برترین های کسب و کارصنعت و تجارت

نکات مهم در انتخاب سایبان پوششی

امروزه سایبان‌ها نقش کلیدی و بسیار مهمی را فروشگاه‌ها، ساختمان‌های مسکونی و بسیاری از ساختمان‌های دیگر ایفا می‌کنند. این محصولات به شکلی طراحی شده‌اند که بتوانند به‌راحتی از نفوذ نور آفتاب به داخل ساختمان‌ها جلوگیری کنند. سایبان‌ها امروزه دارای انواع مختلفی هستند که هریک از آنها کاربردهای مخصوص به خود را دارا بوده و ویژگی‌های خاصی را نیز به شما ارائه می‌دهند. یکی از انواع مهم این محصولات سایبان پوششی است.

امروزه از این سایبان‌ها برای انواع کافه‌ها، رستوران‌ها و … استفاده می‌شود و دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند. برای تولید و ساخت این محصولات از متریال‌های متنوعی استفاده می‌شود که از جمله این متریال‌ها می‌توان به مواردی مانند پارچه، آلومینیوم، فایبرگلاس و … اشاره کرد. در ادامه قصد داریم کمی بیشتر درباره این سایبان‌ها صحبت کنیم و اطلاعاتی را درباره ویژگی‌ها و کاربردهایی که این محصولات دارند در اختیار شما قرار دهیم.

با مطالعه این مطلب می‌توانید اطلاعات مفیدی را درباره این محصولات به دست آورده و از آن برای خرید هرچه بهتر این سایبان‌ها استفاده کنید.

سایبان پوششی و کاربرد آنهر آنچه در مورد سایبان و نحوه انتخاب آن باید بدانید !

سایبان ‌(سایه بان) و آفتابگیر، امروزه در اشکال، ابعاد و متریال‌های بسیار متنوع ساخته می‌شود. در حالی که سایه‌بان‌های سنتی اغلب از چوب، فلز یا خیمه‌های پارچه‌ای ساخته می‌شدند، سایه‌بان‌های مدرن امروزی اغلب دارای مواد بادوام‌تری هستند که به طور قابل توجهی هزینه تعمیر و نگهداری آن را پایین می‌آورند.

سایه‌بان‌ها مطمئناً می توانند خانه شما را از نظر زیبایی شناسی زیباتر جلوه دهند؛ اما این تنها کاری نیست که انجام می‌دهند. هدف از  چیست؟ بهترین نوع  از چه متریالی ساخته شده است؟ در مقاله امروز به سوالات مهم پیرامون پاسخ خواهیم داد.

سایبان چیست ؟

سایه‌بان‌ها سازه‌های سقف‌مانندی هستند که معمولاً بالای پنجره، در یا در راهروهای متصل به ساختمان‌ها نصب می‌شوند. سایبان دیوار، سایبان پاسیو و … یا حتی می‌توانید سایه‌بان جداگانه‌ای برای حیاط خود نصب کنید.

سایه‌بان‌ها در فضای باز و در روزهای گرم تابستان با ایجاد سایه از شما، خانه و اتومبیل شما – در برابر باد و باران و خورشید – محافظت می‌کنند و مصرف انرژی را در فضای داخلی ساختمان افزایش می‌دهند.

تاریخچه استفاده از سایبان

سایبان ها از زمانی که اختراع شدند تاکنون تغییرات زیادی داشته‌اند. مردم هزاران سال است که سایه‌بان‌ها را ساخته و استفاده می‌کنند. در اینجا به تاریخچه سایبان هایی اشاره می‌کنیم که در طول تاریخ توسعه یافته و تغییر کرده‌اند:

تمدن اولیه : ساختمان‌های سایه‌دار برای اولین بار در تمدن های اولیه، از جمله در مصر و سوریه استفاده شد. این سایه‌بان‌های اولیه از مواد دست‌بافت ساخته می‌شدند. آنها برای سایه انداختن روی مغازه‌ها در بازار و محافظت از خانه‌ها – از نور مستقیم خورشید – استفاده می‌کردند. اولین سایبان تاشو به دوران امپراتوری روم باز می‌‌گردد. این سایبان جمع شونده که به آن ولاریوم نیز می‌گفتند؛ برای ایجاد سایه در آمفی تئاتر روم استفاده می‌شد.

اوایل تا اواسط دهه 1800: در دهه 1800، سایبان‌های ساخته شده از پارچه‌های نخی – به شکل خیمه – در جلوی ویترین فروشگاه‌ها استفاده می‌شد. بعد از صنعتی سازی، از لوله‌های آهنی برای ایجاد سایه‌بان هایی که مقرون به صرفه، بادوام و انعطاف‌پذیر بودند مورد استفاده قرار گرفتند. لوله های آهنی را می‌توانستند برای کاربردهای مختلف خم کرده و شکل دهند.

اواخر دهه 1800: سایبان‌های تاشو در اواخر قرن نوزدهم رایج شدند. آنها دارای انواع مختلفی از مواد و مکانیزم‌های کششی بودند؛ که معمولاً شامل یک سیستم قرقره‌ای و طناب بود که برای جمع کردن آن استفاده می‌شد. با آن می‌توانستند در صورت نیاز سایه را تنظیم کنند.

دهه 1900: در طول قرن بیستم، سایبان‌ها به تغییر و تحول ادامه دادند تا همه‌کاره‌تر، مؤثرتر و کارآمدتر شوند. پارچه‌های وینیل به عنوان محبوب ترین گزینه برای سایه‌بان و جایگزین سایبان نخی شدند. وینیل دوام بیشتری داشت و کمتر در معرض محو شدن، ساییدگی و رشد قارچ بود. در دهه 1960، الیاف بیشتری برای پارچه‌های سایبان در هیوستون تگزاس توسعه یافت و استفاده شد. موادی مانند اکریلیک و پلی‌استر برای استفاده در سایه‌بانها پس از جنگ جهانی دوم بسیار محبوب شد.

سایبان های مدرن: از قرن بیستم به بعد، سایه‌بان‌ها برای مصارف تجاری، صنعتی و مسکونی به طور فزاینده‌ای پرطرفدار شدند. آنها از طیف گسترده ای از پارچه ها با زیر‌فریم های مختلف ساخته می‌شدند. سایبان‌های آلومینیومی، و امروزه سایبان  upvc در عین حال که سبک وزن بوده و نصب آن آسان است؛ همچنان دارای دوام و طول عمر بالایی می‌باشد. با تنوع طرح‌ها، رنگ‌ها و سبک‌های مختلف، صاحبان خانه و صاحبان مشاغل – در هنگام سرمایه‌گذاری برای انتخاب یک سایه‌بان جدید – همواره با مدل های زیباتر و باکیفیت تری از آنها روبه رو هستند.

سایبان ها از چه ساخته شده اند؟

آنها معمولاً از نوعی پارچه ساخته می‌شوند مانند: بوم ساخته شده از پنبه، پلی استر یا اکریلیک؛ که روی یک قاب کشیده می‌شود و می تواند از فولاد، چوب، آلومینیوم یا مواد دیگری باشد. آنها باید به اندازه کافی محکم باشند تا ساختاری قابل اطمینان و سبک ایجاد کنند؛ اگرچه سایه‌بان‌های چوبی، فلزی، pvc، upvc و … نیز وجود دارند. سایه‌بان‌ها را می توان به صورت جمع شدنی یا تاشو ساخت. بنابراین می‌توانید تصمیم بگیرید که چه موقعی سقفِ آن‌ها کنار برود یا کاملا پوشانده شوند.

ویژگی سایبان خوب

بسته به نوع کاربری سایبان‌ها، خصوصیات ویژه آنها نیز متغیر است. برای مثال انتظاراتی که باید از یک سایه‌بان مستقل –  سقف پارکینگ – در وسط حیاط یا باغ خود داشته باشیم؛ با سایه‌بان پنجره یا در ورودی خانه یا مغازه کمی متفاوت است.

همچنین بر اساس دو نوع سایبان ثابت و جمع شونده یا متحرک، نوع نصب آنها نیز متفاوت است. سایبان های ثابت معمولاً یا به طور دائم به دیوار جوش داده شده و متصل می‌شوند. آنها مستحکم و ماندگار هستند، اما میزان محافظت از آنها قابل تغییر نیست. از طرف دیگر سایبان‌های جمع‌شونده را می‌توان باز کرد یا به عقب کشید تا مقدار پوشش لازم را ایجاد کنند.

انواع سقف پارکینگ | بهترین پوشش برای سقف پارکینگ

از مهمترین ویژگی های یک سایبان خوب عبارتند از:

 • محافظت در برابر اشعه مضر خورشید
 • محافظت در برابر باد و باران و طوفان
 • پوشش سقف باکیفیت و بادوام
 • اندازه و فضای مناسب و میزان پوشش لازم
 • هزینه تعمیر و نگهداری پایین
 • مدل و رنگ مناسب

مهم نیست به چه نوع سایبانی نیاز دارید – سایه‌بان‌های جلوی فروشگاه یا ایوان خانه. از نظر اندازه، طراحی، جنس و شکل، همیشه می‌توانید آن را بهبود دهید. سایه‌بان شما می‌تواند شامل ویژگی‌های مکمل زیر باشد:

 • نورپردازی یکپارچه – سایه‌بان ها همیشه به عنوان آفتابگیر به کار نمی‌روند. می‌توانند با یک نورپردازی هدفمند باعث شوند تا در زیر سایه‌بان‌های خانه‌ از شب لذت ببرید؛ یا می‌توانند نورهای خاصی باشند که حتی از دور چشم مشتریان مغازه را به خود جلب کنند. در مجموع، شما هزینه های سیستم روشنایی فضای باز را کاهش خواهید داد.
 • کنترل از راه دور از طریق یک برنامه – آیا یک سایه‌بان جمع شونده خودکار دارید؛ اما هیچ کنترل از راه دوری ندارید؟ شما می‌توانید سیستم کنترل حرکت سقف برقی اتوماتیک خود را از طریق یک اپلیکیشن در گوشی خود مدیریت کنید.
 • نورگیر –  اگر سایبان حیاط خلوت دارید قابلیت جمع شدن آن بسیار مهم است. بهتر است نوعی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد در شب از ستارگان لذت ببرید و در طول روز از شما در برابر اشعه‌های خورشید محافظت کند. برخی سایه‌بان‌های پیشرفته امروزی قابلیت کنترل با سنسورهای باد را نیز دارا هستند.

مزایای سایبان

سایه‌بان‌ها نقشی بیش از آفتابگیر بودن دارند و می‌توانند صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها انجام دهند:

 • کاهش دما و صرفه جویی در هزینه‌های انرژی

مزایای سایبان بسیار فراتر از زیبا کردن ساختمان است. درست است که سایه‌بان‌ها می‌توانند ظاهر محل زندگی شما را زیباتر کنند، اما مزیت اصلی این است که آنها در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کنند و ماشین – سایبان خودرو – مبلمان، کف‌پوش و فرش را از کم رنگ شدن محافظت می‌کنند.

در چند هفته کوتاه متوجه مزایای صرفه‌جویی آن در مصرف انرژی خواهید شد. در یک خانه معمولی، انرژی بیشتری از طریق درها و پنجره‌های شیشه‌ای نسبت به سایر عناصر ساختمانی منتقل می‌شود. در واقع، در یک روز گرم، انرژی بیشتری از طریق یک پنجره کوچک منتقل میشود تا از طریق یک دیوار عایق.

اشعه خورشید (نور مادون قرمز) از طریق شیشه تقریباً 20 درصد از بار یک کولر می‌کاهد. ممکن است بخواهید در این فرآیند تغییری به درب ورودی خود دهید. در نتیجه نصب سایبان می‌تواند ارقام پرداختی قبوض انرژی ساختمان شما را پایین آورد.

پنجره های بدون سایه‌بان به تنهایی می توانند هزینه قبض انرژی شما را افزایش دهند. نتیجه تحقیقی بیان می‌کند؛ یک سایه‌بان می‌تواند سالانه تا 50٪ از مصرف انرژی در آب و هوای گرم – تا 25٪ در آب و هوای معتدل – بکاهد.

 • سایه‌بان ساختمان های تجاری

سایه‌بان برای ساختمان‌های تجاری، کسب‌وکار را توسعه می‌دهد و فضای کافی و زمان بیشتری برای مشتریان فراهم می‌کند. آنها همچنین می‌توانند یافتن شرکت‌ها را برای مشتریان آسان‌تر کنند – اگر با نام و لوگوی شرکت سفارشی شوند.

می‌توانید یک منطقه راحت خارج از خانه – درست در کنار ساختمان خود یا در فاصله‌ای دورتر از آن  – ایجاد کنید و فضای راحتی بیشتری بسازید. فقط کافیست انتخاب کنید آیا یک سایه‌بان چسبیده به خانه می‌خواهید یا یک سایه‌بان جداگانه در اطراف آن.

 • زیبایی فضای خانه و کسب و کار

شکی نیست که سایه‌بان‌های درب ورودی یک فضای تزئینی چشم‌نواز هستند. یک سایه‌بان سفارشی، محل ورود مشتریان را تزئین می‌کند؛ و پناهگاهی موثر در برابر شرایط نامساعد جوی برای افراد اطراف آن است.

سایه‌بان‌ها به شما این امکان را می‌دهند که درهای چوبی، قاب پنجره‌ها و چارچوب درها را از هر گونه آسیب ناشی از بارش و آب محافظت کنید. اگر سایبان روی پنجره نصب شود، به جلوگیری از نشت باران کمک می‌کند و در غیر این صورت به پنجره‌ها آسیب می‌رساند.

کاربردهای سایبان

سایبان‌ها کاربردهای زیادی دارند. آنها می توانند محدوده سقف شما را گسترش دهند و از ساختمان شما – در برابر شرایط آب و هوایی – بیشتر محافظت کنند و سایه و سرپناهی در برابر عوامل محیطی ایجاد می‌کنند. همچنین ظاهر و ساختار کلی سازه شما را بهبود می‌بخشند. هر زمان که باد یا باران تهدیدی برای محافظت از مبلمان، پنجره ها و درهای فضای باز شما ایجاد کند، سایه‌بان‌های جمع شونده را می توان باز کرد.

از مهمترین موارد کاربرد سایبان‌ها عبارتند از:

 • سایبان در و پنجره
 • سایبان تراس و ایوان
 • سایبان ماشین
 • سایبان استخر
 • سایه‌بان باغی
 • سایبان پاسیو

بیشتر بخوانید:

انواع سایبان از لحاظ متریال

انتخاب متریال مناسب برای سایه‌بان طول عمر آن را افزایش داده در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما می‌شود. در زیر به 5 نوع متریال مصرفی کلی برای نصب سایه‌بان می‌پردازیم.

سایه‌بان سانبرلا – اکریلیک

سایبان سانبرلا، یک پارچه اکریلیک است که شبیه به یک سایبان خیمه‌ای شکل یا بادبانی است.  این سایه‌بان‌ها آب را دفع می‌کنند و برای خانه‌هایی در مناطق مرطوب عالی هستند. زیرا در برابر کپک و آسیب اشعه ماوراء بنفش، مقاوم هستند. اکریلیک و پارچه‌های مصنوعی با پوشش اکریلیک از دوام بیشتری برخوردار هستند و رنگ آنها دیرتر محو می‌شود. سایه‌بان‌هایی از پارچه های 100 درصد اکریلیک، پارچه‌های پلی استر با پوشش اکریلیک و ترکیب پنبه – پلی استر با پوشش اکریلیک توصیه میشود.

پلی‌استر بدون پوشش معمولاً برای سایه‌بان نامناسب است؛ زیرا بیشتر در معرض آسیب ناشی از نور خورشید است. پارچه‌های سایه‌بان اکریلیک و پلی استر معمولا مات و نسبتا سنگین هستند. عملکرد آنها عمدتا در مناطق با رطوبت زیاد است و در برابر کپک و نور ماوراء بنفش مقاومت می‌کنند.

سایبان وینیل

پوشش پارچه های سایبان را می توان از وینیل نیز تهیه کرد. این مواد کمی سنگین تر از اکریلیک و مواد پوشش داده شده با اکریلیک هستند. آنها همچنین شفافیت بیشتری دارند که آنها را به انتخاب خوبی برای سایه‌بان های دارای نورِ پس زمینه و نورپردازی تبدیل می‌کند. به گزارش مجله معماری فابریک، پلی استر لمینیت شده با وینیل انتخاب خوبی برای مناطق با رطوبت بالا است.

پلی استر روکش شده با وینیل، که دارای لایه محافظ نازک‌تری است، در برابر اشعه ماوراء بنفش و کپک مقاوم است اما در محیط های مرطوب  تاثیر کمتری دارد. پارچه‌های با روکش وینیل در مقایسه با پارچه‌های اکریلیک دارای طیف نسبتا محدودتری از سبک‌ها و رنگ‌ها هستند.

سایبان فلزی

سایه‌بان‌های فولادی و آلومینیومی در طول دهه 1950 تا 1970 بسیار رایج بودند. آنها دارای سطحی نرم بوده، به هزینه کمتری برای تعمیر و نگهداری نیاز داشتند. آنها می‌توانستند رنگ شوند تا با رنگ ساختمان خانه هماهنگ باشند.

سایبان‌های فولادی اغلب برای جلوگیری از زنگ‌زدگی نیاز به رنگ‌آمیزی منظم دارند؛ همچنین آلومینیوم می‌تواند به راحتی دچار فرو‌رفتگی شود. سایه‌بان‌های فلزی ممکن است – نسبت به سایه‌بان های پارچه‌ای – حتی به تمیز کردن بیشتری نیاز داشته باشند؛ به خصوص اگر دارای برجستگی‌هایی باشند که  کثیفی‌ها بتواند در آن‌ها جمع شود. همه انواع سایه‌بان‌های فلزی را نمی‌توان رول کرد؛ اما برخی از انواع آن دارای لولا هستند و می‌توانند به سمت بالا یا پایین جمع شوند.

سایه‌بان شیشه و پلاستیک – سایبان پلی کربنات

سایبان‌های شیشه‌ای و پلاستیکی هر دو از پلی کربنات ساخته شده‌اند؛ ماده ای ترموپلاستیک که به راحتی قالب گیری می‌شود و تحت گرما به آن فرم داده می‌شود. این نوع سایه‌بان، اگرچه شفاف است، اما محافظت عالی در برابر باران، برف و اشعه های مضر UV ایجاد می‌کند و در عین حال نور را از خود عبور می دهد.

از دیگر معایب سایبان پلی کربنات: ورق های سقف سایبان پلی کربنات قابلیت خش پذیری و کدر شدن نیز دارند.

سایه‌بان فایبرگلاس

سایه‌بان‌های فایبرگلاس جایگزین سبک‌تری برای فولاد یا آلومینیوم هستند. این نوع سایه‌بان با رنگ موجود در مواد قالب گیری می‌شود و از نیاز به رنگ‌آمیزی مجدد جلوگیری می‌کند؛ اما توانایی شما را برای تغییر ظاهر آن کاهش می‌دهد. سایه‌بان‌های فایبرگلاس می‌توانند مات یا نیمه شفاف باشند. با گذشت زمان، سایه‌بان‌های فایبرگلاس می‌توانند بشکنند یا ترک بخورند و نیاز به تعویض داشته باشند.

سایه‌بان کرباسی

از لحاظ تاریخی، سایه‌بان‌های پارچه‌ای، کرباسی، برزنتی و الیاف طبیعی در بسیاری از ساختمان‌ها استفاده می‌شد. آنها سایه‌بان‌هایی ارزان هستند، اما  – نسبت به متریال سایه‌بان های امروزی – نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر و تعویض مکرر دارند.

طبق گفته وزارت انرژی ایالات متحده، سایه‌بان‌های کرباسی ممکن است هر پنج تا هفت سال یکبار نیاز به پوشاندن مجدد داشته باشند. جنس این الیاف طبیعی نیز در مناطقی که خطر آتش سوزی بالا است، میتواند دردسرساز شود. قانون ایالت کالیفرنیا صاحبان خانه را ملزم می کند که از مواد نسوز طبیعی برای برای تمام سایه‌بان‌ها در فضای باز استفاده کنند.

سایبان  UPVC

سقف سایه بان رنگی یو پی وی سی – تولید شرکت سپیدفام وارنا

سایبان‌های یو پی وی سی که امروزه کاربرد فراوانی پیدا کرده است؛ نسل جدید پوشش‌های سقفی و قابل نصب برای سایه‌بان خانه‌های ویلایی، آپارتمان‌ها، مغازه‌ها و … است.

از جمله مزایای سقف و سایبان upvc می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت پوشش سقف یو پی وی سی : می‌دانیم یک سایبان ارزان و باکیفیت عملا وجود خارجی ندارد. ولی قیمت سایبان upvc– با توجه به دوام و هزینه تعمیر و نگهداری پایین – مناسب و مقرون به صرفه است. زیرا تا سالها دیگر نیازی به تعمیر و تعویض سقف و سایه‌بان خود نخواهید داشت.
 • هزینه زیرسازی پایین :وزن سبک ورق‌های upvc ، هزینه زیرسازی کار و وزن سازه را پایین می‌آورد. در نتیجه روند زیرسازی و نصب سایبان با سرعت بیشتر و هزینه کمتری انجام میشود.

از دیگر مزایای پوشش برای سقف و سایبان عبارتند از:

 • عایق‌بندی و آب بندی مناسب
 • عایق حرارت و گرمای شدید
 • عایق صدا
 • محکم و بادوام (طول عمر بالا)
 • ضد اشتعال
 • مقاوم در برابر پوسیدگی و خوردگی
 • قابل نصب در هر شرایط آب و هوایی

سایبان PVC

اگرچه ورق‌های پی وی سی (pvc) برای سقف سایبان از مقاومت الکتریکی و حرارتی بالایی برخوردارند، اما نسبت به پوشش‌های  انعطاف پذیری بالاتر و دوام پایین‌تری دارند. قابلیت خوداشتعالی و وزن سبک از دیگر مزایای پوشش سقف و سایبان pvc است.

مدل های سایبان

مدل سایه‌بان‌ها به 2 دسته عمده تقسیم می‌شوند :

 • سایبان ثابت
 • سایبان متحرکیا تاشو

عامل تعیین کننده بین آنها، به عملکرد سایه‌بان در منطقه‌ای بستگی دارد که آن را نصب می‌کنید. همانطور که از نام آن بر می‌آید، یک سایه‌بان ثابت پس از نصب به هیچ وجه قابل جابجایی نیست؛ در حالی که یک سایبان متحرک یا جمع شونده به شما امکان می‌دهد آن را به سمت‌های مختلف ساختمان بچرخانید. علاوه بر این، یک انتخاب بین سایبان‌های متحرک دستی یا سایبان برقی نیز وجود دارد. بنابراین انواعی را انتخاب کنید که متناسب با ترجیحات یا نیازهای مکانی شما باشد.

سایبان های متحرک یا تاشو نیز خود به 2 نوع دستی و برقی تقسیم می‌شوند.

سایبانهای متحرک با میل لنگ دستی و موتورهای برقی کار می‌کنند. استفاده از میل لنگ دستی با دسته قابل جابجایی که در آن گنجانده شده است، آسان است و این مزیت را دارد که به قدرت برق و موتور وابسته نیست. هیچ سیم‌‌کشی برای نصب سایه‌بان دستی لازم نیست. سایه‌بان‌های جمع‌شونده دستی نیز بسیار ارزان تر از سایه‌بان‌های برقی هستند.

با این اوصاف، اینکه بتوانید دکمه ای را روی یک کنترل از راه دور بزنید و آن را از راه دور باز و بسته کنید، یک آپشن عالی برای مدل سایبان شماست. یک موتور الکتریکی با کنترل از راه دور به شما این امکان را می‌دهد که سایه‌بان خود را بدون بلند شدن یا حتی ترک خانه تنظیم کنید.

مزایا و معایب سایه‌بان‌های جمع‌شونده

سایه‌بان‌های جمع‌شونده برقی تطبیق‌پذیری بیشتری دارند، نیازی به تیر یا پایه ندارند و حفاظت بیشتری در برابر باد شدید اعمال می‌کنند. در عوض نسبت به نوع ساده آن هزینه بیشتری دارند – یعنی محصول و نصب آن گران‌تر است.

اگرچه مدل سایه‌بان‌های معمولی ممکن است در ابتدا مقرون به صرفه‌تر به نظر برسند؛ اما احتمال آسیب دیدن آن‌ها در هوای بد و قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض شرایط آب و هوایی نیز بیشتر است.

ملاحظات لازم هنگام انتخاب سایه‌بان ایده‌آل :

 1. میزان انعطاف پذیری سایبان بازویی تاشو

سایبان‌های بازویی تاشو متحرک بوده دارای قابلیت استفاده به صورت دستی یا برقی – با استفاده از کلید یا کنترل از راه دور – هستند. آنها در هر روز و در هر زمان، مقدار مناسبی از سایه را فراهم می‌کند. سایه‌بان‌های بازویی تاشو با محصور کردن بازوها و پارچه هنگام جمع‌شدن، محافظت بیشتری ارائه می‌دهند – که طول عمر مورد انتظار آن را افزایش می‌دهد.

 1. سایبانهای کشویی و محافظت بیشتر

سایبان‌های کشویی یک انتخاب خوب برای محافظت در برابر باد هستند – آنها به طور کلی از پارچه‌های اکریلیک یا UPVC شفاف با کیفیت بالا ساخته شده‌اند؛ حریم خصوصی و یک فضای بسته امن را فراهم می‌کنند – در حالی که حس فضای باز و آزاد بودن را نیز در نظر گرفته‌اند.

 1. سایبان‌های بازویی برای باغ‌ها و پنجره‌ ها

سایه‌بان‌های بازویی به طور ایده‌آل برای باغ‌ها و پنجره‌ها مناسب هستند؛ زیرا تنظیمات نور آنها به داخل اتاق بیشتر است. سایه‌بانها به صورت دستی یا برقی برای تغییر زوایای خورشید قابل تنظیم هستند. آنها معمولاً در برابر کپک و اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند – و اجازه می‌دهند مقدار کمی نور وارد شود.

سایبان‌های برقی (موتوردار) / خودکار اکنون قابلیت کنترل از طریق تلفن هوشمند از طریق یک برنامه را نیز ارائه می‌دهند. بنابراین می توانید با یک لیوان آبمیوه و یک کتاب دراز بکشید و بدون حرکت دادن عضله‌ای، سایه‌بان خود را در صورت لزوم جمع یا باز کنید.

سایبان پنجره : سایه‌بان و بارانگیر پنجره در بالای دیوار بیرونی یک پنجره نصب می‌شود. این بهترین سایبان برای محافظت از فضای داخلی خانه در برابر نور خورشید است و در عین حال نور طبیعی را به داخل هدایت می‌کند. سایبان پنجره نیز از قسمت بیرونی و بالای پنجره‌های شما محافظت می‌کند و از نگاه مستقیم عابران به خانه جلوگیری می‌کند. سایه‌بان پنجره می‌تواند متحرک یا ثابت باشد.

سایبان در :

سایبان در ، بالای در ورودی نصب می‌شود. این نوع سایه‌بان از چارچوب در ، در برابر باران و سایر عوامل محیطی محافظت می‌کند. همچنین ظاهر ساختمان شما را بهبود می‌بخشد. سایبان‌های درب می‌توانند متحرک یا ثابت باشند و در مدل‌ها، متریال و اَشکال مختلف موجود هستند.

سایبان پاسیو :

پاسیو یک حیاط خلوت یا بخشی از خانه است که می‌تواند در آن گلخانه یا باغچه قرار داشته باشد. این قسمت از فضا رابطی بین فضای خارج و داخل ساختمان است که می‌تواند نور طبیعی و تهویه هوا در ساختمان را تامین کند.

این محیط باز برای پوشش وسایل منزل از جمله مبلمان خانه و محافظت در برابر آفتاب و باران به سقفی مناسب نیاز دارد. معمولا سقف‌های متحرک شیشه‌ای بهترین انتخاب برای سایبان پاسیو‌ها هستند.

این نوع سقف‌ها در رنگ‌ها و سبک‌های مختلف تولید می‌شوند. نصب آن می‌تواند به آسانی بلند کردن چتر یا به پیچیدگی مونتاژ یک آلاچیق باشد. سایه‌بان پاسیو به شما کمک می‌کند از فضای آفتابی، بدون تاثیر اشعه‌های مضر لذت ببرید.

سایبان جانبی :

معمولاً به عنوان سایه‌بان کنار باغ از آن یاد می‌شود، این سایبان دیوار مانند از روی بالکن، پاسیو یا باغچه شما عبور می‌کند تا یک مانع دیواری در فضای باز ایجاد کند. سایه‌بان‌های جانبی دارای یک پانل‌های بزرگ و زیبا و موثر برای مقابله با باد مداوم و آفتاب هستند.

آنها همچنین حریم خصوصی شما را در برابر همسایگان و رهگذران حفظ می‌کنند. یک سایبان جانبی دارای یک قاب است که باید بر روی یک دیوار محکم به ضخامت 10 سانتی‌متر یا یک تیر محکم نصب شود. این ساده‌ترین سایبان برای نصب است – می توان آن را در عرض چند دقیقه آماده استفاده کرد. بسیاری از ‌سایه‌بان‌های جانبی به صورت دستی از طریق فنرهای جمع‌شونده قوی تا می‌شوند که انعطاف پذیری خوبی را برای استفاده طولانی‌مدت فراهم می‌کند.

سایبان پارکینگ :

سقف (سقف پارکینگ) از وسایل نقلیه شما در برابر نور ماوراء بنفش خورشید محافظت می‌کند -که این اشعه برای شیشه و بدنه خودرو بسیار مضر است.

برخی از متریال های موجود در سایه‌بان ها به عنوان ضد آب به بازار عرضه می شوند. اگر در مناطق خشک و کویری زندگی می‌کنید – جایی که محافظت در برابر آفتاب مهمتر از محافظت در برابر باران است – داشتن سایبان ضد آب ممکن است اهمیت چندانی نداشته باشد. پس اگر سایبان شما ضد آب نیست و عایق بندی مناسبی ندارد؛ آن را به سمت پایین زاویه دهید تا تخلیه بیشتری انجام شده نشتی به حداقل برسد.

عملکرد ورق های یو پی وی سی زیر بار باد، باران و آفتاب بسیار عالی است. این محصول به دلیل گرمای سوزان نور خورشید به خصوص در مناطق جنوبی یا بسیار گرم – برای محافظت از خودرو و بدنه آن در برابر آسیب و کاهش میزان گرمای داخل خودرو همواره بسیار پرطرفدار بوده است.

سایبان upvc و آفتابگیر شرکت سپیدفام وارنا در جدیدترین و مدرن ترین طرح سایبان و سقف پارکینگ؛ در اندازه ها، رنگ ها و طرح های جذاب موجود می‌باشد. سایه بان و بارانگیر upvc در طرح های صاف، ذوزنقه ای، موجدار و چند لایه – ضد رطوبت و ضد اشعه مضر خورشید، چتر محافظی مطمئنی برای شما، خانه و اتومبیل تان است.

سایبان کولر :

سایبان و حفاظ کولر در مناطق بارش زا و بسیار گرم کاربردهای بسیاری دارد. برای مثال پوشش یو پی وی سی سایبان کولر گازی یک سقف محافظ کولر است که دارای مزایای زیر می‌باشد:

سایبان محکم و ضد زنگ : از موادی تشکیل می‌شود که از زنگ زدگی جلوگیری می‌کند. ورق҅های upvc پس از استفاده طولانی مدت به راحتی تغییر شکل نمی‌دهند. این ورق‌های سقفی بادوام قابلیت ضربه پذیری و تحمل بار بالایی دارند.

ضد اشعه ماوراء بنفش : این سایبان محافظ می تواند از محو شدن و پوسته شدن پوشش روی کولر جلوگیری کند. ورق پلی یورتان پوشش ، سطحی مقاوم در برابر نور مستقیم خورشید (UV) است.

سایبان ضد اشتعال : در مقایسه با ضخامت مشابه شیشه، ورق‌های  سقفی upvc  تقریبا غیرقابل اشتعال و حافظ امنیت کولر و ساختمان شما هستند.

قیمت سایبان

قیمت سایبان به اندازه سایبان و جنس آن بستگی دارد. اگر بودجه کمی دارید، بهتر است سایه‌بانی با طراحی ساده‌تر و متریال ارزان تری انتخاب کنید. اگر بودجه بیشتری دارید، می‌توانید یک سایه‌بان با طول عمر و دوام بالاتر و یا حتی با امکانات بیشتر انتخاب کنید. (برای مثال یک سایه‌بان برقی).

قطعات کاربردی سایه‌‌بان

وقتی صحبت از نصب و اجرای سایه‌بان به میان می‌آید؛ گاهی فراموش می‌کنیم که اینها فقط پوشش‌های سقف و قاب‌ها هستند و اجرای آنها آنقدرها که تصور می‌شود سخت و پیچیده نیست.

وقتی سایه‌بان‌ها برای اولین بار در زمان‌های قدیم ساخته شدند، آنها فقط میله‌هایی – از چوب – و پارچه‌های نخی یا کتان یا مخلوطی از آن بودند. امروزه سایه‌بان ها اساساً به همین روش ساخته می‌شوند. با این حال، اکنون مدل‌های بیشتری از قاب ها، پارچه‌ها و قطعات متنوعی وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید. اما ابتدا، قبل از انتخاب آن، اجازه دهید در مورد قطعات کاربردی سایبان صحبت کنیم. در اینجا لیستی از اجزای اصلی سایبان آورده شده است:

قاب: این کار پوشش سقف سایبان را در جای خود محکم نگه می‌دارد. اینها می‌توانند از فلزاتی مانند آلومینیوم ساخته شوند.

پارچه یا سایر پوشش های سقفی مانند upvc : سقف پارچه‌ای مخصوص فضای باز طراحی شده اند و در رنگ ها و انواع مختلفی از جمله اکریلیک، پلی استر و وینیل وجود دارند. برای سایه‌بان با پوشش یو پی وی سی ؛ مدل‌های طرح دار پلی روف و اکوپانل شرکت سپیدفام وارنا با دوام و کیفیت بالا و قیمت مناسب توصیه می‌شود.

میله‌ها یا ستون‌ها: برای پنجره‌ها، پاسیوها، حیاط خلوت‌ها و پارکینگ‌ها هستند. میله‌ها قاب سایبان را در جای خود نگه می‌دارند.

براکت های نصب: برای نصب چارچوب سایه‌بان به ساختمان استفاده می‌شود.

بازوهای سایبان: می‌توانند ثابت یا متحرک باشند.

برای سایبان های برقی به یک موتور الکتریکی برای حرکت بازوها نیاز است.

هنگامی که قصد خرید یک سایبان را دارید، درک اجزای اصلی سازه و نحوه عملکرد آنها مهم است. به هر حال، نصب سایبان یک سرمایه گذاری است که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. می‌خواهید بدانید چه چیزی را نصب می‌کنید، چه مدت دوام می‌آورد، و هر قسمت برای چه کاری است تا بدانید چگونه از آن مراقبت کنید و مطمئن شوید که در آزمون زمان مقاومت می‌کند.

اندازه و ابعاد سایبان

هنگام تعیین اندازه سایبانی که به آن نیاز دارید باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. مهم‌ترین نکته، فضایی است که در اختیار دارید. شما نمی‌توانید سایه‌بانی بزرگتر از فضایی که در اختیار دارید استفاده کنید. نکته بعدی که باید در نظر داشته باشید تعداد نفرات یا وسایل نقلیه مورد استفاده در زیر آن است.

ابعاد سایه‌بان‌هایی که به دیوار – یا در و پنجره – متصل می‌شوند؛ (هم برای سایه‌بان برقی و هم ثابت) به 3 عامل بستگی دارد:

1- دهانه : قسمتی که به دیوار متصل می‌شود و معمولا بین 3 تا 6 متر است.

2- بازشو : مقداری که از محل اتصال رو به جلو باز می‌شود و می تواند بین 2 تا 3 متر باشد. (میزان بازشو بسته به مدل سایبان متغیر است).

3- ارتفاع نصب : در سایه‌بان های متصل – مانند در و پنجره و سایه‌بان ماشین و یا حیاط – یک قاعده یکسان وجود دارد. یعنی هر چه ارتفاع سقف سایه‌بان بیشتر باشد، فضای کمتری را پوشش می‌دهد.

نصب سایبان

برخی از آنها می‌توانند به راحتی توسط صاحبان خانه یا شرکت‌ها نصب شوند؛ اما برخی از آنها به یک متخصص نیاز دارند. چند عامل بر نصب سریع آن تأثیر می‌گذارد. از جمله اندازه سایبان، محل نصب و جنس آن.

 • وقتی صحبت از نصب و اجرای سایبان های متحرک و برقی به میان می‌آید؛ باید افراد باتجربه یا نصاب ماهر اقدام به نصب سایبان کنند.
 • اگر سایه‌بان برقی را در حیاط خانه نصب می‌کنید سعی کنید از موتورهای برقی با حداقل صدا استفاده کنید تا صدای آن هنگام باز و بسته شدن باعث آزار و اذیت همسایه‌ها نشود.
 • برای نصب سایبان های تاشو به جهت باز و بسته شدن آن توجه کنید.

برای مثال برخی از ابزارهایی که برای نصب سایبان پنجره نیاز دارید، عبارتند از : نردبان، مته، تراز، چکش، پیچ‌گوشتی، ابزارهای مخصوص (آلن، زانویی، تسمه …)، نوار اندازه‌گیری، مداد علامت‌گذاری و …

خرید و فروش سایبان

خرید پوشش سقف ارزان سایه بان – محصول سپیدفام وارنا

نکات مندرج در این مقاله می‌تواند هنگام خرید و فروش سایبان به شما کمک کند. چه یک سایبان متصل به ساختمان لازم داشته باشید و چه یک سایه‌بان مستقل در حیاط خلوت؛ مهمترین نکته در انتخاب بهترین سایبان، کیفیت پوشش سقف شماست.

شرکت سپیدفام وارنا اولین تولیدکننده انواع ورق upvc سایبان و سقف پارکینگ  سایبان آلاچیق، سایبان در و پنجره ،  و سردخانه و انواع دیوارپوش یو پی وی سی در ایران است.

ورق سایه بان حیاط – سقف سایبان upvc تولید کارخانه سپیدفام وارنا

سقف پارکینگ و سایبان یو پی وی سی ؛ با دوام و عمر بالا و نصب آسان برای هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده می‌باشد.

جهت استعلام قیمت و مشاوره در زمینه انواع پوشش های شرکت سپید فام وارنا  – برای انواع سایبان و پارکینگ – با مشاوران فروش ما فرمایید.

0912-0465839

0912-0465837

0911-5495291

سوالات متداول

سایه‌بان‌ها چه فایده‌ای دارند ؟

سایه‌بان‌ها از در، پنجره، تراس، ایوان و پاسیوها در برابر برف، باران، آفتاب و افتادن درخت‌ها محافظت می‌کنند. می‌تواند دمای خورشید را تا 20 درجه کاهش دهد و به عنوان یک تهویه مطبوع در فضای باز عمل ‌کند. همچنین پوشش سقف مناسبی برای برگزاری مناسبات و جشن‌ها است و آنها را به مکانی عالی برای گردهمایی‌های خانوادگی و مهمانان تبدیل می‌کند.

سایبان عمودی چیست ؟

سایه‌بان عمودی، یک بوم کشیده شده روی یک پنجره، در یا بین دیوارهاست؛ که فضای داخلی را از اشعه‌های گرم خورشید، باد، باران و برف محافظت می‌کند. پارچه سایه‌بان‌ها تیره و آب‌گریز، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش است و رنگ اصلی خود را در هر شرایط آب و هوایی حفظ می‌کند. در معرض پوسیدگی نیست و با ترکیبات ضد قارچ خود بهداشت محیط را افزایش می‌دهد.
نصب سایبان چقدر طول می‌کشد ؟نصب سایبان معمولی می‌تواند بین دو ساعت تا دو روز هم طول بکشد. سایه‌بان‌های جمع‌شونده تنها به یک روز زمان نیاز دارند؛ زیرا ساخت آن‌ها آسان و سبک هستند.

بهترین نوع سایبان کدام است ؟

سایبانهای یو پی وی سی مقاومت بالایی در برابر سرما و گرمای شدید دارند. آنها همچنین انتقال نور به داخل را کاهش می‌دهند و اشعه‌های مضر UV را مسدود می‌کنند. اگر به دنبال یک سایه‌بان بادوام و مورد اطمینان هستید، این بهترین گزینه برای شماست.

آیا سایه‌بان‌ها ضد آب هستند؟

این به نوع پارچه و پوشش استفاده شده و همچنین برند آن بستگی دارد. تمامی سایه‌بان‌های جمع شونده در برابر آب مقاوم هستند و برخی از برندها 100% ضد آب هستند. توجه داشته باشید که سایه‌بان‌ها کج هستند؛ بنابراین، آب باران نمی‌تواند زیاد روی آنها باقی بماند. سایه‌بان‌ها از سه طرف باز هستند؛ بنابراین مراقب باشید که هر بادی می‌تواند باعث تغییر جهت باران به زیر آن شود.

سایبان موتوری بخرم یا دستی؟

به طور کلی توصیه می‌شود در صورتی که ارتفاع سایبان 5 متر یا بیشتر باشد – یا اگر با محدودیت‌های فیزیکی مواجه هستید؛ از سایه‌بان برقی استفاده کنید. سایه‌بان دستی معمولا برای ارتفاع 3 متر و نیم یا کمتر پیشنهاد می‌شود.

عمر سایبان چند سال است؟

سایه‌بان‌ها بسته به متریال مصرفی و نوع نصب آن، می توانند حدود 15 سال عمر کنند. در صورت انتخاب پوشش upvc برای سایبان و سقف شرکت سپیدفام وارنا عمر آنها به 30 سال نیز خواهد رسید.

جنس فریم سایبان‌ها از چیست و آیا دوام کافی دارند؟

فریم یا قاب سایه‌بان‌های فلزی از فولاد گالوانیزه یا آلومینیوم ساخته می‌شوند و مادام العمر دوام خواهند داشت. تعمیر و نگهداری منظم یک قاب، مستلزم بازرسی سالانه‌ی اتصالات و چفت و بست‌ها و وضعیت فلز آن است. برای محافظت و جذابیت بیشتر، از پوشش رنگی نیز روی قاب‌ها استفاده می‌شود.

پوشش سقف شرکت سپیدفام وارنا برای سایبان و سقف چند سال گارانتی دارد؟

پوشش سقف یو پی وی سی شرکت سپید فام 7 سال گارانتی دارد.

 

آشنایی کامل با سایبان پوششی و کاربردهای آن

سایبان پوششی یکی از انواع سایبان‌ها است که امروزه به طور گسترده‌ای برای ساختمان‌های مختلف به کار می‌رود. یکی از اصلی‌ترین کاربردهایی که این محصولات دارند استفاده از آنها برای رستوران‌ها و انواع کافه‌ها است. علاوه بر این امروزه می‌توان از آنها برای انواع جواهرفروشی‌ها نیز استفاده کرد و از مزایایی که ارائه می‌دهند نهایت بهره را برد. یکی از ویژگی‌های کلیدی و بسیار مهمی که این سایبان‌ها دارند طول عمر بالای آنها است که باعث می‌شود تا شما بتوانید با هزینه‌ای مناسب برای مدت‌زمان طولانی از آنها استفاده کنید.

این محصولات امروزه به‌عنوان یکی از بهترین جایگزین‌های سایبان‌های کالسکه‌ای به شمار می‌آیند که در چند سال اخیر به طور گسترده‌ای مورداستفاده قرار گرفته‌اند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود تا این محصولات جایگزین بسیار جذابی برای سایبان‌های کالسکه‌ای باشند جذابیت‌های ظاهری یکی از ویژگی‌های کلیدی و بسیار مهم این محصولات به شمار می‌آید. این محصولات در مقایسه با سایر انواع سایبان‌ها دارای ویژگی‌های ظاهری بهتری هستند.

همین عامل نیز باعث می‌شود تا شما بتوانید از آنها در فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های مدرن نیز استفاده کرده و از مزایایی که به شما ارائه می‌دهند نهایت بهره را ببرید.

قیمت سایبان پوششی

نکات مهمی که باید درباره قیمت سایبان پوششی بدانید

قیمت سایبان پوششی در مقایسه با سایبان‌های کالسکه‌ای اندکی بالاتر است و دلیل این موضوع نیز این است که سایبان‌های پوششی معمولا عملکرد بهتری را به شما ارائه می‌دهند و درعین‌حال طول عمر بالاتری نیز دارند. این در حالی است که سایبان‌های پوششی معمولا از نظر ظاهری زیباتر نیز هستند. این موارد در کنار یکدیگر باعث می‌شود تا قیمت این محصولات اندکی بالاتر باشد ولی فراموش نکنید که خرید و استفاده از آنها از نظر اقتصادی برای شما کاملا به‌صرفه خواهد بود.

فاکتورها و عواملی مختلفی وجود دارند که هریک به نوبه خود می‌توانند به میزان زیادی روی قیمت نهایی این سایبان‌ها تاثیرگذار باشند. مدلی که شما برای سایبان خود انتخاب می‌کنید می‌تواند یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار روی این موضوع باشد. علاوه بر این برندهای سازنده این محصولات نیز عامل مهم دیگری هستند که می‌توانند به طور مستقیم روی قیمت آنها تاثیر بگذارند.

اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا اطلاعات بیشتری را درباره قیمت این محصولات به دست بیاورید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدماتی که ما در سایت خود به شما ارائه می‌دهیم استفاده کرده و به لیست قیمت انواع سایبان‌ها از جمله سایبان‌های پوششی دسترسی پیدا کنید.

ویژگی‌های سایبان پوششی

چرا باید از سایبان‌های پوششی استفاده کنیم؟

یکی از مهم‌ترین مزایای این سایبان‌ها این است که با استفاده از آنها شما می‌توانید به میزان زیادی در مصرف انرژی در فروشگاه‌ها و ساختمان‌های مختلف صرفه‌جویی کنید. این محصولات معمولا به شکلی طراحی و ساخته می‌شوند که طول عمر بالایی داشته باشند و عوامل طبیعی از جمله برف، بارندگی، تگرگ و … آسیب چندانی به آنها وارد نکند. به همین علت است که برای ساخت آنها معمولا از متریال‌های مقاومی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم استفاده می‌شود.

یک ویژگی بسیار مهم دیگر سایبان پوششی این است که این محصولات دارای زیبایی فوق‌العاده‌ای هستند و می‌توان از آنها به‌عنوان یک عنصر تبلیغاتی نیز در فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها استفاده کرد. با استفاده از این سایبان‌ها شما می‌توانید فضای بیرونی فروشگاه‌های خود را به میزان زیادی افزایش دهید و در نتیجه تاثیر بیشتری روی مشتریان خود داشته باشید. محافظت از مشتریان در برابر نور خورشید، بارش باران و … از دیگر مزایای بسیار مهم استفاده از این سایبان‌ها به شمار می‌آید.

انتخاب سایبان پوششی

نکات مهم در انتخاب سایبان پوششی

زمانی که قصد انتخاب یک سایبان پوششی را برای فروشگاه یا ساختمان خود دارید باید به چند نکته کلیدی و بسیار مهم در این زمینه دقت داشته باشید. اولین نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که سعی کنید حتما از میان برندهای مختلفی که در زمینه تولید و ساخت این محصولات فعالیت دارند برندهای معتبر را برای خرید انتخاب کنید. دلیل این موضوع این است که برندهای معتبر معمولا کیفیت بالاتر و قیمت مناسب‌تری را به شما ارائه می‌دهند.

نکته مهم دیگری که باید به آن دقت داشته باشید مسئله انتخاب یک فروشگاه معتبر است که در میان فروشگاه‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند فروشگاه اینترنتی ما می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد. پیش از این‌که اقدام به انتخاب یک سایبان مناسب برای خود کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از افرادی که تجربه و دانش بیشتری در این زمینه دارند مشورت بگیرید.

در صورت نیاز شما می‌توانید از خدمات مشاوره تخصصی که در سایت ما به شما ارائه می‌شود نیز استفاده کرده و از مزایای این خدمات نهایت بهره را ببرید. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید پیش از انتخاب یک سایبان و خرید آن به‌خوبی نیازسنجی کرده و از میان محصولات متنوع بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نتیجه‌گیری

سایبان پوششی یکی از انواع سایبان‌هایی است که امروزه به طور گسترده‌ای در ساختمان‌های مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. این سایبان‌ها به‌عنوان جایگزینی برای سایبان‌های کالسکه‌ای به شمار می‌آین

دانستن نکات انتخاب سایبان مغازه و در نظر گرفتن آن‌ها می‌تواند به میزان زیادی در خرید صحیح به شما کمک کند. ویژگی‌هایی مانند ابعاد، لایه پوششی، کیفیت، قیمت و …. مهم‌ترین نکات انتخاب سایبان مغازه هستند که در این مقاله به طور کامل و جامع به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. تا انتهای مقاله با تیم متخصص همراه باشید. همچنین شما می‌توانید برای انتخاب سایبان مغازه، با کارشناسان ما در تماس باشید.

نکات مهم در انتخاب سایبان مغازه 

نکات انتخاب سایبان مغازه چه کمکی به خرید بهتر می‌کند ؟ سایبان‌ها که در دو نوع دستی و برقی موجود هستند هر کدام کاربرد مخصوص به خود را دارند و در مکان‌های مورد نیاز نصب می‌شوند. سایبان‌ها به دلیل کارآیی فوق العاده‌ای که دارند در محل‌ مختلف مانند مغازه، رستوران ها، استخرهای روباز، پارکینگ و … قابل نصب هستند. امروزه به دلیل گسترش تکنولوژی در تمام جنبه‌های زندگی شاهد تولید سایبان‌های برقی هستیم. این سایبان‌ها با ریموت کنترل باز و بسته می‌شوند و آسایش زیادی را به اطرافیان می‌دهند. در سال‌های گذشته به این صورت نبود و برای استفاده از سایبان باید از نیروی بازو کمک گرفته می‌شد. در مقاله‌ای با عنوان ” تاریخچه سایبان برقی ” به طور دقیق به پیشینه این وسیله رفاهی پرداختیم. برای آشنایی بیشتر می‌توانید اقدام به مطالعه آن مقاله کنید. در ادامه به معرفی فاکتورهای مهم در نکات انتخاب سایبان مغازه می‌پردازیم.

سایبان ثابت یا متحرک 

ثابت

همان‌طور که از نام این سایه‌بان پیداست ثابت است و در اماکنی مانند پارکینگ‌ها نصب می‌شوند. اغلب سایبان‌های ثابت از نوع برقی هستند. وجود موتور و ریموت کنترل موجب سهولت در استفاده از آن خواهد شد. اغلب سایبان‌های برقی از موتور توبلار استفاده می‌کنند و با فشار دادن دکمه مورد نظر بر روی ریموت کنترل دستور لازم به موتور ارسال می‌شود و سایبان واکنش لازم را نشان خواهد داد. برخی از سایبان‌های برقی دارای سنسور هستند و به محض تشخیص بارش باران و برف به طور اتوماتیک بر روی محدود مورد نظر باز می‌شوند و آن را تحت پوشش قرار می‌دهند .

متحرک 

سایبان‌های متحرک دارای دو نوع دستی و برقی هستند که هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می‌باشد. سایبان‌های دستی که معمولا از نوع چتری و کالسکه‌ای هستند مکانیزمی دقیقا مانند چتر دارند و از ستون فلزی و مستحکم برخوردار می‌باشند که می‌توانید آن را به راحتی باز یا بسته کنید. اما سایبان‌های برقی به وسیله ریموت کنترل هدایت می‌شوند و با فشار دادن دکمه مورد نظر سایبان باز و یا بسته می‌شود.

چگونه سایبان مغازه را انتخاب کنیم ؟

ابعاد 

در نکات انتخاب سایبان مغازه ابعاد و سایز مساله بسیار مهمی است. ابعاد سایبان باید با مساحت مغازه سازگاری داشته باشد. استفاده از ابعاد زیاد برای مساحت‌های کوچک و بالعکس نه تنها کارآیی لازم را نخواهد داشت بلکه در زیبایی و جلوه بیرونی مغازه شما نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت. قبل از خرید سایبان ابتدا با افراد با تجربه مشورت کنید و از فروشندگان و شرکت‌های تولید کننده بخواهید که برای اندازه گیری به محل بیایند.

کیفیت 

کیفیت یکی از مواردی است که اغلب افراد آن را فدای قیمت می کنند. وظیفه سایبان محافظت از شما و مکان مورد نظر در برابر تابش آفتاب، بارش نزولات آسمانی، گرد و خاک و … است. پس باید در نکات انتخاب سایبان مغازه کیفیت را در جایگاه بالاتری در نظر بگیرید. هر چه کیفیت سایبان بیشتر باشد قطعا عمر طولانی‌تری نیز خواهد داشت. این نوع از سایبان‌ها شاید قیمت بالاتری داشته باشند اما مطمئنا در طول زمان مقرون به صرفه خواهند بود .

جلوه و زیبایی 

دکوراسیون مغازه بیرونی ترین جلوه در کسب و کار شما تلقی می‌شود. پس باید به آن اهمیت بدهید. سایبان‌هایی که برای مغازه تولید و عرضه می‌شوند معمولا تنوع زیادی در طرح و رنگ دارند. بهتر است مدلی را انتخاب کنید که با دکوراسیون خارجی مغازه هماهنگ باشند و به زیبایی آن بیفزاید.

هزینه 

هزینه و بودجه برای اغلب افراد جایگاه مهمی دارد . زیرا برخی از آن‌ها دارای محدودیت در بودجه می‌باشند. سایبان‌های مغازه معمولا در قیمت‌های مختلف و با کیفیت‌های متفاوتی وجود دارند که شادی انتخاب را برای شما دشوار کنند. اما در نظر داشته باشید که صرف هزینه بیشتر حتما به این معنا نیست که سایبان از کیفیت بالاتری برخوردار است بلکه عوامل بسیار زیادی مانند لایه پوششی، سازه فلزی و … در کیفیت آن تعیین کننده است.

در هنگام نصب سایبان از افراد متخصص بهره بگیرید زیرا نصب سایبان‌های مغازه کاری تخصصی است که همه افراد به آن واقف نیستند.

دلیل استفاده از سایبان مغازه 

جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید 

برخی از مشاغل مانند اغذیه فروشان نباید با تابش مستقیم نور خورشید مواجه شوند زیرا مواد غذایی موجود در مغازه و فروشگاه فاسد خواهند شد. در شهرها و استان‌هایی از کشور که دمای هوا در فصول گرم سال افزایدر انتخاب یکی از روش های تبلیغاتی محیطی است، که با تبلیغ روی آن توجه افراد را به سوی مغازه و فروشگاه جلب می کند.ما در این مقاله قصد داریم نکات مهم در مورد انتخاب سایبان مغازه را بیان کنیم با ما همراه باشید.

با ورود مغازه به عنوان کالای لوکس برای درباریان و پادشاهان در گذشته به عنوان وسیله ای لوکس کاربرد داشت .اما با گذشت زمان و عمومی شدن انتخاب سایبان مغازه ، از این کالا بیشتر برای حفظ کالاهای فاسد شدنی مغازه ها و ایجاد سایه در جلوی درب ورودی مغازه جهت آسایش و راحتی مشتریان مورد استفاده قرار می گرفت.

نکات مهم در انتخاب سایبان مغازه

امروزه انتخاب سایبان مغازه یکی از کالاهای اساسی و مهم در هر مغازه و فروشگاه محسوب می شود و علاوه بر زیبایی و ایجاد سایه برای مغازه باعث خنک شدن داخل فروشگاه یا مغازه و کاهش دمای هوا در داخل می گردد.امروزه از سایبان تبلیغاتی بیشتر برای جلب توجه افراد و نوعی تبلیغات برند فروشگاه استفاده می شود.در ادامه با انواع سایبان مغازه بیشتر آشنا خواهیم شد.

انتخاب انواع سایبان مغازه

به طور کلی سایبان های مغازه دارای دو نوع برقی و دستی هستند.

سایبان دستی

این نوع سایبانها با دست باز و بسته می شود و یکی از قدیمی ترین انواع سایبان های مغازه ای محسوب می شود.

سایبان برقی

سایبان برقی با کمک موتور و ریموت از راه دور باز و بسته می شود. و به همین دلیل بیشتر از نمونه دستی مورد توجه مغازه داران قرار گرفته است.

از ویژگی های مهم انتخاب سایبان مغازه برقی علاوه بر کنترل راحت سایبان می توانیم به مواردی چون هوشمندسازی و اتوماتیک کردن سایبان اشاره کرد.با نصب سیستم حسگر روی سایبان این امکان را ایجاد خواهیم کرد که در شرایط آب و هوایی نامناسب به طور اتوماتیک باز یا جمع شود یا شیب سایبان با توجه به تابش نور خورشید تنظیم شود.

تبلیغاتی

همانطور که می دانید تبلیغات یکی از مهم ترین ابزارهای فروش است که به روش آن می توان برند مختلف را تبلیغ کرد.یکی از مناسب ترین انتخاب های تبلیغاتی در حال حاضر، استفاده از سایبان های تبلیغاتی است. که به راحتی می توان برند یا محصول مورد نظر را روی سایبان چاپ کرد. و علاوه بر سایه آن ،تبلیغات برند خود را نیز داشته باشیم.

این نوع سایبانها هم در زمان باز بودن و جمع بودن خود نقش تبلیغاتی دارند. بسیاری از آن ها به دلیل ساختار خاص و ارتفاع کم خود از تمام زاویه ها جنبه تبلیغات خود را حفظ کرده، و برای عابران قابل رویت هستند.

هزینه کمتری نسبت به بیلبوردهای تبلیغاتی دارد. و همین موضوع باعث می شود اکثر مغازه های کسب و کار برای تبلیغات محصولات خود از این نوع سایبان ها استفاده کنند.

کاربردهای مهم سایبان مغازه

انتخاب یا سایبان های فروشگاهی برای استفاده از فضای بیرون رستوران ، کافی شاپ ، هتل و.. می باشد. به طور کلی سایبان های مغازه ای به منظور جلوگیری از ورود تابش مستقیم خورشید به داخل مغازه و نفوذ رطوبت و آب استفاده می شود. برای تبلیغات برند کسب و کار خود نیز می توانید از سایبان های مغازه ای به عنوان سایبان تبلیغاتی استفاده کنید.با چاپ طرح لوگوی کسب و کار خود می توانید با صرف هزینه کم بهترین تبلیغات را برای همیشه داشته باشید.تبلیغات سایبان مغازه در مقایسه با تبلیغات تابلوهای فلکسی و بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر هزینه کمتری را برای افراد به همراه دارد.

کارشناسان مجموعه با بررسی شرایط و بودجه مورد نظر مشتریان بهترین و با کیفیت ترین محصولات خود را به آن ها معرفی می کنند.مجموعه ما با برخورداری از کادر حرفه ای و آموزش دیده در زمینه طراحی و ساخت انواع سایبان های مغازه ای ، کالسکه ای و فنری و بازویی می توانند، بهترین خدمات و محصولات را با بالاترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

قیمت سایبان مغازه

قیمت سایبان مغازه با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند نصب موتور الکتریکی تعیین می شود . به طور کلی سایبان ها به دو دسته سایبان ثابت و سایبان برقی تقسیم و نصب می شوند و از لحاظ قیمت سایبان مغازه برقی به دلیل نصب موتور الکتریکی و سایر تجهیزات بر روی آن نسبت به سایبان ثابت قیمت بالاتری دارد.

عوامل موثر در تعیین قیمت سایبان

عوامل مهمی که در تعیین قیمت سایبان های مغازه برقی و ثابت موثر هستند.مانند نوع مواد به کار رفته در سایبان ، ابعاد و اندازه سایبان طراحی شده از جمله عواملی هستن که در تعیین قیمت سایبان موثر هستند. نوع و کاربرد سایبان ، جنس پارچه سایبان ، برند و شرکت سازنده و از همه مهم تر ثابت یا برقی بودن سایبان، همه ی این موارد بر روی قیمت سایبان ها تاثیر مستقیم دارند.

از سایبان ها برای پوشش فضای باز رستوران ، مغازه ، هتل ، کافی شاپ و مراکز تفریحی و گردشگری بیشتر استفاده می شود. تولید کنندگان قیمت نهایی سایبان ها را با توجه به نوع کاربرد، مواد به کار رفته در ساخت ، خدمات نصب و راه اندازی تعیین می کنند.کند.

درباره ی سایبان مغازه برقی

سایبان برقی در فضاهای مختلفی قابل نصب است مزیت نسبت به سایبان دستی این است که استفاده از آن راحت تر می باشد و از راه دور می توان آن را باز یا بسته کرد سایبان مغازه برقی آریا با سابقه طولانی در زمینه ساخت سایبان مغازه برقی دارد قادر است بهترین سایبان مغازه برقی را برای منزل و مغازه  شما آماده خواهد کند.

ش چشمگیری پیدا می‌کند برای محافظت از اجناس درون مغازه باید از سایبان استفاده کنند.

ابعاد زیاد 

سایبان‌هایی که برای مغازه و فروشگاه‌ها تولید می‌شوند معمولا عرض زیادی دارند و قابلیت پوشش تا 5 متر را خواهند داشت. شما نمی‌توانید از سایبان‌های دیگر مانند چتری، پارکینگ و …. برای مغازه استفاده کنید زیرا محدوده تحت پوشش آن‌ها زیاد نیست.

مقاوم در برابر آب و آتش 

لایه پوششی سایبان‌های برقی با متریال مختلفی ساخته می‌شود. یکی از این متریال نام دارد که دارای ویژگی‌هایی از جمله ضد حریق بودن است. محافظت از مغازه در برابر آتش و رطوبت از مهم‌ترین دلایل در استفاده از سایبان مغازه است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. زیرا امنیت محل کار شما را افزایش خواهد داد.

مقاوم در پوسیدگی

یکی از مهم‌ترین ویژگی سایبان‌های مغازه مقاومت بالای آن‌ها در برابر عواملی مانند پوسیدگی و فرسودگی است. در سال‌های گذشته که استفاده از سایبان‌های معمولی رواج داشت اغلب آن‌ها بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی بر اثر عواملی مانند جذب رطوبت و تابش نور خورشید دچار پوسیدگی و در نهایت پارگی می‌شدند. اما امروزه به دلیل بکارگیری متریالی مانند پارچه پلی استر و پلی کربنات شاهد افزایش مقاومت و در نتیجه بالا رفتن عمر آن‌ها هستیم.

افزایش زیبایی

وجود سایبان در مغازه و فروشگاه‌ها علاوه بر تمام مزایایی که به آن‌ها اشاره کردیم باعث افزایش زیبایی و جلوه دکوراسیون خارجی مغازه نیز خواهد شد. مشتریان دارای حافظه بصری و دیداری قوی هستند. اگر لوگو و نام فروشگاه خود را بر روی سایبان چاپ کنید تاثیر بیشتری در جذب آن‌ها خواهید داشت. سایبان‌های مغازه به نحوی تولید می‌شوند که قابلیت چاپ لوگو و تصاویر مختلف را دارند.

د که دارای زیبایی ظاهری بیشتر و مقاومت بالاتری هستند و عملکرد بهتری را نیز به شما ارائه می‌دهند. درصورتی‌که شما قصد خرید این سایبان‌ها را برای فروشگاه یا ساختمان خود دارید می‌توانید همین حالا از طریق فروشگاه اینترنتی ما این محصولات را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا