مزیت نصب چمن مصنوعی بین سنگ در مقایسه با چمن طبیعی

چمن طبیعی یکی از ویژگی های خاص و جذاب باغ های سنتی است که ظاهر باغ را بسیار زیبا و رویایی جلوه می دهد. اما چه کسی تعیین کرده است حتماً باید از چمن طبیعی برای زیباسازی باغ و هر محیط دیگری که دوست دارید استفاده کنید؟ چمن طبیعی در کنار مزایای بسیار، شرایط نگهداری دشواری دارد و هر کسی از عهده آن بر نمی آید. امروزه با روی کار آمدن چمن مصنوعی رویایی باغ زیبا و جذاب را برای تمام افراد محقق کرده است و به عنوان یک ایده مقرون به صرفه تا پایان عمر شناخته می شود.

اجرای چمن مصنوعی در اردبیل | اجرای چمن مصنوعی در ایلام

در حقیقت چمن مصنوعی شرایط سخت و دشوار نگهداری از چمن طبیعی را هموار کرده است و جایگزین خوبی برای آن شناخته می شود. اگر هنوز مطمئن نیستید کدام گزینه برای محوطه سازی محیط موردنظرتان مناسب است بهتر است را بدانید تا راحت تر تصمیم بگیرید. هرکدام این دو گزینه عملکردهای متفاوتی دارند و مهم است تفاوت های هر دو را بدانید تا با توجه به سلایق خود بهترین انتخاب را انجام دهید.

 مهم ترین تفاوت چمن مصنوعی با طبیعی؛ از نصب تا ظاهر

در ادامه به مقایسه چمن مصنوعی با طبیعی می پردازیم تا بهتر متوجه تفاوت این دو گزینه شوید:

۱٫اولین تفاوت چمن مصنوعی با طبیعی؛ نحوه نصب

اولین تفاوت چمن مصنوعی با طبیعی نحوه اجرای آن است. هر دو چمن به سرعت نصب و اجرا می‌شود. اما چمن طبیعی باید پرورش داده شود و مدت زمان  زیادی طول می کشد تا برای استفاده آماده شود. همچنین طی این مدت باید از راه رفتن روی زمین مورد نظر خودداری کنید تا چمن به خوبی رشد داشته باشد. در حالی که چمن مصنوعی نیاز به عدم راه رفتن ندارد و به سرعت نصب می شود و قابل استفاده خواهد بود. با این حال باید از زمین مورد نظر آمادگی لازم برای را داشته باشد و زمین قبل از اجرای چمن مصنوعی ایمن شود و از هرگونه علف های هرز به دور باشد.

۲٫دومین تفاوت چمن مصنوعی با طبیعی؛ دوام

دیگر فرق چمن مصنوعی با طبیعی دوام آن‌ است. دوام چمن مصنوعی به عوامل مختلفی بستگی دارد و افرادی که دوست دارند از این نوع چمن استفاده کنند باید بدانند برای حفظ زیبایی آن تلاش زیادی انجام دهند و نیاز است هزینه و زمان زیادی صرف آن کنند. اما با این حال باز هم چمن طبیعی تحت تاثیر شرایط آب و هوایی قرار می گیرد و حتی ممکن است حضور علف های هرز میان چمن طبیعی آزاردهنده باشد. پس می توان نتیجه گرفت دوام چمن مصنوعی بسیار بیشتر است و کمتر در برابر علف های هرز، نوسانات، دما، نور و رطوبت دچار آسیب دیدگی می شود. همچنین در برابر خشکسالی از بین نمی‌رود و همیشه ظاهر زیبای خود را حفظ می کند.

۳٫ سومین تفاوت چمن مصنوعی با طبیعی؛ دوستداران محیط زیست بدانند:

اگر دوستداران محیط زیست هستید و می خواهید هنگام انتخاب بین چمن مصنوعی و چمن طبیعی محیط زیست را هم در نظر بگیرید، باید نسبت به تاثیرگذاری این دو مورد روی محیط زیست آگاه شوید. معمولا چمن مصنوعی را به عنوان دوستدار محیط زیست می‌شناسند. چرا که نیاز به آبیاری ندارد و برای نگهداری آن لازم نیست اقداماتی همچون کوددهی  و استفاده از سموم دفع آفات انجام دهید. از طرفی این محصول قابل بازیافت نیست و خیلی‌ها معتقدند این نوع چمن برای حیات وحش و محیط زیست مضر است.

با این حال علف طبیعی هم برای محیط زیست می‌تواند بد باشد. چرا که به مقدار آب زیاد نیاز دارد؛ به ویژه در فصل تابستان. این موضوع باعث می‌شود مصرف آب بسیار افزایش پیدا کند و همچنین برای حفظ ظاهر زیبایی آن باید از انواع محصولات استفاده کنید که ممکن است از این محصولات برای محیط زیست مضر باشد.

۴٫مهم ترین تفاوت چمن مصنوعی با طبیعی؛ هزینه

مهم ترین تفاوت چمن مصنوعی با طبیعی هزینه است. برای هر محصولی باید هزینه‌ای بابت نگهداری پرداخت کنید و در نظر گرفتن این موضوع قبل از خرید بسیار ضروری است. نصب چمن مصنوعی برای شما نسبت به چمن طبیعی هزینه بیشتری دارد. اما هزینه نگهداری چمن طبیعی به‌مراتب بیشتر از چمن مصنوعی خواهد بود. نیاز به تجهیزاتی همچون ماشین چمن زنی ندارد و لازم نیست بابت آبیاری آن هزینه زیادی بپردازید. تنها کافی است یک شیلنگ برای شستن مصنوعی تهیه کنید تا هر زمانی که احساس کردید چمن کثیف شده است، خیلی راحت آن را بشویید.

به همین خاطر، در زمین های ورزشی بیشتر از چمن مصنوعی ورزشی استفاده می کنند و نسبت به هزینه های نگهداری چمن طبیعی ارزان تر است؛ بخصوص برای زمین فوتبال.

۵٫ظاهر طبیعی یا مصنوعی؟

خیلی‌ها برای انتخاب چمن مصنوعی و طبیعی ظاهر طبیعی چمن واقعی را ترجیح می دهند. اما باید بدانند امروزه در طراحی و ساخته چمن‌ مصنوعی پیشرفت های بسیاری مشاهده شده است که این دو چمن با ظاهری کاملاً طبیعی ساخته می شود و امکان استفاده از آن در هر فضایی وجود دارد. به عنوان مثال، به راحتی می توانید روی بالکن یا پشت بام نصب کنید و زیبایی آن بهره مند شوید. اما اجرای چمن طبیعی در هر محیط بسته ای وجود ندارد. بنابراین اگر هوشمندانه تصمیم بگیرید می ‌توانید چمن مصنوعی را با ظاهری کاملا واقعی در محیط دلخواه نصب کنید و از زیبایی همیشگی آن لذت ببرید.

انتخاب راحت تر با دانستن مزایا و معایب چمن طبیعی و مصنوعی

در ادامه به مزایای چمن طبیعی و مصنوعی می پردازیم تا راحت تر به تفاوت چمن مصنوعی با طبیعی پی ببرید:

چمن طبیعی؛ یک انتخاب سرگرم کننده  و آرامش بخش

در موارد زیر به مزایای چمن طبیعی می‌پردازیم تا بدانید هنگام استفاده از آن چه ویژگی‌های مثبتی در دست دارید:

 • چمن طبیعی از نظر احیای حیات وحش و تامین اکسیژن گزینه مناسب تری است.
 • نگهداری چمن طبیعی برای خیلی ها می تواند یک گزینه سرگرم کننده و آرامش بخش باشد؛ در حالی که وقت کافی برای رسیدگی به چمن مصنوعی را داشته باشید.
 • خیلی ها ظاهر طبیعی چمن واقعی را به چمن مصنوعی ترجیح می دهند و دوست دارند به معنای واقعی طبیعت را حس کنند.
 • نصب چمن طبیعی راحت است و مشکلات خاصی به دنبال ندار؛د حتی خودتان هم می توانید اقدام کنید.
 • قیمت چمن طبیعی نسبت به ارزانتری است.

اما چمن طبیعی ناپایدار است!

در کنار دانستن مزایا باید از معایب چمن طبیعی هم باخبر شده و در موارد زیر به معایب این نوع چمن می پردازیم:

 • چمن طبیعی به اندازه چمن مصنوعی دوام ندارد و نمی توانید به خوبی روی آن تردد کنید. به همین خاطر، برای بازی کودکان و محیط های پرتردد تجاری و زمین‌های ورزشی گزینه‌ی مناسبی نیست.
 • مراقبت از چمن طبیعی به زمان زیادی نیاز دارد. تمام اقدام مراقبتی هزینه بر است؛ مثلاً مرتب نگه داشتن چمن نیاز به تجهیزات و محصولات مراقبتی بسیاری نیاز دارد.
 • برای سالم نگه داشتن چمن طبیعی باید آب زیادی مصرف کنید که این موضوع ممکن است هزینه قبضآب شما را بسیار افزایش می دهد و برای محیط زیست اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود.
 • بعد از نصب چمن طبیعی نمی توانید بلافاصله از آن استفاده کنید.

چمن مصنوعی بسیار بادوام و پرکاربرد

در موارد زیر به می پردازیم:

 • برای حفظ زیبایی چمن مصنوعی لازم نیست تعمیرات و نگهداری خاصی انجام دهید. ( برای کسب اطلاعات در مورد نحوه نگهداری چمن طبیعی روی مقاله کلیک کنید.)
 • این نوع چمن بسیار بادوام است و به خاطر ترافیک زیاد و استفاده بیش از حد کودکان یا حیوانات خراب نمی شود.
 • به محض نصب قابل استفاده است و لازم نیست حدود یک هفته برای استفاده صبر کنید.
 • برای نگهداری نیاز به استفاده از مواد شیمیایی مضر ندارد.
 • مانند چمن طبیعی نیاز به مصرف آب و انرژی زیادی ندارد و لازم نیست تجهیزات مراقبتی خاصب تهیه کنید.
 • چمن مصنوعی را می‌توانید در هر جایی که دوست دارید، حتی داخل منزل استفاده کنید.
 • در صورت نیاز به شستشو به راحتی شسته می شود.
 • ظاهر بسیار زیبایی دارد و بدون نیاز به مراقبت خاص می توانید محیط مورد نظر خود را با زیبایی طبیعت آمیخته کنید.

اما نصب آن گران تر است!

در موارد زیر به معایب چمن مصنوعی می پردازیم:

 • نصب این مدل نسبت به چمن طبیعی گرانتر است.
 • به دلیل غیرقابل بازیافت بودن گزینه مناسبی برای محیط ‌زیست به حساب نمی آید.
 • بعد از مدتی استفاده و گذشت طول عمر آن نیاز به تعویض دارد.
 • از نظر خیلی ها ظاهر چمن مصنوعی به زیبای چمن طبیعی نیست.

ترمه چمن، یک پیشنهاد ویژه

مطمئنا خیلی ها بعد از مقایسه چمن مصنوعی با طبیعی، چمن مصنوعی را انتخاب می کنند تا به خاطر دغدغه های بسیار روزانه نیاز نباشد به مراقبت چمن بپردازند. اگر  شما هم به فکر خرید چمن مصنوعی هستید و نمی دانید این محصول را از کدام مجموعه تهیه کنید، برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم! ترمه چمن اولین تولیدکننده داخلی چمن مصنوعی است که این محصول را با کیفیت ایده‌آل زیر نظر استانداردهای روز جهانی تولید می کند و تمام تلاش خود را برای با کیفیت و کسب رضایت مخاطبین انجام می دهد.

اگر هرگونه سوالی بابت قیمت چمن مصنوعی و خرید آن دارید، می توانید با ترمه چمن تماس بگیرید و با مشاورین این مجموعه صحبت کنید. مشاورین تخصصی ترمه چمن پاسخگو شما هستند و برای انتخابی راحت، شما را یاری می کنند. همچنین شما را با آشنا می کنند.

نتیجه گیری

اگر هنوز هم در انتخاب چمن مصنوعی و چمن طبیعی تردید دارد، کافی است برای انتخاب راحت تر شرایط خود را در نظر بگیرید. اولین مورد برای انتخاب، هزینه و شرایط نگهداری دو محصول است. دومین گزینه سلیقه شخصی تان است. برخی افراد ظاهر چمن مصنوعی را همانا چمن طبیعی دوست دارند. اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند چمن طبیعی را اجرا کنند تا از وجود آن آریکی از محبوب‌ترین کاربردهای چمن مصنوعی، استفاده از ترکیب موزاییک و چمن مصنوعی است که این روزها طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. این سبک از اجرا، هم در حیاط ویلا و آپارتمان و هم در بخش روف ساختمان، قابل اجراست. در این مقاله، در مورد پیش شرط های مورد نیاز، برای داشتن چمن مصنوعی زیبا مابین سنگ و شیار صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این، انواع مدل های قابل استفاده، نحوه بکارگیری آنها و قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک برای کاربردهای مختلف را نیز بررسی خواهیم کرد.

ویژگی چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

پیش از اجرای چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، ابتدا لازم است شیارهای بین سنگ را آماده کنید. در ادامه در مورد نحوه زیر سازی شیارها صحبت خواهیم کرد. در نصب چمن مصنوعی بین سنگی به موارد زیر دقت کنید:

 1. عمق شیارها بین ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر تنظیم شود (برای شیارهای عمیق تر باید از چمن های الیاف بلندتر استفاده شود).
 2. پهنای شیارها حداقل ۵ سانتیمتر به بالا باشد.
 3. زیرسازی شیارها مطابق با شیب زمین باشد تا فرآیند خروج آب به راحتی انجام پذیرد.
 4. سطح شیارها کاملاً صاف و یکدست باشد تا چسب چمن مصنوعی به خوبی عمل کند.
 5. چمن مصنوعی مابین شیار باید حداقل نیم تا ۱ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد.

موارد ذکر شده همگی اطلاعاتی در مورد شیارهای بین سنگ ها بود، اما برای انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای نصب بین سنگی، لازم است شاخصه هایی را در نظر داشته باشید. موارد زیر مهمترین ویژگی هایی هستند که برای انتخاب چمن مصنوعی بین سنگی، باید در نظر داشته باشید:

ارتفاع الیاف چمن مصنوعییکی از مهمترین پارامترها در نصب بین سنگی، داشتن ارتفاع مناسب الیاف می باشد. همان طور که در بخش قبلی توضیح داده شد، ارتفاع الیاف باید بر مبنای عمق شیارها اندازه گیری شود؛ به طوری که مقداری از چمن از مابین سنگ ها، بیرون زدگی داشته باشد. بر این اساس، پیش از انتخاب چمن مصنوعی، ابتدا لازم است سنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس اقدام به سفارش چمن مصنوعی نمائید.

تراکم چمن مصنوعیفاصله بین خطوط دوخت چمن، که به آن گیج گفته می شود و همچنین سرعت دوخت، از عوامل تعیین کننده تراکم چمن مصنوعی هستند. هر چه گیج کمتر و سرعت دوخت بالاتر رود، چمن مصنوعی متراکم تر بافته می شود. هر چه چمن مصنوعی متراکم تر باشد، کیفیت و ماندگاری بالاتری خواهد داشت. اگر محوطه مورد نظر شما محیطی پر تردد است؛ لازم است از چمن مصنوعی های باکیفیت با تراکم بافت بالا استفاده کنید. از طرفی، تراکم بالاتر، از ریزش زباله ها به عمق چمن جلوگیری کرده و از این رو نظافت چمن راحت تر خواهد بود.

رنگ و شکل ظاهری چمن مصنوعی: شما می توانید بسته به سلیقه، از انواع مختلف رنگ بندی های چمن مصنوعی استفاده نمائید. اگر در سایر بخش های محوطه خود نیز از چمن مصنوعی استفاده کرده اید، بهتر است هماهنگی بین رنگ ها را در نظر داشته باشید. گاهی می توان فقط برای قسمتی از محوطه خود از نصب بین سنگی استفاده کرد و برای سایر بخش ها از نصب یکدست چمن مصنوعی بهره برد.

بهترین چمن مصنوعی برای نصب بین سنگ کدام است؟

برای اینکه چمن مصنوعی ایده آلی را برای شیارها و بین سنگ خود انتخاب کنید، در ابتدا باید شرایط استفاده و کاربرد شما تعیین گردد. اگر چمن مصنوعی بین سنگی را برای محیطی پرتردد در نظر دارید؛ طبیعتاً استهلاک چمن مصنوعی شما بالا خواهد بود و باید سراغ مدل های با دیتکس و تراکم بالا بروید.

اما گاهی شما این سبک از اجرا را برای حیاط شخصی خود مدنظر دارید که تردد و ترافیک عبوری بالایی ندارد، در این صورت شما می توانید از چمن های مصنوعی اقتصادی تر استفاده کنید.

مسلماً چمن مصنوعی با کیفیت تر طول عمر بالاتری نیز خواهد داشت. صرفاً تراکم و پرپشتی چمن مصنوعی عامل تعیین کننده قیمت نیست و عوامل کیفی نیز بسیار اثرگذار هستند. داشتن مقاومت چندین ساله در برابر آفتاب، کاملاً به کیفیت نخ باز می گردد. بدون شک تمامی موارد ذکر شده در بالا، روی  نیز اثرگذار خواهند بود.

پیشنهاد شرکت خانه چمن برای استفاده از چمن مصنوعی در محیط با تردد کم تا متوسط، چمن مصنوعی 25 میلیمتری سورن، چمن مصنوعی سورن پلاس و چمن مصنوعی پاپیروس است. اگر عمق شیارهای شما بیشتر از ۲ سانتیمتر است، می توانید از مدل های 35 میلیمتری سورن و ۴۰ میلیمتری وی آی پی استفاده کنید.

برای محیط های با تردد بالا نیز مدل های چمن مصنوعی 25 میلیمتری رویال، 25 میلیمتری ویستا و 20 میلیمتری رویال و در شرایط عمق های بیشتر از ۲ سانتیمتر، چمن مصنوعی 35 میلیمتری ویستا انتخاب مناسبی هستند.

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

برای شروع، ابتدا باید زیرسازی بین سنگ آماده شود. در این مرحله دو روش برای زیرسازی وجود دارد:

 1. زیرسازی سختدر این روش، شما باید با استفاده از بتن و دوغاب، سطحی صاف را برای نصب چمن مصنوعی بین سنگی مهیا کنید. این سطح باید صاف و مطابق با شیب زمین تنظیم شده باشد. همچنین می توانید از سیمان سفید نیز برای اجرای این سبک از زیرسازی استفاده کنید. نصب چمن مصنوعی روی سیمان یکی از روش های متدوال برای اجرای چمن مصنوعی بین سنگی است. پس از انجام زیرسازی به این سبک، از چسب دوجزیی و چسب تک جزیی برای نصب چمن مصنوعی می توان استفاده کرد.
 2. زیرسازی غیرسخت: این روش که بر روی خاک انجام می شود؛ فرآیندی تخصصی است و اجرای آن نیاز به متخصص دارد. در ابتدا لازم است بستر خاک موجود مابین سنگ ها، با آب نرم شده و سپس فشرده شود. پس از آن، یک لایه ۲ تا ۳ سانتیمتری شن بادامی یا نخودی ریخته شود و این لایه مجدداً توسط ابزاری خاص، فشرده شود. مزیت این روش، تخلیه و مکش سریع آب باران است که به زمین نفوذ می کند. در نصب چمن مصنوعی با زیرسازی غیر سخت، از چسب استفاده نمی شود و چمن با میخ در شیارها فیکس می شود.

چه نوع چسبی برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک مناسب است؟

در حالتی که شیارهای شما با بتن و یا سیمان سفید پر و مسطح شده باشد، از دو نوع چسب می توانید استفاده کنید:

 1. چسب تک جزئی چمن مصنوعی که برای نصب موکت هم استفاده می شود و چسبندگی مناسبی دارد. این چسب نسبت به رطوبت بالا و خیس شدگی دوام پایینی دارد و بهتر است در محیط هایی که با آب در تماس نیست استفاده شود.
 2. چسب دو جزئی چمن مصنوعی که بر پایه پلی اورتان است و نسبت به رطوبت و خیس شدگی بسیار مقاوم است. پیشنهاد می شود در فضای باز از این چسب استفاده شود.

عمق و پهنای استاندارد برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چقدر است؟

همان طور که پیشتر ذکر کردیم، برای صرفه جویی در هزینه ها و گرفتن بهترین نتیجه، تنظیم عمق شیارها در حد ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر معقول ترین انتخاب است. گاهی ممکن است به دلایل مختلف، این عمق از حد معمول کمتر و یا بیشتر شود. بهتر است چمن مصنوعی انتخابی شما حداکثر ۱ تا ۲ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد. ارتفاع کمتر از این مقدار از زیبایی چمن مصنوعی می کاهد؛ اما در عوض استهلاک چمن مصنوعی نیز کاهش می یابد و این برای بسیاری از افراد نکته مثبتی محسوب می شود.

در مورد پهنای شیارها نیز باید گفت که هر چه پهنا بیشتر باشد، از نظر بصری زیبایی بیشتری خواهیم داشت. پهنای شیارها را می توانید حداقل ۵ و حداکثر 20 سانتیمتر در نظر بگیرید. هر چه پهنای شیارها کمتر باشد،  اجرت نصب و میزان چسب مصرفی افزایش خواهد یافت.

مزیت نصب چمن مصنوعی بین سنگی نسبت به چمن طبیعی بین سنگی

در مورد مزیت های چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، در مقاله  به طور مفصل سخن گفتیم. جالب اینجاست که در مبحث چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، این مزایا بیشتر نمایان می شوند. اجرای چمن طبیعی بین سنگ، دشواری های فراوانی نسبت به اجرای چمن طبیعی به صورت یکپارچه دارد. از کاشت چمن طبیعی بین سنگ گرفته تا کود دادن و هرس کردن چمن در بین سنگ و موزاییک، همگی مشکلاتی هستند که اجرای چمن طبیعی مابین سنگ با خود به همراه دارد.

در مقابل، چمن مصنوعی یک انتخاب بسیار ایده آل برای اجرای این سبک می باشد. دسترسی راحت به چمن مصنوعی، نصب آسان، نگهداری کم و سرسبزی ماندگار، از مزایای قابل تامل چمن مصنوعی بین سنگ می باشد.

جدیدترین طرح های چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

در این بخش از مقاله برای ارائه ایده های جذاب، چند طرح امروزی را برای شما گردآوری کردیم. طبیعتاً با الهام گرفتن از این طرح ها و ایده ها، می توانید محیطی خاص و کاملاً لوکس را برای خود به ارمغان بیاوریدأ. همچنین در می توانید صدها پروژه اجرا شده توسط شرکت خانه چمن را مشاهده کنید.

قیمت چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

در بخش چمن مصنوعی مناسب برای فضای بین سنگ، مدل های مختلفی معرفی شد که با توجه به کاربرد شما قابل اجراست. به طور کلی فرآیند خرید و اجرای این سبک از اجرا در سه بخش مختلف برای شما هزینه در بر خواهد داشت:

 1. هزینه چمن مصنوعی: در بخش فروشگاه قیمت چمن مصنوعی به ازای هر مترمربع درج شده است. شما می توانید با درنظر گرفتن نوع کاربری و متراژ مورد نیاز خود، هزینه خرید چمن مصنوعی را محاسبه کنید. اگر متراژ شما کم است، سعی کنید از چمن مصنوعی با کیفیت بالاتر استفاده کنید تا کارایی لازم را برای چندین سال داشته باشد.
 2. اجرت نصابنحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک کاری آسان اما خسته کننده است. شما می توانید برای نصب، به توانایی خود اعتماد کنید و آن را انجام دهید.
 3. هزینه چسب چمن مصنوعی (برای نصب بر روی سطوح بتنی و سخت)اگر از چسب تک جزئی برای نصب چمن مصنوعی بین موزاییک استفاده شود؛ مقدار ۱ تا ۱.۲ کیلوگرم به ازای هر مترمربع چسب نیاز دارید. اگر از چسب دوجزئی پلی اورتانی استفاده کنید؛ به مقدار ۱.۲ تا ۱.۴ کیلوگرم به ازای هر مترمربع مصرف چسب خواهید داشت.

به طور کلی قیمت تمام شده این سبک از اجرا، در مقایسه با اجراهای یکپارچه(راسته)، به ازای هر مترمربع گران تر تمام می شود. اما این نکته را در نظر داشته باشید که در نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک، میزان استفاده از چمن مصنوعی نسبت به حالت یکپارچه، بسیار کمتر خواهد بود.

اجرای چمن مصنوعی در اردبیل | اجرای چمن مصنوعی در ایلام

مراحل خرید چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک

خانه چمن سه روش برای خرید چمن مصنوعی بین سنگی شما مهیا کرده است. خرید اینترنتی چمن مصنوعی، خرید حضوری چمن مصنوعی و خرید تلفنی چمن مصنوعی، سه روش خرید می باشند.

شما می توانید در بخش ، چمن مصنوعی خود را انتخاب کرده و یا با تماس تلفنی و یا حضور در محل شرکت، این فرآیند را با آرامش انجام دهید.

در صورت خرید آنلاین چمن مصنوعی، ارسال سفارش برای شهرهای تهران و کرج، ظرف مدت زمان یک روز کاری و برای شهرهای دیگر حداکثر تا 2 روز کاری انجام خواهد شد.

شرکت خانه چمن، چمن مصنوعی های خود را با تضمین کیفیت، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش عالی، با تنوع بسیار بالایی ارائه نموده است. هدف ما جلب رضایت مشتری است. لازم به ذکر است که شرکت خانه چمن در برهه هایی از زمان تخفیفات ویژه ای در نظر می گیرد که می توانید با بهره گیری از آنها، خرید مقرون به صرفه تری داشته باشید.

تمام محصولات شرکت خانه چمن، دارای گارانتی معتبر می باشند و پس از خرید کالا می توانید بر روی خدمات گارانتی چمن مصنوعی و نصب آن حساب باز کنید.

به طور کلی اجرت نصب این سبک از اجرا، نسبت به نصب های یکپارچه، ۳ برابر است. متراژ و پهنای شیارها اثر مستقیمی بر روی قیمت چمن مصنوعی بین موزاییک  خواهد داشت. شیارهای باریک تر اجرت نصب بالاتری دارند.

سوالات متداول پیرامون چمن مصنوعی بین سنگی

عمق و پهنای استاندارد برای نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چقدر است؟

برای صرفه جویی در هزینه ها و گرفتن بهترین نتیجه، تنظیم عمق شیارها در حد ۱ تا ۱.۵ سانتیمتر معقول ترین انتخاب است. بهتر است چمن مصنوعی انتخابی شما حداکثر ۱ تا ۲ سانتیمتر از سطح سنگ بیرون زدگی داشته باشد. در مورد پهنای شیارها نیز باید گفت که هر چه پهنا بیشتر باشد، از نظر بصری زیبایی بیشتری خواهیم داشت. پهنای شیارها را می توانید حداقل ۵ و حداکثر 20 سانتیمتر در نظر بگیرید.

نحوه نصب چمن مصنوعی بین سنگ و موزاییک چگونه است؟

برای شروع، ابتدا باید زیرسازی بین سنگ آماده شود. زیرسازی به دو روش سخت و غیر سخت انجام می گیرد. زیرسازی سخت روی بتن، سیمان و دوغاب انجام می گیرد و زیرسازی غیر سخت روی خاک انجام می گیرد. پس از آن با اندازه گیری دقیق پهنای شیارها، چمن را برش داده و با چسب و یا میخ آن را به سطح زیرین متصل می کنند.

مزیت نصب چمن مصنوعی بین سنگ در مقایسه با چمن طبیعی چیست؟

چمن های طبیعی در کاشت بین سنگی پس از مدتی از بین رفته و نمای خوبی نخواهند داشت در صورتی که چمن های مصنوعی برای همیشه سبز و ماندگار خواهند بود. علاوه بر این، چمن مصنوعی نیاز به آبیاری، کود و آفت کش نداشته و از این لحاظ مقرون به صرفه تر می باشد.

امش کسب نمایند.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا