قبل از خرید چای ساز یا کتری برقی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

خرید هواپز

چای ساز و کتری برقی یکی از محبوب ترین لوازم خانگی برقی هستند که جایگزین روش های قدیمی آماده سازی چای شده اند. اگر بین خرید چای ساز یا کتری برقی بین دو راهی قرار گرفته اید، این مقاله کمک خوبی برای شما خواهد بود تا انتخاب درستی کنید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چای ساز

برای این که بین خرید چای ساز و کتری انتخابی داشته باشید، نیاز است که با هر کدام از این دستگاه ها آشنا بشوید. در ادامه به نقل از فروشگاه لوازم خانگی کارن قرار است شما را با چای ساز آشنا کنیم. چای سازها معادل امروزی سماورها برای دم کردن چای هستند. این دستگاه از یک کتری برقی و یک قوری تشکیل شده اند و انواع مختلفی دارند: چای ساز دم آور – چای ساز استند دار – چای ساز بدون قوری.

کتری برقی

در ادامه راهنمای خرید چای ساز یا کتری برقی، نوبت به معرفی کتری برقی می رسد. کتری برقی دستگاهی است که با استفاده از المنتی که دارد آب را کمتر از دو دقیقه به جوش می آورد. مخاطب این دستگاه کسانی هستند که تنها به آب جوشیده نیاز دارند و می خواهند با آن قهوه، دم نوش و سایر نوشیدنی ها را آماده کنند.

فروشگاه لوازم خانگی کارن

انتخاب بین خرید چای ساز و کتری برقی

برای برطرف کردن دو راهی میان خرید چای ساز و کتری برقی، این دو محصول را از جوانب مختلف بررسی کرده ایم:

سرعت

سرعت هر دو این دستگاه در مقایسه با نمونه های غیربرقی خود بسیار بیشتر است و می توان گفت دو برابر سریع تر از کتری های معمولی آب را به جوش می آورند. زمان کمتر در به جوش آوردن به این معنی است که انرژی کمتری مصرف می شود.

کاربرد

به طور کلی هر دو این دستگاه برای آماده کردن آب جوش طراحی شده اند. همان طور که گفتیم همه نمی خواهند از آبجوش برای تهیه چای استفاده کنند؛ به همین دلیل اگر استفاده های دیگری از آبجوش دارید، به سراغ خرید چای ساز نروید.

زمان

شما با کتری برقی هم می توانید آبجوش مورد نیاز برای دم کردن چای را آماده کنید؛ اما توصیه می شود که اگر هدف تان از تهیه این وسایل، نوشیدن چای است، حتما به دنبال خرید چای ساز باشید و نه کتری برقی. چایی که توسط چای ساز دم کشیده شده، کیفیت بهتری نسبت به سایر روش ها دارد. شما می توانید با چای ساز، ترکیبات خاصی از چای را آماده کنید.

ظرفیت

چای ساز ها از کتری برقی و قوری برقی تشکیل شده اند و کتری برقی تنها از کتری تشکیل شده است. با توجه به این که کتری برقی تنها از یک مخزن تشکیل شده، معمولا حجم بیشتری نسبت به چای ساز دارد. به همین دلیل اگر مصرف آب جوش زیادی دارید، کتری برقی گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

به طور کلی انتخاب نهایی با شما است. با این حال توصیه ما این است که به سراغ چای ساز بروید تا هم بتوانید چای و هم آبجوش داشته باشید. در آخر هم برای خرید چای ساز، فروشگاه لوازم خانگی کارن را پیشنهاد می کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا