برترین های کسب و کارپزشکی

چرا باید اوزون تراپی مو را انجام دهید؟

اوزون تراپی مو با محبوس کردن رطوبت در ساقه مو به موهای خشک و آسیب دیده کمک می کند. این روش درمانی بی نظیر ساقه مو را تغذیه می کند، ظاهری نرم و براق به مو می بخشد، و باعث درمان وزی مو می شود. این کار برای موهای رنگ شده مفید است زیرا پپتون ها پیوندهای تارهای مو و رنگ را تقویت می کنند تا از رنگ مو محافظت کنند.

اوزون تراپی مو را باید چگونه انجام داد؟

اوزون تراپی مو به‌وسیله دستگاه مخصوص انجام می‌شود که یکی از تجهیزات مدرن زیبایی موی سر و بهداشتی به شمار می‌رود. با این کار اکسیژن فعال به پوست سر فرد تزریق شده و در این روش همانند کربوکسی‌تراپی با افزایش خون‌رسانی به پوست سر باعث ضخیم شدن موها خواهد شد. با اوزون تراپی مو اتم اکسیژن با خاصیت اکسیداسیون قوی از بین فولیکول‌های مو وارد ساقه و ریشه مو می‌شود. این عمل بسیاری از میکروب‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌ها که از موارد مضر در مو هستند را از بین می‌برد.

آموزش اوزون تراپی مو | اوزون تراپی مو نی نی سایت

فواید اوزون تراپی

همان‌طور که قبلاً هم گفتیم اوزون تراپی مو که همان اکسیژن‌رسانی به مو است فواید بسیار زیادی برای موها دارد. در ادامه این بخش می‌خواهیم به فواید این روش اشاره کنیم.

  • برطرف‌کردن خشکی، خارش و حساسیت‌های پوست سر
  • افزایش خون‌رسانی به ریشه موها
  • پاک‌کردن و تمیزکردن عمقی پوست سر از آلودگی‌ها
  • کمک به درمان شوره سر، موخوره، تاسی و آماس سر در صورت ارثی نبودن
  • کاهش قابل‌توجه ریزش موی سر و کمک‌کردن به تقویت آن
  • کمک به بازسازی و ترمیم ریشه‌های موی آسیب‌دیده
  • افزایش شادابی و استحکام مو
  • پرپشت شدن موها به دلیل ضخیم شدن هر تار مو

با اینکه از مزایای زیاد اوزون تراپی مو صحبت کردیم اما باید به عوارضی که این روش احتمال دارد ایجاد کند نیز اشاره کنیم. این عوارض شامل: سرفه، سوزش چشم، استفراغ، حالت تهوع و در مواردی سردرد ملایم است که در افراد بسیار حساس بعد از انجام این روش ایجاد شود. استعمال مقعدی اوزون نیز در موارد کمیاب می‌تواند باعث ایجاد درد و ناراحتی سطحی، احساس خروج گاز، گرفتگی و یا جوشیدن ملایم خواهد شد.

البته نیازی نیست که نگران باشید چون تمامی مواردی که به آن اشاره کردیم همگی زودگذر و سطحی هستند و احتمال اینکه چنین عوارضی داشته باشید بسیار کم خواهد بود. به‌هرحال بهتر است قبل از انجام اوزون تراپی مو با پزشک خود مشورت کنید.

نحوه عملکرد دستگاه اوزون تراپی مو چگونه است؟

دستگاه اوزون تراپی با داشتن یک محوطه کابینی که بخار آب 40 درجه درون آن جریان دارد و این بخار قابل تنظیم خواهد بود درست شده است. وقتی مو در این کابین قرار داده می‌شود باعث تحریک فولیکول‌های مو شده و راه را برای ورود مواد مغذی به ساقه و عمق ریشه مو باز می‌کند. سپس مولکول‌های آب به‌وسیله امواج مافوق صوت تجزیه می‌شوند وبا مولکول‌های اکسیژن ترکیب خواهند شد.

اتم اکسیژن از بین فولیکول‌های مو وارد ساقه و ریشه موها می‌شود و در این مسیر با 80 الی 85 درصد از عناصری که در مو وجود دارند ترکیب شده و در این حین بسیاری از باکتری‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها را از بین می‌برد و موها کامل استریلیزهمی‌شوند. در مرحله آخر محوطه کابین سرمایی را ایجاد می‌کند که باعث تحریک مجدد فولیکول‌ها و بسته‌شدن آن خواهد شد. در نهایت این اتم اکسیژن در مو محفوظ باقی می‌ماند و کار خود را ادامه می‌دهد. اگر موها در معرض گرمای مجدد قرار نگیرد این روند مدتی طول خواهد کشید.

نظرات مردم راجب اوزون تراپی

همان‌طور که قبلاً هم گفتیم اوزون تراپی یکی از روش‌های مدرن برای احیای موهای آسیب‌دیده است. برای همین ما از نظرات افرادی که از این روش برای شادابی و ضخامت موهای خود استفاده کرده‌اند را در اینجا مورد بررسی قرار می‌دهیم تا شما بتوانید بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. پس در ادامه بخشی از نظرات آنها را درباره اوزون تراپی مو ارائه خواهیم داد.

مراجعهکننده 1: چرا تصمیم به انجام اوزون تراپی گرفتید؟

موهای من به‌صورت ژنتیکی دارای ساقه‌های ضعیف و به‌اصطلاح عامه کم پشت است. برای همین به دنبال راهی بجهت برطرف‌کردن این مشکل بودم که با روش جدید اوزون تراپی آشنا شدم بعدازاین که چندین جلسه اوزون تراپی را انجام دادم نه‌تنها رشد موهایم بیشتر شد بلکه تارهای موهای جدید صاف و ضخیم شدند.

این تکنیک احیای موها در آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبای هم انجام می‌شود اما من به توصیه یکی از دوستانم به یک مرکز تخصصی مراجعه کردم. ازآنجایی‌که این روش یکی از روش‌های مدرن و جدید است باید آنرا نزد متخصص انجام دهید. چرا که به گفته یکی از تکنسین‌ها اوزون تراپی تزریق مقدار زیادی از اوزون باعث اثرات مخربی روی بدن خواهد شد. به همین خاطر به افرادی که می‌خواهند این کار را انجام دهند پیشنهاد می‌کنم که به کلینیک‌های تخصصی مراجعه کنید.

چند جلسه اوزون تراپی انجام دادید؟ تعداد دفعات اوزون تراپی و فاصله زمانی بین آنها به وضعیت سلامت موهای شما و مشکلاتی که با آن درگیر هستید بستگی دارد. برای موهای من طبق گفته متخصص با دو جلسه اوزون تراپی موهایم احیا شدند.

مراجعهکننده 2: آیا شما هم از اوزون تراپی راضی هستید؟ برای رفع چه مشکلاتی از این روش استفاده کردید؟

من‌بعد از بارداری عوارضی که برایم پیش آمد ریزش شدید موهایم بود. برای رفع این مشکل هم روش‌های زیادی را امتحان کردم از جمله استفاده از شامپوهای مختلف تا استفاده از برخی ویتامین‌ها که هیچ‌کدام باعث توقف ریزش موهایم نشد. سپس از طریق یکی از دوستانم که کار اوزون تراپی را انجام داده بود با این روش آشنا شدم. باتوجه‌به جدید بودن این روش ترس از داشتن عوارض من را برای تصمیم‌گیری مردد کرد.

تا اینکه از نظراتی که راجب اوزون تراپی گفته شده بود جویا شدم. همه از سلامت موهای خود پس از چند جلسه اوزون تراپی رضایت داشتند. بعد از آن من هم تصمیم گرفتم که این کار را برای موهای خود انجام دهم و الان از این روش بسیار رضایت دارم. بیشترین فایده اوزون تراپی برای موهای شما چه بود؟ چون موهای من ریزش زیادی داشت بسیار کم‌حجم  شده بود این روش به ترمیم و بازسازی موهایم کمک کرد. با اوزون تراپی در حقیقت باعث تحریک سلول‌های تولید مو می‌شوید و با افزایش گردش خونی که در پوست سر اتفاق می‌افتد از ریزش آن جلوگیری کنید.

مراجعهکننده 3: آیا انجامدادن اوزون تراپی برایتان عوارضی را به همراه داشت؟

چون قبلاً راجب اوزون تراپی مو که تکنیکی امن و بی‌خطر برای احیای موهای آسیب‌دیده است شنیده بودم. اما باوجود این بعد از انجام آن کمی سردرد داشتم که متخصص این کار گفته بود که طبیعی خواهد بود و زود خوب می‌شود. اوزون تراپی به‌طورکلی عوارضی نداشته مگر اینکه در یک مرکز نامعتبر آنرا انجام دهید. سالن‌های زیبایی بسیاری این روش را برای احیای مو انجام می‌دهند که برای انتخاب چنین مراکزی باید احتیاط کامل داشته باشید.

  • چرا از تکنیک اوزون تراپی مو استفاده کردید؟

به‌خاطر اینکه سال‌های زیادی از رنگ و مواد شیمیایی استفاده کرده بودم به‌مرور این مواد آسیب جدی به موهایم وارد کرده بود و تارها زبر و شکننده شدن و آن شادابی و درخشندگی قبلی را نداشتند. از طرف دیگر خشکی پوست سر هم باعث ایجاد

شوره سر شده بود. با تحقیق زیادی که برای احیای مو انجام داده بودم که بتواند تمام این مشکلات را برطرف کند با تکنیک اوزون تراپی مو آشنا شدم و از اینکه این روش را انتخاب کردم بسیار راضی هستم.

  • برای درمان این مشکلات چند جلسه اوزون تراپی را انجام دادید؟

از مزایای بارز این روش نتیجه‌بخشی سریع آن است. برای افرادی که موهای آنها آسیب شدیدی ندیده با یک جلسه به نتیجه دلخواه خود می‌رسند. اما چون درجه آسیب‌دیدگی موهای من زیاد بود با سه جلسه موهایم احیا شد

 

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا