امنیت درب پارکینگ با جک پارکینگ

جک پارکینگی امروزه تقریبا در همه خانه ها پیدا میشود و آسایش و راحتی را برای اهالی ساختمان به ارمغان می آورد اما کمتر کسی به امنیت جک پارکینگی دقت میکند. چگونه میتوان امنیت خانه را با جک پارکینگی افزایش داد؟ آیا جک پارکینگی برای سارق قابل نفوذ است؟ نکات مهمی برای جک پارکینگی وجود دارد که با رعایت آن میتوان امنیت خانه را افزایش داد. در ادامه به این موارد میپردازیم.

تیک دور بزرگترین شرکت در زمینه جک پارکینگ است و در شهر های مختلف شعبه دارد و دارای بزرگترین نمایندگی جک پارکینگ در شیراز و استان فارس است و بهترین و با تجربه ترین افراد و تکنسین ها در این مجموعه فعالیت میکنند. 

قفل برقی جک پارکینگی

به تنهایی امکان بازشدن با فشار و نیروی بالا را دارد. اگر سارق با دیلم و با نیروی بالا به لنگه رویی درب فشار وارد کند، ,در نهایت شفت جک ها خم شده و درب باز میشود اما با استفاده از قفل برقی این مشکل حل میشود.طول درب در داشتن قفل برقی خیلی مهم است؛ به طور مثال درب دولنگه ای که طول آن ۱/۵۰ است، نیاز به داشتن قفل برقی ندارد زیرا جک تا نزدیک مرکز درب آمده و گشتاور بالایی ایجاد می‌کند و پشت درب را کاملا می‌گیرد ولی اگر لنگه های درب طول بالاتری داشته باشند، نیاز به قفل برقی پیدا می‌کنید. در درب های تک لنگه به علت این که طول درب بیشتراز ۲متر است، استفاده از قفل برقی الزامی است.

خطراتی که در نبود قفل برقی ایجاد میگردد:
زمانی که طول لنگه های درب زیاد بوده و شما از قفل برقی استفاده نکرده باشید؛ سارق به راحتی با هل دادن درب، فضایی برای ورود ایجاد میکند. آن ها به راحتی می‌توانند توسط یک خودرو به صورت دنده عقب به لنگه رویی درب فشار واردکنند و وارد پارکینگ شوند.
از موارد دیگر این است که سارق به هر طریقی که وارد پارکینگ شود، اگر درب مجهز به قفل برقی نباشد با خلاص کردن جک درب پارکینگ توسط یک آچار درب را بازمیکند اما اگر روی درب قفل برقی وجود داشته باشد، حتی با خلاص کردن جک ها نیز درب باز نمی‌شود. به یاد داشته باشید که برای درب پارکینگ از قفل بدون ضامن استفاده کنید.
زمانی که شما برای باز کردن درب ریموت را فشار می‌دهید ،مدار ۴رمان جک، یک پالس الکتریکی به قفل می‌فرستد و قبل از باز شدن جک ها، قفل آزاد می‌شود. در بسیاری از مدار فرمان ها، برای اطمینان از این که قفل کاملا بسته و چفت شده باشد، آپشنی وجود دارد که با ایجاد یک فشار نهایی در انتهای کورس بسته شو می‌توان از قفل شدن درب مطمئن شد.
برای اینکه قفل های برقی در هر شرایط آب و هوایی مقاومت داشته باشند، معمولا آنهارا از جنس گالوانیزه با روکش گالوانیزه رنگ شده درست می‌کنند.
این قفل ها توسط پلیت هایی روی درب پیچ یا جوش داده می‌شوند و با استفاده از پیچ آلن، قفل روی این پلیت سوار می‌شود و در نهایت یک کاور مشکی روی قفل نصب می‌شود تا تمامی متعلقات قفل را بپوشاند و از آن محافظت کند.
از قفل های برقی برای درب های لولایی استفاده می‌کنند و در درب های کشویی کاربردی ندارند. در این قفل ها چون زبانه آن محفوظ است، امکان سرقت وجود ندارد. به دلیل طراحی عالی، در این قفل ها زبانه در داخل قفل چفت شده در صورت تکان یا ضربه به دولنگه، درب به هم قفل می‌شود. تمامی مدل های قفل برقی قابلیت وصل شدن به درب های اتوماتیک را دارند.

امنیت درب پارکینگ با جک پارکینگ

خلاص کن کلیدی

خلاص کن بسیاری از جک های پارکینگی به صورت آچاری هستند (آلن) که به راحتی با پیچ گوشتی و دیگر ابزارها قابل باز شدن و خلاص شدن هستند بنابر این سارق با پریدن از دیوار و ورود به پارکینگ، میتواند جک های پارکینگی را خلاص کند و درب را باز کند.

برای حل این مشکل از جک های پارکینگی با خلاص کن کلیدی استفاده کنید. مغزی این خلاص کن ها توسط یک کلید باز میشود که در درست صاحب خانه است و کس دیگری نمیتواند به هیج طریقی آن را باز کند بنابر این جک پارکینگی با کلید خلاص کن میتواند در امنیت ساختمان مفید باشد.

برخی از برندهای جک پارکینگی مانند سیماران, میلان و پروتکو دارای خلاص کن کلیدی هستند.

افزایش سرعت باز و بسته شدن جک پارکینگی

درب پارکینگ باید به سرعت باز و بسته شود و این مورد یکی از دغدغه های افراد است. مدر واقع صبر کردن برای افراد بسیار سخت است و هیچ کس علاقه‌مند به اتلاف وقت نخواهد بود. از این رو جک پارکینگی، افزایش امنیت قابل ملاحظه ای را در سرعت باز و بسته شدن درب ایجاد می کند. اگر جک پارکینگی کند باز و بسته شود و شما صبر نکنید تا درب بسته شود و محل را ترک کنید، امکان ورود افراد ناشناس وجود دارد بنابر این باید سرعت بسته شدن درب را افزایش داد و تایم بسته شدن اتوماتیک را کم کرد.

استفاده از ریموتهای غیر قابل کپی

ریموتهای جک پارکینگی قالبا کد لرن هستند و متاسفانه قابل کپی کردن نیز هستند و اگر ریموت های شما به دست افراد سودجو بیفتد، به راحتی قابل کپی کردن است.

اما با استفاده از ریموت های غبر قابل کپی یا همان هاپینگ، دیگر امکان کپی کردن ریموت وجود ندارد زیرا کد های ارسال از این ریموت ها، هر دفعه با زدن دکمه ریموت تغییر میکنند و دیگر امکان کپی کردن وجود ندارد.

 ادرس نمایندگی جک پارکینگ در شیراز: شیراز، بولوار رحمت ، شهرک جانبازان ۲ روبه روی سراج خیابان ظهور نبش کوچه ۵. 

تلفن نمایندگی جک برقی در شیراز: 09303502662

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا