برترین های کسب و کارپزشکی

ماندگاری تزریق چربی به صورت

تزریق چربی با هدف زیبایی جز مورد استقبال ترین روش های درمانی توسط جراحان زیبایی می باشد و این روش در لب، گونه، زاویه فک، سینه، باسن و … کارایی دارد. جهت تکمیل جوانسازی پوست رفع چین چروک های پوستی هم مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به وب‌سایت : طول عمر نتایج می تواند به طور قابل توجهی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. مقداری تورم، کبودی – معمولاً حدود ۴۸ ساعت. بیمار باید از نور خورشید تا زمان فروکش کردن بیماری اجتناب کند.

هر ناحیه ای برای تزریق چربی مناسب نیست. به عنوان مثال، به سینه، تشخیص سرطان از طریق ماموگرافی را دشوارتر می کند. بیشترین ماندگاری را در صورت تزریق مجدد در نواحی نسبتاً ثابت (مانند گونه ها) دارد.

تزریق چربی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی دائمی با سایر روش ها مانند تزریق ژل تفاوت داشته و چربی مورد استفاده در این روش از اندام خود شخص برداشت می گردد. مثلا چربی از نواحی همچون شکم، پهلو، ران پا و …  برداشت شده و در محل هدف تزریق می شود.

آیا نتایج تزریق چربی دائمی است؟

با توجه به نتایج به دست آمده از تحقیقات انجام شده تزریق چربی روشی ماندگار در مقایسه باسایر روش ها می باشد .

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

ماندگاری تزریق چربی در نواحی مختلف تفاوت هایی دارد از جمله در صورت، چربی های تزریقی در مقایسه با ژل های تزریقی جذب دیر تری دارند و این موجب می شود ماندگار تر باشند.

درکل توجه کنید که پس از تزریق آنچه مشاهد میکنید نتیجه نهایی نیست و ورم بیشتری می بینید چرا که  دارو بی حسی استفاده شده موجب حجیم تر شدن صورت می باشد. کل چربی تزریقی  ماندگار نبوده چراکه بعد از گذشت چند روز حجمی از چربی جذب بافت می شود. در نتیجه برای مشاهده نتیجه نهایی زمان لازم است .

معمولا تزریق چربی به مدت ۱ الی ۳ سال ماندگار است اما ماندگاری در اصل بسته به فعالیت شخص نیز نیز متفاوت خواهد بود . برای مثال در افراد ورزشکار ماندگاری چربی تزریق شده کوتاه تر می باشد چراکه شخص فعالیت بدنی شدیدی داشته و چربی های بدن و حتی چربی های صورت تحلیل می رود نتیجتا هر میزان فعالیت بدنی بیشتری داشته باشد؛ ماندگاری چربی کمتری دارد؛ حقیقتا فعالیت بدنی شخص در مدت زمان ماندگاری موثر خواهد بود .

پشیمانی از تزریق چربی | تزریق چربی بعد از یک ماه نی نی سایت

چطور ماندگاری تزریق چربی را افزایش دهیم؟

انجام صحیح این عمل توسط پزشک مربوطه موجب می شود حدودا ۳۰ الی ۷۰ درصد سلول های پیوند زده زنده بمانند و ماندگار شوند. اما اگر عمل تزریق چربی به درستی انجام نپذیرد  بیش از ۲ الی ۳ هفته ماندگاری نخواهد داشت و شاهد جذب چربی های تزریق شده خواهیم بود. در ناحیه هایی از بدن و صورت که خونرسانی به بافت بیشتر بوده و از تحرک کمتری برخوردارند ماندگاری بیشتری را پس از تزریق چربی شاهد خواهیم بود. نکته دیگر که تزریق چربی حائز اهمیت خواهد بود این است که اگر تزریق با میزان کمتری و در دفعات بیشتری صورت گیرد پایداری بیشتری در مقایسه با تزریق حجم زیاد از چربی حاصل می شود. انجام صحیح و کامل مراقبت های بعد از تزریق چربی هم در ماندگاری تاثیر گذار خواهد بود. به علاوه در نظر گرفتن نکات زیر:

 • پرهیز از سیگار کشیدن
 • پرهیز از مصرف الکل
 • پرهیز از انجام ورزش‌های پر تنش و شدید
 • هیدراته نگهداشتن بدن(مصرف متعادل مایعات)
 • ثابت نگهداشتن وزن
 • استفاده از رژیم غذایی سالم
 • استفاده از کمپرس یخ
 • پرهیز از ماساژ ناحیه های تحت درمان

محل برداشت چربی

نواحی مناسب جهت برداشت چربی و نواحی که برداشت چربی از آن ها امکان پذیر است در اشخاص مختلف، متفاوت می باشد. به طور معمول چربی را از جاهایی از بدن می گیرند که با رژیم غذایی هم از میزان چربی آن ناحیه کاسته نمی شود، برای مثال:

 • پهلو ها
 • ران ها
 • کنار زانو
 • زیر شکم و …

نواحی نام برده شده در بالا  حاوی چربی های مقاوم تری می باشند.

 

آیا تزریق چربی دائمی است ؟

هنگام تزریق چربی به صورت و سایر اندام ها، پزشک از تکنیک های خاصی استفاده می کند تا چربی ها را با دقت به لایه های عمیق پوست بفرستد. پوست از لایه های متفاوتی تشکیل شده است و هر کدام از این لایه ها دارای رگ های خونی، اعصاب و غیره هستند. پزشک، چربی ها را بین رگ های خونی تزریق می کند تا سازگاری بیشتری با محل جدیدشان پیدا کنند و در مجاورت عروق از تغذیه بهتری بهره مند شوند. میزان ماندگاری تزریق چربی در صورت و سایر اندام ها، به بدن بیمار و میزان چربی‌های زنده تزریق شده موجود بستگی دارد.

در مورد میزان ماندگاری ، هر چقدر بیمار کمتر به محل تزریق دست بزند و آن را ماساژ بدهد، ماندگاری تزریق چربی در صورت می تواند بیشتر از حد معمول بشود. ثابت ماندن و حفظ وزن بعد از تزریق چربی هم نکته ای کلیدی در ماندگاری تزریق چربی است. برداشت چربی از قسمتی از بدن شما و تزریق آن به بخشی دیگر که مایل هستید افزایش حجم پیدا کند؛ یک روش دائمی محسوب می‌شود؛ مشورط بر اینکه با تکنیک درستی صورت گیرد.

حقیقت دارد که بعضی از سلول های چربی، به محض تزریق می میرند اما این درصد در مقایسه با بافت های چربی که در محل جدید باقی می مانند و موقعیت خودشان را حفظ می کنند، بسیار ناچیز است. این ویژگی یک امتیاز بزرگ برای این کار محسوب می‌ شود.

چرا که روشهای دیگر افزایش حجم، عموما دائمی نیستند و نیاز به تجدید پس از چند ماه دارند. تزریق چربی از بدن خود فرد از این جهت با سایر روشها متفاوت است که سلول های چربی در محیط جدید، به زندگی خود ادامه می دهند. البته این به آن معنا نخواهد بود که همه سلول ها همواره با همان کیفیت اولیه حفظ می شوند.

طبیعتا هر چقدر که سن بالاتر برود، ممکن است آثار تزریق چربی در چهره فرد به دلیل کاهش کیفیت سلولها یا مرگ آنها، کمی تضعیف شود؛ که این امر نه تنها باری سلولهای تزریق شده، که برای همه سلولهای بدن اتفاق می‌افتد. اما این چربی ها برای مدت بسیار زیادی باقی می‌مانند و ظاهر دلخواه را برای او به وجود می آورند.


مقایسه ماندگاری تزریق چربی با ژل

هم یکی دیگر از فیلرهای مصنوعی است که برای ، ، ، و غیره استفاده می شود. ژل ها از نظر جنس بسیار متفاوت هستند. میزان معمولا کمتر از یک سال است و ممکن است عوارضی مثل ایجاد حساسیت، عفونت، جا بجا شدن، گلوله شدن و غیره را به دنبال داشته باشد. در حالی که تزریق چربی هیچ واکنش آلرژیک و عفونتی را به دنبال ندارد و از نظر امنیت و سلامت هم برای بیمار اثرات خوبی را به دنبال خواهد داشت.

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری تزریق چربی

یکی از عواملی که تزریق چربی را به عنوان ماندگارترین معرفی می کند، ساختار و نوع چربی ها است؛ ساختار چربی ها در بدن هر انسانی متفاوت است. هنگام تزریق چربی، از چربی های بدن خود بیمار استفاده می شود. نتایج موفقیت آمیز و ماندگاری که از تزریق چربی بدست می آید، به دلیل همین سازگاری چربی ها است و ساختار چربی های بدن بیمار کاملا مشابه است و فقط در نوع محل قرار گیری با یکدیگر متفاوت هستند.

به پوست بیمار، می‌تواند باعث زنده ماندن 90 درصد از چربی ها در محل تزریق شود که در نهایت با تزریق سلول های چربی زنده و ادامه فعالیت آنها در اندام جدید، سبب ماندگاری تزریق چربی در محل چربی تزریق شده میشود. عدم بروز آلرژی و حساسیت بدن به چربی تزریق شده هم یکی دیگر از عواملی ست که به نتایج حاصل از تزریق چربی، ماندگاری زیادی می بخشد. توانایی تزریق چربی به دفعات متعدد هم می تواند نقش مهمی در دوام و میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد.

هر زمان که بیمار خواستار تزریق میزان بیشتری از چربی باشد، می توان به راحتی این کار را انجام داد. استفاده از چربی که در دفعه اول اضافه مانده و فریز شده است، هم راه خوبی برای جلوگیری از لیپوساکشن مجدد است. توجه بیمار به نکات بهداشتی و سایر دستورات پزشک هم می تواند نقش موثری در میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد. بیمار نباید به نقاط تزریق شده، فشاری وارد کند.

در واقع پس از تزریق چربی، فرد باید یک دوره جدید از زندگی را شروع کند و در این دوره، بیشتر مراقب جسم خودش باشد و با یک رژیم غذایی سالم، نتایج حاصل از تزریق را به خوبی حفظ کند.

نوع رژیم غذایی بیمار هم نقش مهمی در ماندگاری تزریق چربی دارد و گرفتن رژیم های سخت و کاهش وزن، نقش منفی بر روند جذب چربی دارد. در بیمارانی که بعد از تزریق چربی، پای بند رژیم غذایی متعادل و سالم باشند، مقداری از چربی تزریق شده، بطور دائم و همیشگی زیر پوستشان باقی می ماند.


ترمیم تزریق چربی

در بعضی از کلینیک ها، اصطلاحی به نام برای بیماران به کار می رود که به معنای تکرار تزریق چربی در جلسات منظم است. اکثر بیمارانی که توقعات به جا و معقولی از نتایج تزریق چربی خود دارند، با یک بار تزریق به هدف خود می رسند. ماهیت چربی به گونه ای است که هنگام تزریق، درصدی از سلول ها زنده می مانند و درصد کمی هم از بین می روند. هر چقدر تزریق چربی، با تکنیک های ماهرانه تر و کاربردی تری انجام شود و همچنین میزان چربی تزریق شده در اندام مورد نظر، هم کم باشد و هم به آرامی تزریق شود، نتایج مطلوب تری را برای بیمار به دنبال خواهد داشت.

در جلسات ترمیم تزریق چربی، میزان ماندگاری چربی تزریق شده در اندام مورد نظر بیشتر می شود و سلول های چربی زنده جایگزین سلول های چربی مرده می شوند. تعداد دفعات لازم برای ترمیم تزریق چربی بستگی به بدن بیمار و صلاحدید پزشک دارد. معمولا اندام هایی که بیمار از آنها استفاده بیشتری می کند مثل لبها، و غیره، ماندگاری چربی کمتری نسبت به بقیه نواحی بدن دارند. غالباً مراجعه سالانه به کلینیک پوست و مو برای ترمیم تزریق چربی می تواند مفید باشد. فیلم تزریق چربی را در آپارات ببینید.

هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق چربی بستگی به میزان چربی تزریق شده، محل تزریق، زمان لازم برای انجام این کار، تجربه و مهارت پزشک پوست و سطح و جایگاه کلینیکی دارد که قرار است تزریق چربی در آن انجام شود. شاید در نگاه اول، پروسه تزریق چربی از یک نقطه بدن فرد به نقطه دیگری از بدن او، چندان پیچیده به نظر نرسد اما بدون تردید انجام چنین کاری، به مهارت و تبحر ویژه ای نیاز خواهد داشت. تزریق چربی یک عمل هنرمندانه است و باید به دستهای مطمئنی سپرده شود.

علاوه بر این، میزان دقیق تزریق چربی و انجام درست و اصولی این کار با رعایت همه جزئیات، نقش مهمی در رسیدن فرد به نتیجه دلخواه خواهد داشت. اگر قصد دارید عمل انتقال چربی انجام دهید، حتما باید پزشکی را انتخاب کنید که تجربه کافی در این کار داشته باشد و بتواند تعادل درست و ایده آلی در اجزای صورت و بدن شما ایجاد کند. رسیدن به نتایج طبیعی پس از تزریق چربی، تنها در صورتی رخ خواهد داد که عمل در شرایطی استاندارد با امکانات مطلوب و توسط پزشکی مجرب انجام شود.

کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر رامین مدرسی و دکتر سعید ساعدی با بهره‌گیری از کادری مجرب و بروزترین متدهای علمی، در محیطی آرام و منطبق بر استانداردهای نوین پزشکی، آماده ارائه خدمات در زمینه در اصفهان می‌باشد .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا