آموزش زبانبرترین های کسب و کار

10 دلیل برای یادگیری زبان فرانسه

مزایای یادگیری زبان فرانسه چیست و چرا زبان فرانسه یاد بگیریم؟

چرا آموزش زبان فرانسه مهم است؟ زبان فرانسه یکی از زبان های پر کاربرد و شناخته شده در سطح جهان است که به عنوان زبان دوم بسیاری از مجامع مورد استفاده قرار می‌گیرد. در پاسخ به این سوال می‌توان گفت که یادگیری زبان فرانسه به عنوان زبان دوم یا سوم می‌تواند در پیشرفت تحصیلی، شانس یافتن شغلی جدید در کشورهای توسعه‌یافته و تجربه سفرهای تفریحی و مهاجرتی نقش کلیدی را ایفا کند. در این مقاله از نیو فرنچ؛ با پاسخ به سوال چرا باید زبان فرانسه یاد بگیریم؟ شما را با مزایای یادگیری زبان فرانسه و اهمیت آن در دنیای امروز بیشتر آشنا خواهیم کرد.

آموزش زبان فرانسه | آموزش زبان فرانسه آنلاین

وسعت زبان فرانسه در دنیای امروز

حدودا قریب به ۲۲۰ میلیون نفر در دنیا به زبان فرانسه صحبت می کنند و زبان فرانسه دومین زبان رایج پس از زبان انگلیسی ( آموزش زبان انگلیسی ) در دنیا محسوب می‌شود. زبان فرانسه یک زبان بین المللی است که هم در اتحادیه اروپا و هم در سازمان ملل متحد به عنوان یکی از زبان‌های اصلی به کار می‌رود. با این تفاسیر می‌توان پاسخی قاطع به سوال چرا باید زبان فرانسه یاد بگیریم، داد. مهارت در مکالمه و یادگیری زبان فرانسه می‌تواند از بسیاری از جهات برای ما مفید و ضروری باشد.

ورود به دنیای هنرو فلسفه با زبان فرانسه

زبان فرانسه به زبان فرهنگ و هنر و شعر معروف است. زبان فرانسه به دلیل ساختار تحلیلی از دیر باز زبان فیلسوفان بزرگ و دانشمندان برجسته‌ای چون سارتر، دکارت، پاستور و ماری کوری بوده است. زیبایی آوایی این زبان در بین زبان‌های زنده دنیا، باعث شده تا منحصربه‌فرد جلوه کند. با یادگیری این زبان ( یادگیری زبان فرانسه در منزل ) دسترسی شما به دنیای هنر و شعر، مد و استایل، معماری، فلسفه و تمام علوم زیبایی شناسی افزایش خواهد یافت.

ضرورت یادگیری زبان فرانسه

به دلیل فرهنگ غنی کشور فرانسه، قدمت تاریخی و موقعیت جغرافیایی این کشور در قاره اروپا، فرانسه از مهمترین و موثرترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. در نتیجه بسیاری از معاملات و مذاکرات سازمانی و تجاری از طریق این زبان اتفاق می‌افتد. پس اگر شما علاوه بر تسلط بر زبان انگلیسی با زبان‌های مهم دیگری چون فرانسه آشنایی داشته باشید، می‌توانید با هر فردی به زبان خودش سخن بگویید و وارد مذاکره شوید. همین امر باعث می‌شود تا نتایج بسیار بهتر و سودمندتری را به دست آورید.

مزایای یادگیری زبان فرانسه

اهمیت و مزایای یادگیری زبان فرانسه تنها در مسائل شغلی و تحصیلی خلاصه نمی‌شود و مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. آموزش زبان فرانسه از الفبای زبان فرانسه و اعداد به فرانسوی گرفته تا مکالمه این زبان ( رنگ ها به فرانسوی ) در هر بخشی از زندگی برایتان مفید خواهد بود.

افزایش توانایی‌های فردی

یکی از فواید یادگیری زبان فرانسه، ایجاد تاثیری شگرف در افزایش بازدهی ذهن و توانایی‌های فردی و شخصیتی است. به دلیل این‌که ساختار زبان فرانسه با زبان‌های معمولی مانند انگلیسی متفاوت است، یادگیری آن می‌تواند مغز را به چالش بکشد و مهارت‌های زبانی شما را چند پله پیشرفت دهد.

برقرای ارتباط با دنیای بیرون

از جهات دیگر اگر بخواهیم به سوال چرا فرانسوی یاد بگیریم، بپردازیم. می‌توان گفت که زبان فرانسه پس از زبان انگلیسی و آلمانی سومین زبان پر کاربرد در بین منابع کاغذی و دیجیتال است. این امر یک دلیل واضح برای یادگیری این زبان محسوب می‌شود. در دنیایی که ارتباط مردم جهان به لطف وجود اینترنت فقط چند ثانیه به طول می انجامد، توانایی برقرای ارتباط با افراد در نقاط مختلف دنیا به زبان خودشان به عنوان یک هم‌زبان می‌تواند شمارا با فرهنگ و عقاید کشورهای مختلف آشنا سازد.

گسترش فرصت‌های شغلی و تحصیلی

از دیگر مزایای یادگیری زبان فرانسه، می‌توان به افزایش منابع و فرصت‌های شغلی و تحصیلی بین‌المللی اشاره کرد. جالب است بدانید که هزینه تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر فرانسوی رایگان است. این یک فرصت تکرار نشدنی برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. شما با یادگیری زبان فرانسه می‌توانید به راحتی و با صرف هزینه‌ای کم‌تر از کشورهای دیگری چون آمریکا و کانادا، ویزای تحصیلی بگیرید و برای مهاجرت اقدام کنید.

یادگیری زبان فرانسه سخت نیست

بسیاری این سوال برایشان پیش می‌آید که چرا باید زبان فرانسه یاد بگیریم وقتی انقدر مشکل است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم با این‌که زبان انگلیسی زبان ساده‌تری برای یادگیری در بین فارسی زبانان محسوب می‌شود اما بر خلاف تصور بیشتر مردم به دلیل نا آگاهی درباره روش‌های آموزشی، یادگیری زبان فرانسه سخت نخواهد بود.

درست است که زبان فرانسه از لحاظ ساختاری، قواعد و لهجه زبان پیچیده‌تری است و نیاز به دقت بیشتری هنگام یادگیری دارد. اما به دلیل همپوشانی زیادی که این زبان با زبان‌هایی ریشه لاتین داد و همچنین به دلیل زیبایی و ملودیک بودن این زبان، پروسه یادگیری آن بسیارلذت‌بخش خواهد بود.

مدت زمان یادگیری فرانسوی

مدت زمان یادگیری زبان فرانسه چقدر است؟ برای یادگیری زبان فرانسه زمانی حدود ۲ سال نیاز است و در این زمان نسبتا کوتاه شما می‌توانید به سطح قابل قبولی در این زبان دست پیدا کنید. هر چقدر فرآیند آموزش شما به صورت فشرده‌تر باشد، شما می‌توانید مدت زمان یادگیری را کاهش دهید ولی این امر به میزان علاقه و تمرین شما نیز وابسته است.

برای یادگیری زبان فرانسه بهترین راه چیست؟

بعد از پاسخ به سوال چرا فرانسوی یاد بگیریم؟؟ بهتر است به سوال چگونه یاد گرفتن آن نیز پاسخی روشن دهیم. همه افراد برای یادگیری زبان جدید ممکن است سال‌ها زمان خود را تلف کنند و در انتها به نتیجه مطلوبی هم نرسند و نا امیدانه یادگیری آن زبان را رها کرده و به دنبال یادگیری زبان دیگری بروند.

اما در یادگیری تمامی زبان‌های دنیا هدف از یادگیری آن زبان، میزان علاقه‌مندی به ماهیت آن زبان و همچنین سطح آشنایی با زبان‌های نزدیک به آن بسیار موثر خواهد بود. برای آموزش زبان فرانسه بسته به اینکه میخواهید در منزل یا کلاس یاد بگیرید می توانید از بهترین کتاب های آموزش زبان فرانسه استفاده کنید و در بهترین حالت از کلاس زبان فرانسوی بهره ببرید. به یاد داشته باشید کلاس آنلاین فرانسه کودکان می تواند از سن کودکی مسیر آموزش زبان فرانسه را برایتان صاف و راحت کند.

آموزش صفر تا صد زبان فرانسه با 30 درس رایگان

در این بخش قصد داریم بهترین تکنیک های یادگیری زبان فرانسوی را مرور کنیم، سپس زبان فرانسه را از مبتدی تا پیشرفته با کمک حدود 30 درس رایگان به شما یاد بدهیم و همچنین جزوه های رایگان آموزش زبان فرانسه را می توانید دانلود نمایید. البته آموزش زبان انگلیسی را نیز توصیه می کنیم از دست ندهید.

 • چه تمرین های غیردرسی را می توانید برای تقویت زبان فرانسوی خود انجام دهید؟
 • چگونه می توانید مانند یک بومی فرانسوی زبان صحبت کنید؟
 • چگونه می توانید برای بهبود زبان فرانسه خود فراتر از کتاب بروید؟

یادگیری یک زبان جدید محدود به درس های کلاس درس و انجام تکالیف کتاب دستور زبان نیست. برای پیدا کردن ایده های جدید در مورد بهترین روش های یادگیری زبان فرانسه با ما همراه باشید!

کلمات جدید: بخوانید، یاد بگیرید، بنویسید، تکرار کنید

واژگان و کلمات مهمترین عناصر سازنده یادگیری هر زبان جدیدی است. بنابراین بهترین روش برای یادگیری زبان فرانسوی نیز این است که تا جایی که می توانید به زبان فرانسه بخوانید. وقتی درباره خواندن صحبت می کنیم بسته به سطح هر فرد نوع خواندن متفاوت است:

 • برای افراد مبتدی توصیه می کنیم؛ کتاب های سطح پایین مناسب کودکان یا نوجوانان، متن های کوتاه مانند بروشور و اخبار، وب سایت ها و پست های شبکه های اجتماعی را بخوانند.
 • افراد سطح متوسط ​​سعی کنند؛ کتاب های سطح متوسط مانند داستان های کوتاه، رمان و داستان های خبری را بخوانند.
 • افراد در سطح پیشرفته می توانند؛ زبان فرانسه خود را با مطالعه کتاب های زبان اصلی؛ داستانی و غیر داستانی، متن های تخصصی و علمی مرتبط با زمینه کاری، اخبار طولانی و مفصل تقویت کنند.

حتما کتاب مناسب سطح خود را پیدا کنید! یک تکنیک عالی برای یادگیری از طریق خواندن این است که کلمات جدید و مفید را یادداشت کنید سپس آنها را به طور مرتب تکرار کنید تا در ذهنتان ثبت شود.

دستور زبان فرانسه را بشناسید

اگر می خواهید در یادگیری زبان فرانسوی فراتر از مکالمات اولیه بروید باید با دستور زبان آن آشنا باشید. گرچه ممکنه وقت گذاشتن روی گرامر خیلی هیجان انگیز نباشد اما اگر زمان کافی صرف یادگیری دستور زبان کنید به سرعت پیشرفت خواهد کرد. احتمالا یادگیری و رعایت اصول گرامری به طور خودآموز سخت است بنابراین توصیه می کنیم یک یا دو منبع یادگیری را با دقت انتخاب کنید تا زمان مطالعه تان منظم و پربار شود. در اینجا برخی از نکات برای بالا بردن سطح دستور زبان فرانسه آورده شده است:

 • از روی یک کتاب دستور زبان فرانسوی درس بخوانید.
 • از یک برنامه آنلاین، اپلیکیشن یا یک وب سایت استفاده کنید تا یادگیری دستور زبان برایتان سرگرم کننده شود.
 • برای آموزش گرامر از یک معلم کمک بگیرید یا سعی کنید یک فرد فرانسوی زبان پیدا کنید.
 • ویدئوهای آموزش گرامری در موضوعات مفید را تماشا کنید و آنها را در زندگی واقعی خود به کار ببرید.

از خودراضی نباشید، این نکته مهمی است که در مورد دستور زبان باید به آن توجه داشته باشید؛ آرام اما پیوسته پیش بروید.

تماشای فیلم های فرانسوی با زیرنویس را شروع کنید

یادگیری زبان فرانسه فقط شامل خواندن کتاب، شرکت در کلاس و دوره کردن درس ها نیست. ترکیبی از انواع روش ها برای یادگیری زبان فرانسه در گوشه و کنار زندگی خود پیدا کنید؛ از نوشتن لیست خرید و گشتن در شبکه های اجتماعی گرفته تا تماشای برنامه شبانگاهی خود. تماشای ویدئوها به زبان فرانسوی یکی از بهترین راه های یادگیری زبان فرانسوی به صورت خودآموز و گروهی است، بدون اینکه حتی بفهمید این کار را انجام می دهید. در حالیکه روی مبل استراحت می کنید، محتوای مورد علاقه خود را تماشا کنید تا به طور ناخودآگاه فرانسه یاد بگیرید:

 • ویدئوهای یوتیوب
 • سریال های تلویزیونی
 • فیلم ها

اگر مبتدی هستید در ابتدا فیلم های دوبله با زیرنویس فرانسوی تماشا کنید تا واژگان و عبارت های جدید را شناسایی کنید. در سطح متوسط ​​یا پیشرفته فیلم ها با زیرنویس فرانسوی تماشا کنید. صرف نظر از سطح می توانید مطمئن باشید که این یکی از ساده ترین و موثرترین راه های یادگیری زبان فرانسه است. بهترین فیلم های زبان فرانسه با زیر نویس در اینجا دانلود کنید

گوش کن، گوش کن، گوش کن!

یادگیری زبان از چهار مهارت کلیدی تشکیل شده است: خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن.

در بیشتر موارد گوش دادن برای زبان آموزان در بین این چهار مهارت به عنوان چالش برانگیزترین به حساب می آید زیرا باید آشنایی بیشتری با لهجه ها و تلفظ و همچنین ساختار دستور زبان و واژگان داشته باشند. با این حال تقریبا ارزشمندترین مهارت برای تمرین است زیرا وقتی فرانسوی را درک کنید به راحتی می توانید صحبت کنید. بهترین راه یادگیری زبان فرانسوی از طریق گوش دادن این است که گوش های خود را تا حد ممکن با زبان فرانسوی پر کرده و خود را در آن غرق کنید. با استفاده از تمرینات زیر می توانید گوش دادن به زبان فرانسوی را در زندگی خود وارد کنید.

 • پادکست به زبان فرانسوی در مورد موضوعات مختلف مانند زبان، فرهنگ، اخبار و … بهترین پادکست ها در اینجا
 • موسیقی فرانسوی (یک راه خوب برای یادگیری عبارت های رایج و عامیانه)- بهترین موسیقی ها در اینجا (وی پی ان روشن کنید)
 • کتاب های الکترونیکی از نویسندگان فرانسوی در هر سطح
 • رادیوی فرانسوی (موسیقی، اخبار و گفتگو)- بهترین رادیو رایگان در اینجا

نکته مهم این است که درک همه جملات الزامی نیست، کافیست فقط گوش دهید و درک خود را بهبود دهید. رسانه های صوتی بسیار مفید هستند زیرا می توانید یادگیری زبان را هنگام انجام سایر کارها حفظ کنید. به عنوان مثال با گوش دادن به آهنگ ها یا رادیو هنگام رانندگی یا رفت و آمد و یا گوش دادن به پادکست ها هنگام خواب می توانید خیلی ساده تر فرانسه یاد بگیرید.

به کشورهای فرانسوی زبان سفر کنید

اگر شانس این را ندارید که در یک کشور فرانسوی زبان زندگی کنید پس سعی کنید حداقل یک برنامه سفر در آینده داشته باشید. سفر یک روش عالی برای تمرین صحبت کردن با بومیان زبان اصلی است و علاوه بر این هدفی خواهید داشت که برای آن کار خواهید کرد.

آیا می دانستید که فرانسه تنها مقصد برای زبان آموزان فرانسوی نیست؟ در بعضی از کشورهای دیگر نیز به این زبان صحبت می شود، از جمله:

 • فرانسه (بدیهی است)
 • کانادا (به خصوص در کبک و مونترال)
 • بلژیک
 • سوئیس
 • ماداگاسکار
 • سنگال
 • هائیتی

برنامه ریزی برای سفر این انگیزه را به وجود می آورد تا درس های یادگرفته شده خود را مرور کنید و حتی گذراندن تنها چند روز در یک محیط بومی برای اعتماد به نفس معجزه می کند.

یک فرد فرانسوی زبان برای صحبت پیدا کنید

خوشبختانه امروزه راه های مختلفی برای ملاقات با افراد در سراسر جهان وجود دارد، مثل:

 • شرکت در برنامه هایی که افراد با علایق مشترک دور هم جمع می شوند.
 • شرکت در رویدادهای تبادل زبان که شامل صحبت به زبان فرانسوی است.
 • استفاده از برنامه های دوستیابی (بخصوص واتساپ و تلگرام و اینستاگرام اسم های فرانسوی را جستجو کنید یا کانال های فرانسوی)

اگر حتی نتوانید به یک کشور فرانسوی زبان سفر کنید باز هم می توانید با یک فرد فرانسوی زبان تمرین کنید. امروزه اپلیکیشن ها و برنامه های آنلاین زیادی برای برقراری ارتباط یا مکالمه با مردم سراسر جهان در دسترس است و حتی امکان آموزش آنلاین با معلمان حرفه ای به زبان فرانسه نیز وجود دارد.

نمایش بیشتر

مجله خانواده هیلی بیلی

مجله علمی، سرگرمی هیلی بیلی علاقمند در زمینه های مختلف روز و علایق کاربران هر روز مطالب مورد علاقه خود را در این سایت به انتشار برای شما قرار میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا