برترین های کسب و کارخانواده

برای سفر به دبی چقدر پول ببریم؟

یکی از مسائلی که پیش از سفر، اکثر گردشگران ایرانی از خود می‌پرسند، این است که برای سفر به دبی دلار ببریم یا درهم؟ پاسخ به این سوال اهمیت زیادی دارد؛ چراکه برای پرداخت هزینه‌های سفر به دبی و گشت‌وگذار در آن، باید پولی به همراه داشته باشید که برای افراد محلی قابل دریافت باشد. اگر قصد سفر به شهر شگفت‌انگیز دبی را دارید و این سوال که در سفر به دبی چه پولی ببریم، ذهن شما را درگیر کرده است، بهتر است در ادامه مطلب پیش‌رو همراهمان باشید تا با ارز مناسب برای سفر به دبی بیشتر آشنا شوید.

برای سفر به دبی چقدر پول ببریم نی نی سایت | برای سفر به دبی دلار ببریم یا درهم

واحد پول دبی چیست؟

روی تمام اسکناس‌های دبی، نوشته‌هایی با دو زبان انگلیسی و عربی وجود دارد که در واحدهای ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰، ۵۰۰ و ۱۰۰۰ درهمی معامله می‌شوند. سکه‌ها نیز در دو رنگ طلایی و نقره‌ای و در واحدهای ۱، ۵، ۱۰، ۲۵ و ۵۰ فلسی در بازار استفاده می‌شوند. سکه یک‌ درهمی و سکه ۵۰ فلسی از رایج‌ترین پول‌های نقدی است که به‌عنوان سکه در دبی بین افراد جابجا می‌شود.

برای سفر به دبی چه پولی با خود ببریم

حال که با واحد پول دبی آشنا شدید، نوبت به بررسی این موضوع رسیده است که ارز مناسب برای سفر به دبی چیست و بهتر است برای سفر به این شهر توریستی، کدام واحد پولی را به همراه داشته باشید. همان‌طور که می‌دانید، به هر فرد در طول سال، ارز مسافرتی تعیین‌شده با توجه به مقصد سفر تعلق می‌گیرد.

سفر به دبی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و می‌توانید از امکان خرید ارز مسافرتی با مبلغ پایین‌تر استفاده کنید؛ اما نکته قابل توجه این است که تبدیل این ارز به درهم در داخل ایران، مقرون‌به‌صرفه نیست. به همین خاطر است که اکثر گردشگران برای سفر به دبی، ابتدا دلار یا یورو می‌خرند و پس از رسیدن به مقصد، آن را از طریق صرافی‌ها به درهم تبدیل می‌کنند.

بنابراین در پاسخ به این سوال که در سفر به دبی چه پولی ببریم، پیشنهاد ما این است که دلار را در اولویت قرار دهید. وجود صرافی‌های متعدد در دبی، کار تبدیل ارز را برای شما راحت کرده است. به این معنی که با توجه به قیمت ارز، می‌توانید دلار را به درهم امارات تبدیل کنید. بهتر است تمام پول خود را در لحظه ورود به دبی، تبدیل نکنید؛ زیرا اگر پس از پایان سفر مقداری ارز برای شما باقی مانده باشد، پس از بازگشت به ایران، تبدیل دلار به ریال برای‌تان راحت‌تر خواهد بود.

در تور دبی چقدر پول ببریم؟

دبی یکی از لوکس‌ترین شهرهای حاشیه خلیج فارس است که به‌دلیل نزدیکی به ایران همه روزه پذیرای گردشگران ایرانی زیادی است. از طرفی با توجه به قیمت تور دبی که بسیار مقرون‌به‌صرفه می‌باشد، این مقصد انتخاب تعداد زیادی از شهروندانی است که قصد سفر خارجی لوکس و در عین حال قیمت مناسب را دارند. تور لحظه‌آخری دبی نیز به دلیل ارزان بودن تقاضای زیادی دارد و مورد استقبال قرار می‌گیرد.

با این تفاسیر، سوال اینجاست که در صورت تمایل برای سفر با تور به دبی، باید چه مقدار پول به همراه داشته باشیم؟ تعیین مقدار ارز مناسب برای سفر به دبی به هدف شما از سفر، روزهایی که می‌خواهید در دبی بمانید و همچنین روش سفر، بستگی زیادی دارد.

به این معنی که اگر قصد دارید با تور دبی سفر کنید، بسیاری از هزینه‌های خود مانند بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو هتل، برخی وعده‌های غذایی مانند صبحانه و… را پیش از سفر به آژانس مسافرتی پرداخت می‌کنید؛ ازاین‌رو با مشاهده ، پیش‌بینی دیگر هزینه‌ها، برای تفریح و گشت‌وگذار در شهر دبی، برای شما آسان‌تر خواهد بود. چنانچه قصد سفر شخصی به دبی را دارید، هزینه‌های شما با توجه به سطح کیفی سفرتان به ارزان، معمولی و لاکچری تقسیم می‌شود و باید این بودجه را برای آن درنظر بگیرید:

  • هزینه سفر ارزان به دبی برای هر نفر در هر روز: حدود ۱۱۴ دلار
  • هزینه سفر متوسط و درعین حال اقتصادی به دبی برای یک نفر در یک روز: حدود ۲۹۱ دلار
  • هزینه سفری لوکس و لاکچری به دبی برای هر نفر در یک روز: حدود ۷۷۸ دلار

این هزینه‌ها تقریبی بوده و شامل هزینه بلیط هواپیما، هتل، غذا، گشت‌وگذار در شهر و انجام تفریحات می‌شود؛ اما اینکه بخواهید در این سفر به مراکز خرید بروید و لباس و لوازم موردنیاز خود را تهیه کنید، باید به مبالغ ذکر شده افزوده شود.

مقدار ارز مسافرتی برای دبی چقدر است؟

همان‌طور که در پاسخ به سوال در سفر به دبی چه پولی ببریم گفتیم، به تمام مسافرانی که قصد سفر خارجی دارند، ارز مسافرتی تعلق می‌گیرد. ارزی که مزیت اصلی آن این است که قیمت آن از نرخ روز بسیار پایین‌تر است؛ اما باید در نظر داشته باشید که ارز مسافرتی فقط سالی یک بار به گردشگران و مسافران داده می‌شود؛ بنابراین اگر در طول سال چند سفر خارجی می‌روید، نمی‌توانید برای تمام سفرهای خود، از این امکان استفاده کنید. مقدار ارز مسافرتی با توجه به کشور مقصد متفاوت است، به این شکل که:

برای خرید بلیط تفریحات دبی چه ارزی بهتر است؟

پس از رسیدن به پاسخ این سوال که برای سفر به دبی دلار ببریم یا درهم، باید برای هزینه‌های سفر و میزان بودجه‌ مورد نیاز برنامه‌ریزی کنید. اگر شما به قصد گشت‌وگذار در شهر و انجام تفریحات مهیج به دبی سفر می‌کنید، باید در لیست هزینه‌های خود جایی برای تفریحات دبی باز کنید.

بدون شک پیش‌بینی هزینه تفریحات در شهر گردشگری دبی برای شما سخت است؛ اما نگران نباشید. امکان خرید از طریق ‌وب‌سایت اقامت۲۴ با ارز ایرانی (ریال) برای شما فراهم شده است. این کار به شما در مدیریت هزینه‌های سفر و زمان‌بندی گشت‌وگذار و تفریح در دبی کمک می‌کند.

در طول اقامت در دبی با چه هزینه هایی رو به رو هستیم؟

اصولا تورهای دبی شامل بلیط هواپیما رفت و برگشت دبی و اقامت در یکی از هتل های دبی (به همراه سرو رایگان صبحانه) می شوند. با این حساب، اگر شما یک تور ارزان دبی برای خود رزرو کنید، دیگر نیازی به نگرانی درباره این بخش از هزینه های سفر به دبی ندارید و باید به فکر بودجه بندیتان برای هزینه های دیگر سفر به دبی باشید.

اگر هزینه رزرو تور دبی را کنار بگذاریم و نگاهی به دیگر هزینه های سفر به دبی بیندازیم، می بینیم که شما در هر روز از اقامتتان در دبی، با هزینه هایی مثل هزینه خورد و خوراک در دبی، هزینه رفت و آمد در دبی، هزینه تفریح در دبی و هزینه خرید سوغاتی در دبی رو به رو هستید. اما سوالی که وجود دارد، این است که هرکدام از این موارد دقیقا چقدر هزینه دارند و شما باید چقدر پول با خودتان به دبی ببرید تا بتوانید از پس این هزینه های اقامت در دبی بربیایید.

هزینه حمل و نقل در سفر ارزان به دبی

وسیله حمل ونقل در دبی هزینه
مترو (بسته به ایستگاه) ۳ تا ۱۱ درهم
اتوبوس (بسته به ایستگاه) ۳ تا ۸ درهم
تراموا (بسته به ایستگاه) ۳ درهم
اتوبوس دریایی (بسته به ایستگاه) ۳ تا ۲۰ درهم
اجاره خودرو در دبی ۹۰ تا ۱۳۰ درهم

اجاره خودرو در دبی

کرایه ماشین در دبی یک پیشنهاد ارزان‌ از روش‌های حمل‌ونقل در دبی محسوب می‌شود. برای اینکه در دبی به مناطق مختلفی برید در بیشتر موارد مجبور به استفاده از تاکسی هستید؛ چون مترو و اتوبوس فقط در مسیرهای خاصی حرکت می‌کنند. به طور مثال هیچ ایستگاه مترویی برای رفتن به ساحل وجود ندارد.

حال هزینه تاکسی در دبی برای یک مسیر ۲۰ الی ۳۰ دقیقه‌ای در حدود ۵۰ الی ۷۰ درهم می‌شود که اگر بخواهید با تاکسی به ساحل بروید و به هتل برگردید بیش از ۱۵۰ درهم هزینه شما خواهد شد. درصورتی‌که هزینه  برای ۲۴ ساعت از حدود ۹۰ الی ۱۵۰ درهم است، پس در اصل شما می‌توانید با هزینه نیم‌ساعت تاکسی در دبی حدود ۲۴ ساعت خودرو شخصی در اختیار داشته باشید! جالب نیست؟!

 هزینه حمل و نقل و تاکسی در سفر لاکچری به دبی

زمانی که شما قصد دارید سفر لاکچری به دبی داشته باشید، می‌توانید انواع خودرو لوکس و شیک را هم به صورت اجاره ماشین کیا در دبی با راننده و بدون راننده در اختیار داشته باشید. در اختیار داشتن خودرو با راننده در دبی می‌تواند این امکان را به شما دهد که با قیمتی پایینتر از تاکسی در دبی بگردید بدون اینکه نگران جای پارک و ترافیک باشید.

 

هزینه قیمت رنت خودرو برای سفر به دبی

نوع خودرو اجاره‌ای در دبی هزینه اجاره خودرو در دبی به درهم
قیمت اجاره خودرو ارزان ۹۷ الی ۱۳۰ درهم/ روزانه
قیمت اجاره خودرو نیمه اقتصادی ۱۵۰ الی ۲۵۰ درهم/ روزانه
قیمت اجاره خودرو لوکس 300 الی 500 درهم/ روزانه
قیمت اجاره خودرو شاسی‌بلند ۳۰۰ الی ۵۰۰ درهم/ روزانه
قیمت اجاره خودرو فوق لوکس ۳۰۰ الی ۵۰۰ درهم/ روزانه

هزینه اجاره ماشین در دبی به نسبت هزینه تاکسی در دبی، خیلی ارزان است می‌تواند خاطره‌انگیزترین بخش سفر شما باشد وقتی در خیابان‌های زیبای دبی رانندگی می‌کنید و یا اینکه به‌خاطرداشتن خودرو محدودیتی در بازدید از مکان‌های مختلف دبی ندارید.

بهترین زمان برای سفر ارزان به دبی

برای اینکه بتوانید اقتصادی به دبی سفر کنید از اواسط ادیبهشت ماه تا انتهای شهریور ماه بدلیل گرمای بالا کمتر گردشگران به آنجا سفر می‌کنند. باید بدانید که در این زمان بیشترین تخفیفات در هتل، اجاره خودرو، تفریحات، خرید و… را شاهد خواهید بود. همچنین هزینه بلیت پروازها نیز کمتر از زمان دیگر است.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا