برترین های کسب و کارصنعت و تجارت

انواع سیلیکون قالب گیری و کاربرد آن

از جمله مهمترین متریال هایی می باشد که برای تولید بسیاری از محصولات به کار برده خواهد شد. برای ساخت قالب های سیلیکونی، قالب های جواهر سازی، وسایل پلاستیکی، قالب های سنگ بتنی، و غیره انواع سیلیکون بهداشتی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. یکی از مهمترین ویژگی‌ های سیلیکون های بهداشتی انقباض کم، عدم تغییر شکل، استحکام کششی مناسب و همچنین سهولت در قالب گیری می باشد. واکس جداکننده چیست؟ جهت اطلاعات بیشتر به وبلاگ مراجعه کنید.

انواع سیلیکون قالب سازی | انواع گرید سیلیکون

سیلیکون بهداشتی به عنوان یک لاستیک سیلیکونی شناخته می ‌شود که از دو قسمت طراحی می گردد. نوعی از پخت پلاتینی روی آن ایجاد می گردد تا مقاومت بالایی به دست آورد. سیلیکون ها مدل های متفاوت اوی دارند که با توجه به کاربردی که از خودشان نشان می‌ دهند در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی سیلیکون ها به عنوان سیلیکون قالب گیری بهداشتی امروزه کاربرد گسترده ای دارند.

انواع سیلیکون بهداشتی

انواع سیلیکون بهداشتی و کاربرد آنها

هر یک از انواع سیلیکون بهداشتی را می توانیم بر اساس عملکرد و ظاهری که دارند در دسته بندی های گوناگونی قرار دهیم. یکی از رایج ترین نمونه های سیلیکون بهداشتی سیلیکون شفاف و سیلیکون نیمه شفاف است. هر یک از سیلیکون های بهداشتی به صورت مایع تولید می گردند. غلظت آنها نسبت به دیگر متریال ها بسیار کمتر است. تمامی سیلیکون های تولید شده به طور معمول حدود یک سال تاریخ انقضا دارند. هاردنر از جمله مهمترین ترکیباتی است که باید برای استفاده از سیلیکون بهداشتی به کار گرفته شود. کاربردهای هر یک از انواع سیلیکون های مایع بهداشتی عبارت است از :

  1. ساخت بسیاری از قالب های بتنی را با استفاده از سیلیکون بهداشتی انجام می ‌دهند.
  2. قالب های محصولات پلی اورتان با استفاده از سیلیکون های مایع بهداشتی تولید می‌ شوند.
  3. برای ساخت موم و شمع سیلیکون بهداشتی کاربرد زیادی دارد.
  4. جهت قالب گیری شکلات ها، آبنبات ها و بسیاری از دیگر موارد مشابه از سیلیکون بهداشتی استفاده می‌ کنند.
  5. ساخت قالب های تایر و همچنین ساخت کفی خودرو با استفاده از سیلیکون بهداشتی انجام می ‌شود.
  6. ساخت قالب های اعضای مصنوعی بدن و همچنین قالب های جواهر سازی با استفاده از سیلیکون بهداشتی انجام می گردد.

اهمیت خرید انواع سیلیکون بهداشتی با بهترین کیفیت

از آنجایی که یکی از مهمترین کاربردهای انواع سیلیکون بهداشتی، برای ساخت قالب است باید به کیفیت آن دقت زیادی داشته باشید. عدم تغییر شکل هر یک از قالب ها و همچنین خاصیت انعطاف پذیری آنها برای خارج کردن قطعات، در کمترین بازه زمانی اهمیت زیادی دارد. به طور کلی یکی از مهمترین ویژگی های سیلیکون های بهداشتی که کیفیت بالایی دارند قالب گیری آسان می باشد. آنها مقاومت بسیار زیادی در برابر تغییرات دما از خود نشان می‌ دهند.

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »»

طول عمر بالای آنها از جمله ویژگی هایی است که برای تمامی آنها در نظر گرفته می شود. هر یک از سیلیکون های بهداشتی با محیط زیست سازگار هستند. بنابراین باید بدانید که امروزه کاربرد این نمونه سیلیکون ها افزایش پیدا می کند. بسیاری از قالب هایی که منعطف هستند و خاصیت ارتجاعی دارند را باید با این سیلیکون ها تولید کنند. تولید این قالب ها با این ماده، از نظر کیفیت بسیار مهم است. در واقع بهداشتی بودن سیلیکون بهداشتی برای تولید بسیاری از قالب ها مهم است.

انواع سیلیکون بهداشتی چیست

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »»

قیمت انواع سیلیکون بهداشتی

شما باید به خوبی بدانید که قیمت هر یک از انواع سیلیکون های بهداشتی بر اساس حجمی که خریداری می‌ شوند با یکدیگر متفاوت است. سیلیکون های بهداشتی شفاف با سیلیکون های بهداشتی نیمه شفاف قیمت متفاوتی جهت خریداری دارند. بر همین اساس شما باید به خوبی قیمت هر یک از آنها را از نظر ساختاری که دارند بررسی کنید و سپس آنها را تهیه نمایید. قیمت هر یک از آنها به کیفیت شان بستگی دارد.

اگر می خواهید با قیمت عمده انواع سیلیکون های بهداشتی را خریداری کنید، تنها باید به فروشگاه هایی که در زمینه فروش عمده سیلیکون بهداشتی فعالیت می ‌کنند مراجعه نمایید. آنها با قیمت عمده حجم زیادی از سیلیکون های بهداشتی را تحویل شما می دهند. شما می توانید خرید عمده سیلیکون بهداشتی را انجام دهید تا بتوانید از سیلیکون ها برای تولید بسیاری از محصولات استفاده کنید. اگر شما تولید بسیاری از قالب های ارتجاعی را بر عهده دارید، بهتر است که حجم زیادی از سیلیکون بهداشتی را خریداری کنید.

از جمله مهمترین سیلیکون هایی هستند که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند. در یبن انواع سیلیکون قالبگیری، می توانید هر یک از آنها را برای تولید قالب های متنوع مورد استفاده قرار دهید. کاربردهایی که مربوط به هر یک از آنها می باشد با یکدیگر فرق می کند. بنابراین برای استفاده از آنها نیاز است که به خوبی کاربرد هر یک را بررسی کنید و سپس از آنها استفاده نمایید.

دقت داشته باشید که پیش از خرید انواع سیلیکون های مناسب قالب گیری باید به خوبی ویژگی های آنها را بررسی نمایید. در این صورت با اطمینان خاطر بیشتری می توانید از آنها استفاده کنید. برخی از اصلی ترین و مهمترین سیلیکون های قالب گیری که در صنعت کاربرد زیادی دارند را در ادامه معرفی می کنیم.

انواع سیلیکون قالبگیری

معرفی انواع سیلیکون قالبگیری

سیلیکون از جمله مواد پلیمری می باشد که از ترکیب اکسیژن و سیلیسیم آن را تولید کرده اند. مقاومت حرارتی این ماده یکی از مهمترین ویژگی های آن می باشد. با فرمول های متنوعی که مربوط به این ماده می باشد می توانید طیف وسیعی از آن را در حالت های فیزیکی به کار ببرید. سیلیکون در حالت عادی به عنوان یک مایع شناخته می شود که آن را ترکیب می کنند.

پس از ترکیب حالت جامد به خود می گیرند و مدل های زیادی از آنها می توانید خارج کرد. هر یک از انواع سیلیکون قالبگیری را باید به خوبی بشناسید تا از آنها استفاده کنید. برخی از مهمترین سیلیکون هایی که کاربرد زیادی برای قالب گیری دارند عبارت هستند از :

پیشنهاد میشه این مطلب رو بخونی »»

  1. سیلیکون های مایع

در برخی از مواقعی که می خواهید ویسکوزیته سیلیکون را تا حد زیادی پایین بیاورید باید از این نمونه سیلیکون استفاده نمایید. موادی که درون این سیلیکون وجود دارد سختی پس از عملیات پخت را تا حد بسیار زیادی، کاهش می دهد. یکی از مهمترین انواع سیلیکون قالبگیری که در صنعت کاربرد زیادی دارد، سیلیکون مایع می باشد که در بخش های متنوع صنعت از آن استفاده می کنند.

  1. سیلیکون های گرما پخت

با توجه به این مورد که خواص این ماده بسیار بالا می باشد، می توانید از آن برای ساخت قطعاتی که باید در معرض حرارت قرار بگیرند استفاده کنید. یکی از مهمترین کاربردهایی که از این نمونه سیلیکون دریافت می شود، این است که از آن برای واشر سازی، قالب های سرامیک و …. استفاده می کنند. کاربردهای دیگر مانند ریخته گری و ساخت قالب هایی که عمومی می باشند نیز، از این نمونه سیلیکون دریافت می شود. بیشتر قالب هایی که انعطاف پذیری بالایی دارند و حرارت به آنها آسیب نمی رساند را با استفاده از این سیلیکون تولید کرده اند.

  1. سیلیکون های هوا پخت

یکی دیگر از انواع سیلیکون قالبگیری، این نمونه از سیلیکون ها می باشد که انعطاف پذیری بسیار عالی دارد. قابلیت پخت این نمونه سیلیکون در دمای اتاق یکی از مهمترین و اصلی ترین کاربردهای آن به شمار می رود. عدم چسبندگی این سیلیکون به سطوح موجب شده است که از آن برای تولید بسیاری از مواد استفاده کنند. با توجه به این مورد که ویسکوزیته این سیلیکون بالا است از آن برای کپی برداری بسیاری از مدل ها و سطوح استفاده می کنند. این ماده بسیار منعطف می باشد و استفاده زیاد از آن تاثیر زیادی روی کیفیت مواد نمی گذارد.

انواع سیلیکون قابگیری چیست

با استفاده کردن از کاتالیست های ویژه درون این سیلیکون می توانید سرعت پخت را تا حد زیادی، افزایش دهید. این سیلیکون ماده ای سفید رنگ است که نچسب می باشد و برای ساخت قالب ها باید با هاردنر ترکیب شود. ترکیب هاردنر و سیلیکون کمک می کند که قالب ها کیفیت بالاتری به دست آورند. از جمله مهمترین کاربردهای این سیلیکون برای تولید قالب های ریخته گری، قالب های مداوم، صنایع واشرسازی، روان کننده ها و …. می باشد.

قیمت انواع سیلیکون قالبگیری

هر یک از انواع سیلیکون قالبگیری که مورد استفاده قرار می گیرند هزینه خریداری شان با یکدیگر فرق می کند. شما برای خرید انواع قالب ها باید به خوبی هزینه خرید آن را از نظر برند تولیدی و حجم بسته بندی بررسی کنید. در این صورت می توانید با قیمتی مناسب یکی از انواع سیلیکون های بهداشتی را خریداری کنید. برای خرید هر یک از انواع سیلیکون های قالب گیری باید به خوبی کاربرد آنها را بررسی نمایید.

 

نمایش بیشتر

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا