برترین های کسب و کارفناوری اطلاعات

معایب خرید فالوور چیست؟ (راهکارهای پیشگیری از آن)

مشکلات خرید فالوور اینستاگرام

اجازه بدهید اول از مضرات و مشکلات خرید فالوور اینستاگرام صحبت کنیم، بعد از آن شما را با انواع مزایای خرید آن هم آشنا خواهیم کرد.

1_ حذف فالوورها

اولین ضرر خرید فالوور اینستاگرام این است که ممکن است بعد از مدتی کلاً همۀ فالوورهای فیک‌تان حذف شود! درواقع اینستاگرام طی این سال‌ها بارها فالوور فیک حساب‌های مختلفی را با توجه به محاسبات خودش حذف کرده است. در این شرایط قطعاً با حذف فالوورهای فیک حساب‌تان، هزینه‌ای ‌را که برای خرید آن پرداخت کرده بودید، از دست می‌دهید و به‌نوعی از نظر مالی ضرر می‌کنید.

خريد فالوور ايراني واقعي | خرید ۱۰۰ فالور

2_ ریزش فالوورها

خیلی مواقع ممکن است برای خرید فالوور فیک، به سراغ شرکت‌های فروشنده نامعتبری بروید. این شرکت‌ها متاسفانه فالوورهایی را می‌فروشند که بعد از مدت کوتاهی به مرور شما را آنفالو می‌کنند. به این ترتیب عملاً ممکن است بعد از 1 سال متوجه شوید که نیمی یا حتی همۀ فالوورهایتان ریزش کرده‌اند. البته باز هم می‌گوییم، این درصورتی اتفاق می‌افتد که از شرکت‌های نامعتبری برای خرید فالوور فیک کمک گرفته باشید.

 3_ حذف پیج!

یکی دیگر از معایب خرید فالوور اینستاگرام، احتمال حذف شدن پیج شماست! درواقع بازهم اگر به سراغ شرکت‌های نامعتبر فروش فالوور اینستاگرام بروید، آنها بی حساب‌وکتاب خدمات‌شان را به شما ارائه می‌دهند. به این ترتیب ممکن است اینستاگرام به پیج شما به‌عنوان یک پیج اسپمر و تبلیغاتی شک کند و در مواردی دست به حذف کامل اکانت‌تان بزند!

این شرایط مخصوصاً زمانی رخ می‌دهد که قرار باشد تعداد بسیار زیادی فالوور، در حد چندین هزار نفر را خریداری کنید. البته اگر شرکت مقابل شما قابل اعتماد و کاربلد باشد، می‌داند که باید برای جلوگیری از وقوع چنین مشکلی، فالوورها را به ‌مرور زمان و طی ماه‌ها به حساب‌تان منتقل کند.

نکته: اگر شرکت معتبری را برای خرید فالوور نمی‌شناسید که بتواند بدون مشکل این خدمات را به شما ارائه کند، پیشنهاد می‌کنیم به  مراجعه کنید. این مجموعه به‌دلیل سابقۀ بالا و تخصص زیاد، بدون ایجاد مشکلات گفته‌شده، تعداد فالوورهای واقعی پیج شما را افزایش می‌دهد.

4_ بی اعتمادی کاربران

در گذشته کاربران اینستاگرام دانش فنی بالایی نداشتند؛ این یعنی اینکه مثلاً اگر مشاهده می‌کردند که حساب اینستاگرام شما 10 هزار فالوور دارد، به‌عنوان یک حساب معتبر به آن نگاه می‌کردند و خودشان هم دنبال‌تان می‌کردند. اما امروز چی؟

امروز مخاطبان بعد از مشاهدۀ رقم فالوورهای شما، بی‌معطلی به سراغ بررسی پست‌هایتان می‌روند تا نگاهی هم به تعداد لایک و کامنت آن بیندازند. به این ترتیب مطمئن می‌شوند که آیا این تعداد مخاطبی که دارید واقعی هستند یا فیک! اگر متوجه شوند که اکانت‌تان فالوور فیک دارد، ممکن است اعتمادشان را به شما از دست بدهند.

با توجه به همین موضوع، پیشنهاد می‌شود برای اینکه با چنین مشکلی روبرو نشوید، فرآیند خرید فالوور را در کنار تولید محتوا و جذب فالوور واقعی اجرایی کنید تا مخاطبان‌تان متوجهش نشوند.

5_ کاهش تعامل

الگوریتم‌های جدید اینستاگرام، نمایش یک پست از حساب شما را در اکسپلور، به چیزی به اسم “تعامل” وابسته کرده‌اند!

این یعنی اگر امروز پستی را منتشر کردید که در همان دقایق اول تعداد زیادی لایک و کامنت گرفت، الگوریتم‌ اینستاگرام آن را به دیگر مخاطبان هم نشان می‌دهد. اما اگر تعامل این پست پایین باشد، حتی مخاطبان خودتان هم متوجه‌اش نمی‌شوند چه برسد به بقیه!

حالا این چه ربطی به مضرات و مشکلات خرید فالوور فیک اینستاگرام دارد؟ خب زمانی که شما تعداد زیادی فالوور فیک در حساب‌تان داشته باشید و یک پست را منتشر کنید، هیچ تعاملی دریافت نمی‌کنید؛ مثلاً ممکن است 10هزارنفر فالوور داشته باشید اما صرفاً پست‌تان در 24 ساعت، 100 عدد لایک بگیرد.

این موضوع به اینستاگرام نشان می‌دهد که پست شما ارزشمند نبوده و عملاً لیاقت حضور در اکسپلور و هشتگ‌ها را ندارد. به این ترتیب ممکن است خرید تعداد زیادی فالوور اینستاگرام باعث توقف رشد پیج‌تان شود و به خرید اکسپلور اینستاگرام نیاز دارید.

مزایای خرید فالوور اینستاگرام

 1. دیده می‌شوید: اولین فایده خرید فالوور اینستاگرام «دیده شدن» است. هرچه تعداد فالوور بیشتری داشته باشید، لایک بالاتری خواهید داشت، صفحه شما وارد اکسپلور می‌شود و به قول معروف دیگر توپ هم تکان‌تان نمی‌دهد.
 2. تأیید می‌شوید: تجربه می‌گوید بسیاری از افراد زمانی که می‌خواهند پیجی را دنبال کنند و یا از آن خریدی داشته باشند، ابتدا نگاهی به تعداد فالوورهای بالای صفحه می‌اندازد! خب چرا وقتی که می‌دانیم افزایش فالوور می‌تواند مُهر تاییدی برای و اعتبار ما پیش کاربران شود سراغ آن نرویم.
 3. از دیگران یک پله بالاتر می‌روید: همانطور که گفتیم اینستاگرام بَستر خوبی برای رشد، دیده شدن کسب‌وکار و درآمدزایی شما می‌باشد، پس حالا که این امکان وجود دارد خودتان را به خرید فالوور اینستاگرام دعوت کنید. البته حواس‌تان باشد خرید فالوور زیاد به صورت یک‌جا و فیک می‌تواند اختلاف فاحشی میان فالوورها و تعداد لایک‌های شما داشته باشد، پس گول هر فالووری را هم نخورید.

معایب خرید فالوور و راهکارهای پیشگیری از آن

همانطور که هر قابلیتی دارای مزایا و معایبی است پس خرید فاوور اینستاگرامی علاوه بر مزایا، دارای معایبی هم می باشد. معایب خرید فالوور درست مانند بازی دومینو است! یعنی همانطور که در این بازی افتادن یکی از قطعه‌ها باعث خراب شدن قطعه‌های بعدی می‌شود در اینجا هم بروز اولین ایراد باعث چیده شدن عیب‌های دیگر است.

 1. افتادن به دام : افزایش فالوور توسط اکانت هایی که نه نام کاربری درستی دارند،نه عکس پروفایل و همچنین پستی در اینستاگرام منتشر نکرده اند نشان از فیک و بی کیفیت بودن فالوور خریداری شده دارد.راهکار: با خریدن فالوور هایی که منطبق با الگوریتم اینستاگرام هستند ریزش فالوورهای شما کم و افزایش آن تدریجی است. بنابراین باید به فکر خرید فالوور با کیفیت از شرکت های مطمئن باشید.
 2. حذف پیج! یکی دیگر از معایب خرید فالوور اینستاگرام، احتمال حذف شدن پیج شماست. در واقع اگر به سراغ شرکت‌های نامعتبر فروش فالوور اینستاگرام بروید، ممکن است اینستاگرام به پیج شما به‌ عنوان یک پیج اسپمر و تبلیغاتی شک کند و در مواردی دست به حذف کامل اکانت تان بزند. 

راهکار: عدم استفاده از ربات برای افزایش فالوور پرهیز از اعمالی همچون فالو آنفالو و خرید فالوور از شرکت های معتبر

 1. کاهش تعامل : یکی از الگوریتم های اینستاگرام، وابسته بودن نمایش پست شما در اکسپلورر، به چیزی به اسم “تعامل” است.
  زمانی که شما تعداد زیادی فالوور فیک در حسابتان داشته باشید و پستی منتشر کنید، هیچ تعاملی دریافت نمی‌ کنید. مثلاً ممکن است 10 هزار نفر فالوور داشته باشید اما پست شما صرفا در 24 ساعت، 100 عدد لایک بگیرد.
  این موضوع به اینستاگرام نشان می‌ دهد که پست شما ارزشمند نبوده و عملاً لیاقت حضور در اکسپلورر را ندارد. به این ترتیب ممکن است خرید فالوور اینستاگرام بدون تعامل، باعث توقف پیجتان می شود.راهکار: در کنار خرید فالوور از سایر خدمات همچون خرید لایک و کامنت نیز بهره مند شوید تا هم ایمپرشت پست شما بالا رود هم وارد اکسپلور شوید. همچین افزایش تعامل منجر به افزایش بازدید و فروش پیج شما خواهد شد.
 2. از پیج شما سوءاستفاده می‌شود: اثر مخرب داشتن فالوورهای فیک دست از سر شما برنمی‌دارد! گاهی ممکن است فعال کردن برخی از ربات‌هایی که باعث افزایش فالوور می‌شود در واقع دزد اطلاعات شخصی باشند، صفحه‌تان را هک کنند، باعث انتقال ویروس به تلفن همراه شما شوند و یا حتی حساب کاربری‌تان را به طور کلی از دسترس خارج کنند.

معایب خرید لایک اینستاگرامی

تعامل و داشتن لایک زیاد یک پست، نشانه محبوبیت آن پست و پیج است اما خرید لایک و افزایش آن به این صورت می تواند معایبی هم با خود به همراه داشته باشد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 • لایک ها و کامنت ها از طرف کسانی است که شما آن ها را نمی شناسید و آن ها نیز شما را فالو نکرده اند
  بنابراین اینستاگرام یه خوبی موضوع فیک بودن آن ها را تشخیص میدهد و نرخ تعاملات شما افت خواهد کرد. با توجه به اینکه اینستاگرام یکی از فاکتور های خود را برای رتبه بندی پست ها میزان تعامل پست در دقایق اولیه انتشار پست قرار داده است باید حتما این تعاملات از طرف دنبال کنندگان صفحه شما باشند. زیرا تعاملاتی که از طرف افرادی که شما را دنبال نمی کنند دریافت کنید هیچ تاثیری روی رتبه بندی پست های شما ندارد.

تاثیر خرید لایک در اینستاگرام

باعث افزایش لایک های یک پست شما در اینستاگرام می شود. زمانی که لایک های پست تان افزایش یافت پست شما شانس این را دارد که توسط افراد بیشتری دیده شود.

در نتیجه، لایک های شما باز هم افزایش میابند. در واقع شما به عنوان مثال 1000 لایک می خرید اما در نهایت 1500 لایک به پست تان اضافه می شود.

البته توجه داشته باشید که در صورتی این اتفاق می افتد که اکانت شما عمومی باشد و افراد بتوانند پست شما را ببینند. در صورتی که اکانت شما خصوصی باشد نه می توانید لایک بخرید و نه پست شما شانس دیده شدن توسط افراد جدید را میابد.

آیا خرید فالوور واقعی خوب است؟

، همان تاثیری را می گذارد که خرید لایک برای شما دارد. زمانی که شما فالوور می خرید، به واسطه فالوور های شما، پیج تان در قسمت suggestion افراد دیگر ظاهر می شود و این شانس را دارید که افراد جدید تری پیج شما را ببینند.

خرید فالوور واقعی، مزیتی که دارد این است که اکانت هایی که به عنوان فالوور به پیج شما سرازیر می شوند، اکانت های واقعی اند. یعنی نام کاربری معنا دار دارند، عکس پروفایل دارند، پست و استوری دارند، فالوور و فالویینگ دارند و به طور کلی فاکتور های یک اکانت واقعی را دارند.

اکنون این مسئله که همه یا اکثر فالوور های شما واقعی باشند چه مزیتی دارد؟ مزیتی که دارد این است که اولا اینستاگرام بیشتر به شما اعتماد می کند و پیج تان را به افراد دیگر پیشنهاد می دهد یا پست هایتان را در اکسپلور نمایش می دهد و دوما افراد جدیدی که وارد پیج شما می شوند، به خاطر واقعی بودن فالوور هایتان بیشتر به شما اعتماد می کنند و احتمال اینکه شما را فالو کنند یا از شما خرید کنند بیشتر است.

توجه داشته باشید معمولا افرادی که فالوور واقعی می خرند، فکر می کنند که چون فالوور ها واقعی اند در پیج آن ها فعالیت خواهند داشت و انتظار دارند که آن فالوور ها پست هایشان را لایک، بازنشر یا سیو کنند و استوری هایشان را ببینند.

اما این یک برداشت اشتباه است! زمانی که شما فالوور می خرید، فقط فالوور خریده اید. با وجود اینکه آن ها واقعی اند، اما فقط فالوور اند و در پیج شما فعالیتی نخواهند داشت. در نتیجه شما باید هر یک از خدمات شبکه های اجتماعی از قبیل لایک، ریچ و ایمپرشن و را به صورت جداگانه خریداری کنید.

مزایای افزایش فالوور

کاربران اینستاگرام به خوبی می دانند که هر چه تعداد فالوور پیج آنها بالاتر باشد بیشتر دیده می شوند؛ از این رو همیشه در حال یافتن راه های افزایش فالوور هستند.

 • جلب اعتماد کاربران
 • سهولت در بازاریابی اینترنتی
 • بالا رفتن سرعت رشد پیج
 • امکان افزایش لایک پست ها، ویو ویدیوها

ابتدا به این فکر کنید که هدف شما از این که می خواهید فالوور هایتان افزایش پیدا کنند چیست؟ ممکن است به دنبال معروف شدن باشید و بخواهید یک اینفلوئنسر یا بلاگر موفق شوید. یا ممکن است کسب کاری در اینستاگرام داشته باشید و هدفتان افزایش فروش باشد یا ممکن است بخواهید با افزایش فالوور، کار تبلیغات در اینستاگرام را انجام دهید و درآمد از اینستاگرام داشته باشید.

در نهایت، هر هدفی که داشته باشید، یا واقعی اینستاگرام به شما کمک می کند که سریع تر به هدف خود برسید.

پس خرید فالوور در هر صورت، ضرری برای شما نخواهد داشت. شما با خرید فالوور این شانس را خواهید داشت که بیشتر دیده شوید.

اما این را فراموش نکنید، زمانی که شما لایک یا فالوور یا هر خدمات اینستاگرامی دیگری خریداری می کنید، مانند و چیز های دیگر، این فالوور ها، لایک ها و بازدید ها قرار نیست از شما خرید کنند. در واقع آن ها مشتری شما نیستند اما برایتان مشتری می آورند.

زمانی که شما خدمات اینستاگرامی می خرید، شانس شما برای دیده شدن افزایش میابد و افراد بیشتری شما را می بینند.

خرید فالوور و لایک اینستاگرام یا هر خدمات اینستاگرامی دیگر، مثل یک رسانه عمل می کند و شما در معرض دیده شدن قرار می دهد. از اینجا به بعد دیگر بر عهده خودتان است.

پس برای محتوای خوب و با کیفیت وقت بگذارید تا هزینه ای که برای خرید فالوور و لایک اینستاگرامی کرده اید، هدر نرود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا