بازی های رایانه ایبرترین های کسب و کار

بهترین بازی های ارز دیجیتال اندروید

معرفی بهترین بازی های ارز دیجیتال اندروید

بازی Forest Knight

 • سازنده و ناشر: Chrono Games
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۲۱
 • سبک: استراتژی

Forest Knight یک بازی استراتژی نوبتی است که در جریان آن شما باید قهرمانان خود را در خانه‌های مربعی بازی جابه‌جا کنید و دشمنان را شکست دهید. در این بازی هر قهرمان یک سری نقطه قوت و نقطه ضعف دارد که بازیکنان باید براساس آن‌ها، تیم سه‌نفره خود را چینش کنند. برای جابه‌جایی نیروها کافی است آن‌ها را انتخاب کرده و به‌سمت خانه‌ای که مدنظرتان است، آن را هدایت کنید. پس از نزدیک شدن نیروی شما به نیروی دشمن، آن‌ها با یکدیگر مبارزه می‌کنند و برنده انتخاب می‌شود.

به نقل از اقتصاد 24 توکن اصلی بازی KNIGHT نام دارد و شما می‌توانید آن را طریق تجربه بخش Arena بازی یا انجام فعالیت‌هایی همانند استیک کردن (قفل کردن تعدادی توکن در کیف پول تا مدت زمانی مشخص) به‌دست بیاورید. این توکن‌ها به شما اجازه می‌دهند تا در فروشگاه درون بازی دارایی‌های مختلف همانند سرزمین‌ها و ساختمان‌های مخصوص را خریداری کنید. بازی همچنین این قابلیت را به شما داده است تا با لاگین روزانه جایزه کسب کنید و با تجربه مداوم آن صاحب NFT شوید. Forest Knight را می‌توانید از در فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید.

iOS | ابزار

بازی Cryptopop

 • سازنده و ناشر: Vweeter Limited
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۱۷
 • سبک: شبیهسازی

Cryptopop یکی دیگر از بازی‌های کریپتویی این فهرست است که جزو آثار مچ‌تری به‌شمار می‌رود و گیم‌پلی و ظاهر خود را از بازی محبوب Candy Crush ایده‌برداری کرده است. اما این‌جا شما باید نماد رمزارزهای مختلف را درکنار یکدیگر قرار دهید و این طریق کسب امتیاز کنید. بازیکنان می‌توانند به‌واسطه فروشگاه درون بازی، پول واقعی به‌دست بیاورند و با دیگر بازیکنان تبادل آیتم انجام دهند. هربار که یک مرحله را به پایان می‌رسانید بازی براساس عملکرد شما از یک تا سه ستاره امتیاز و جایزه می‌دهد.

اگر نتوانید حد نصاب مورد نیاز یک مرحله را کسب کنید، یک جان از دست می‌دهد و باید دوباره تلاش کنید. همچنین اگر تمامی جان‌های‌تان را از دست بدهید، باید چند دقیقه تا چندساعت را صبر کنید تا دوباره جان به‌‌دست بیاورید. شما می‌توانید در بخش کیف پول بازی در انتها آدرس کیف پول اتریوم خود را وارد کنید و با زدن دکمه CLAIM ارزهای جمع‌آوری کرده را به‌دست بیاورید. برای دانلود بازی CryptoPop می‌توانید به مراجعه کنید.

بازی Elementos

 • سازنده و ناشر: –
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۲۲
 • سبک: نقشآفرینی

 بازی دیگر این فهرست به یک اثر نقش‌آفرینی اختصاص دارد که با ارائه سیستم مبارزات نوبتی، تلاش می‌کند دنیایی مدرن و زیبا را پیش‌روی بازیکنان قرار دهد. در بازی کریپتویی Elementos بازیکنان می‌توانند ازطریق تجربه بخش‌های PvE و PvP، توکن EME به‌دست بیاورند و با انجام چالش‌های مختلف و پیروزی در نبردها جایزه و حیوانات مختلف را کسب کنند. شما برای شروع بازی، باید سه Crystal Egg را خریداری کنید که هرکدام یک Mento را درون خود جای داده‌اند. همان‌طور که ذکر شد سازندگان بخش‌های مختلفی را در بازی قرار داده‌اند.

برای مثال در حالت PvP بازیکنان در یک Arena به‌صورت رو در رو با یکدیگر مقابله می‌کنند و در هر نوبت نقش مدافع یا مهاجم را در اختیار می‌گیرند. بازیکنان مهاجم با استفاده از Mento خود، کارتی را که در اختیار دارند، بازی می‌کنند و از سمتی دیگر باید حواسشان به میزان انرژی مصرف شده توسط هر کارت هم باشد. در حالت PvE هم بازیکنان با تعداد زیادی از دشمنان روبه‌رو می‌شوند و باید با استفاده از Mentoهای خود این دشمنان را از بین ببرند و امتیاز به‌دست بیاورند.

بازی روی پلتفرم بلاکچین Binance Smart Chain فعال شده است و در مقایسه با دیگر بازی‌ها از کارمزد کمتری برخوردار است. بازیکنان برای تجربه این بازی به یک کیف پول Meta Mask نیاز دارند تا بتوانند توکن‌های EME خود را در آن‌جا ذخیره کنند. Elementos در حال حاضر برای پلتفرم منتشر شده است و فایل نصبی آن را می‌توانید از دانلود کنید.

بهترین بازی های ارز دیجیتال مولتی پلتفرم

بازی Thetan Arena

 • سازنده و ناشر: WolfFun
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۲۱
 • سبک: اکشن

 Thetan Arena یک بازی آنلاین چندنفره است که توسط استودیو ویتنامی WolfFun توسعه و انتشار داده شده است. این بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد تا قهرمانان خود را از میان تعداد زیادی کاراکتر انتخاب کنند و در قالب مبارزات تیمی به نبرد حریفان بروند. سازندگان سه کلاس کلی Assassin ،Tank و Marksman را برای قهرمانان بازی درنظر گرفته‌اند که هرکدام توانایی‌ها و مهارت‌های منحصربه‌فرد و مختلفی دارند. از ابتدا بازی تعدادی قهرمان رایگان را در اختیارتان قرار می‌دهد که شما نمی‌توانید آن‌ها را در فروشگاه بازی به‌فروش برسانید و از توانایی‌های محدودی هم برخوردار هستند.

در مجموع چهار حالت Deathmatch ،Battle Royal ،Tower Siege و Super Star برای تجربه در بازی قرار گرفته است که رقابت‌های آن‌ها معمولا در کمتر از ۵ دقیقه به پایان می‌رسد. برای کسب درآمد در Thetan Arena راه‌های مختلفی وجود دارد؛ به‌صورتی‌که شما با پیروزی در نبردهای بازی امتیاز کسب می‌کنید و در نتیجه آن بازی به‌شما توکن THC جایزه می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از این توکن‌ها قهرمانان پولی را خریداری کنید و با بالا بردن سطح این قهرمانان، آن‌ها را با قیمتی مناسب در فروشگاه بازی به‌فروش برسانید. Thetan Arena در حال حاضر برای سیستم‌عامل‌های اندروید،‌ iOS و ویندوز در دسترس است و کاربران این پلتفرم‌ها می‌توانند آن را تجربه کنند.

بازی The Sandbox

 • سازنده و ناشر: Pixowl
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۲۱ (نسخه متاورس)
 • سبک: سندباکس

 The Sandbox یک بازی سندباکس از استودیو Pixowl است که با الهام‌گیری از ماینکرفت ابتدا در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. بعد از گذشت چند سال Sandbox در سال ۲۰۱۸ توسط استودیو Animoca Brands خریداری شد تا در نتیجه آن پس از گذشت مدتی شاهد عرضه نسخه بلاک‌چینی آن باشیم. بازیکنان پس از این اتفاق حالا می‌توانستند نقشه‌های سرزمین‌های مجازی را خریداری کنند و مالکیت‌ها آن را به‌دست بیاورند. با توسعه روزافزون بازی و ورود سرمایه‌گذارانی همانند Square Enix و SoftBank، درنهایت در تاریخ ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱ (۸ آذرماه ۱۴۰۰) شاهد عرضه The Sandbox بودیم.

همان‌طور که گفته شد The Sandbox شباهت زیادی به ماینکرفت دارد. از گرافیک مکعبی آن گرفته تا مکانیزم‌های ساخت‌و‌ساز که به شما فرصت می‌دهد تا خلاقیت خود را در زمینه‌های مختلف شکوفا کنید. اما شاید اصلی‌ترین تفاوت آن‌ها این باشد که سندباکس به‌خوبی تکنولوژی بلاک‌چین را مورد استفاده قرار داده است و فروشگاهی را پیش‌روی شما قرار می‌دهد که در آن می‌توانید آیتم‌های مختلف را خریداری کرده و ساخته‌های خود را به‌فروش برسانید. به‌نحوی‌که بازیکنان می‌توانند دنیاهای مختلفی را با نقشه‌های گوناگون خلق کنند و در قالب توکن‌های NFT در بازی به‌فروش برسانند و از طریق آن کسب درآمد کنند.

سندباکس یک محصول غیرمتمرکز است و سزندگان این کار را به‌واسطه‌ توکن‌های SAND انجام داده‌اند. بنابراین بازیکنان به‌صورت کامل و ۱۰۰ درصدی صاحب پلتفرمی در حال توسعه می‌شوند. سهام‌داران SAND به‌واسطه ویژگی Governance خواهند توانست در تصمیمات کلیدی روند توسعه بازی شرکت داشته باشند. بازی سندباکس در حال حاضر در مرحله آلفا قرار دارد و کاربران پلفترم‌های اندروید، iOS و ویندوز می‌توانند آن را تجربه کنند.

بازی Splinterlands

 • سازنده و ناشر: Splinterlands
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۲۱
 • سبک: کارتی

Splinterlands یک بازی کارتی است که از بازی‌هایی همانند Magic the Gathering و Heartstone الهام گرفته و بر مبنای بلاک‌چین Hive بنا شده است. در این بازی شما می‌توانند کارت‌های قابل جمع‌آوری را با هدف مبارزه با هیولاها و کسب امتیازهای درون بازی خریداری کرده و به فروش برسانید. بازی شامل جناح‌های مختلفی است که Splinter شناخته می‌شوند که در آن کارت‌های مختلف قرار می‌گیرند.

بازیکنان در Splinterlands می‌توانند کارت‌‌ها با ویژگی‌های مختلفی را در اختیار بگیرند که از بین آن‌ها می‌توان به سرعت، زره، مانا و انواع حمله شامل از راه دور، جادو و از راه نزدیک اشاره کرد. گیم‌پلی شامل کوئست‌ها، بازی‌های رتبه‌بندی شده (Ranked Play) و تورنمنت‌های مختلف است. همان‌طور که اشاره شد پلتفرم این بازی Hive است؛ یک بلاک‌چین Web 3.0 که سرعت پردازش بسیار بالا و کارمزد تبادلات پایین را فراهم می‌آورد که برای انجام بازی‌ها بسیار مناسب است.

سازمان مستقل غیرمتمرکز توکن‌های اصلی بازی، Splintershards یا SPS است که با پایه BEP-20 به بازیکنان این شانس را می‌دهد که روی تصمیم‌گیری‌های مربوط به توسعه بازی اثرگذار باشند. در گیم‌پلی بازی در هر دور که شما در یک رقابت در حالت رتبه‌بندی (Ranked Mode) به پیروزی می‌رسید، مطابق با رتبه‌ای که در اختیار دارید، تعدادی Dark Energy Crystals به‌دست می‌آورید.

این کریستال‌های انرژی سیاه با نام توکن DEC می‌توانند به کیف پول شما (برای مثال Metamask) انتقال پیدا کنند و بعدا در آن‌جا آن‌ها را به USDT تبدیل کنید. شما می‌توانید Splinterlands را علاوه‌بر پلتفرم‌های اندروید و iOS روی مرورگر ویندوز خود نیز تجربه کنید و دنیای سرگرم‌کننده و جذاب آن لذت‌ ببرید.

بازی Mobox

 • سازنده و ناشر: Mobox Digital
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۲۱
 • سبک: استراتژی، نقشآفرینی، اکشن

مورد بعدی این فهرست درواقع یک پلتفرم بازی بلاک‌چین است که مفهوم NFT و تکنولوژی مالی غیرمتمرکز (DeFi) را با یکدیگر ادغام کرده است. بازیکنان در این پلتفرم می‌توانند با استفاده از توکن MBOX در بازی‌های مختلف این بازی کسب درآمد داشته باشند. از دیگر ویژگی‌های پلتفرم Mobox، فروشگاه غیرمتمرکز آن است که به کاربران اجازه می‌دهد به‌راحتی NFTهای MOMO را بدون واسطه به یکدیگر قرض بدهند. البته که سازندگان ابزارهای مختلفی را هم در اختیار کاربران قرار داده‌اند تا به‌وسیله آن‌ها این NFTها را خود آن‌ها ایجاد کنند.

با استفاده از APIهایی که توسعه‌دهندگان این پلتفرم در اختیار شما قرار داده‌اند، به‌راحتی می‌توانید بازی بلاک‌چینی خود را در پلتفرم MOMOverse اجرا کنید. به‌صورتی‌که توسعه‌دهندگان بازی می‌توانند از تمامی مزیت‌های این پلتفرم همانند اکوسیستم‌های Free to Play و Play to Earn، فروشگاه‌های NFT ،NFTهای MOMO و غیره بهره ببرند.

بازی‌هایی که در حال حاضر در این پلتفرم وجود دارند شامل NFT Farmer ،Blockchain Brawler ،Token Master ،Trade Action و Tactical Party Slayer می‌شوند که تجربه هرکدام آن‌ها می‌تواند لذت‌بخش و درعین حال درآمدزا باشد. شما با تجربه این بازی‌ها می‌توانید توکن‌های MOBOX را به‌دست بیاورید و در ادامه با استیک کردن این توکن‌ها شانس برنده شدن جعبه‌های شانس با NFTهای MOMO را داشته باشید. پس از اگر به‌دنبال تجربه چند مورد از بهترین بازی های کریپتویی می‌گردید، از پلتفرم Mobox غافل نشوید!

بازی Plant vs Undead

 • سازنده و ناشر: نیکولاس یولیا و آدرین مونتفورت
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۲۱
 • سبک: مدیریت ورزشی

بازی‌های دفاع از برج و دفاع از قلعه اغلب ارزش تکرار بسیار بالایی دارند و Plant vs Undead تصمیم دارد تا این سبک بازی را در یک قالب یک اثر Play to Earn پیش‌روی بازیکنان قرار دهد. در طی مدت زمانی‌ که از انتشار این بازی گذشته است، Plant vs Undead موفق شده در کشور برزیل و دیگر کشورهایی که بازی‌های P2E تأثیر زیادی در آن‌ها گذاشته است، مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.

بازیکنان می‌توانند با استفاده از توکن PVU به خرید دانه‌ از فروشگاه بازی پردازند و بازی را به‌وسیله آن‌ها آغاز کنند. هدف شما در بازی حفاظت از گیاهان و درخت مادر از حمله نامیراها یا همان ارتش زامبی‌ها است که با برخورد یک شهاب‌سنگ ظاهر شده‌اند. از نقطه‌نظرهای مختلفی این بازی شباهت زیادی به Plant vs Zombies دارد، اما تفاوت بارز آن در استفاده از NFTها به‌عنوان دارایی‌های درون بازی است.

نکته جالب بازی این است که شما در آن باید صاحب گیاهان شوید تا بتوانید از درخت مادر محافظت کنید. این گیاهان NFTهایی هستند که می‌توان آن‌ها را ازطریق فروشگاه درون بازی خریداری کرد. هشت نوع گیاه در بازی در نظر گرفته شده است که در طول بازی شما باید تلاش کنید تا آن‌ها را به‌دست بیاورید. هدف ساخت مزرعه‌ای از گیاهان است که بتواند در مقابل حمله زامبی‌ها مقاومت کند. شما برای شروع بازی و خرید گیاهان به توکن‌های PVU نیاز دارید که می‌توانید آن‌ها را در کیف پول خود ذخیره کنید.

همچنین با توجه‌ به اینکه شبکه بلاک‌چین بازی از نوع Binance Smart Chain (BSC) است، بازیکنان باید در کیف پول خود مقداری توکن BNB برای پرداخت کارمزد نقل و انتقالات در اختیار داشته باشند. بازی دو حالت کلی PvP و PvE را پیش‌روی بازیکنان قرار می‌دهد که هرکدام برای تجربه کردن به توکن جداگانه‌ای نیازمند هستند. بدین صورت که برای تجربه حالت PvP توکن FUSD و برای تجربه حالت PvE توکن PVU مورد نیاز است. Plant vs Undead در حال حاضر تنها برای پلتفرم‌های اندروید و iOS منتشر شده است و برای دانلود نسخه‌های مذکور باید به مراجعه کنید.

بازی Lightnite

 • سازنده و ناشر: Satoshi’s Games
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۲۱
 • سبک: اکشن

Lightnite یک بازی آرکید سرگرم‌کننده با گرافیکی مینیمالیست از استودیو بازی‌سازی Satoshi’s Games است که بخش اصلی آن حالت بتل رویالی است که از جهاتی به بازی فورتنایت شباهت دارد. سازندگان در این بازی به هوشمندی از تکنولوژی بلاک‌چین استفاده کرده‌اند و بازیکنانی که بتوانند به دیگر افراد شلیک کنند در آن بیت کوین جایزه می‌گیرند. به‌همین ترتیب بازیکنانی هم که توسط دیگر افراد به آن‌ها شلیک شود، جریمه شده و بیت‌کوین از دست می‌دهند.

تمامی دارایی‌های درون بازی می‌توانند به توکن تبدیل شوند و بازیکنان می‌توانند آن‌ها را ازطریق فروشگاه NFT بازی که روی پلتفرم Elixir قرار دارد، مبادله کنند. سازندگان علاوه‌بر حالت بتل رویال، یک حالت د‌ث‌مچ هم در بازی گنجانده‌اند که باعث می‌شود ارزش تجربه Lightnite دوچندان شود. Lightnite در حال حاضر برای پلتفرم‌های ویندوز، مک و کروم منتشر شده است و در آینده‌ای نزدیک به پلتفرم‌های موبایل و کنسول‌ها نیز راه خواهد یافت.

بازی Axie Infinity

 • سازنده و ناشر: اسکای مَویس
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۱۸
 • سبک: استراتژی

Axie Infinity یک بازی NFT محور آنلاین از استودیو ویتنامی Sky Mavis است که بر پایه رمزارز اتریوم بنا شده است. این بازی بدون شک از معروف‌ترین و بهترین بازی های کریپتویی است که در سال‌های اخیر در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. اکسی اینفینیتی به بازیکنان اجازه می‌دهد تا موجوداتی به‌نام Axie را جمع‌آوری کنند، غذا دهند، وارد مبارزه کرده و آن‌ها را با دیگر بازیکنان تبادل کنند. بازیکنان در بدو ورود به بازی باید سه اکسی برای شروع خریداری کنند که تا اواخر سال ۲۰۲۱ مجموع قیمت آن‌ها نزدیک به ۱۰۰۰ دلار هزینه شده بود. در این بازی شما پس از آن‌که تیم خود را تشکیل دادید،‌ یک سری چالش و مأموریت را انجام می‌دهید و در ازای آن‌ها توکن SLP به‌دست می‌آورید.

شما می‌توانید از این توکن‌های SLP برای پرورش دادن اکسی‌های خود و خرید یا ساخت آیتم‌های دیگر استفاده کنید. اکسی‌های پرورش‌یافته را می‌توان در فروشگاه بازی به‌فروش رساند و از این طریق کسب درآمد کرد. شما می‌توانید پس از پرداخت هزینه اولیه بازی، به مرور توکن‌هایی بر پایه شبکه اتریوم به‌دست بیاورید. Axie Infinity همچنین به بازیکنان اجازه می‌دهد تا هر ۱۴ روز پول‌های جمع‌آوری شده را برداشت کنند. سازندگان از سویی دیگر به شما این اجازه را می‌دهند تا زمان‌ها و دیگر آیتم‌های درون بازی را در قالب NFT خریداری کنید.

در مجموع در این بازی دو توکن وجود دارد که شیوه به‌دست آوردن آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. همان‌طور که گفته شد توکن اول SLP یا Small Love Potion است که در ازای پیروزی شما در هر مبارزه و انجام چالش‌های مختلف در اختیارتان قرار می‌گیرد. توکن بعدی AXS نام دارد که به‌عنوان جایزه به بهترین بازیکنان ۱۹ فصل بازی داده می‌شود. به علت تعداد محدود AXS، بسیاری از بازیکنان SLPهای خود را با AXS تعویض می‌کنند. بازیکنان می‌توانند با استیک‌ کردن یا نگه‌داری توکن‌های AXSشان، جوایز مختلفی را به‌دست بیاورند و به ویژگی‌های درون بازی مختلفی دسترسی پیدا کنند. شما می‌توانید با رفتن به ، نسخه مورد نظر خود از این بازی را دانلود و تجربه کنید.

بهترین بازی های ارز دیجیتال تحت وب

 بازی Townstar

 • سازنده و ناشر: گالا گیمز
 • سال انتشار نسخه اولیه: ۲۰۲۰
 • سبک: شبیهسازی

اگر از علاقه‌مندان بازی‌های شهرسازی و مدیریت منابع هستید، بازی کریپتویی Townstar می‌تواند حسابی شما را سرگرم کند. این بازی روی پلتفرم گالا گیمز توسعه داده شده است و در آن شما ابتدا باید یک منطقه از روی نقشه کره زمین را به‌عنوان سرزمین آغازین خود انتخاب کرده و سپس یک سرزمین را به‌عنوان نقطه آغازین بازی در اختیار بگیرید. بازیکنان درواقع در این بازی باید شهر خود را توسعه دهند و در این راه باید منابعی تولید کنند که به آن‌ها اجازه دهد توکن‌های Town را در اختیار بگیرند.

هدف اصلی شما در بازی این است که بتوانید در چالش‌های روزانه تعداد ۱۰۰۰ ستاره را به‌دست بیاورید. درصورتی‌که بتوانید این ستاره‌ها را جمع‌آوری کنید، بازی به شما یک توکن Town هدیه می‌دهد. البته که بازیکنان برای آن‌که بتوانند از بازی توکن Town دریافت کنند، باید حداقل یک NFT درون بازی را خریداری کرده باشند. با به‌دست آوردن توکن Town سرعت پیشرفت کاربران افزایش پیدا می‌کند و از این‌جا به بعد چیدن استراتژی در مدیریت منابع هدف اصلی شما قرار می‌گیرد.

در فروشگاه درون بازی تجهیزات و ساختمان‌های مختلفی قرار گرفته‌اند که هرکدام می‌توانند در جهت توسعه و پیشرفت شما در بازی یاری برسانند. در حالت عادی سرعت بازی Townstar بسیار پایین است و همانند دیگر بازی‌های کریپتویی، هزینه کردن به‌وسیله توکن مخصوص آن می‌تواند این سرعت پیشرفت را تا حد زیادی افزایش دهد. در انتها می‌توان گفت که Townstar به عنوان یکی از بهترین بازی های کریپتویی می‌تواند انتخاب مناسبی برای وارد شدن به دنیای این گونه آثار باشد. برای تجربه بازی Townstar کافی است به سراغ در پلتفرم گالا بروید و پس از عضویت و اتصال کیف پول دیجیتال خود به بازی، آن را تجربه کنید.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا