دنیای وب

Ubuntu Linux زمان نخست برای محاسبات دسکتاپ و محیط لپ تاپ تجاری است

من به عنوان یک مشاور تجاری ، طراح وب و عکاس ، دانش فنی من در مورد مدیریت سیستم دسکتاپ مایکروسافت محدود است ، و گاهی اوقات از دستیار مهندسی کامپیوتر پسرم می خواهم که آن را درست دریافت کند. در یک محیط مایکروسافت ، بروزرسانی مداوم در مورد تخلفات و اصلاحات احتمالی امنیتی یک هوشیاری مداوم است. سختگیری برای رعایت بروزرسانی های سیستم عامل ، به روزرسانی های نورتون و بروزرسانی های جاسوسی بسیار زمان بر است. هر ساعت کار ارزشمندی صرف می شود و هر هفته بر روی این کار خود مدیریتی که توسط محیط عملیاتی مایکروسافت دیکته می شود ، از دست می رود و گم می شود.

بنابراین با خرید IBM T40 (یک لپ تاپ دشوار) ، افزایش زمان اجرای سیستم گزینه ای نبود. این به تنهایی مجبور بود به طور جدی لینوکس را به عنوان یک محیط عامل جایگزین در نظر بگیرد. پنج سال قبل بود. اکنون که کاربر لینوکس شده ام ، می توانم به طور واضح توانایی ها و مزایای لینوکس را برای مشاغل کوچک و بزرگ به خصوص هنگام انتشار نوت بوک اعلام کنم.

بهترین نوع لینوکس برای استقرار مشاغل کوچک و استقرار لپ تاپ در شرکت شما چیست؟

به عنوان مدیر توسعه مشاغل کوچک و متوسط ​​با Sun Microsystems ، قرار گرفتن در معرض لینوکس و بحث در مورد زنده بودن آن یک اتفاق روزانه بوده است. تا به امروز سوالات و چالش های منبع باز لینوکس (رایگان) در مورد نسخه های دارای مجوز لینوکس مانند Red Hat و Novell SuSE پرسیده می شود. بعد از سالها استفاده شخصی از سیستم منبع آزاد لینوکس (رایگان) ، من هرگز نمی توانم به محیط Microsoft Operating Environment روی لپ تاپ خود برگردم. هنگامی که نسخه های Quick Books ، Quick Tax و Picasa را که اکنون در لینوکس موجود است می توانید از لینوکس استفاده کنید ، هیچ دلیلی برای ماندن در این کابوس اداری ثابت از مایکروسافت وجود ندارد.

با استفاده از موفقیت آمیز دو نوع منبع باز لینوکس در نوت بوک IBM T40 من در طی پنج سال گذشته ، می توان یک مقایسه قانع کننده بین فدورا و اوبونتو انجام داد. فدوراتجربه آزاد سازی منبع آزاد رد هات ، مربیان بلوی انتاریو نیاز به نصب دارد. خوب کار می کند ، اما به مدیریت سیستم نینجا لینوکس هر 6-9 ماه نیاز دارد. مؤلفه های مدیریتی استفاده شده در این بازدیدها شامل ارتقاء به Open Office (نسخه منبع منبع آزاد Star Office) ، رفع سیستم عامل لینوکس و درایوهای جانبی جدید است. این ، دوباره ، معلوم شد که در زمان کمیاب من برای انجام تجارت واقعی تخلیه شده است.

اکنون لینوکس به نام اوبونتو روی نوت بوک من نصب شده است. اوبونتو توسط Canonical یک منبع آزاد منبع آزاد مبتنی بر Debian Linux است. اکنون اوبونتو در سیستم های Dell موجود است و دولت های فدرال در حال اضافه کردن این محیط عملیاتی لینوکس به لیست سیستم عامل های استاندارد موجود برای همه رایانه های رومیزی و لپ تاپ هستند.

با خروج مستقیم از پورتال ، نصب اوبونتو آسان شد. همچنین می توانید نسخه آزمایشی را رها کنید تا دقیقاً قبل از بارگیری سیستم عامل اوبونتو و ارتکاب آن به دستگاه خود ، دقیقاً چگونه با لپ تاپ خود رفتار کنید. اما بهترین بخش این است که اوبونتو مرتباً در بالای سیستم عامل و تمام به روزرسانی های نرم افزار کاربردی مرتبط قرار می گیرد. اوبونتو دارای یک مدیر بروزرسانی است که به طرز جادویی در نوار ابزار دسک تاپ ظاهر می شود. با یک کلیک ساده (و رمزعبور) ، آخرین نسخه های Ubuntu ، هر برنامه کاربردی لینوکس را که از ارتقاء Canon و Open Office نصب کرده اید ، به روز می شوید.

با راه اندازی مجدد دستگاه لینوکس پس از بروزرسانی ، تقریباً وجود ندارد.

آه ، به عنوان یک درمان اضافی با اوبونتو ، اوبونتو در کمتر از یک دقیقه روی دستگاه شما بوت می شود. هنوز راه اندازی قهوه هنگام راه اندازی مایکروسافت دسکتاپ. مزیت اضافی برای اوبونتو: برای نصب نرم افزار آنتی ویروس و ضد ویروس هیچ الزامی وجود ندارد. اوبونتو ذاتاً این ویال های اینترنت را دفع می کند.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا