بازرگانیدنیای وب

روش های کسب درآمد میلیونی از طریق سئو

کار کردن در یک شرکت

انواع روش ها درآمد زایی از سئو، مشغول شدن در یک شرکت خدماتی است. در حال حاضر شرکت‌های زیادی تحت برند‌های مختلف، را به وب سایت‌ها ارائه می‌دهند و در صورتی که شما رزومه و سابقه کار مناسبی داشته باشید، می‌توانید در این شرکت‌ها مشغول به فعالیت شده و با عقد یک قرارداد حقوق ثابتی داشته باشید.

در این شیوه شما کارمند سئو کار یک شرکت هستید و موظفید که ماهانه یک یا چند وبسایت را در بخش‌های مختلف بهینه‌سازی کنید. وجود درآمد ثابت برای برخی افراد قابل قبول و برای برخی نامطلوب است. همچنین باید توجه داشته باشید که میزان حقوق شما بر اساس سابقه کار و رزومه‌تان مشخص می‌شود و به هر میزان که تجربه و سابقه بیشتری در زمینه سئو داشته باشید، به نسبت درآمد بیشتری نیز خواهید داشت.

همچنین باید توجه داشته باشید در صورتی که رزومه و سابقه کار قابل قبول و به اندازه‌ای را در اختیار ندارید، می‌بایست در یک دوره دو الی سه ماهه کارآموزی در یک شرکت مشغول فعالیت شوید و پس از آن به صورت دائمی با این شرکت‌ها کار کنید. پس پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که قصد دارید در یک شرکت سئو مشغول به فعالیت شوید، ابتدا وب سایتی را راه‌اندازی کرده و با انجام فرآیند سئو در برخی کلمات کلیدی حوزه فعالیتی خود رتبه خوبی را در گوگل کسب کنید. در این شرایط شما نمونه کار قابل قبولی را برای ارائه به شرکت مورد نظر در اختیار دارید و می‌توانید از این طریق راحت‌تر پذیرش و مشغول به فعالیت شوید.

استخدام سئو کار | اموزش سئو

ارائه خدمات سئو

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد از سئو ارائه خدمات به صورت شخصی یا به اصطلاح فریلنسری است. در این روش شما به صورت شخصی تحت یک برند یا نام خود به صورت حقیقی یا حقوقی، خدمات سئو را به وبسایت‌ها ارائه می‌دهید. فعالیت به صورت فریلنسری مزایای بسیار زیادی دارد که مهمترین آن‌ها داشتن درآمد متغیر است. اگرچه امکان دارد به واسطه عدم وجود حقوق ثابت در شرایطی درآمد کمتری داشته باشید؛ اما به طور کلی در حوزه فریلنسینگ به هر میزان که فعالیت بیشتری داشته باشید، به همان نسبت می‌توانید پروژه‌های بیشتری را دریافت کنید و درآمدتان نیز بالاتر خواهد بود.

افراد فریلنسر می‌توانند در منزل خود بدون نیاز به مراجعه به محل خاصی پروژه‌های خود را پیش ببرند که این نیز دیگر مزیت به حساب می‌آید. برای دریافت پروژه‌های فریلنسری شما می‌توانید در سایت‌های کاریابی مخصوص برون سپاری، پروژه‌های مختلفی را دریافت کنید. البته باید توجه داشته باشید که داشتن نمونه کار و سابقه کاری نیز تاثیر بسزایی بر روی حجم پروژه‌های دریافتی و میزان درآمد شما دارد. در فضای فریلنسری نیز رقابت وجود دارد و شما باید بتوانید با ارائه بهترین خدمات، قیمت مناسب و ارائه ارزش‌های افزوده پروژه‌های بیشتری دریافت کنید.

مشاوره سئو

دیگر روش کسب درآمد از سئو ارائه مشاوره است. در واقع شما می‌توانید به صاحبین کسب و کار‌ها و وبسایت‌ها بدهید و به ازای آن به صورت ساعتی هزینه مشخصی را دریافت کنید. البته امکان دریافت هزینه مشاوره به صورت هفتگی و ماهانه نیز وجود دارد و شما می‌توانید به صورت بلندمدت با وب سایت‌ها همکاری داشته باشید. در واقع برخی از صاحبین وبسایت‌ها تمایل دارند که از شرایط سئو وبسایت، مشکلات بهینه‌سازی و تکنیک‌ها و روش‌های بهبود شرایط سایت خود مطلع باشند و به همین واسطه به مشاوره نیاز خواهند داشت.

البته توجه داشته باشید برای ارائه مشاوره به صورت تخصصی باید تجربه کافی را در این زمینه داشته باشید تا بتوانید به بهترین شکل داده‌ها را آنالیز کرده و اطلاعات مفیدی را در اختیار افراد قرار دهید. همچنین در روند ارائه مشاوره سئو، خدماتی از قبیل تدوین استراتژی و تقویم محتوایی، آنالیز فنی وب سایت، ارائه راهکار‌ها و تکنیک‌های بهبود وضعیت سایت و نقشه راه کلی فرآیند سئو ارائه می‌شود و شما باید با این موارد آشنایی کافی داشته باشید.

فروش محصولات خود در سایت

زمانی که شما تخصص کافی در سئو داشته باشید، می‌توانید یک وبسایت راه‌اندازی کرده و محصولات مورد نظر خود را در آن به فروش برسانید. در واقع این محصولات می‌توانند دیجیتالی یا فیزیکی باشند. برای فروش محصولات فیزیکی و مجازی یا باید آن‌ها را تولید کنید و یا باید محصولات را از فروشندگان و وب سایت‌های دیگر تهیه کرده و در وبسایت خود با قیمت بالاتری به فروش برساند تا از این طریق سود خوبی را کسب کنید.

باید توجه داشته باشید که موفقیت در فروش از طریق وب سایت به صبر و فعالیت مستمر احتیاج دارد و نمی‌توانید ظرف چند روز یا چند هفته به درآمد بسیار خوبی در این زمینه دست پیدا کنید. همچنین باید توجه داشته باشید در صورتی که فروشگاه اینترنتی شما رتبه خوب در کلمات کلیدی مختلف در گوگل کسب کند، می‌توانید آن را به عنوان یک نمونه کار در نظر بگیرید و از این طریق در کنار وب سایت خود پروژه‌های دیگر را نیز دریافت کنید.

به طور کلی اگر حوصله به خرج دهید و به صورت اصولی پیش بروید، می­توانید با این روش درآمد میلیاردی از سئو داشته باشید.

همکاری در فروش

شیوه دیگر کسب درآمد از سئو، همکاری در فروش است. همکاری در فروش با فروش مستقیم متفاوت است؛ در واقع شما تلاش می‌کنید تا محصولات یک برند یا شخص را به عنوان یک واسطه به فروش برسانید و در ازای هر فروش سود مشخصی را دریافت کنید.

همکاری در فروش دردسر‌های بسیار کمتری نسبت به فروش محصولات برند خودتان دارد. در روش همکاری در فروش نیازی نیست تا سرمایه مشخصی را برای خرید محصولات مختلف و انبار کردن آن‌ها اختصاص دهید و صرفاً می‌توانید با قرار دادن عکس و توضیحات هر محصول آن‌ها را به کاربران خود معرفی کنید و به ازای هر فروش محصول را خریداری و تحویل دهید یا به صورت مستقیم با هماهنگی فروشنده و تامین‌کننده آن را برای کاربر ارسال کنید.

در حال حاضر وب سایت‌های بزرگی از قبیل دیجی کالا امکان دریافت لینک اختصاصی همکاری در فروش را فراهم کرده‌اند و شما می‌توانید با قرار دادن لینک خود در وب‌سایت‌های با ترافیک بالا در ازای هر خرید موفق، سود مشخصی را دریافت کنید.

به طور کلی در روش همکاری در فروش می‌توانید به اندازه تقاضا کاربران محصولات مختلف را به فروش برسانید و به سرمایه خاصی نیاز نخواهید داشت؛ صرفاً باید با بکارگیری مهارت سئو و افزایش رتبه وب سایت خود در کلمات کلیدی مختلف محصولات مورد نظر خود را بفروشید.

آموزش سئو

شما می‌توانید از طریق در این حوزه درآمد خوبی را کسب کنید. امروزه صنعت آموزش در کشور رو به جلو بوده و به واسطه وجود شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها رقابت در این حوزه در حال افزایش است. پس اگر قصد دارید در حوزه آموزش سئو مشغول به فعالیت شوید، باید علاوه بر دانش و تجربه کافی، خلاقیت و نوآوری نیز داشته باشید تا بتوانید افراد زیادی را جذب خود کنید.

یکی از روش‌های رایج، آماده‌سازی پکیج‌های آموزشی است. در واقع شما مدت زمان مشخصی را صرف آماده‌سازی و ضبط پکیج آموزشی می‌کنید و سپس می‌توانید آن را در وب سایت‌های واسطه یا وب سایت شخصی خود به فروش برسانید. همچنین یکی دیگر از روش‌های آموزش که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد، برگزار کردن دوره‌های آموزشی به صورت آنلاین است. معمولاً افراد علاقه‌مند ترجیح می‌دهند تا به صورت آنلاین و به روز در حوزه‌های مختلف آموزش ببینند و سئو نیز از این قاعده مستثنا نیست. در این راستا برگزاری وبینار‌ها و سمینار‌های آموزشی نیز می‌تواند علاوه بر افزایش درآمد، موجب تقویت برند و افزایش اعتبار برند شما نیز بشود.

صنعت آموزش نیز بسیار پولساز است و در صورت برندینگ قوی می‌­توانید درآمد میلیاردی داشته باشید.

کسب در آمد از سئو سایت خودتان

اولین راه کسب درآمد از سئو این است که سایت خودمان را برای گوگل بهینه کنیم. شاید در ظاهر ساده به نظر برسد، اما مسئله خیلی مهم‌تر از این هاست. ما اگر بتوانیم محتوای عالی تولید کنیم و سایت خودمان را به بهترین شکل برای گوگل بهینه کنیم، هر روز ده‌ها هزار بازدید کننده به سایت ما وارد می‌شوند و این یعنی کسب درآمد میلیونی در هر روز.

اما اگر انقدر این فرصت مناسب است چرا همه سایتشان را برای گوگل بهینه نمیکنند تا به چنین درآمدهایی برسند؟ موضوع این است که قرار گرفتن در رتبه‌های بالای گوگل احتیاج به صبر، آموزش و تولید محتوای عالی دارد. تنها افرادی که در این راه پایدار باشند می‌توانند به این جایگاه برسند و افراد زیادی در میانه راه خسته شده و بر می‌گردند.

شاید یکی از اصول مقدماتی سئو پشتکار و سمج بودن است که فراتر از هر تکنیکی است. اگر در سئو پشتکار نداشته باشید هیچ تکنیکی به شما کمک نمی‌کند. پس در آغاز راه یادگیری سئو ابتدا سمج بودن را بیاموزید.

۲. کسب درآمد از سئو با وب‌مستری

روش دوم کسب درآمد از سئو وب‌مستری است. وبمستر کسی است که در مجموعه‌های مختلف استخدام می‌شود و تمام کارهای وب‌سایت آن مجموعه را انجام می‌دهد. این همکاری می‌تواند به صورت حضوری یا دورکاری باشد. معمولا درآمد یک وبمستر نیمه حرفه‌ای حدود ۲ برابر نرخ پایه حقوق وزارت کار است.

یک وبمستر می‌تواند به طور همزمان با چندین شرکت کار کند و محدودیتی از این بابت ندارد. یک وبمستر با کسب تجربه و دانش بیشتر در نهایت تبدیل به یک دیجیتال مارکتر می‌شود و درآمدهای بسیار قابل توجهی خواهد داشت.

افزایش رتبه سایت در گوگل بزرگترین دانشی که یک وبمستر باید به آن مسلط باشد.

علاوه بر سئو، نکات دیگری نیز وجود دارد که یک وبمستر باید به صورت گام به گام آن‌ها را بیاموزد و مسلط باشد.

مانند: طراحی سایت و باگذاری سایت روی هاست، کار با سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا، کار با افزونه‌های مختلف، حفظ امنیت سایت، تبلیغ نویسی، مدیریت محتوا، مدیریت اعضای سایت، ایمیل مارکتینگ و …

به عنوان یک وبمستر تازه‌کار باید سئو را به صورت اصولی بیاموزید و به دنبال یادگیری سریع و یکدفعه سئو نباشید.

برای اینک یک وبمستر حرفه‌ای شوید باید روی مطالعه و متمرکز باشید و به طور مداوم نکات جدید را یاد بگیرید.

۳. خدمات سئو به دیگر سایت‌ها و کسب درآمد از سئو

چنانچه یک سئو کار حرفه‌ای و با تجربه شوید میتوانید به سایت‌های دیگر خدمات ، آنالیز و حتی بهینه سازی سایت برای گوگل بدهید. یعنی یک وبسایت تاسیس میکنید و در سایت خودتان خدمات را به مردم معرفی میکنید.

تعدادی از خدمات سئو:

 • تولید محتوای مطابق با سئو
 • تحلیل تکنیکال
 • کمپین‌های لینک‌سازی
 • بهبود ساختار سایت و لینک‌سازی داخلی
 • طراحی استراتژی برای سئو و درآمدزایی از سایت

این نوع خدمات وقت زیادی از شما نمیگیرد اگر با تجربه و مسلط باشید و درآمدهای بسیار خوبی هم برای شما به همراه خواهد داشت.

روش درآمدزایی از همکاری در فروش این است که شما یک سایت تاسیس می‌کنید و محصولات دیگران را در سایت خود میفروشید و از آن‌ها درصد میگیرید. چه ربطی به سئو داشت؟

جالبی این موضوع اینجاست که شما با بهینه کردن سایتتان، در نتایج جستجوی گوگل، حتی بالاتر از شرکت تولیدکننده هستید و روزانه هزاران بازدیدکننده دارید که محصولات را می‌خرند و شما از تولیدکننده اصلی درصد میگیرید.

کلید موفقیت در اینگونه سیستم ها قرار گرفتن در رتبه‌های بالای گوگل است. چنانچه در رتبه‌های بالای گوگل باشید روزانه هزاران نفر وارد سایت می‌شوند و از طریق شما خرید می‌کنند.

۵. کسب درآمد از سئو در وبلاگ نویسی

با یادگیری سئو خواهید توانست یک وبلاگ بسیار قوی راه‌اندازی کنید و از سئو در وبلاگ نویسی کسب درآمد کنید. بعضی از دوستانی که تازه کار هستند تصور می‌کنند وبلاگ نویسی این است که در سایت یا دیگر سرویس‌های وبلاگی عضو شویم و مطلب بنویسیم. این تصور کاملا اشتباه است.

وبلاگ نویسی حرفه‌ای این است که یک سایت کاملا مجزا راه‌اندازی می‌کنیم و سپس با قرار دادن مطالب جذاب درباره یک حوزه خاص، افراد علاقه‌مند را جمع می‌کنیم و سپس می‌توانیم به درآمدهای عالی برسیم. دو سایت وبلاگی مشهور و هستند که در حوزه تکنولوژی فعال هستند.

نقش سئو در وبلاگ نویسی بسیار زیاد است. از آن جهت که باید در مطالبی که می‌نویسیم در رتبه‌های بالای گوگل باشیم تا ورودی بیشتری از گوگل داشته باشیم.

۱. درج بنر تبلیغاتی: قسمت‌هایی از سایت خود را برای تبلیغات بنری مشخص می‌کنید. با پربازدید شدن وبلاگتان، افراد فعال در آن حوزه از شما درخواست تبلیغ بنری خواهند داشت و شما با گرفتن مبالغ مناسب این کار را برای آن ها انجام می‌دهید. درج بنر می‌تواند به صورت ماهانه یا هفتگی باشد.

۲. رپورتاژ آگهی: رپورتاژ آگهی یک مقاله سفارشی است که در سایت شما درج می‌شود. به این صورت که یک وبسایت به شما مبلغی را می‌دهد تا مقاله آن‌ها در سایت شما منتشر شود. این مقاله در واقع یک تبلیغ متنی است. سایتی که به شما رپورتاژ آگهی داده معمولا دو یا سه بک لینک در آن قرار می‌دهد تا سایت خود را هم بالا ببرد.

۶. فروش نرم افزار سئو و ابزار سئو

اگر شما برنامه‌نویس باشید با یادگیری سئو می‌توانید نرم‌افزارهایی درست کنید که عصای دست سایت ها برای سئو سایتشان باشد. بازار طراحی ابزار سئو در ایران بسیار خلوت است و اکثر سئو کارها از ابزار خاجی استفاده می‌کنند. اگر شما بتوانید ابزار مناسبی برای سئو سایت طراحی کنید می‌توانید به درآمدهای مناسبی برسید.

یکی از بهترین بازارها برای طراحی ابزار سئو، نوشتن افزونه های وردپرس است. وردپرس یکی از محبوب ترین سایت سازهای جهان است و افراد زیادی علاقه‌مند به هستند. اگر ایده ای برای طراحی ابزار سئو وردپرس ندارید می‌توانید از افزونه های خارجی سئو وردپرس ایده بگیرید و یا یکی از آن‌ها را ترجمه کنید و بفروشید.

چند ایده برای طراحی ابزار و نرم افزار سئو

 • ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی
 • ابزار پیدا کردن بک لینک
 • نرم افزار تحلیل سئو سایت
 • طراحی افزونه سئو وردپرس

۷. کسب درآمد از سئو با آموزش سئو

اگر در سئو به حدی برسید که دارای اطلاعات جامع باشید می‌توانید یک سایت با موضوع درست کنید و به افراد علاقه مند به سئو آموزش دهید.

برای وارد شدن به عرصه آموزش سئو باید کمی اصول و مبانی تولید محتوا و درآمدزایی از تولید محتوا را بیاموزید. همچنین باید سختکوش باشید و مدام در حال یادگیری سئو باشید.

در عرصه آموزش سئو می‌توانید از روش‌های زیر کسب درآمد داشته باشید:

 • نوشتن کتاب در حوزه سئو
 • برگزاری دوره‌های آموزش سئو
 • تولید محصولات و بسته آموزش سئو
 • برگزاری دوره‌های ایمیلی

درست کردن فیلم آموزش سئو

یکی از بهترین روش‌های آموزش سئو درست کردن حرفه ای فیلم آموزش سئو است که طرفداران بسیار زیادی دارد. نکته ای که در درست کردن فیلم های آموزش سئو باید رعایت کنید این است که آموزش هایتان کاربردی باشد و واقعا به افراد کمک کند.

دوره آموزش سئو

یکی از بهترین روش های درآمدزایی از سئو طراحی است. تعداد زیادی از افراد علاقه مند هستند در دوره آموزش سئو شرکت کنند و سئو را از صفر تا صد بیاموزند.

اگر دوره‌ای که طراحی می‌کنید کاربردی باشد و نتیجه به همراه داشته باشد طرفداران زیادی پیدا خواهید کرد و می‌توانید به صورت ماهانه یا سالانه چندین دوره آموزش سئو برگزار کنید.

مبلغ شرکت در دوره‌های آموزش سئو نسبت به دیگر دوره های آموزشی بیشتر است. البته طراحی یک دوره حرفه ای آموزش سئو کمی سخت است و باید نتیجه گرا باشد.

اما با مطالعه زیاد کتاب های سئو و انجام تست‌های واقعی و گرفتن نتایج از این آزمایشات می‌توانید به نکات ارزشمندی برسید که دوره هایتان را بلافاصله پر کند.

بسته آموزش سئو

بعضی از دارندگان سایت فرصت شرکت در دوره‌های طولانی مدت را ندارند و علاقه‌مند هستند از طریق شرکت در مطالب را سریع بیاموزند. پس از این راه هم می‌توان کسب درآمد از سئو داشت. نکته مثبتی که بسته آموزش سئو دارد این است که می‌توانید یک بار تولید کنید و برای همیشه بفروشید. البته باید نکات جدید را به پکیج‌ های آموزش سئو اضافه کنید تا کاربری که امروز پکیج را خریده نکات جدید آموزش سئو را هم بیاموزد.

۸. سئو نویسی یا SEO Copywriting

یکی از سرویس هایی که در جامعه وب ایرانی مغفول مانده سئو نویسی است. سئو نویسی دانشی است که با استفاده از آن مطالبی را می‌نویسید که هم برای کاربران یک سایت جذاب باشد و هم در گوگل رتبه بگیرد. منظور از سئو نویسی این نیست که فقط مطالبی در حوزه سئو بنویسید. منظور این است که در هر حوزه ای بتوانید مطالبی بنویسید که در گوگل رتبه بگیرد.

نوشتن محتوا در خارج از کشور یک شغل به حساب می‌آید و درآمد بسیار بالایی دارد. در ایران هم هستند افرادی که این کار را انجام می‌دهند اما خیلی به صورت حرفه‌ای و تخصصی کار نمی‌کنند. چنانچه در این کار قهار شوید مطمئن باشید بازار کار بسیار عالی و پر درآمدی خواهید داشت.

ما در آکادمی سئو سفینه یک به نام حماسه تولید محتوا در سئو داریم. با استفاده از این بسته آموزشی می‌توانید به صورت کامل این علم را بیاموزید و شروع به کسب درآمد کنید.

البته برای یادگیری رایگان هم می‌توانید از مقاله استفاده کنید و اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید این مقاله از سایت هم بسیار مناسب است.

آموزش بدهید

بعد از تبحر در سئو نویسی می‌توانید کارگاه یا دوره های آموزشی طراحی کنید و از این طریق کسب درآمد کنید.

سفارش محتوا بگیرید و انجام دهید!

روش دیگر کسب درآمد از گرفتن سفارش است. به این صورت که وبسایت های دیگر به شما موضوع می‌دهند و شما برایشان یک مقاله جامع و سئو شده مینویسید و به آن‌ها تحویل می‌دهید. مبلغی که بابت اینکار دریافت می‌کنید چند ده برابر نوشتن یک مطلب معمولی برای یک سایت است.

به عنوان مثال برای نوشتن یک مطلب با ۴۰۰۰ کلمه افراد چیزی در حدود سی تا چهل هزار تومان پرداخت می‌کنند. اما اگر کار شما عالی باشد احتمالا یک مطلب با این تعداد کلمه در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان برای شما درآمد خواهد داشت. (البته مطلبی که واقعا در گوگل رتبه بگیر)

منبع:

https://canadawiz.ca/most-in-demand-jobs-in-canada/

 

نمایش بیشتر

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا