روبالشی تترون یا ساتن؟

روبالشی ابریشم زیبایی خاصی به اتاق خوابتان می بخشد اگر روتختی شما هم از ابریشم باشد زیبایی آن دو چندان می شود امروزه باب شده که روبالشی ساتن برای پوست و مو مفید هست یعنی نمی گذارد پوست چروک شود و یا مو دچار آسیب شود.

در این مقاله ما سعی کردیم نظر کارشناسان در این زمینه را جمع آوری کنیم تا شما تصمیم بگیرید که از این به بعد روی روبالشی ساتن یا ابریشم بخوابید روبالش ساتن است براق و نرم و صاف می باشد.

در واقع نوع بافت الیاف، این ویژگی ها را فراهم می کند، پارچه ساتن با الیاف مختلفی چون ابریشم ، ابریشم مصنوعی، پلی استر و یا ترکیبی از این ها تشکیل می شود.

فواید روبالشی ساتن و ابریشم برای مو: یکی از پزشکان متخصص پوست و مو می گوید دلیل اینکه روبالشی ساتن مفید است این است که پارچه ساتن به دلیل صاف و لغزنده بودن، اصطکاک و کشش روی پوست و مو کمتر از پارچه های دیگر است.

روبالشی های غیر از ساتن کوتیکول مو را زبر می کند روبالشی ساتن به خاطر صاف بودن مو را زبر نمی کند و نمی گذارد موخوره بگیرد اما به طور کامل از موخوره جلوگیری نمی کند و شما بهتر است روشهای درمانی دیگری هم برای موخوره انجام دهید.

روبالشی های پنبه ای به دلیل جاذب بودن رطوبت مو را جذب می کنند و مو مستعد شکنندگی می شود و همچنین روبالشی نخی اجازه حرکت به مو نمی دهد اما مو روی روبالشی ساتن یا ابریشم حرکت می کند و می لغزد در نتیجه دچار شکستگی نمی شود.

اگر موهایتان را هیدراته کردید روی روبالشی ساتن یا ابریشم، هیدراته دوام و ماندگاری بیشتری دارد رطوبت مو هم بیشتر حفظ می شود ابریشم نسبت به پارچه های دیگر جذب کمتری دارد.

وقتی که شما در طول روز برای صورتتان کرم یا برای مویتان روغن هایی استفاده کردید، روبالشی ابریشم این مواد را جذب نمی کند و به خود نمی گیرد در مواقعی که مو خیس است و شما می خواهید بخوابید بهتر است روی روبالشی ابریشم بخوابید تا رطوبت موهایتان حفظ شود.

یکسری افراد که دچار سرطان می شوند و در طول درمان قرار می گیرند موهایشان شروع به ریزش می کند و بعد از اتمام فرایند شیمی درمانی کم کم موهایشان شروع به درآمدن و رشد کردن می کند در این زمان حساس این افراد بهتر است از روبالشی ساتن یا ابریشم استفاده کنند.

فواید روبالشی ساتن و ابریشم برای پوست: اگر شما بروی شکم یا پهلو می خوابید بیشترین فشار روی پوستتان اتفاق می افتد و در هنگام خواب پوست چروک و جمع می شود و به مرور زمان این چروکها باقی می مانند.

وقتی روبالشی ساتن یا ابریشم باشد از شدت این چروکها کاسته می شود و رطوبت پوست هم حفظ می شود سعی کنید در زمان خواب به پشت بخوابید که فشار کمتری روی پوستتان اعمال شود، بعضی ها معتقد هستند روبالشی ساتن بر روی آکنه پوست هم تاثیر مثبت دارد و اثر درمانی دارد.

انواع پارچه برای لحاف و تشک | انواع پارچه روتختی جدید

قیمت روبالشی ساتن و ابریشم

اگرچه روبالشی ساتن ارزانتر و بادوام تر از روبالشی ابریشم هست اما فواید و مزایای استفاده از روبالشی ابریشم قابل قیاس با روبالشی ساتن نیست روبالشی های ابریشم و ساتن هردو اثر درمانی بر پوست دارند .

اما تفاوت ابریشم با ساتن در این است که ابریشم یک الیاف طبیعیست که از قسمت خاصی از حشرات تولید شده بهترین ابریشم، ابریشم توت هست که به همین دلیل براقی آن کمتر و رنگ آن مات تر است ابریشم توت از دیگر انواع ابریشم صاف تر و سبک تر و تنفس پذیرتر می باشد و از همه نوع ابریشم ها قیمت بیشتری دارد.

اگر از افرادی هستید که در هنگام خواب احساس گرمای زیادی دارید بهتر است به جای روبالشی ساتن از روبالشی ابریشم استفاده کنید روبالشی ابریشم مناسب برای همه فصل سال است طبیعی بودن الیاف ابریشم باعث می شود که هم خنک باشد و حساسیت روی پوست ایجاد نکند.

ابریشم ذاتا تنظیم کننده دما می باشد یعنی در فصول سرد شما را گرم می کند و در فصول گرم شما را خنک می کند و در طول شب رطوبت را از بین می برد تا شما خنک تر شوید.

روبالشی ابریشم واقعا تاثیر بسزایی روی پوست و مو دارد و برای بهبود چین و چروکهایی که در خواب ایجاد می شود مناسب می باشد و برای مشکلات دیگر پوستی روشهای درمانی دیگری دنبال کنید روبالشی ابریشم یا ساتن لازم هستند ولی کافی نیستند در کنار آن روشهای دیگری هم نیاز است.

یکسری محققین بر روی روبالشی ابریشم آزمایش هایی انجام دادند تا درصد مقاومت این روبالشی مشخص شود یکی از آزمایشها این بود که روبالشی ابریشم را به صورت مکرر شستند تا ببیند دچار سایش و پوسیدگی می شود.

اکثر روبالشی های ابریشم مقاوم و قوی بودند و پوسیدگی در آنها دیده نشد کسانی که از این روبالشی ها استفاده کردند نظرشان این بود که روبالشی ابریشم نرم و راحت است وقتی از روبالشی ساتن استفاده می کنیم به اندازه روبالشی ابریشم احساس خوشایند ندارد.

روبالشی ابریشم گران هستند و بسته به تعداد مام های استفاده شده در پارچه می تواند متغیر باشد بعضی شرکتها برای اینکه قیمت روبالشی ابریشم را کاهش دهند.

فقط جنس یک طرف روبالشی را از ابریشم تولید می کنند و طرف دیگر را از پنبه، چون در زمان خواب ما فقط به یک طرف روبالشی نیاز داریم و در نتیجه قیمت این روبالشی ها نصف شدند.

در زمان خرید روبالشی ابریشم باید به نکاتی توجه کنید از جمله:

  1.  دقت کنید که روبالشی ابریشمی با زیپ بسته می شود چون پارچه ابریشمی لغزنده و لیز هست، در حالت دوخت پاکتی، بالش در آن تکان می خورد و به هم ریخته دیده می شود در مدلهای با دوخت بهتر از زیپ مخفی استفاده می کنند تا هم زیباتر باشد هم زیپ آن اذیت نکند.
  2.  اینکه می گویند روبالشی ابریشمی ضد قارچ و ضد باکتری هست به معنای این نیست که لازم نیست آن را بشویید بلکه مانند هر روبالشی دیگری باید هفته ای یکبار روبالشی را شست و به برچسب راهنمای مراقبت و شستشو روبالشی توجه کنید.
  3. یکسری از روبالشی های ابریشمی گفته شده فقط با دست بشویید و در هوای بدون آفتاب خشک کنید اگر این برای شما سخت هست روبالشی ابریشمی بگیرید که اجازه شستشو با ماشین را داده باشد.
  4.  پارچه های ابریشمی معمولا از یک بافت ساده تار و پود که به صورت زیر و رو هست تولید می شوند اما در موارد خاصی که بخواهند زیبایی بیشتری به آن بدهند به صورت کرپ دوچین بافته می شود که به شکل پارچه های کرپ حریر در می آید و یا چرموز که درخشندگی و براقی بیشتری دارد یا چیفن بافته می شود در هنگام خرید به نوع بافت روبالشی ابریشمیتان توجه کنید زیرا نوع بافت در کیفیت و زیبایی و راحتی آن تاثیر دارد.

فکر می کنم هر آنچه که لازم است درباره روبالشی ساتن یا ابریشمی بدانید برایتان بیان کردم تا بتوانید بهتر روبالشی ساتن یا ابریشمی را بشناسید و خرید بهتری داشته باشید.

شما می توانید از طریق شماره زیر با ما تماس بگیرید تا شما را با روبالشی های ساتن و ابریشمی با کیفیت با بهترین قیمت آشنا کنیم و با ما خرید عالی داشته باشید.

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده اسمتوسط زمان مطالعه: ۶دقیقه

یکی از اصلی ترین وسایل سرویس خواب، بالش است. بالش ها چون همیشه با مو و پوست سر در ارتباط هستند، خیلی زود کثیف می شوند و باید هر چند گاهی شسته شوند. اگر بالش شما فاقد روبالشی باشد، به راحتی در معرض آلودگی های زیادی قرار می گیرد. اگر هم مدام روبالشی شسته شود، خیلی سریع کهنه می شود و مانند روز اول نخواهد بود. در این مواقع خرید یک روبالشی تترون زیبا و با کیفیت به شما عزیزان کمک فراوانی می کند تا هر لحظه بتوانید رویه بالش را عوض و بشویید. مازاد بر اینها خرید روبالشتی زیبا، سبب زیبایی هرچه بیشتر سرویس خوابتان خواهد شد.

در صورتی که میخواهید با باکیفیت ترین و بهترین جنس و مدل روبالشی های موجود در بازار آشنا شوید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین جنس و پارچه برای روبالشی چیست؟

پارچه روبالشتی ها در انواع گوناگون بافت، شکل و طرح های متنوع وجود دارند. روکش بالش ها در انواع گوناگونی تولید خواهند شد و از لحاظ تاروپود، کیفیت و ظاهر با همدیگر تفاوت بسیار دارند. از آنجایی بالش ها کاربردی ترین وسایل منزل به شمار می آیند، در نتیجه باید جنس مرغوب و باکیفیتی انتخاب نمایید. زیرا بر روی پوست و مو تاثیر فراوانی دارد.

روبالشی تترون

روبالشی تترون یکی از زیباترین و جدیدترین نمونه های روبالشتی می باشد. این محصول علاوه بر طراحی زیبا، طرح ها و نقش های گلدار، قیمت مناسبی دارد. پارچه تترون از الیاف پلی استر و  ویسکوز تشکیل شده است.  این مدل پارچه بسیار نرم و خنک می باشد و ماندگاری بالایی دارد و برای تمام سنین بسیار مناسب می باشد. اشخاصی که پوست لطیف و حساسی دارند، استفاده از این نوع روبالشتی بهترین گزینه انتخابی برای آنها باشد.

روبالشتی تترون دارای بافت بسیار محکم و مقاومی است و به هیچ عنوان نخ نما، پاره و ساییده نمی شود. کیفیت بالا، خواب آرام، کمک به سلامت پوست و مو از جمله ویژگی های اصلی این جنس روبالشتی است.

خرید روبالشی ساتن

الیافی که در این نوع پارچه ( روبالشتی ساتن) استفاده شده است، برای پوست و مو بسیار مناسب است. بافت این نوع کاور بالش بسیار ظریف، نرم و لطیف می باشد. این نوع پارچه روبالشتی، از مواد مصنوعی همچون پلی استر و استات یا از الیاف پنبه ابریشم بافته شده است. برای افرادی که آلرژی دارند، بسیار مناسب است. زیرا گرد و غبار را جذب نمی کند.

این  جنس کاور بالش برای پوست و مو فواید فراوانی دارد. زیرا سطح این روکش بسیار لطیف، صاف و لغزنده می باشد و مانع از وز شدن و گره خوردن موها می شود. برخی دیگر از فواید این نوع کاور بالش عبارتند از: کاهش جوش و آکنه، حفظ رطوبت پوست، پیشگیری از چین و چروک شدن پوست، محافظت از مژه ها، ماندگاری حالت موها و هیدراته ماندن موها، مانع از شکسته شدن موها می شود.

از این پوشش کاور میتوان در مکان های گوناگون از جمله پذیرایی و حتی اتاق استفاده نمایید. این جنس کاور بالش بسیار سبک و در عین حال خوش حالت می باشد و به علت ساختار و جنسی که دارد، میتوان بر روی آن مروارید دوزی یا گلدوزی کرد و یک روبالشی بسیار شیک تولید کرد و جهت زیباسازی سرویس خواب از آن استفاده کرد.

تقسیم بندی روبالشی‌ها از نظر دوخت

همانطور که در متن بالا به آن اشاره نمودیم روبالشی ها در انواع دوخت و طرح های زیبا و متنوع ساخته می شوند.  بیشتر مدل های روبالشی ها به نحوه قرار گرفتن آنها در درون بالش برمی گردد. الگوی دوخت روبالشتی ها با همدیگر متفاوت می باشد و برای هر نوع بالشتی، به مهارت خاصی نیاز است.

روبالشی پاکتی

برای این مدل روبالشی، یک طرف آن دوخته می شود و طرف دیگر آن همانند پاکت است. یک سمت کاور بالش که تکه اضافه تری دارد بر روی بالش قرار می گیرد و از ورود آلودگی به درون بالش جلوگیری می کند. آن دسته از افرادی که به راحت خارج شدن و گذاشتن بالش درون کاور اهمیت میدهند، این نوع دوخت بالش گزینه بسیار خوبی است. جهت درآوردن بالش درون کاور، فقط کافیست تکه اضافی را کنار بزنید و بالش را در بیاورید.

مانند تصویر بالا

روبالشی زیپ دار

این نوع مدل دوخت روبالشتی ها را به آسانی میتوان با همان زیپ پلاستیکی که در قسمت لبه ها دوخته شده است، شناخت.

در این مدل روبالشتی زیپ دار، یک سمت آن دوخته شده در حالی که سمت دیگر آن به اندازه ۱۵ سانت و به قسمت انتهایی آن زیپ دوخته میشود. جالب است بدانید که در این مدل، دو نوع دوخت ( دوخت ساده و دور دوزی) رواج زیادی دارد. قطعا نوع دوخت دور دوزی در قیاس با دوخت ساده زیبایی بیشتری دارد.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا