برترین های کسب و کار

نکاتی که در هنگام شستشوی موتور خودرو باید رعایت کنید

روش اول تمیز کردن موتور خودرو: محافظت و آماده سازی موتور کثیف

۱.هرگونه آلودگی اطراف موتور خودرو را از بین ببرید.
خرید اسپری موتور شوی نانوسان: قبل از اینکه به تمیز کردن موتور ماشین بپردازید هرگونه علف، برگ، کثیفی و سایر آلودگی ها را از پیرامون موتور بردارید. این آلودگی ها می توانند مشکل ساز شوند و اگر به مدت زیادی بر روی سیستم برقی یا موتور ماشین باقی بمانند حتی ممکن است باعث آتش سوزی شوند.

۲.باتری را در بیاورید.
لکه بر مبلمان نانوسان: اسپری کردن مستقیم آب به اطراف موتور باعث قوص الکتریکی قطعات برقی، منفجر شدن فیوز یا سایر آسیب ها می شود. با شل کردن قفلی که بر روی ترمینال منفی باتری قرار دارد و لغزاندن کابل اتصال به زمین و خارج کردن آن از ترمینال از این آسیب ها جلوگیری کنید.

۳.سیم کشی لخت را بپوشانید.

تمیز کننده سالید مجیک: در حالیکه موتور شما ممکن است کاملا ضد آب باشد اما پیچیدن پلاستیک در اطراف قطعات برقی می تواند امنیت بالاتری را فراهم کند. دریچه های پلاگ جرقه ، سیم های شل و درپوش توزیع کننده را در صورت وجود، بپوشانید.
• کیسه های پلاستیکی کوچک می توانند قابلیت ضد آب فراهم کنند.

۴.بگذارید موتور تا پنج دقیقه کار کند.

موتور را گریسی کنید تا وقتی گرم شد راحت تر بتوان آن را جدا کرد. استارت بزنید و بگذارید پنج یا بیشتر از پنج دقیقه کار کند. با این کار موتور می تواند به دمای عملیاتی نرمال برسد و هرگونه آلودگی و کثافتی که سفت شده شل شود.
• موتور را برای مدت زیاد روشن نگذارید چرا که وقتی بخواهید موتور را تمیز کنید خیلی داغ شده و دستتان می سوزد.

امنیت | باتری

روش دوم: پاک کردن روغن و گریس از موتور

۵.گریس پاک کن را استفاده کنید.
گریس و روغن پاک کن ها با برندهای مختلفی در بازار وجود دارند اما اکثر آنها به یک شیوه کار می کنند. گریس پاک کن را به انتهای موتور تا بالای آن و در نهایت کل موتور اسپری کنید .

۶.از اسپری کردن بر روی قطعات رنگ زده شده خودداری کنید.

گریس پاک کن های موتور می تواند روکش رنگ را از بین ببرد بنابراین دقت کنید که در حالیکه کل موتور را اسپری می کنید بیش از حد اسپری نکنید. اگر اتفاقی بر روی قطعات رنگ زده شده اسپری کردید فورا آن قسمت را با آب بشویید تا رنگ آسیب نبیند.

۷.به گریس پاک کن اجازه دهید تا بین سه تا پنج دقیقه به خورد موتور برود.

گریس پاک کن موتور کثافات و آلودگی های انباشته شده روی موتور را می خورد. برای هایی که نسبتا آلوده هستند سه دقیقه کافی است تا روغن و گریس های خشک و سفت شده شل شوند.

موتورهایی که بسیار آلوده و کثیف هستند باید منتظر ماند تا گریس پاک کن قبل از آب کشیدن حداقل پنج دقیقه به خورد موتور برود.

۸.از یک برس سفت برای پاک کردن آلودگی ها و کثافات استفاده کنید.

وقتی گریس پاک کن هنوز دارد به خورد موتور می رود از یک برس سفت یا یک برس استیل دندانه دار برای پاک کردن هرگونه کثافات انباشته شده، روغن سوخته و نظیر این استفاده کنید. این کار باید پس از استفاده از گریس پاک کن به راحتی انجام شود.

۹.موتور را با شلنگ معمولی آب بکشید.
از شلنگ هایی که فشار قوی هستند استفاده نکنید چرا که ممکن است سیم ها را قطع کنند و وارد پلاستیک هایی شوند که سیم ها و قطعات برقی را پوشانده اند. یک شلنگ معمولی، از انواعی که برای آبیاری باغچه ی خانه ها به کار می رود، برای پاک کردن و شستن آلودگی ها کافی است.

روش سوم: پاک کردن قطعات خاص موتور

۱۰.از یک برش سیمی بر روی ترمینال های باتری استفاده کنید.
ترمینال های باتری اغلب دچار خوردگی می شوند و در نتیجه مشکلاتی برای سیستم برقی ماشین ایجاد می شود. کابل هایی که روی باتری هستند را بر دارید و از برس سیمی برای پاک کردن ترمینال ها استفاده کنید تا زمانی که تمیز شوند و فلز تمیز نمایان گردد.
• قرار دادن انتهاهای کابل های باتری ذز ماده ی شیمیایی ضد فرسودگی و خوردگی نظیر CLR می تواند اتصال الکتریکی قوی را تضمین کند.
۱۱.استفاده از آب و جوش شیرین برای تمیز کردن باتری.

اگر باتری توسط اسیدی که به داخل باتری نشت کرده دچار خوردگی شده است شما می توانید با استفاده از آب و جوش شیرین آن را خنثی کنید. کمی جوش شیرین را به داخل سطل آب بریزید و کاملا به هم بزنید. برس خود را داخل سطل کنید و از آن برای پاک کردن ترمینال های باتری و سایر نواحی که ممکن است اسید به آنها نشت کرده استفاده کنید.

۱۲.از برس سفت و اسفنج برای تمیز کردن قطعات پلاستیکی استفاده کنید.

تمیز کردن قطعات پلاستیکی موتور نظیر درپوش های مخزن و روکش ها مشکل است. با استفاده از یک برس پلاستیکی با دندانه های سفت و کف یا گریس پاک کن آنها را تمیز کنید. وقتی کثافات و آلودگی های سفت از بین رفتند از اسفنج و کف برای پاک کردن آخرین آلودگی ها استفاده کنید و در آخر هم آب بکشید.

۱۳.از تمیزکننده ی ترمز برای تمیز کردن آلودگی های انباشته شده استفاده کنید.

تمیزکننده ی ترمز آلودگی ها را تمیز می کند و به سرعت بخار می کند. یک نی را وارد نازل تمیزکننده ی ترمز کنید و سر آن را بر روی آلودگی های سفت یا ضخیم بگیرید. از برس سفت برای پاک کردن آلودگی ها استقاده کنید و سپس آن را بار دیگر با تمیزکننده ی ترمز اسپری کنید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا