بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

آشنایی با انواع معاملات کوتاه مدت

امید فدوی کارشناس ارز دیجیتال معتقد است در پیدا کردن ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت، اول باید موضع خود را مشخص کنید؛ معاملات روزانه انواع مختلفی دارند و شما باید سبک معاملاتی‌تان را مشخص کنید تا بتوانید بر اساس آن، مناسب‌ترین ارزها را پیدا و با تزریق سرمایه به آن‌ها، سود به دست آورید. هر چه یک معامله کوتاه‌تر باشد، ریسک ورود به آن بیشتر است. در زیر به انواع روش‌های معاملاتی کوتاه مدت و نکات خرید ارز دیجیتال از صرافی ایرانیکارت می‌پردازیم و توضیحاتی در موردشان خواهیم داد.

آموزش | ابزار

معاملات روزانه

یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای کوتاه مدت، معاملات روزانه است. در این روش باید روندهای رمز ارزها را زیر نظر بگیرید و به صورت روزانه بازار کریپتو کارنسی را رصد کنید. بازار ارزهای دیجیتال در تمام ساعات روز فعال است و همین ریسک انجام معاملات روزانه را افزایش می‌دهد. ممکن است در ساعتی خاصی از روز که خواب باشید، مشغول خوش‌گذرانی با دوستان‌تان باشید یا هر چیزی شبیه به این، نوسانی غیر قابل انتظار در رمز ارزی که سرمایه‌تان را به آن وارد کردید ایجاد شود و دارایی‌تان از بین برود. پس مهمترین اصل در معاملات روزانه رصد مداوم بازار و آموزش خرید ارز دیجیتال است تا از نوسان‌های غیر قابل پیشبینی جلوگیری کنید.

معاملات روزانه بین ۵ تا ۱۰ درصد سود دهی دارند و ممکن است به همین اندازه موجب ضرر و زیان‌تان هم شوند.

معاملات اسکالپینگ

در معاملات اسکالپینگ که کوتاه‌ترین معاملات در بازار کریپتوکارنسی هستند، معامله‌گر با تشخیص جهت حرکت رمز ارزها، معامله را روی آن‌ها باز و سپس با تغییر جهت نمودار ارز، معامله را تمام می‌کند. هر چند سودهای معاملات اسکالپینگ کم است اما معامله‌گر اسکالپر در طی روز معاملات مختلفی را انجام می‌دهد و سودی که از طریق آن‌ها به دست می‌آورد، زیاد و قابل توجه است.

مهمترین اصل برای رسیدن به سود در معاملات اسکالپینگ توانایی مدیریت زمان است. شما باید بتواند مناسب‌ترین موقعیت در بازار را پیدا کنید و خیلی سریع وارد یک سهم شود، همچنین باید مناسب‌ترین زمان برای خروج از سهم را هم بشناسید و از معامله خارج شوید تا سود تبدیل به ضرر نشود.

معاملات نوسان گیری

در روش نوسان‌گیری، تریدر بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را شناسایی می‌کند، روند آن را تشخیص می‌دهد و همسو با روند می‌شود تا بتواند از نوسانات آن سود به دست آورد. ابزارها در معاملات نوسان‌گیری اهمیت زیادی دارند؛ شما باید به روش معاملاتی پرایس‌اکشن و همچنین انواع اندیکاتورها مثل RSI یا ایچی‌موکو مسلط شود تا بتوانید جهت یک ارز را به درستی تشخیص دهید و با تزریق سرمایه به آن، سود کنید.

قیمت در نمودار ارزهای دیجیتالی رفتار مشخصی دارد و در هر بازه زمانی مشخص نیز این رفتار را تکرار می‌کند. نوسانگر حرفه‌ای با شناخت رفتار نمودار و تشخیص زمان مناسب، سرمایه خود را وارد ارز می‌کند تا به سود برسد.

مزیت‌های سرمایه گذاری کوتاه مدت

مزیت‌های سرمایه گذاری کوتاه مدت چیست و چرا معامله‌گرهای بازار کریپتو، به جای تریدهای طولانی مدت، به تریدهای کوتاه مدت تمایل دارند؟ این موضوع چند دلیل دارد که در زیر به بررسی و توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

  • سرمایه گذاری بلند مدت را نمی‌توان به عنوان شغل اصلی در نظر گرفت اما کسانی که می‌خواهند معامله در بازار ارزهای دیجیتال را به عنوان شغل اصلی‌شان انتخاب کنند، با معاملات کوتاه مدت می‌توانند این کار را انجام دهند
  • انعطاف‌پذیری معاملات کوتاه مدت بالا است و شما می‌توانید در هر بازه زمانی که دوست داشتید بازار را رصد کنید و با شناخت بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت، سود کسب کنید
  • با تریدهای کوتاه مدت مهارت تریدر در معاملات بیشتر می‌شود و در بازار حرفه‌ای‌تر خواهد شد
  • سود یا زیان در معاملات کوتاه مدت کم است، پس ریسک از بین رفتن سرمایه به صورت کامل در یک معامله کاهش چشمگیری پیدا می‌کند
  • معامله‌گر کوتاه مدت می‌تواند سرمایه خود را زمانی که بازار شرایط نامناسبی دارد خارج کند و سپس دوباره در زمان مناسب وارد بازار شود تا ریسک از دست دادن سرمایه را کم کند

چه کسانی می‌توانند سرمایه گذاری کوتاه مدت کنند؟

مهمترین ویژگی شخصیتی در معامله‌گرهای کوتاه مدت، توان پذیرش ریسک و تحمل استرس بالا است. اگر نمی‌توانید ریسک یک معامله را بپذیرید یا استرس آن را تحمل کنید، شما فرد مناسبی برای معاملات پر از ریسک کوتاه مدت نیستید. همچنین توانایی کنترل هیجان جزو مهمترین ویژگی‌های شخصیتی معامله‌گران کوتاه مدت است. آن‌ها باید بتوانند بر اساس تحلیل خود پیش بروند، یعنی در زمان مناسب وارد ارز و در زمان مناسب هم از ارز بدون هیچ طمعی خارج شوند.

معاملات کوتاه مدت فقط مخصوص حرفه‌ای‌های بازار کریپتوکارنسی است؛ پس اگر حس می‌کنید هنوز دانش و مهارت کافی ندارید، بهتر است با شرکت در کلاس‌های آموزشی، مهارت‌تان را افزایش دهید و سپس وارد بازار کریپتوکارنسی شوید. این بازار همیشه فرصت‌های خوبی را در اختیار سرمایه گذارها می‌گذارد، پس نگران از دست دادن فرصت‌ها نباشید و بیشتر روی افزایش آگاهی‌تان در مورد این بازار تمرکز کنید.

تحلیل فاندامنتالی در سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت اثر زیادی ندارد، پس اگر می‌خواهید به یک معامله‌گر روزانه، اسکالپر یا نوسان‌گیر تبدیل شوید، بیشتر روی افزایش توانایی‌ها در تحلیل تکنیکال تمرکز کنید. شما باید یک روش معاملاتی خاص هم برای خود انتخاب کنید که کمترین درصد اشتباه را دارد و بر اساس آن در بازار وارد معاملات رمز ارزها مختلف شوید.

معرفی بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت

کوچکترین ریسک در معاملات کوتاه مدت می‌تواند ضررهایی جبران‌ناپذیر را برایتان به همراه بیاورد. ارزهایی که برای معاملات کوتاه مدت مناسب هستد، روند پایداری ندارند و در طی روز با نوسان‌های مختلف، ممکن است سود زیادی به معامله‌گر بدهند یا کاملا برعکس تمام دارایی‌اش را از بین ببرند.

با وجود ریسک زیادی که این نوع از سرمایه گذاری‌ها دارند، باز هم عده زیادی آن را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب می‌کنند. معامله‌گرهای زیادی هستند که روزانه با رصد بازار، ارزهایی با موقعیت رشد مناسب در مدت زمان کم را پیدا و با سرمایه گذاری در آنها، به درآمد چشمگیری دست پیدا می‌کنند.

آن‌ها سعی می‌کنند برای معاملات خود از آلت‌کوین‌ها استفاده کنند که هر چند ریسک بالایی دارند اما در مقابل از سود خوبی هم برخوردارند. حالا که با معاملات کوتاه مدت آشنا شدید، در زیر انواع رمزارز مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را معرفی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال شیبا اینو (Shiba Inu)

شیبا اینو طی یک بازه زمانی خاص و کوتاه، سود زیادی برای معامله‌گرها ایجاد کرد، به همین دلیل آن را به عنوان اولین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت معرفی می‌کنیم. این ارز یک میم‌کوین یا “Meme coin” است. رشدهایی که این ارز داشت کمی عجیب به نظر می‌رسیدند چون شیبا پشتوانه مطمئن و خوبی نداشت. هر چند حالا دیگر مثل گذشته نمودار میم‌کوین‌ها هیجانی نیست اما با این حال هنوز هم می‌توان از شیبا اینو انتظار داشت که در بازه‌های زمانی کوتاه مدت، با رشد زیاد، سود خوبی را از آن سرمایه گذاران خود کند.

این ارز در سال ۲۰۲۰ توسط گروهی به نام ریوشی به صورت غیر متمرکز وارد بازار کریپتوکارنسی شد. نماد شیبا اینو در بازار کریپتو (SHIB) است و با قیمت $۰.۰۰۰۰۱۰۲۹ جایگاه ۱۵ وب سایت کوین مارکت کپ را به خود اختصاص می‌دهد. عرضه در گردش شیبا ۵۴۹,۰۶۳,۲۷۸,۸۷۶,۳۰۲ SHIB است و با حجم معاملات روزانه ۲۵,۸۹۵,۲۱۸,۳۰۷,۹۸۶ SHIB به عنوان یکی از میم‌کوین‌های محبوب همچنان قدرت را در بازار به دست دارد.

ارز دیجیتال بیسیک اتنشن (Basic Attention token)

بیسیک‌اتنشن برای پلتفرم “Brave” راه‌اندازی شد. این توکن مبتنی بر بلاکچین اتریوم است. برنامه Brave در سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرد و حالا توکن آن برای معامله‌گرهای کوتاه مدت یک فرصت عالی برای کسب سودهای چشمگیر به وجود می‌آورد. Brave یک مرورگر است که به کاربران در ازای تماشای تبلیغات، توکن بیسیک‌اتنشن یا BAT میدهد. این توکن بومی را می‌توانید در پلتفرم‌های معاملاتی نیز معامله کنید و از طریق نوسان‌هایی که دارد به سود برسید.

اخبار فاندامنتال مثبت Basic Attention token یکی از دلایلی است که کاربران را مجاب کرد از آن برای معاملات کوتاه مدت خود استفاده کنند. در واقع پروژه این توکن نه تنها امنیت مرورگر (TOR) را افزایش داد بلکه پشتیبان موتور جستجوگر (DuckDuckGo) نیز است. این اخبار تاثیر مثبت و خوبی روی نمودار این توکن گذاشت و به همین دلیل سودهای عالی‌ای هم به معامله‌گرها هدیه داد.

ارز دیجیتال بیسیک‌اتنشن در جایگاه ۷۷ وب سایت کوین مارکت کپ قرار دارد و قیمت آن در همین لحظه که این مطلب نگارش می‌شود، $۰.۲۸۵۸ است. عرضه در گردش این ارز ۱,۴۹۵,۶۸۰,۵۵۴ BAT، حجم بازار آن $۴۲۷,۴۸۷,۲۶۵ و حجم معاملات روزانه آن نیز ۱۵۲,۵۲۲,۶۰۳ BAT است.

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot)

پولکادات یک ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت محبوب است که مورد توجه بسیاری از فعالان بازار کریپتوکارنسی قرار دارد. در واقع پروژه پولکادات به این دلیل راه‌اندازی شد تا سرعت و هزینه هر تراکنش در بازار کمتر شود، این پروژه با ایجاد شبکه‌ای ارتباطی بین ارزهای دیجیتالی مختلف این کار را انجام داد. این ویژگی پروژه پولکادات روی نمودار قیمت ارز آن تاثیر مثبتی گذاشت و باعث شد تا رشدهای خوبی را تجربه کند. همین حالا هم این ارز نوسانات خوبی را تجربه می‌کند و فرصت‌های مناسبی در اختیار معامله‌گرهای کوتاه مدتی می‌گذارد.

هم‌اکنون می‌توان ارز دیجیتال پولکادات را با نماد (DOT) در بازار کریپتوکارنسی معامله کرد. این ارز در جایگاه ۱۲ وب سایت کوین مارکت کپ است و با قیمت لحظه‌ای $۶.۱۹ به فروش می‌رسد. حجم بازار این ارز دیجیتال $۶,۹۶۸,۶۴۴,۶۷۳، عرضه در گردش آن ۱,۱۲۵,۳۳۹,۸۹۰ DOT و حجم معاملات روزانه آن هم ۳۰,۶۵۲,۷۵۴ DOT است.

ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin)

شاید دوج‌کوین در زمان راه‌اندازی فقط یک شوخی بود اما حالا مورد توجه عده زیادی از معامله‌گرهای کوتاه مدتی قرار دارد. این ارز توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر راه‌اندازی شد. سازندگان این ارز آن را با هدف مسخره کردن بازار کریپتوکارنسی توسعه دادند اما حالا یکی از مهمترین میم‌کوین‌های بازار به شمار می‌رود. ایلان ماسک از دوج‌کوین حمایت‌های زیادی کرد و همین مسئله باعث رشد قیمت خوب آن شد. این فرصتی بود برای سرمایه گذارهای کوتاه مدت تا با تحلیل فاندامنتالی از این ارز سود خوبی به دست بیاورند.

دوج‌کوین هنوز هم فرصت رشد خوب و مناسبی دارد، برای همین باید همواره نمودار قیمت آن و اخباری که از این ارز منتشر می‌شود را رصد کنید تا در فرصت مناسب و با تزریق سرمایه به آن، بتوانید سود خوبی به دست آورید. نماد دوج‌کوین (DOGE) است و با قیمت لحظه‌ای $۰.۰۵۹۰۹ عرضه می‌شود. این ارز دیجیتال با عرضه در گردش ۱۳۲,۶۷۰,۷۶۴,۳۰۰ DOGE سودهای کوتاه مدتی خوبی برایتان به ارمغان خواهد آورد. حجم معاملات روزانه دوج‌کوین ۴,۶۶۸,۲۰۱,۷۵۸ DOGE و حجم بازار آن نیز $۷,۸۵۵,۰۲۶,۵۸۶ است.

ارز دیجیتال چین لینک (Chainlink)

Chainlink با نماد (LINK) هم یک ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت است. این ارز رتبه ۲۲ را لیست ارزهای دیجیتال بازار کریپتوکارنسی دارد و با سکه در گردش ۴۹۱,۵۹۹,۹۷۰ LINK و همچنین حجم معاملات روزانه ۵۳۷,۴۰۲,۸۴۸ گزینه خوبی برای کسب سودهای زیاد در مدت زمان کوتاه از بازار کریپتوکارنسی به شمار می‌رود.

حجم معاملات این ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی ۳,۸۱۳,۴۱۹,۰۲۰ است. این ارز در زمان نگارش این مقاله با قیمت $ ۷.۷۵۷ عرضه می‌شود. ارز دیجیتال چین‌لینک فقط در مدت ۱ سال توانست سرمایه معامله‌گرها را دو برابر کنید، یعنی افزایش قیمت صد درصدی را تجربه کرد. این پروژه امکان تعامل با دیگر بلاکچین‌ها را هم دارد و با تجربه همکاری با بیشتر از ۱۵۰ شرکت مختلف، یک ارز دیجیتال خوب و مناسب به شمار می‌رود.

ارز دیجیتال الگوراند (Algorand)

الگوراند هم یک رمزارز مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت است. این ارز با نماد (ALGO) در بازار ارزهای دیجیتالی عرضه می‌شود. قیمت فعلی این رمز ارز $۰.۳۱۷۹ و حجم معاملات روزانه آن ۲۹۷,۲۱۸,۵۳۱ ALGO است. این ارز با عرضه در گردش ۷,۰۱۵,۳۰۰,۷۳۶ ALGO گزینه خوبی برای معاملات کوتاه مدت حساب باز به شمار می‌رود. توکن ALGO یک توکن حاکمیتی برای بلاکچین الگوراند است. این رمز ارز در صرافی‌های زیادی مثل کوکوین، بایننس یا کوین بیس عرضه می‌شود و شما می‌توانید با جستجوی نماد ALGO در بازار این صرافی‌ها، این ارز را  معامله کنید.

ارز دیجیتال کاردانو (Cardano)

کاردانو و همچنین کوتاه مدت است. بسیاری از فعالان بازار به آینده این ارز امیدوار هستند و رشد خوبی را برای آن تصور می‌کنند. این ارز دیجیتال نوسان‌های خوبی هم دارد و معامله‌گرهای کوتاه مدتی را هم از سودهای عالی خود بی‌نصیب نمی‌گذارد. رتبه کاردانو در وب سایت کوین مارکت کپ هم اکنون ۸ است. حجم بازار این ارز $۱۳,۵۷۹,۵۱۶,۱۱۴ و عرضه در گردش آن نیز ۳۴,۲۷۳,۳۱۲,۴۰۶ است. ارز دیجیتال کاردانو با نام (ADA) در صرافی‌های مختلف عرضه می‌شود.

قیمت فعلی این ارز دیجیتال $۰.۳۹۵۷ است و حجم معاملات روزانه آن به ۱,۶۵۹,۳۱۵,۶۱۳ ADA می‌رسد. در شبکه کاردانو قراردادهای هوشمند اجرا می‌شوند و از آن‌جا که هزینه کارمزدها در این شبکه کم و سرعت انجام هر تراکنش زیاد است، مورد توجه بسیاری از فعالان بازار قرار می‌گیرد.

ارز دیجیتال استلار (Stellar)

قیمت فعلی ارز دیجیتال استلار $۰.۱۱۷۸ است. این ارز یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت به شمار می‌رود و بسیاری از معامله‌گران کوتاه مدت به نمودار قیمت آن توجه دارند تا در زمان مناسب بتوانند با انجام معامله روی آن، سود خوبی را از آن خود کنند. این ارز دیجیتال با جایگاه ۲۵ در وب سایت کوین مارکت کپ و همچنین عرضه در گردش ۲۵,۵۵۷,۱۱۰,۴۷۸ محبوبیت زیادی بین معامله‌گرها دارد. شما می‌توانید ارز استلار را با نماد (XLM) در صرافی‌های معتبر پیدا و معامله کنید.

حجم معاملات روزانه این ارز ۱,۲۶۸,۹۹۹,۶۹۷ XLM و حجم بازار آن نیز $۳,۰۳۵,۵۵۷,۷۰۵ است. از این ارز به دلیل کارمزد بسیار کم و استفاده آسان، به عنوان یکی از محبوب‌ترین ارزهای کریپتو کارنسی یاد می‌شود.

ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin)

ارز دیجیتال لایت‌کوین با نماد (LTC) جایگاه ۲۰ را در وب‌سایت کوین مارکت کپ دارد. تعداد کوین‌های این ارز دیجیتال ۸۴ میلیون است و در سال ۲۰۱۱ راه‌اندازی شد. خالق لایت‌کوین چارلی لی است که آن را با هدف انجام کارهای روزمره راه‌اندازی کرد. این ارز دیجیتال به صورت غیر متمرکز کار می‌کند و اجازه دخالت و کنترل به ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف را نمی‌دهد. لایت‌کوین هم‌اکنون با قیمت $۵۱.۹۰ در بازار عرضه می‌شود و عرضه در گردش آن نیز ۷۱,۳۵۹,۶۵۶ LTC است.

هزینه تراکنش‌ها به وسیله لایت‌کوین بسیار پایین است و در بسیاری از صرافی‌های معتبر دنیا معامله می‌شود. این ارز با حجم معاملات ۶,۸۴۲,۶۱۶ LTC و حجم بازار $۳,۷۰۳,۲۹۱,۰۲۹ یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت است. لایت‌کوین یک ارز پرطرفدار است که از آن به عنوان یکی از اولین فورک‌های بیت کوین یاد می‌کنند. نوآوری‌های زیادی در لایت‌کوین ایجاد شد که به محبوبیت این ارز کمک زیادی کرد.

ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum)

حتی معامله‌گرهای مبتدی که هیچ علمی از بازار کریپتوکارنسی ندارند هم با ارز دیجیتال اتریوم که یکی از محبوب‌ترین ارزهای بازار کریپتوکارنسی است و از سال ۲۰۱۵ وارد بازار ارزهای دیجیتالی شد، آشنا هستند. این ارز جایگاه ۲ را در بازار کریپتوکارنسی دارد و قیمت فعلی آن نیز $۱,۲۸۰.۹۵ است. اتریوم جدای از اینکه یک ارز مناسب برای معامله‌گرهای طولانی مدت است، سودهای خوبی را هم در زمانی کم برای معامله‌گرهای کوتاه مدتی به ارمغان می‌آورد. نماد این ارز در بازار کریپتوکارنسی (ETH) است.

اتریوم با عرضه در گردش ۱۲۲,۷۴۶,۲۴۷ ETH، حجم معاملات روزانه ۷,۲۶۲,۶۵۲ ETH و حجم بازار $۱۵۷,۶۰۲,۷۰۵,۷۶۶ یک گزینه ترغیب‌کننده است تا معامله‌گر کوتاه مدت معاملات مختلفی را روی نمودار آن انجام دهد. توسعه‌دهندگان اتریوم در حال کار روی اتریوم ۲.۰ هستند، این نسخه از اتریوم ویژگی منفی نسخه قبلی مثل سرعت پایین تراکنش‌ها را از بین می‌برد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا