برترین های کسب و کارساختمان و مسکن

لوله نیوپایپ چیست ؟

مشخصات فنی

مشخصات فنی لوله نیو پایپ

لوله نیو پایپ از ساختار پنج لایه تشکیل شده است که مناسب برای مصارف ساختمانی و بهداشتی می باشد. این لوله از ترکیب فلز و پلیمر تشکیل شده است که با بهره گیری از خواص فلز و پلیمر می توان برای مصارف مختلف از این لوله ها استفاده کرد و با توجه به تحمل دمایی تا 90 درجه سلسیوس می توان در حوزه های مصرفی بسیار زیادی از این لوله ها بهره برد. برای ساخت لوله پنج لایه نیو پایپ از تکنولوژی روز استفاده شده است که با توجه به متریال استفاده شده، محاسن زیادی نسبت به لوله های قدیمی و فلزی دارد و جایگزین مناسبی برای آن ها در مصارف مختلف می باشد. از نظر اقتصادی لوله نیو پایپ ارزان تر و مقرون به صرفه تر از لوله های فولادی می باشد. لوله پنج لایه نیو پایپ در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاوم می باشد، مانند لوله های قدیمی رسوب پذیری ندارد و مانع از افت فشار در خطوط لوله می شود. وجود آلومینیوم در لایه میانی این لوله با جوش آلتراسونیک باعث شده لوله نیوپایپ مقاومت عالی در برابر فشار داشته باشد و نفوذ پذیری اکسیژن و انبساط طولی را به حداقل مقدار ممکن برساند. عمر مفید های نیو پایپ حدود 50 سال تخمین زده شده است.

مشخصات انواع لوله نیوپایپ

با مقایسه نیو پایپ و لوله های قدیمی در جدول زیر می توان به دوام و استحکام بالا در شبکه های مصرفی اطمینان حاصل کرد که در سیستم های تاسیساتی ساختمانی با ضریب اطمینان کافی می توان از لوله نیو پایپ با عمر طولانی استفاده کرد.

مقایسه خواص لوله های مختلف

مقایسه افزایش طول لوله های گوناگون

ساختار لوله چند لایه

لوله نیو پایپ از پنج لایه تشکیل شده است که در شکل زیر لایه های مختلف مشخص شده است.

اتصالات نیوپایپ | شرکت نیوپایپ

جدول فواصل ساپورت در سیستم لوله کشی نیو پایپ

جدول ابعادی لوله نیو پایپ

اتصالات نیو پایپ

اتصالات لوله سفید که در خطوط لوله کشی نیو پایپ استفاده می شوند با ساختار متریال برنج و روکش نیکل می باشند که روکش نیکل از فرسودگی و خوردگی و رسوب پذیری آن ها طی مدت استفاده جلوگیری می کند که با طراحی و کیفیت عالی در ساخت آن ها می توان در شبکه آب بندی کامل انجام داد و عمر طولانی برای استفاده از لوله های نیو پایپ را تضمین کرد. اتصالات پرسی نیو پایپ به صورت مستقل یا رزوه ای نصب می شود در اتصالات پرسی حلقه استیل بر روی لوله پرس می شود. اتصالات رزوه ای در خطوط نیو پایپ به آسانی انجام می شود که با استفاده از اورینگ ها و مهره و ماسوره کاملا آب بندی می شود.

مزایای لوله پنج لایه نیو پایپ

استفاده از لوله نیو پایپ برای مصارف آبرسانی آب آشامیدنی مطابق با ساختار مناسب و رسوب پذیری و فرسودگی پایین بهداشتی می باشد و برای استفاده از آب سرد و گرم بسیار مطمئن است همچنین برای مصارف پزشکی و انتقال گازهای طبی و سیستم های دیالیز از لوله های نیو پایپ استفاده می شود. لوله های نیو پایپ به دلیل انتقال حرارتی مناسب برای سیستم های گرمایش و سرمایش مناسب می باشد و امکان استفاده طولانی مدت در دمای 90 درجه سلسیوس کارایی این لوله ها را برای سیستم های گرمایش بالا برده است.

کاربرد لوله نیو پایپ

  • مصارف انتقال آب آشامیدنی
  • صنایع پزشکی و بهداشتی
  • صنایع غذایی
  • صنایع شیمیایی
  • صنایع نفت و گاز
  • صنایع پتروشیمی
  • صنایع ماشین سازی و کشتی سازی
  • سیستم های حرارتی و برودتی
  • سیستم های گرمایش و سرمایش از کف

جهت اتصالات لوله سفید برای منزلتان با ما تماس بگیرید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا