برترین های کسب و کارساختمان و مسکن

تاثیررنگ در قیمت سنگ

در لیست زیر تمامی سنگهای رایج غالبا ایرانی () بهمراه قیمت های بروز، برای کاربری به عنوان مصالح در ساختمان قرار دارد. این سنگ ها میتوانند در ابعاد، ضخامت و فراوری های مختلف مورد به عنوان کاربری متفاوت مورد استفاده قرار گیرند. از ستون سمت راست میتوانید انواع صافی ها را برای جستجوی دقیق تر استفاده نمایید و به راحتی سنگ صلصالی مورد نظر خود را خرید کنید. برای مشاهده توضیحات، راهنمایی و فروش سنگ ساختمانی به مراجعه نمایید.

نمایش 1–24 از 233 نتیجه

۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان – ۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان

۵۰۰,۰۰۰ تومان به ازای هر متر مربع

منظور از سنگ ساختمانی، سنگی است که در ساختمان و بنا از آن استفاده میگردد. کاربرد سنگ میتواند در قسمتهای مختلف داخل و خارج بنا تحت عنوان فضای داخلی و بیرونی باشد.

۱/ سنگ فضای خارجی ساختمان

 • و نمای پشت
 • در حیاط و دیوار های مرزی
 • در حیاط و فضای باز مانند بالکن ها – پشت بام – پیاده رو
 • فضای بیرونی
 • ابزار نما شامل ستون – انواع براکت (کله گاوی) – باند و …

۲/ سنگ فضای داخلی ساختمان

 • سنگ دیوار شامل سنگ دیوار های پارکینگ – دیوارهای راه پله – دیوارهای داخل خانه، اداره، مغازه و یا مجتمع تجاری. شایان ذکر است سنگهای دیوار در بخش داخلی خانه بیشتر کاربرد زینتی دارد. (مانند بکار گیری اسلب در تی وی روم)
 • سنگ پله شامل پلکان راه پله ها و همچنین پله های داخل خانه یا بناهای دوبلکس و تریبلکس
 • سنگ قرنیز دیوار

خوشبختانه به دلیل فراوانی معادن سنگ در کشورمان، سنگ نقش بسیار پر رنگی در بناهای ایرانی دارد. انواع سنگها با خاصیت ها و کاربردهای گوناگون اعم از ، ، ، ، تراونیکس، سنگهای تزئینی، و … هستند.

کاربرد و کاربری مناسب سنگ ساختمان

کاربرد مناسب سنگ با توجه به کاربری آن بسیار حائز اهمیت است. در صورت استفاده نامناسب سنگ، عموما طی مرور زمان شاهد فرسایش، شکست و خرد شدگی و یا از بین رفتن زیبایی سنگ خواهیم بود.

مثال ۱/: به عنوان مثال استفاده از به عنوان نما به جهت زیبایی آن، کاربرد بسیار نا مناسب خواهد بود و با گذشت اندک زمانی شاهد از بین رفتن آن زیبایی ها به دلیل فرسایش، ترک خوردگی و عوامل دیگر خواهیم بود.

قیمت سنگ دیوار | قیمت سنگ سفید ارزان

مثال ۲/: و یا استفاده از گرانیت در نما نیز به همین شکل خواهد بود که البته در این مورد، فرسایش با زنگ زدگی آهن موجود در سنگ و همچنین سقوط سنگ به دلیل چسبندگی کم را شاهد خواهیم بود.

کاربرد استاندارد انواع سنگ در ساختمان

با توجه به موارد مطرح شده حال سوال این است که کاربرد مناسب هریک از سنگ ها کجاست؟

به طور کلی نمیتوان قانونی مطلق برای استفاده از سنگ ها در کاربری های متفاوت نوشت. چون علاوه بر نوع سنگ، فاکتور هایی مانند ضخامت سنگ، سورت سنگ، فراوری های انجام شده بر روی سنگ، ساب خوردگی و … میتواند بر طول عمر یک سنگ در یک محیط تاثیر گذار باشد. اما با توجه به تمامی این مسائل و با در نظر گرفتن نظرات متخصصان این صنعت میتوان کاربرد های مختلف سنگ ها را به شیوه ای که در زیر به آن اشاره می شود در نظر گرفت:

درباره راهنمایی انتخاب و خرید سنگ ساختمانی، مطلب زیر را نیز بخوانید:

کاربرد سنگ تراورتن در ساختمان:

 • نمای جلو و پشت ساختمان
 • دیوارهای داخلی و همچنین خارجی بنا
 • کف پوش قسمت خارجی ساختمان
 • ساخت ابزار نما

عوامل موثر درقیمت سنگ ساختمان :

تاثیر نوع و سورت در قیمت سنگ

معروف ترین نوع سنگ های مورد استفاده در ساختمان و کاربرد های آن ها را در بالا بیان کردیم. معمولا هر یک از دسته های سنگ های تراورتن، گرانیت، مرمریت و مرمر در سورت های بالا و ممتاز خود بیشترین قیمت را دارند. اما به طور کلی میتوان سنگ های مرمر را در دسته ی گران ترین سنگ های ساختمانی دانست.

تاثیررنگ در قیمت سنگ

رنگ سنگ یکی از عوامل موثر در قیمت سنگ فروشی است. در برخی از بخش های ساختمان رنگ های تیره کاربرد های بیشتری دارد و از این رو برخی از سنگ ها در رنگ های تیره تر که متمایل به مشکی هستند قیمت بالاتری دارند. اما در مقابل در برخی از بخش های ساختمان همچون نما، سنگ های روشن طرفداران بیشتری دارد از این رو ساختمان در رنگ های روشن بالا تر است.

تاثیر ابعاد و ضخامت در قیمت سنگ

به طور کلی هر اندازه برش های سنگ در ابعاد بزرگ تری باشد قیمت سنگ بالاتر است . ابعاد بزرگ سنگ که اصطلاحا اسلب می گویند قیمت بالاتری نسبت به تایل ها و سایر ابعاد سنگ دارد.

تاثیر کیفیت فراوری و برش در قیمت سنگ

سنگ های ساختمانی قبل از استفاده در ساختمان باید برش خورده و فرآوری شوند. به طور کلی سختی و نرمی سنگ، ابزارآلات مورد استفاده در فرآوری سنگ و مواد به کار برده در سطح و پشت سنگ مانند رزین، توری و اپوکسی تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده سنگ دارند. برای مثال سنگ گرانیت به دلیل سختی بالا، سختر تر برش می خورد و همین امر باعث بالا رفتن قیمت سنگ می شود.

نکات حائز اهمیت هنگام خرید سنگ ساختمانی:

بهتر است پیش از خرید سنگ نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

توجه به جنس و نوع سنگ و ضکسانی که قصد خرید سنگ ساختمانی را دارند قیمت آن برایشان دارای اهمیت خواهد بود و  به همین دلیل باید با عواملی که بر قیمت سنگ ساختمانی تاثیر می‌گذارد، آشنا شوند. سنگ ساختمانی می‌تواند جلوه خاصی به ساختمان شما ببخشد و از محبوب‌ترین متریال‌های ساختمانی است که در ساخت و ساز استفاده می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت سنگ ساختمانی

از جمله عواملی که می‌توانند بر قیمت سنگ ساختمانی تاثیر گذار باشند می‌توان به نوع سنگ، برش سنگ، رنگ آن، دوام سنگ و نوع فرآوری آن اشاره کرد  در ادامه به بررسی هر کدام از این عوامل خواهیم پرداخت.

نوع سنگ

همانطور که می‌دانید سنگ‌های ساختمانی دارای انواع مختلفی هستند که شما می‌توانید با توجه به نوع ساختمان و سلیقه‌ای که دارید سنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. از میان انواع سنگ ساختمانی می‌توان سنگ گرانیت، مرمریت، تراورتن و مرمر را نام برد. سنگ گرانیت دارای زیبایی منحصر به فردی است که برای ساخت ستون، دیوارها و کف ساختمان گزینه بسیار مناسبی می‌باشد. سنگ مرمریت نیز یک سنگ متراکم و قوی است که در مکان‌هایی که به سنگ مقاوم نیاز است به وفور استفاده می‌شود.

سنگ مرمریت انتخاب مناسبی برای پله و کف ساختمان است که مکان‌های پر رفت و آمدی هستند. سنگ تراورتن یکی دیگر از انواع سنگ‌های ساختمانی است که به دلیل بافت غیر متراکم و تخلخلی که دارد در نمای ساختمان بهترین کاربرد را خواهد داشت. سنگ مرمر نیز سنگی است که به دلیل چشم‌نوازی خاصی که دارد به ساختمان جلوه خاصی می‌بخشد. سنگ مرمر مقاومت خوبی در برابر باران‌های اسیدی ندارند و به همین خاطر در نما استفاده نمی‌شود. هر کدام از این سنگ‌ها به دلیل ویژگی‌های متفاوتی که دارند دارای قیمت‌های مختلفی هستند.

رنگ سنگ

رنگ سنگ نیز می‌تواند یک عامل تاثیرگذار دیگر بر قیمت سنگ ساختمانی باشد. رنگ سنگ تاثیر مستقیمی بر زیبایی فضای ساختمان دارد. پس اهمیت رنگ سنگ ساختمانی در این بخش به خوبی مشخص می‌شود. در هنگام انتخاب سنگ باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از سنگ‌ها با مواد شیمیایی واکنش نشان می‌دهند و رنگ آنها تغییر خواهد کرد. بنابراین سنگی را انتخاب کنید که در اثر واکنش با مواد شیمیایی یا قرارگیری در برابر نور خورشید رنگ خود را از دست ندهد.

برش سنگ

عامل دیگری که بر قیمت سنگ ساختمان اثرگذار است، می‌باشد. با توجه به نوع سنگ و ابزار آلاتی که توسط آن سنگ برش داده می‌شود، قیمت آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال سنگ گرانیت دارای مقاومت بسیار بالایی می‌باشد و سنگی سخت است. در نتیجه برای برش و صیقلی کردن آن هزینه‌های بیشتری صرف خواهد شد. این هزینه می‌تواند در قیمت سنگ تأثیر مستقیمی داشته باشد. به صورت کلی می‌توان گفت هرچه سنگ نرم تر باشد، هزینه برش آن کمتر خواهد شد و قیمت آن از سنگ‌های ساختمانی سخت و محکم کمتر خواهد بود.

دوام سنگ

هر سنگ از نوعی ساختار فیزیکی و یا شیمیایی خاصی برخوردار است. برخی از عوامل فیزیکی و شیمیایی موجود می‌تواند دوام سنگ را تحت تاثیر قرار دهد. یکی از عواملی که در کاهش دوام سنگ بسیار موثر است، تغییرات دمایی می‌باشد که باعث ترک خوردن و شکستگی سنگ می‌شود. آب و رطوبت نیز می تواند تاثیرات منفی بر دوام سنگ داشته باشد.

در نتیجه هر سنگی که مقاومت بیشتری داشته باشد، از قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود. در زمینه دوام سنگ ساختمانی، پارامترهای دیگری مانند مقاومت سایشی، مقاومت خمشی و مقاومت فشاری نیز دارای اهمیت است. این موارد را باید در انتخاب سنگ با دوام در نظر داشته باشید.  سنگبری آتاسنگ جهت رفاه حال سازندگان و سایر مشتریان خود کلیه سنگ‌های  دارای دوام و مقاومت بالایی را عرضه می‌کند و این اطمینان را برای مشتریان حاصل می‌کند که سنگ خریداری شده توسط آنها در مقابل تغییرات دمایی و رطوبت هیچ گونه تغییری نخواهد داشت.

فراوری سنگ ساختمانی

جهت تولید و ساخت سنگ ساختمانی عملیات مختلفی بر روی آن انجام می‌گیرد که با نام شناخته می‌شود. از جمله این عملیات می‌توان به برش قواره یا کوپ سنگ طبیعی، ماشین‌آلات متناسب برش سنگ، استفاده از تقویت کننده‌‌ها، استفاده از رزین و اپوکسی، صیقل و پرداخت، ساب سنگ، رنگ کردن آن و استفاده از توری و غیره اشاره کرد.

تفاوتی که در هزینه‌های فرآوری و تولید سنگ ساختمانی وجود دارد، باعث تاثیرگذاری بر قیمت نهایی سنگ ساختمانی خواهد شد. سنگ‌هایی که مانند گرانیت مقاوم هستند عملیات فرآوری کمتری بر روی آنها انجام می‌شود و در نتیجه هزینه فرآوری آن‌ها و قیمت نهایی آن سنگ کمتر خواهد بود. اما سنگ‌هایی مانند مرمریت دقیقاً برعکس گرانیت‌ها هستند.

بررسی قیمت سنگ‌های ساختمانی پرکاربرد

از انواع سنگ‌های پرکاربرد ساختمانی می‌توان به مرمریت، تراورتن و مرمریت اشاره کرد. علاوه بر عواملی که در بالا ذکر شد موارد دیگر مانند طرح موجود در سنگ و تولید داخل یا خارج بودن آن سنگ بر قیمت‌ها تأثیر دارد. هر کدام از این نوع سنگ‌هایی که به عنوان سنگ‌های پرکاربرد از آنها یاد شد دارای مزایا و معایبی خاص خود و در نتیجه قیمت‌های متفاوتی هستند. از بین این سه دسته سنگ، سنگ مرمر به دلیل کمبود منابعی که از آن استخراج می‌گردد و گران بودن فرآوری آن در مقایسه با سایر سنگ‌ها از قیمت بالاتری برخوردار است. متنوع است و در ساخت ساختمان‌های لوکس بیشتر به کار گرفته می‌شود.

 • خامت استاندارد بر اساس کاربری
 • توجه به کیفیت برش، گونیا بودن، عدم وجود ترک و لب پر نبودن سنگ
 • توجه به همگونی سنگ ها هنگام بارگیری و تخلیه
 • توجه به کیفیت رزین اپوکسی
 • توجه به کیفیت ابزار لبه ها در صورت وجود

برخی سوالات رایج در سنگ ساختمانی

فروش اینترنتی سنگ ساختمانی امکان پذیر است؟

در سال های اخیر به دلیل افزایش رشد نفوذ اینترنت و فرهنگ خرید اینترنتی بسیاری از مشاغل به سمت اینترنتی شدن رو آورده اند. شاید سنگ ساختمانی یکی از سنتی ترین و سخت ترین موارد برای فروش در اینترنت باشد. اما در سایت سنگ وزین به دلایلی از جمله ارائه قیمت بروز، امکان مشاهده آنلاین انواع سنگ و خرید و پرداخت و … قدم موثری در این راستا برداشته است.

انواع سنگ ساختمانی کدام هستند؟

طبقه بندی انواع رایج سنگ های ساختمانی بر اساس نوع سنگ را میتوان در انواع سنگ تراورتن، مرمریت، گرانیت، سنگهای رسوبی و سنگهای مصنوعی دانست.

قیمت انواع سنگهای ساختمانی

قیمت فروش انواع سنگهای ساختمانی بر اساس چند فاکتور تعیین میگردد. نوع – معدن و سورت سنگ، ابعاد و ضخامت سنگ – رنگ و طرح – فراوری های انجام شده بر روی سنگ شامل برش، ساب و رزین و … . در سایت میتوانید آخرین و بروزترین قیمت انواع سنگهای ساختمانی را مشاهده نموده و به صورت آنلاین خرید کنید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا