قبل از اینکه از نوشیدنی قبل از ساعت 7 صبح شوکه شوید ، این غبار کوچک گرپا اطمینان حاصل می کند که اشتهای شما را باز می کند و باعث بهتر شدن کل دنیا می شود.

پس از خوردن یک وعده غذایی صبحگاهی رضایت بخش ، کارلو این گروه را برای پنج سفر اول راهنمایی آماده می کند. وی میهمانان خود را به مکانهای مختلف در سراسر توسکانی ، از جمله شهرهای شراب Montepulciano ، Montalcino و Pienza ، که در آن بهترین پنیرهای Pecorino در تقلید با استفاده از شیر گوسفند ساخته شده است که قرنها بدون تغییر باقی مانده است ، همراهی می کند. گوسفندان چوپان آزادانه چریده می شوند ، و علفهای هرز مختلف که روی تپه وحشی می شوند ، به شیر آنها و از این رو پنیر اضافه می کنند. پنیر پکورینو با پوشاندن پنیر موجود در خاکستر و روغن زیتون برای رسیدن به دست آمده در پینزا تهیه می شود و در نتیجه ، پنیر دودی و خوشمزه به طرز شگفت آور بسته به روش و زمان رسیدن آن می تواند لطیف ، متوسط ​​یا سخت باشد. یک پکورینو نرمتر با طول عمر ترافل سیاه ، Marzolino al Tartufo ، روی ماکارونی و سالاد تراشیده شده امتحان کنید ، یا به جای ترفل کره ، یک برش را در زیر کباب قرار دهید. یا ، سخت ترین و قدیمی ترین پینزا مورسیاتو مانند پنیر سفره به جای پارمزان است. عطر و طعم پنیر Pecorino از Pienza بسیار وسوسه‌انگیز است ، زیرا دانش آموزان مدرسه اغلب در حال قدم زدن در کنار مغازه های شیرین هستند تا پول جیب خود را روی تکه های پنیر Pecorino خرج کنند!

آشپزی توسکانی چیزی را برای همه ارائه می دهد ، از گوشتخواران گرفته تا گیاهخواران. هرکسی که از تفریحی ساده ، خوشمزه و تفریحی به راحتی بازدید می کند ، باید سعی کند در یک دوره آشپزی شرکت کند ، برای یک هفته در Casa Innocenti ، جایی که می توانید خود را در طعم های محلی ، آداب و رسوم ، زندگی خانوادگی و زندگی روستا غوطه ور کنید ، یا فقط چند ساعت در جایی در نزدیکی ویلا باشید. . توسکانی به خاطر شراب و روغن های زیتون مشهور است و باید به خاطر پخت و پز نیز مشهور باشد. این منطقه دارای غذاهای زیادی است و شراب تجربیات بسیار خوبی برای آشپزی برای شما دارد ، از دست رفتن سرگرمی این شرم آور خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا