تلفن همراه

گزینه های خرید مشتری برای تلفن های همراه هم از ویژگی های موجود و هم از نظر ظاهر تحت تأثیر قرار می گیرد. با اضافه شدن هر ویژگی کشنده و اصلاح مدل های تولید شده ، مصرف کنندگان نظر خود را تغییر می دهند. تقریباً همیشه داشتن جدیدترین مدل خشمگین است. این راهنما با تمرکز بر ویژگیهای کلیدی نوشته شده است تا به شما کمک کند مدلی علاوه بر مدرن بودن به نیازهای روزمره برسانید.

طبقه بندی براساس ویژگی ها

اندازه و وزن

آن مدل های حجیم و سنگین تلفن های بی سیم از گذشته است. شما تعجب خواهید کرد اگر یکی را ببینید که وزن آن تا 2 اونس باشد بدون اینکه ویژگی های اساسی را به خطر بیندازد. شما باید براساس استفاده و سبک زندگی خود تصمیم بگیرید که کدام ویژگی برای شما مهم است.

اگر می خواهید از آنها به عنوان لپ تاپ ، تلفن بی سیم ، تلفن دوربین یا از این ابزار استفاده نادرست کنید ، مدل ها کمی سنگین تر هستند.

نشان دادن

صفحه یکی از ویژگی هایی است که می خواهید قبل از خرید یکی از آن را در نظر بگیرید. اندازه صفحه نمایش در حدود 2 “x 2” است اما شما ممکن است بخواهید جهان را با آن بسیار واضح و روشن کنید. همچنین ممکن است دوست داشته باشید صفحات وب ، عکسهای ثابت ، بازی های سه بعدی ، ویدیوهای موسیقی و تلویزیون را تماشا کنید. صفحه نمایش بزرگ کمی با وضوح بالا نیاز را برآورده می کند. آنهایی را که دارای صفحه TFT یا Active Matrix هستند ، انتخاب کنید زیرا زاویه دید وسیع تری نسبت به صفحه های LCD دارند. همچنین برای انجام بازی ها ، گرفتن و مشاهده فیلم ها ایده آل است.

بسیاری از صفحه های تلفن همراه اطلاعات را به روشی که کامپیوتر کار می کند ، اداره می کنند. مانیتورها می توانند تصاویر و صفحه های رنگی را بارگیری ، پردازش و ذخیره کنند. با این حال ، کیفیت به خوبی صفحه نمایش کامپیوتر و تلویزیون نیست و خیلی به وضوح صفحه نمایش بستگی دارد. نسل های جدید تلفن های همراه دارای صفحه نمایش های بهتری با تصاویر رنگی واقعی هستند ، کار با آنها آسان تر است و اندازه آنها کوچکتر است. از این رو وضوح صفحه ویژگی مهمی است که نمی توان از آن غافل شد.

ظرفیت کتاب آدرس

اگر این تماس گیرنده در دفترچه آدرس تلفن ذخیره شده باشد ، نام تماس گیرنده شما روی صفحه چشمک می زند. این ویژگی مشترک اکثر تلفن های همراه است. برخی از مدل ها هستند که قادر به ذخیره این اطلاعات بر روی سیم کارت هستند. با این کار هر زمان که تلفن خود را تغییر می دهید ، دردسر تایپ کردن نام مخاطب را برای شما ذخیره می کند.

زنگ زدن می تواند به شما در شناسایی تماس گیرنده کمک کند. زنگ های چند صدایی نیز در اکثر گوشی ها به یکی از ویژگی های استاندارد تبدیل شده اند. می توانید مدل هایی را جستجو کنید که بتوانند آهنگ های MP3 را به عنوان آهنگ های زنگ پخش کنند.

تلفن های همراه ظرفیت دفترچه آدرس را دارند که از 100 تا 1000 مخاطب متغیر است.

زمان مکالمه و زمان انتظار

عمر باتری تلفن همراه یا در زمان مکالمه یا در حالت آماده به کار بیان می شود. به کل زمانی که می توانید با تلفن همراه خود بدون شارژ مجدد باتری صحبت کنید ، زمان مکالمه گفته می شود. در حالی که تلفن همراه در حالت مکالمه است ، همچنان باتری را شارژ می کند که به سرعت تخلیه می شود.

روشن نگه داشتن تلفن همراه بدون استفاده از آن برای استفاده های دیگر باعث خالی شدن باتری ها می شود. این زمان آماده شدن است.

نوع شبکه

این شبکه ها تعیین می کنند که آیا شما از پوشش خوبی در تلفن همراه خود برخوردار هستید یا خیر. بیشتر تلفن های همراه از نظر جغرافیایی حساس هستند ، شما از محدوده خارج می شوید و استقبال از بین می رود.

دو شبکه ناسازگار هستند به این معنی که از فناوری های مختلف انتقال صدا و داده استفاده می شود. بنابراین تلفن شبکه CDMA نمی تواند از طریق GSM یا بالعکس استفاده شود.

هر شبکه توسط شرکتهای مخابراتی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و مزایای مشخصی را به همراه دارد. بنابراین هنگام انتخاب حامل ، ویژگی های زیر را در نظر بگیرید:

پذیرایی در منطقه شما

تلفن و تعرفه ها – هرکدام مقرون به صرفه ترین برنامه ها را دارند

هزینه خدمات اضافی مانند پیام صوتی ، رسید پیام متنی و ایمیل

3G و جریان ویدئو

خدمات مشتری – از دوستان و اعضای خانواده بازخورد بگیرید

وضوح دوربین دیجیتال

کیفیت تلفن های دوربین دار از 0.3 پیکسل تا 5 مگاپیکسل است. به این ویژگی ها مانند بزرگنمایی نوری ، فوکوس خودکار ، تایمرهای خودکار ، فلش ، گزینه های ویرایش و حالت شبانه اضافه کنید. مشتریان در جستجوی مدل های جدیدی هستند که قابلیت های جدید قاتل را ارائه می دهند ، به فروشگاه ها می دوند. این دوربین های مگاپیکسلی بالاتر شکاف بین تلفن های همراه و دوربین های عکاسی دیجیتال را کاهش می دهد.

ویژگی فوکوس خودکار تفاوت زیادی در کیفیت تصویر ایجاد می کند. یک دوربین 2 مگاپیکسلی با فوکوس خودکار عکس های بهتری نسبت به یک دوربین 3 مگاپیکسلی بدون همان ویژگی تولید می کند! اگر به عکاسی علاقه دارید ، به سراغ تلفن های دوربینی بروید که می توانند فیلم برداری کنند. مدت زمان آن ممکن است فقط 15 یا 30 ثانیه باشد. حتی ممکن است بتوانید عکسهای گرفته شده را مستقیماً در سایتهای اشتراک عکس بارگذاری کنید.

حافظه نصب شده

حافظه قسمت مهمی از تلفن است. هر تلفن با مقدار مناسب حافظه نصب شده ارائه می شود. بیشتر آنها دارای اسلات حافظه قابل ارتقا برای ذخیره عکس ، موسیقی و برنامه ها هستند. انواع مختلف کارت حافظه موجود:

کارت های حافظه فلش – احتمالاً جایگزین رسانه ذخیره سازی فعلی می شوند

کارت های حافظه Secure Digital (SD)

حافظه می چسبد

RS-MMC (کارتهای چندرسانه ای با فرمت کوچک)

درایوهای کوچک

کارتهای MMCmicro

مهم است که تلفن از چه فرمت پشتیبانی می کند ، زیرا هر کارت ظرفیت ذخیره سازی خود را دارد. این مقدار ذخیره سازی را که می توانید ذخیره کنید و هزینه آن را تعیین می کند. کارت microSD 1 گیگابایتی حدود 45 دلار و کارت mini GB 1 گیگابایتی 27 دلار و کارت 2 گیگابایتی 79 دلار قیمت دارد.

طبقه بندی براساس نوع کاربر

کاربران تلفن همراه اصلی– اگر نیاز اصلی شما فقط برقراری و پاسخگویی به تماس ها است. یک تلفن اصلی با ویژگی هایی مانند پیام کوتاه ، پیام صوتی ، ساعت ، دفترچه آدرس ، ساعت زنگ دار و تقویم باید شرایط لازم را داشته باشد. این تلفن های همراه بیش از مدل های بالاتر می توانند مورد سو abuse استفاده قرار بگیرند. کوچکتر ، نسبتاً سبک تر است و عمر باتری بهتری را ارائه می دهد زیرا فاقد بسیاری از ویژگی های تخلیه باتری است که در مدل های گران قیمت وجود دارد. کیفیت صدا را در تماس ها بررسی کنید. این مدل ها از پلاستیک و مواد ارزان قیمت ساخته شده اند و نه از کروم و فلز معمول.

کاربران دفتری یا تجاریبه عنوان یک مدیر بازاریابی ، می توانید هنگام وبگردی و پیمایش در تقویم ، بیش از 20 ساعت از زمان بهنگام در هنگام سفر ، 5 ساعت از مکالمه و 400 ساعت از زمان آماده به کار استفاده کنید. شما می خواهید سازمان یافته و متصل به دفتر باشید ، اما همیشه نمی خواهید لپ تاپ خود را حمل کنید. خوب ، همه اینها با تلفن های هوشمند امکان پذیر است و هزینه آن نیز خواهد بود.

تلفن همراه به عنوان یک لپ تاپ متصل به دفتر با دسترسی به اینترنت کار خواهد کرد. برخی از مدل ها دارای مرورگر هستند و می توانند تقریباً به هر وب سایتی دسترسی داشته باشند. سایت های گسترده را می توان با گزینه های کش رفتن چپ و راست نمایش داد. یکی دیگر از ویژگی های ضروری ایمیل فوری است و صندوق ورودی شما همیشه به روز است. اگر زیاد سفر می کنید ، یک طرح رومینگ خوب پیدا کنید.

تلفن های چندرسانه ایبرای یک کاربر نخبه یا برای کسانی که می خواهند از تلفن به غیر از مکالمه و پیام کوتاه استفاده کنند. این تلفن ها با ویژگی های مدرن ارائه می شوند: نمایشگرهای بزرگ و روشن ، نمایشگرهای تمام رنگی با وضوح خوب ، پیام رسانی چندرسانه ای ، تلفن های دارای دوربین ، پخش فیلم ، تلویزیون زنده و گرافیک سه بعدی برای بازی ها. می توانید فایل های MP3 و همچنین سایر پرونده های موسیقی را پخش کنید.

طبقه بندی براساس قیمت

تلفن های همراه با پهنای باند کم – تلفن های همراه در این محدوده با ویژگی های اساسی چت و پیام رسانی ساده هستند. آنها بدون پوشش صورت و زواید دیگر می آیند. برخی از آنها شامل صفحه نمایش های رنگی و زنگ های پلی فونیک هستند. موارد اضافی مانند بلوتوث و دوربین ممکن است احساس خوبی به شما بدهند ، اما اگر قصد استفاده از این ویژگی ها را ندارید ، این یک سرمایه بیهوده است.

تلفن های میان رده– تلفن های همراه در این محدوده لیستی از ویژگی های بهتر از آنهایی را دارند که در محدوده قیمت پایین تری قرار دارند مانند: نمایشگر بهتر ، کیفیت صدای خوب ، دوربین 1 تا 2 پیکسل با قابلیت بزرگنمایی ، MP3 و FM و برخی از آنها عالی به نظر می رسند. بعضی از مدل ها با داشتن دامنه یک ویژگی بالا در حالی که از دیگران چشم پوشی می کنند ، ارائه می شوند.

تلفن های همراه با برد بالا– محصولات اخیراً به بازار عرضه شده با ویژگی های پیشرفته در این گروه قرار دارند. این مجموعه ویژگی ها شامل ظرفیت حافظه بیشتر ، حداکثر 5 دوربین مگاپیکسلی ، صفحه نمایش لمسی ، نمایشگرهای روشن تر ، بهتر و حجیم تر و برنامه های تجاری است.

طبقه بندی بر اساس نام تجاری

مارک های بی شماری در بازار وجود دارند که مشتری ها را با ویژگی های عالی جلب می کنند! شرکت ها در حال فراموشی هستند و همچنین به اندازه کافی سریع هستند که می توانند با تعداد اندکی ادغام و ادغام بهبود یابند. تحقیقات خوب به شما کمک می کند تا نسبت به خرید اطمینان داشته باشید. بر ارزیابی بازخورد از سازنده ، درصد پاسخ های مثبت و همچنین ویژگی های اضافی که در مقایسه با سایر تولیدکنندگان با همان قیمت ارائه می دهند ، تمرکز کنید. برخی از مدل های مارک های معروف عبارتند از:

نوکیا

سامسونگ

موتورولا

ال جی

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا