بردن بوی تینر از روی لباس

نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان اغلب با مشکلاتی از جمله بوی مواد رنگ و تینر همراه است. این بو می تواند موجب ، ، و سوزش چشم شود. تینر نوعی حلال رنگ برای رنگ های روغنی است که بوی تند و شیمیایی آن تا مدت ها به مشام رسیده و آزار دهنده است. در این بخش از سبک زندگی و روشهای مختلفی را برای از بین بوی تینر از روی لباس، دست ها و لوازم ارائه می کنیم.

از بین بردن بوی تینر به کمک 5 روش ساده

مایع ظرف شویی

ابتدا مقدار کمی پودر لباسشویی را روی لباس آغشته به تینر بریزید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید. سپس لباس را با یک چهارم فنجان مایع ظرف شویی بشویید. هرگز لباس آغشته به تینر را ب لباس های دیگر نشوئید زیرا بوی تینر به لباس های دیگر منتقل می شود. خرید تینر فوری یکی از پرفروش‌ترین مواد رقیق کننده که برای رقیق سازی انواع رنگ‌هاب پوششی هوا خشک، سیلر، کیلر و نیتروسلولزی به کار می‌رود را در فروشگاه ما انجام دهید.

سرکه سفید

سرکه سفید در رفع بوی تینر موثر است. لباس های آغشته به تینر را در محلولی از و دو قاشق غذاخوری سرکه سفید به مدت نیم ساعت خیس کنید. سپس لباس ها را با آب سرد بشوئید. همچنین می توانید رقیق شده را روی لباس ریخته و بعد از یک ساعت آن را بشوئید.

عصاره وانیل

لباس های آغشته به تینر را به صورت جداگانه در ماشین لباسشوئی قرار دهید. نصف بطری کوچک از عصاره وانیل را در ماشین لباسشوئی بریزد و دستگاه را روشن کنید. هنگامی که زمان شستشو به نیمه رسید، ماشین لباسشویی را خاموش کنید و پس از چند ساعت مقداری مواد شوینده به ماشین لباسشویی بریزید و دوباره آن را روشن کنید تا شستشوی لباسها از سر گرفته شود.

روش های از بین بردن بوی تینر از روی دست ها

پوست پرتقال دارای رایحه قوی و خوشایندی است که در رفع بوی بد تینر موثر است. برای از بین بردن بوی تینر از روی دست ها، پوست پرتقال را خرد کرده و روی دست ها بمالید تا بوی جایگزین بوی تینر شود.

برای رفع بوی تینر،مقداری روغن زیتون به دست های خود بمالید. در صورت نداشتن روغن زیتون می توانید از استفاده کنید. پس از آغشته کردن دست به این روغن ها با استفده از یک دستمال کاغذی دستهای خود را پاک کنید.

ترکیب مایع ظرفشویی و نمک:

دو قاشق چایخوری نمک را در یک ظرفی بریزید و دستهای خود را به مایع ظرفشویی آغشته کنید. البته دستها را به آب نزنید زیرا نباید مایع کف کند. حال نمک را روی دستهای خود بریزید و خوب دهید. نمک با خاصیت اسکراب خود، بوی نامطبوع تینر را از بین می برد. پس از یک دقیقه دست ها را با آب شستشو دهید.

ترکیب بوراکس و صابون:

بوراکس یا سدیم بورات نوعی پودر سفید رنگ است که از کریستال های نرم بی رنگ تشکیل یافته است. این پودر به راحتی در آب حل می شود و دارای کاربردهای بسیاری می باشد. بوراکس یکی از ترکیبات انواع شوینده ها، مواد آرایشی و لعاب است. دستهای خود را آغشته به ترکیب این پودر و صابون کرده و خوب بشویید. این ترکیب اصطکاک و ایجاد گرم می شود که جای نگرانی نمی باشد.

روغن نباتی:

اگر دست های شما به تینر یا بنزین آغشته شد می توانید با استفاده از روغن نباتی بوی بد را از بین ببرید. دست های خود را به روغن نباتی آغشته کرده و خوب ماساژ دهید. سپس دستها را با آب و صابون بشوئید. در فاتح فام سپاهان تولید کننده انواع تینر تمامی محصولات در روال تولید مورد آزمایش قرار داده می شوند.

رفع بوی تینر از روی فرش

الکل:

برای از بین بردن بوی تینر الکل را امتحان کنید. پارچه ای سفید و تمیز را به الکل آغشته کنید و روی قسمتی از فرش که تینر ریخته شده است بکشید.تکرار این کار باعث جدا کردن تینر از روی فرش و بخار الکل می شود.

جوش شیرین و روغن عصاره ای:

یک پارچه سفید، خشک و تمیز را روی قسمتی از فرش که آلوده به تینر است بکشیدو تا حد ممکن آن را خشک کنید. سپس 10 قطره از یک روغن عصاره ای را با دو فنجان ترکیب کره و روی لکه تینر بریزید.پس از یک ساعت روی فرش را بکشید.

باز کردن پنجره ها

ساده ترین روش برای رفع بوی تینر از روی فرش، باز کردن پنجره و استفاده از باد کولر یا پنکه برای تهویه هوا است.

نکته:تینر یکی از مایعات اشتعال پذیر است. بنابراین دمای محیط آغشته به تینر نباید بالا باشد. هممچنین نباید هیچ جرقه یا شعله ای روشن شود زیرا خطر اتش سوزی وجود دارد.

رفع بوی تینر از فضای داخل ساختمان

ذغال چوب:

بارها در بخش های مختلف نمناک به اشاره شده است که زغال چوب خاصیت جذب کنندگی بالایی دارد. به همین دلیل می توان برای جذب بوی تینر و انواع رنگ و مواد شیمیایی استفاده کرد. مقداری ذغل چوب را در قسمت های مختلف ساختمان قرار دهید تا بوی نامطبوع را به خود جذب کند.یکی از روشهای موثر برای رفع تینر دانه قهوه است. در قسمت های مختلف اتاق ، دانه های قهوه بگذارید تا بوی تینر را جذب کند.

آمونیاک:

برای از بین بردن بوی تینر یک قاشق غذاخوری آمونیاک را در آب سرد ترکیب کرده و در فضای اتاق قرار دهید. این روش به همراه تهویه مناسب در رفع بوی تینر موثر است.

 چگونه بوی تینر را از بین ببریم؟

نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان اغلب با مشکلاتی از جمله بوی مواد رنگ و تینر همراه است. این بو می تواند موجب سرگیجه، حالت تهوع، سردرد و سوزش چشم شود.در این بخش روشهای مختلفی را برای از بین بوی تینر از روی لباس، دست ها و لوازم ارائه می کنیم.

از بین بوی تینر از روی لباس و دست

شستشوی دست با آب و صابون: این روش ساده‌ترین و کم‌ هزینه‌ترین روش برای از بین بردن بوی تینر از دست است. برای این کار، دست‌های خود را به مدت 10-15 دقیقه با آب و صابون ملایم بشویید.

استفاده از جوش شیرین و آب: جوش شیرین یک ماده طبیعی است که می‌تواند به از بین بردن بوی تینر از دست کمک کند. برای این کار، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را در یک فنجان آب حل کنید و دست‌های خود را به مدت 5-10 دقیقه در آن قرار دهید. سپس، دست‌های خود را با آب بشویید.

استفاده از سرکه سفید: سرکه سفید نیز مانند می‌تواند به از بین بردن بوی تینر از دست کمک کند. برای این کار، مقداری سرکه سفید را روی دست‌های خود بمالید و به مدت 5-10 دقیقه ماساژ دهید. سپس، دست‌های خود را با آب بشویید.

استفاده از پودر بچه: پودر بچه می‌تواند به جذب بوی تینر از دست کمک کند. برای این کار، مقداری پودر بچه را روی دست‌های خود بمالید و به مدت 5-10 دقیقه ماساژ دهید. سپس، دست‌های خود را با آب بشویید.

از بین بردن بوی تینر از لباس

برای از بین بردن بوی تینر از لباس، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

شستشوی لباس با آب و صابون: این روش ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای از بین بردن بوی تینر از لباس است. برای این کار، لباس را با آب سرد و صابون ملایم بشویید.

استفاده از جوش شیرین و آب: جوش شیرین یک ماده طبیعی است که می‌تواند به از بین بردن بوی تینر از لباس کمک کند. برای این کار، لباس را در مخلوطی از آب و جوش شیرین به مدت 30-60 دقیقه خیس کنید. سپس، لباس را با آب سرد بشویید.

استفاده از سرکه سفید: سرکه سفید نیز مانند جوش شیرین می‌تواند به از بین بردن بوی تینر از لباس کمک کند. برای این کار، لباس را در به مدت 30-60 دقیقه خیس کنید. سپس، لباس را با آب سرد بشویید.

استفاده از پودر بچه: پودر بچه می‌تواند به جذب بوی تینر از لباس کمک کند. برای این کار، لباس را با پودر بچه بپوشانید و به مدت 30-60 دقیقه بگذارید بماند. سپس، لباس را با جاروبرقی تمیز کنید.

از بین بردن بوی تینر از فرش

برای از بین بردن بوی تینر از فرش، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

مکش فرش: مکش فرش می‌تواند مقدار زیادی از بوی تینر را از بین ببرد. برای این کار، از یک جاروبرقی با قدرت مکش بالا استفاده کنید.

پاشیدن جوش شیرین روی فرش: جوش شیرین یک ماده طبیعی است که می‌تواند به جذب بوی تینر کمک کند. برای این کار، مقداری جوش شیرین را روی فرش بپاشید و به مدت 30-60 دقیقه بگذارید بماند. سپس، جوش شیرین را با جاروبرقی تمیز کنید.

پاشیدن سرکه سفید روی فرش: سرکه سفید نیز مانند جوش شیرین می‌تواند به جذب بوی تینر کمک کند. برای این کار، مقداری سرکه سفید را روی فرش بپاشید و به مدت 30-60 دقیقه بگذارید بماند. سپس، سرکه سفید را با جاروبرقی تمیز کنید.

در صورت عدم موفقیت در از بین بردن بوی Paint thinner با روش‌های فوق، می‌توانید از یک شرکت خدماتی حرفه‌ای برای از بین بردن بوی تینر از دست، لباس و فرش استفاده کنید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا